Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Wzory do szelek
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Czw Lip 22, 2010 8:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mo¿e tak: rozmiar w milimetrach wpisujesz taki jaki chcesz ¿eby by³, i taki bêdzie. ALE rozdzielczo¶æ w dpi musisz podaæ tak± sam± w programie do szelek, jak i w programie do drukowania. Jak tworzysz dokument w jakim¶ Photoshopie czy czymkolwiek podobnym, to wpisz sobie w ustawieniach dokumentu 72, 200, 300 dpi - cokolwiek, byle w drugim programie ustawiæ tyle samo. Po wyjêciu z drukarki bêdziesz mia³ wzór o odpowiednim rozmiarze.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Pi± Lip 23, 2010 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dajê rozmiar pierwotny, to na podgl±dzie wydruku widac tylko kawa³ek listka.
_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Pi± Lip 23, 2010 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - tak jak mówi Harry, zmieñ opcjê na "rozmiar pierwotny (wg. warto¶ci dpi).

Po drugie - tak jak mówi³am ja, wpisz takie same warto¶ci dpi w programie szelkowym i w tym irfanviewie. Na screenie widaæ ¿e jest ustawione 300 dpi, wiêc tak samo wpisz robi±c wzór szelki.

Po trzecie - to jest du¿e w³a¶nie dlatego, ¿e ustawi³e¶ 300 dpi Razz im wiêcej dpi, tym wiêksza jako¶æ obrazu i jego wielko¶æ na ekranie komputera. Jak ustawisz w obydwu 72 dpi (domy¶lna rozdzielczo¶æ ekranowa) to nie bêdziesz mia³ du¿ego. Ale to niewa¿ne, czy na ekranie wy¶wietla siê du¿e, czy ma³e - skoro ma ustalone rozmiary w centymetrach, to drukarka i tak wydrukuje tak jak powinna. Bo nie próbowa³e¶ tego drukowaæ, prawda? A zapewne wydrukowa³oby ci siê OK. Wiêc spróbuj zrobiæ tak jak mówiê i pu¶ciæ do druku.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Nie Sie 01, 2010 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, a tak w ogóle spanner, czemu korzystasz jeszcze z wersji konsolowej? W pierwszym po¶cie tego tematu jest link do wersji z interfejsem (pozwala wybraæ dok±d zapisaæ obrazek). W³a¶nie przed chwilk± poniewa¿ mia³em chwilkê czasu, postanowi³em spróbowaæ dodaæ zapisywanie dpi. Nie wiem czy wszystkie programy prawid³owo to otworz±, ale na przyk³ad gimp sobie radzi i drukuje ju¿ w prawid³owym rozmiarze na kartce, nie trzeba nic ustawiaæ. By³bym wdziêczny gdyby kto¶ by³ w stanie skleiæ takie pó³kule i pokazaæ mi czy co¶ wystaje lub nie.

Przypominam link: http://yetihehe.com/piro/polkule.jar
Po ¶ci±gniêciu programu wystarczy na niego dwa razy klikn±æ. Nie trzeba .bat.

_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
ewryl



Do³±czy³: 24 Sty 2005
Posty: 12

PostWys³any: Sro Mar 27, 2013 1:59 pm    Temat postu: wzory Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy kto¶ jeszcze siê tym interesuje bo ostatni post byl pisany baaardzo dawno ale moze kto¶ mi pomo¿e bo za cholere niepotrafie poprawnie wydrukowac zadnego wzoru Sad
Problem polega na tym ¿e bez ró¿nicy jaki wpisze promien to i tak drukuje mi za ka¿dym razem takiej samej wielko¶ci siatkê?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Sro Mar 27, 2013 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drukuj spod painta, nie spod podgl±du windows
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ewryl



Do³±czy³: 24 Sty 2005
Posty: 12

PostWys³any: Sob Mar 30, 2013 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem co robiê nie tak ale cokolwiek wpisze jako promieñ w programie od yetihehe-go a potem otworze w paincie to i tak i tak wychodzi w ogóle co innego niz bym chcia³ (chcê wzór do szelki 3'' tj ok 7,5cm ¶rednicy a promieñ to 375mm) wpisuje do programu 37 to drukuje mi to samo niz gdybym wpisa³ jako promieñ 15 Sad
nie wiem czy tylko ja mam z tym problem? jak bêdê mia³ wiêcej czasu to wstawiê print scr. z ca³ej "operacji to mo¿e ktos mi wska¿e gdzie jest b³±d.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Sob Maj 11, 2013 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej u¿yæ irfan view. Gdy otworzycie, w menu image > information (obrazek > informacje) s± dwa pola z parametrami DPI. Wpisujecie w oba to samo co w programie. Potem klikacie drukuj, pokazuje siê okno z opcjami. W czê¶ci "print size" (Rozmiar obrazka) trzeba wybraæ "Original size (from DPI)" (Rozmiar oryginalny). Po wydrukowaniu powinno byæ ok.

Tak naprawdê DPI powinno siê nazywaæ PPI, ale wszyscy ¼le tego skrótu u¿ywaj±, wiêc ja te¿. http://pl.wikipedia.org/wiki/Dpi http://pl.wikipedia.org/wiki/Ppi

_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP