Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rekonstrukcje militarne - BITWA CZOŁGÓW

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 9:39 pm    Temat postu: Rekonstrukcje militarne - BITWA CZOŁGÓW Odpowiedz z cytatem

MIEJSCOWOSC TOKARY KOŁO PRZODKOWA POWIAT KARTUZY WOJ POMORSKIE OK 50 KM OD GDAŃSKA

http://expresskaszubski.pl/zapowiedzi/2012/08/starcie-pancernych-gigantow-w-tokarach-przodkowo-1945[/b]

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 12:12 pm    Temat postu: Re: BITWA CZOŁGÓW Odpowiedz z cytatem

v-21 napisał:
MIEJSCOWOSC TOKARY KOŁO PRZODKOWA POWIAT KARTUZY WOJ POMORSKIE OK 50 KM OD GDAŃSKA

http://expresskaszubski.pl/zapowiedzi/2012/08/starcie-pancernych-gigantow-w-tokarach-przodkowo-1945[/b]


Efekty piro to ryzyko bo zawsze sporo ludzi się plącze. A to kamyk co odleci od flesza a to spadająca kicha palącego się worka PE po fugasie (jak najmniej worka albo zrobić "miskę" z folii Alu). No i za free co potęguje ryzyko bo jak za free to nie ma miejsca na jakieś sprawdzające testy.

Życzę powodzenia

A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Nie Sie 19, 2012 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/results?aq=1&hl=pl&rlz=1T4ADFA_plPL473PL474&q=inscenizacja+przodkowo+2012&gs_upl=0l0l1l6629079lllllllllll0&aqi=s85&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=w1&gl=PL

kilka filmów z inscenizacji jakoś wyszło Rolling Eyes bez strat w ludziach Laughing mozna było oczywiscie wicej ale początki sa cieżkie Cool

ale fim z całosci bajer ........ Shocked i nie mam na mysli tu tylko efektów piro
http://www.youtube.com/watch?v=yxExRi7VWoU

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Czw Paź 31, 2013 7:19 pm    Temat postu: Rekonstrukcje militarne Odpowiedz z cytatem

Firma ARKO ma świece black, 400 gram

https://www.youtube.com/watch?v=xLaMCfyvm7A

Super do rekonstrukcji militarnych, milsim, asg, paintabll.

Dział d/s CE i ADR pracuje dobrze, znak CE już jest, kolejne w drodze :]



A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bond007



Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 9

PostWysłany: Czw Paź 31, 2013 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jakaś forma reklamy czy co? Jeżeli tak to chyba w złym miejscu, nie sądzisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Czw Paź 31, 2013 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko jaka cena ... RDG - 2 kosztuje od zeta do 20 zeta za szt .... sadze ze zeta za szt nie przebijesz Sad ale rynek zadzi sie swoimi prawami wiec
_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Lis 01, 2013 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisał:
... RDG - 2 kosztuje od zeta


Radio Erewań podaje: Grupa komunistów chińskich zaatakowała pracujący w polu radziecki traktor. Traktor odpowiedział celnym ogniem kilku dział rakietowych, po czym odleciał w kierunku Moskwy. Ministerstwo Rolnictwa ostrzega chińskich towarzyszy, że jeśli incydent się powtórzy, na pola zostaną wysłane kombajny.


Zapraszam innych do współpracy. Nawet nie trzeba biegle znać piro bo wielu z Was tą biegłość już osiągnęło (modny temat "szelki"). Biznes piro jest jak Wingsuit Flying, mam za sobą pierwsze 50 m :]. Nieco za stary się robię na ten sport, bo ja już zostałem dziadkiem, no ale skok był a teraz trzeba mocno kombinować aby z tego cało wyjść i uśmiechu nie wkleję. Ale lubię tą adrenalinę :].

Potrzebuję np. masę zapalającą o potężnej sile

1. Bez chloranu
2. zapalająca się od visco
3. z lepiszczem
3. proszku mg albo almg od 50 %

2-5 dni pracy i jest ale mam mało czasu.

Co do chloranu, jest ok ale mam do niego awersję. Jest jak kobieta - nieprzewidywalny, nieokiełznany i podstępny :]

Nie gwarantuję, że skład tej masy kupię ale temat dla ciekawskich jest.


Miłego dnia A
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Pią Lis 01, 2013 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swiat rekonstrukcji tym cenami zyje......
w pewnym filmie zurzyto ponad 3600 swieczek czarnych moze i wiecej bo już mnie pózniej nie było na planie
ja w kazdym badz razie ma w cenie zeta za szt Razz co prawda i tak trzeba ja przerabiac na elektryke ale cena jest jaka jest

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Lis 01, 2013 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem cen jest złożony i związany z "dojściami". Na rynku nikt nie kupi rdg-2 black po 1 zeta. Mam na myśli końcowego albo przedostatniego użytkownika.

A może jest tu ktoś, kto chce pomóc mi stworzyć dział efektów specjalnych ?

Ja jestem za stary na to aby wkładać moro i zasuwać po Polsce. Jestem już dziadkiem a wkrótce podwójnym dziadkiem :].

Co gwarantuję:

1. Pracę w koncesjonowanej firmie czyli takiej z kwitami

2. Dostęp do efektów niedostępnych dla innych np. Fierbale w kolorze black, bez kuli ognia

http://www.youtube.com/watch?v=of9m1fYf4R4

i co ważne, bez opadających palących się worków na śmieci :]

Tego efektu nikt nie ma, z wyjątkiem speców od efektów FX ale ich praca też jest droga a nawet bardzo droga
Także wybuchy w kolorach blue, gelb, rot, green. A po co takie ?. Mnie te klasyczne wybuchy się przejadły i wyglądają wszędzie tak samo. Pomijam te spadające, palące się worki.

3. Zapewnię np. imitatory postrzału jakich nikt nie ma

http://www.youtube.com/watch?v=gGK3SlcQfrI

Są te z komputera ale te dobre efekty są drogie. Te z dostępnych programów wyglądają dość żałośnie. Tanie też nie są.

4. Będziesz moim wspólnikiem a nie robotnikiem (od tego rodzaju działalności). Trzeba sporo czasu poświęcić na pobrykanie po forach milsim, paintbal, asg, rekontrukcji.

Wyślę Ciebie na kurs do WITU abyś miał kwit a potem sporo Ciebie nauczę albo ci udostępnię.

Od dawna o tym rynku myślę a sam tego nie ugryzę bo nie na tym życie polega aby samemu piec chleb, szyć spodnie czy buty :].

I dobrze by było aby ta osoba miała inne źródło utrzymania bo sukcesu szybko nie wróżę.


Miłego dnia A


Ostatnio zmieniony przez ARKO dnia Pią Lis 01, 2013 11:51 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Pią Lis 01, 2013 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=cLsenLA2h_Q
Mój kolega jest w tej grupie rekonstrukcyjnej, są otwarci na współprace z pirotechnikami, z tego co wiem to szukają ostatnio rakiety która można by wystrzelić w czołg z bazooki.

_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Pią Lis 01, 2013 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zycze sukcesów w tej dziedzinie koncesje se mozne w .. wsadzic koncesja jest na obrót i wytwarzanie nie na FX
po drugie fakt licza sie kaski jakich nikt nie ma a nie standard wybuchy ale rynek jest nie ugiety zadzi ameryka czy kilkanascie litrów paliwa na raz....

po któres trzeba miec układ i to prosty kogo skto ma cos czego inni nie maja np 2 t-ciaki pantere kilka samochodów kilkadziesia ha ziemi w dobrym miejscu zeby bitwe robic no i samemu produkowac sprzet do rekonstrukcji wtedy ma to sens a tak PX jest w sklepie za rogiem tylko kwestia ceny jak klient zapłaci

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Pią Lis 01, 2013 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś jest szczególny dzień, gdy powinniśmy uświadomić sobie, że nie kasa jest na 1 miejscu. Jest ona bardzo ważna, ale do grobu jej nie zabierzemy.

Nie bać się trudnych wyzwań, bo każdy z nas został obdarowany wyjątkowym cudem życia i nie wolno nam, naszych talentów zakopywać w ziemi. To pomnażanie talentów zawsze związane jest z walką. Czasami możemy przegrać kilka bitew po to aby wygrać wojnę. A nawet jak jej nie wygramy .......... dopóki walczysz, jesteś i tak zwycięzcą.

Walczmy jednak tak, aby nikt przez nas nie płakał. Wszystkie inne chwyty są dozwolone :]. Wierzę w to, że całe życie pracujemy na ostatnią minutę. Na to jak siebie ocenimy, czy będziemy spokojni i syci odchodząc od stołu zwanego życiem.

A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Sob Lis 02, 2013 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczera prawda ...na 23 inscenizacje jakie robiłem ale ekipe ma super nie mówie tu o piro ale o całej reszcie tankistach rekonstruktorach złomiarzach itp .....
_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Lis 02, 2013 9:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie ta rakieta do bazoooki jest jednak jakimś wyzwaniem.

Można to zrobić jako efekt specjalny czyli czynność jednorazowa wymagająca 2 dni pracy

1. efekt specjalny

A można też zrobić jako

2. Prosty kit do samodzielnego montażu, nie tak jak na zdjęciu niżej (zrobione z 10 lat temu) ale coś zbliżonego.

Być może warto w to wejść dla zabawy bo w kasę nie za bardzo wierzę :]. Chętnego (być może) przyuczę.


Temat o rakiecie do Panzerschrecka na forum już był.

A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Sob Lis 02, 2013 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problem w tym ze musi miec samospalajaca łyske -korpus silnikA ITD ZEBY KTOS JAK ZAWSZ RYKOSZETEM W ŁEB NIE DOSTAŁ W SUMIE BARDZO PROSTE Rolling Eyes ALE TEZ MOZNA JA NA SZNURKU UWIAZAC Wink rekonstrukcja to jeden wielki ..... sory wielka hujnia z patatajnia Idea
_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Lis 03, 2013 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki to był film, gdzie spalono 3600 świeczek black czyli ok. 720 kg mieszanki piro black ?. Jestem nieufny w tą informację. Film musiał mieć spory budżet a jedyne co mi do głowy przychodzi to film "1920 bitwa warszawska" ale taki film się robi raz na wiele lat.

Rakietę zrobić do Panzerschrecka to sprawa prosta jak rura kanalizacyjna. I nie rakieta ale wystrzeliwana gwiazdka - kometa i taniej wyjdzie jak 100 m dalej ktoś odpali imitator uderzenia pocisku.

Sam czasami robię za free bo nie tylko kasą człowiek żyje ale ....... jak coś ciekawego mam do zrobienia. Czekam obecnie na okazję zrobienia nowego imitatora wybuchu. I bez kuli ognia bo ich nie lubię. Być może kilka przestrzeleń drewnianych drzwi. I nie za darmo robię a za okazję nakręcenia swojej mini reklamówki i przetestowania jakiegoś ciekawego rozwiązania.

Na inscenizacjach jest o wiele za mało black dymu, brak dymu kolorowego (bo ładnie wygląda). Jak się gó...o płaci, to się gó...o ma :]

Ale technika jest wypas. Szacunek za ogrom pracy wielu pasjonatów.

A.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
v-21



Dołączył: 24 Lip 2002
Posty: 834
Skąd: Kaszuby

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chleba i igrzysk... wiec dym i ogien wybuchy ziemne nie robia wow musi byc jak w ameryce a tej komnercji liczy sie kto ma taniej paliwo do fugasa bo jak sie zrobi kilka fugasów po 20-40 l to juz sie kwota wyłania a kolory to filach moze SF anie wojennych juz byłem na takiej inscenizacji z kolorami parada teczowych..... Wink
a film jest taki jak go skoncz bede mówił na razie wiaze mnie umowa

_________________
....a reszta niech se jaja liże.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Pon Lis 04, 2013 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie Arkadiuszu, a umiał by Pan tak:

(lewa strona kadru)
Taki pokaz po zaprezentowaniu jakiejś babeczce kończył by się jednym Laughing Very Happy

_________________
www.youtube.com/watch?v=L9401w2CqI4
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
snakk



Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 2
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Sro Gru 18, 2013 6:16 pm    Temat postu: Czarny dym Odpowiedz z cytatem

Na ostatnie rekonstrukcji na jakiej byłem goście mieli COŚ co robiło strasznie dużo czarno siwego dymu, niestety był zakaz wstępu na plac i nie mogłem podpytać co to było, bardzo efektownie to wyglądało ale czy można to kupić jako gotowy wyrób? Czy może robili to sami? Potrzebuję dymienia na około 3-4 minuty i nie wiem co kupić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP