Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Piro³apka na kreta.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Jana



Do³±czy³: 06 Gru 2012
Posty: 8
Sk±d: D±browa Górnicza

PostWys³any: Wto Lut 19, 2013 1:44 pm    Temat postu: Piro³apka na kreta. Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.

Czytaj±c od kilku dni forum doszed³em do wniosku, ¿e je¶li który¶ z was, pirotechników nie pomo¿e mi, to ju¿ chyba nikt.
Otó¿ jak w tytule chodzi mi o skonstruowanie niezwykle skutecznej, pirotechnicznej pu³apki na kreta, takiej jak± widzia³em rok temu we Francji w dzia³aniu, a która ma w Polsce cenê ur±gaj±c± wrêcz zwyk³ej przyzwoito¶ci i nawet na Allegro jako "KRET BOOM" kosztuje ponad dwie stówy.
Oczywi¶cie id±c po linii najmniejszego oporu rozwa¿am u¿ycie której¶ z gotowych petard lontowych, ale i tu bez waszego do¶wiadczenia ani rusz, bo trzeba by w niej d³ubaæ zastêpuj±c lont zapalnikiem elektrycznym, na przyk³ad takim ze sklepu internetowego "Strza³y" i nie straciæ przy tym paluszków, a tak¿e mieæ pewno¶æ, ¿e petarda po takim zabiegu w ogóle odpali.

Gdyby¶cie zatem byli sk³onni po zorientowaniu siê w sposobie dzia³ania takiej kreto³apki, podzieliæ siê ze mn± swoj± wiedz±, a wynika³oby z niej, ¿e lepiej skleciæ jak±¶ mieszankê od podstaw w oparciu o sk³adniki dostêpne w wymienionym ju¿ sklepie, to bêd±c pod wra¿eniem waszego profesjonalizmu jestem oczywi¶cie otwarty na propozycje i dostosujê siê do ka¿dej bez dyskusji Wink
Pozdrawiam zatem czekaj±c na pomoc w likwidacji tego wyj±tkowo upierdliwego szkodnika, który choæ niewielki potrafi w ci±gu kilku dni, nawet zim±, zamieniæ zadbany trawnik w ¶wie¿o zaorane kartoflisko.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Wto Lut 19, 2013 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No licz± sobie za to piêknie. Nie jest to zbyt trudne do zrobienia i nie trzeba ¿adnych pilotów. W jakiej¶ obudowie trzeba umie¶ciæ krañcówkê, przy³±czon± do tej d¼wigni co j± ma kret popchn±æ. W tej samej obudowie przy³±cze dla ³adunku(swoj± drog± ze te petardki te¿ sobie ³adnie licz±...). Od tego odprowadzamy oko³o 15 metrów przewodu zakoñczonego z³±czk± do baterii 9V. Na etapie instalowania urz±dzenia w norze kreta bateria jest oczywi¶cie od³±czona. Potem rozwijamy przewód na bezpieczn± odleg³o¶æ, pod³±czamy bateriê i czekamy na kreta Smile. A je¶li chodzi o same ³adunki to chyba najlepiej kupiæ troch± zapalników(oko³o 2z³ sztuka). Jako ³adunki jakie¶ petardy typu piratka czy nawet FP3 small. Petard nie trzeba rozbieraæ, wystarcz przymocowaæ zapalnik jak najbli¿ej petardy, zaraz przy miejscu w którym lont wchodzi do ¶rodka. Mo¿e to spowodowaæ niewielkie opó¼nienie ale kret raczej i tak nie zd±¿y uciec. Ot i ca³y system warty 250z³ mo¿emy zrobiæ za u³amek tej sumy.
pozdrawiam

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ripper87



Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 205
Sk±d: z czwartej gêsto¶ci

PostWys³any: Wto Lut 19, 2013 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kret po¿yteczne ¼wierze, jak ci larwy chrab±szczy zaczn± wpylaæ wszelkie korzenie na dzia³ce to jeszcze zatêsknisz. Jak ju¿ walka to mo¿e by go zagazowaæ. Kup parê kg saletry i siarki, zapakuj do dziury, loncik, zakop i myk, komora gazowa na pó³ osiedla Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jana



Do³±czy³: 06 Gru 2012
Posty: 8
Sk±d: D±browa Górnicza

PostWys³any: Wto Lut 19, 2013 8:18 pm    Temat postu: Spanner Odpowiedz z cytatem

Nie o to mi chodzi³o Spaner, to znaczy nie o porady dotycz±ce mechanizmu odpalania ³adunku wybuchowego, a wy³±cznie o jego sk³ad, który powinien byæ bezpieczny dla mnie i ¿e tak powiem kompatybilny ze sp³onk±, oraz dopasowany do zadania jakie ma wype³niæ.
Nie napisa³em w swoim profilu, ¿e jestem co prawda emerytem, ale te¿ in¿ynierem budowlanym i mechanikiem, bo onegdaj ¿ycie na mnie wymusi³o drugi fakultet, a zatem z konstrukcj± samego urz±dzenia poradzê sobie samodzielnie, bez najmniejszego problemu Wink
Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez Jana dnia Wto Lut 19, 2013 9:01 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jana



Do³±czy³: 06 Gru 2012
Posty: 8
Sk±d: D±browa Górnicza

PostWys³any: Wto Lut 19, 2013 8:59 pm    Temat postu: Ripper87 Odpowiedz z cytatem

Ripper87
Po¿yteczno¶æ kreta jest takim samym mitem jak gigantyczna zawarto¶æ ¿elaza w szpinaku, a oba wziê³y siê z pomy³ki lub indolencji ludzkiej, bowiem w przypadku warzywa, kto¶ badaj±cy poziom ¿elaza waln±³ siê o miejsce po przecinku i wysz³o mu, ¿e zawiera go prawie tyle co magnetyt.

Z kretem podejrzewam by³o jeszcze gorzej, czyli jaki¶ przyrodnik fantasta ustali³ krecie upodobania kulinarne nie poprzez wykonanie dziesi±tek sekcji tych upierdliwych krêgowców, lecz wed³ug w³asnego widzimisiê, bowiem dziêki sekcjom dowiedzia³by siê, ¿e jego menu w ponad dziewiêædziesiêciu procentach sk³ada siê z po¿ytecznych d¿d¿ownic, a tylko w ¶ladowej czê¶ci z pêdraków.

I w ten oto sposób dziêki pomy³ce jednego badacza nie wiem ju¿ które pokolenie smarkaczy jest katowane jedzeniem paskudnego w smaku warzywa, a za spraw± indolencji drugiego ewidentny szkodnik trafi³ na listê zwierz±t po¿ytecznych Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ripper87



Do³±czy³: 05 Cze 2007
Posty: 205
Sk±d: z czwartej gêsto¶ci

PostWys³any: Wto Lut 19, 2013 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzê, ¿e Pan równie¿ czyta stronê o bezu¿ytecznej wiedzy Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jana



Do³±czy³: 06 Gru 2012
Posty: 8
Sk±d: D±browa Górnicza

PostWys³any: Wto Lut 19, 2013 11:03 pm    Temat postu: Ripper87 Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie wiadomo Ripperze która wiedza i kiedy oka¿e siê u¿yteczna, a kiedy nie - i w tym w³a¶nie tkwi urok m±dro¶ci Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Sro Lut 20, 2013 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak najbezpieczniejsze bêdzie to co napisa³em - petarda plus zapalnik komercyjny...
_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jana



Do³±czy³: 06 Gru 2012
Posty: 8
Sk±d: D±browa Górnicza

PostWys³any: Sro Lut 20, 2013 10:49 am    Temat postu: Spanner Odpowiedz z cytatem

Dziêki Spanner.
Mam jeszcze dwa pytania u¶ci¶laj±ce: czy mówi±c o zapalniku komercyjnym masz na my¶li taki, jaki na przyk³ad jest do kupienia w sklepie internetowym strza³y.pl?
Montujemy go za¶ bez uprzedniego usuniêcia lontu z petardy, czy te¿ trzeba jako¶ to cholerstwo wyci±gn±æ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Sro Lut 20, 2013 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JA tam bym na strza³y.pl nie kupowa³. O ile sie orientujê najtansze zapalniki ma sklep fabryka ognia http://www.fabrykaognia.pl/sklep2/30-akcesoria.
Wyci±gaæ lontu w sumie nie trzeba, wystarczy przymocowaæ g³ówkê zapalcz± bardzo blisko jego wej¶cia do korpusu petardy.

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jana



Do³±czy³: 06 Gru 2012
Posty: 8
Sk±d: D±browa Górnicza

PostWys³any: Sro Lut 20, 2013 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok - nie upieram siê przy akurat tym sklepie, chodzi³o mi tylko o to, czy pisa³e¶ o takim typie zapalników jakie tam sprzedaj±.
Raz jeszcze dziêki za porady.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Sro Lut 20, 2013 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtaniej zap³onniki s± chyba tu

http://www.taniefajerwerki.pl/pl/p/Splonka-elektryczna-zaplonnik-zapal-05m/167

Na krety bêdê co¶ wkrótce mia³. Ciekawi mnie co prawo mówi na temat zabijania kretów bo czasami odnoszê wra¿enie, ¿e truæ kreta mo¿na tylko czystym tlenem albo azotem - aby nie wywo³aæ kaszelku u krecika :]. Do tego badania sanepidowskie a to temat na jeden doktorat, który trzeba sfinansowaæ. Nie mam pojêcia jak legalnie mo¿na przepchn±æ dymek na kreta.

Recepturkê mam ale ........ procedury to rze¼nia.

A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jana



Do³±czy³: 06 Gru 2012
Posty: 8
Sk±d: D±browa Górnicza

PostWys³any: Sro Lut 20, 2013 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO - co prawda prawo mówi, ¿e krety s± gatunkiem chronionym, ale robi wyj±tki. Jednymi z nich s± ogródki dzia³kowe i posesje prywatne wokó³ domu na których kreta wolno têpiæ wszelkimi metodami - w tym za pomoc± piekielnie drogich, ale te¿ autentycznie skutecznych pu³apek pirotechnicznych.
Ja nie lubiê zabijaæ. Im jestem starszy, tym bardziej ceniê ¿ycie, nawet krecie, ale widok zrujnowanego doszczêtnie trawnika i brak jakichkolwiek skutecznych ³apek czy odstraszaczy sprawia, ¿e jestem zmuszony siêgn±æ po fizyczn± eliminacjê tego nieszczê¶nika.

Dziêki za link do sp³onek - a propos - na fotce widaæ czerwon± banieczkê na koñcu przewodów, a poni¿ej niebiesk± tulejkê - czy to tylko os³onka zsuniêta dla pokazania zap³onnika, czy jaki¶ element, ¿e tak powiem konstrukcyjny sp³onki?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Sro Lut 20, 2013 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakop na pó³ metra bañkê i w³ó¿ do niej radio z CD a na tym CD daj rock-metal i ustaw aby gra³o to przez godzinê od 4 rano do 5-ej.

Na jednym z for czyta³em, ¿e z kretami mo¿na siê tylko zaprzyja¼niæ :]. Wyrób musi mieæ atest PIH a to oznacza badanie oddzia³ywania dymku na ¶rodowisko :]. Ciekawi mnie czy ten krecik-bum ma atest pih bo przecie¿ te¿ dymi (flesz). Ten flesz opisano w "Szyd³owskim" bo mpf-42 nie przejdzie (zwi±zki baru).

KCLO4 80 %
Al german dark - 20 %

Wg mnie to urz±dzenie jest drog± ciekawostk± i siê nie przyjmie. Ta niebieska tulejka to lu¼na os³onka tego ³ebka (g³ówki zapalczej).


A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jana



Do³±czy³: 06 Gru 2012
Posty: 8
Sk±d: D±browa Górnicza

PostWys³any: Czw Lut 21, 2013 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO - do czasu w którym jesieni± u znajomych we Francji zobaczy³em skuteczno¶æ piro³apki, to po wypróbowaniu detalicznie wszystkiego te¿ zacz±³em podejrzewaæ, ¿e jedyne co mi zosta³o to zaprzyja¼nienie siê z kretem. Twój patent z katowaniem go d¼wiêkami te¿ oczywi¶cie przetestowa³em z tym, ¿e zamiast metalu lecia³a okr±g³± dobê ustawiona w pêtlê p³ytka CD z d¼wiêkami o czêstotliwo¶ciach, których kret podobno nie lubi.
Po mniej wiêcej tygodniu instalacjê musia³em zwin±æ, bo skubaniec ry³ chyba jeszcze bardziej intensywnie i ani my¶la³ o przeprowadzce za to s±siedzi zagrozili, ¿e jeszcze jedna noc tej kociej muzyki, a mnie wyprowadz± Wink

Pytasz o atest - na stronie producenta Kret-bum'a pisze on, ¿e jego wyrób ma wszelkie konieczne atesty, ja za¶ jestem za cienki chemik ¿eby wiedzieæ co on tam do swoich petard wpakowa³ - a propos - w Twojej recepturze zawar³e¶ Al german dark. Doczyta³em siê, ¿e to jaka¶ odmiana py³u aluminiowego - czym one siê od siebie ró¿ni±, a je¶li z jakich¶ powodów polecasz do mieszanki akurat ten, to gdzie go kupiæ?
No i ca³kiem na koniec - procentowy stosunek sk³adników w Twojej recepturze jest wagowy, czy objêto¶ciowy?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Pi± Lut 22, 2013 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jana napisa³:
... ja za¶ jestem za cienki chemik ¿eby wiedzieæ co on tam do swoich petard wpakowa³ - a propos - w Twojej recepturze zawar³e¶ Al german dark.


To nie on wpakowa³ chemiê a le kto¶ inny i wzi±³ recepturkê ze "Szyd³owskiego".

Pu³apka na kreta jest przyk³adem biznesu opartego na silnych emocjach. Zawsze w tym jest najwy¿sza mar¿a :].

By³ ko³o mnie producent ¶wiec na krety ale nie produkuje bo ....... nawet nie wiem dlaczego. By³y tanie jak barszcz a kreciki chyba je lubi³y. Tru³y g³ównie SO2.

A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ksieciunio



Do³±czy³: 21 Lis 2013
Posty: 1
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Czw Lis 21, 2013 10:10 am    Temat postu: Pu³apka pirotechniczna Odpowiedz z cytatem

Witam. Widzê pewn± niewiedzê w waszych wypowiedziach. Proszê pamiêtaæ, ¿e wytwarzanie materia³ów pirotechnicznych bez koncesji - nawet w ma³ych ilo¶ciach jest przestêpstwem. Odsy³am do ustawy o broni i amunicji. U¿ywam tej pu³apki kret-boom od prawie roku i wiem ¿e facet ma na to patent - tu te¿ uwaga bo naruszenie patentu kosztuje sporo. Pisze kto¶ o certyfikatach na ³adunki wybuchowe - to powiem wam, ¿e na ka¿dy wyrób pirotechniczny potrzebny jest atest i klasa produktu a tak¿e warunki ADR, który z tego co wiem kosztuje bardzo drogo. Jestem chemikiem i kiedy¶ pracowa³em w zak³adach produkcji specjalnej i ostrzegam przed konsekwencjami produkcji materia³ów wybuchowych metodami domowymi nawet w ma³ych ilo¶ciach. Za to jest 5 lat. Resztê pozostawiam do w³asnej oceny.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lontek



Do³±czy³: 29 Mar 2012
Posty: 13
Sk±d: z k±towni

PostWys³any: Wto Gru 10, 2013 2:44 am    Temat postu: Re: Pu³apka pirotechniczna Odpowiedz z cytatem

ksieciunio - a wsad¼ sobie ten swój tekst g³êboko w... kretowisko Laughing
te¿ mam problemy z kretami i jak tylko stopniej± ¶niegi rozprawiê siê z nimi jak nale¿y
u¿ywam co prawda zatrzasków stalowych(FOTO) jak dobrze siê toto ustawi, to przy odrobinie szczê¶cia mo¿na kreta upolowaæ, ale niestety powstaj± kolejne dziury na pu³apki, a przewa¿nie strzelaj± w nieodpowiednim momencie - w tym sezonie na przyk³ad wyeliminowa³em przy ich pomocy 4 krety, to i tak du¿o w porównaniu ze ¶wiecami/karbidem/naftalin±/odstraszaczami które chyba jeszcze powodowa³y podniecenie w¶ród towarzystwa, bo powstawa³o tylko wiêcej kopców
niestety spokój trwa³ do kilku tygodni, bo zaraz wprowadza³y siê nowe krety
obawiam siê teraz, ¿e przez zimê znowu siê ich namno¿y i bêdzie wiêcej k³opotów :/

z choinki siê ksiêciuniu urwa³e¶, ¿e ludzi na forum pirotechnicznym przepisami straszysz? lepiej siê upewnij, ¿e Twój produkt ma wszystkie niezbêdne atesty, bo jak wyjdzie, ¿e ma negatywne dzia³anie na ¶rodowisko, to jeszcze dopieprz± ci karê za szacowane straty wyrz±dzone za sprzedane egzemplarze, ¿e szczêki z ziemi nie pozbierasz Rolling Eyes
s³uchaj, ludzie i tak zrobi± to co sami uwa¿aj± za s³uszne, jak chcesz pomóc to zapodaj lepiej jakich¶ ¶wie¿y ³adny poradnik BHP Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
zaxst



Do³±czy³: 23 Sty 2015
Posty: 47
Sk±d: Pomorskie

PostWys³any: Pon Mar 28, 2016 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zrobiæ ¶wiecê dymn± u mnie wszystkie krety przegoni³em do s±siada Very Happy Ale nie zwyk³± tylko TRUJ¡C¡

Sk³ad :
50 gram KNO3
50 gram Sacharozy
20 gram S
20 gram NaOH

Powstaje ci 140 gramów które dzielisz na dwie porcje po 70 gram i masz w ten sposób 2 ¶wiece.
Po w³o¿eniu do kretowiska zasypujesz je tak ¿eby wystawa³ tylko lont podpalasz i patrzysz jak wszêdzie wylatuje bia³o/szaro/¿ó³tawy dym
Polecam schowaæ inne zwierzêta i czekaæ chwilê (5 minut) zanim siê zbli¿ysz
Pozdrawiam Smile Ale uwa¿aj na to !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP