Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zapalnik do działka na ziemniaki (łuk elektryczny)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spooky14



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: Sro Lut 13, 2013 7:56 pm    Temat postu: zapalnik do działka na ziemniaki (łuk elektryczny) Odpowiedz z cytatem

siemanko
chciałbym się zapytać jak zrobić zapalnik elektryczny do potato guna, aby był mocny łuk elektryczny i zeby to było niezawodne
zrobiłem już z tej części od zapalniczki, ale czasami zawodzi.

na youtube wpisz "How to Make a Potato Launcher" i wybierz pierwszy filmik
tam w 3:40 minucie typ montuje taki fajny zapalnik
chciałbym się dowiedzieć jak sie nazywa i czy można go kupić w Polsce i za ile, bo to amerykanin Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mundial1990



Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 40
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 2:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego twojego zapalnika... to musi być coś kiepsko wykonane...
Też kiedyś bawiłem sie tym działkiem do puki w domu nie zabrakło ziemniaków na obiad a mama mało co mnie z domu nie wywaliła Razz

A teraz tak serio...
Obstawiam że bawisz sie na zapalniczce piezoelektrycznej i pewnie odchodzą ci od niej 2 druciki jeden do drucika głównego a drugi do metalowej podstawy i to jest dobre... żeby zwiększyć iskre zastosuj mniejsze druciki i kolejna sprawa te 2 druciki masz pewnie przymocowane do 2 wkrętów które wchodzą w głąb działka... poszperaj i znajdź jakieś inne wkręty które lepiej przewodzą prąd elektryczny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spooky14



Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 2
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 1:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o tego piezo to od niego oryginalnie odchodzi tylko jeden kabelek.
Czy mam przymocować drugi (uziemienie)?

wkręciłem w działko wkręt jako uziemienie i zaraz obok niego dałem ten kabelek na oko 2mm od siebie, czasami nie ma iskry, ale przeważnie jest
chyba już wiem w czym problem, poczytałem i dowiedziałem się, że było zimno i lakier się skroplił, idzie ocieplenie to zobaczymy, muszę naprawić działko bo klej nie wytrzymał O_0

to wkręt bodajże z mosiądzu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mundial1990



Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 40
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pią Lut 15, 2013 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skraplanie nie ma nic tu do gadania bo tego dezodorantu czy co tam dajesz nie jest w środku dużo bo jak jest za dużo to nie odpalisz...

A co do zapalnika... to do oryginalnego drucika przymocuj inny drucik
a do tej metalowej podstawy przymocuj kolejny drucik
całość o izoluj żeby ci gdzieś tam iskra nie skakała i wkręcasz w działko 2 wkręty najlepiej jakieś miedziane i też o izoluj żeby iskra ni skakała pomiędzy nimi... WAŻNE wkręć tak wkręty żeby końcówki były w odległości od siebie jakieś 2-3mm zresztą sam zobaczysz w jakiej odległości jest najlepsza iskra

I druga bardzo ważna rzecz... Działko musi mieć zakrętkę żeby ci żeber nie połamało Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP