Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Rakieta "Olusia 1"
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
piroteechman
Go¶æ





PostWys³any: Nie Kwi 25, 2004 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksard napisa³:
......Nie wiem jak wam ale mnie siê podoba.


A ja siê wstydzê Rolling Eyes . SR ok ale sama rakieta Question Shocked . 15 minut mi zaje³o jej zrobienie. Polecia³a na kiju od szczotki i bez spadochronu Razz . Ot, taka szybka próba dla syna Wink . Nawet siê ruskim tym nie pochwali³em za to pokaza³em im nieudan± próbê zamiany tkaniny na korpsus silnika

Mo¿ecie na ruskim forum tak¿e sobie pogadaæ z R. Nakk±Wink

Pozdr. A
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Mar 26, 2006 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Moja kolejna proba SR Olusia_max
. Czyli wk³adane paliwo pal±ce siê ca³± powierzchni±. Zap³onnik Kubu¶ czyli robiony z kapsla po Kubusiu. W kapslu paliwo z 20 % Mg na oko z 15 gram. Masa paliwa 320 gram , maczane w poko¶cie st±d ten czarny dym. Krêcone Mustkiem a bêdê nim krêci³ mniej wa¿ne próby. Krêcenie z odleg³o¶ci 2 m. Huk pracuj±cego SR powodowa³ strach i lekkie dr¿enie rêki Wink




FILM


Nastêpnym razem dam jednak w paliwie wiêcej ¯E a bez pokostu. Nie mniej fi krytyczne dyszy sprawdzone , rodzaj paliwa te¿. Jak jest chêtny to zapraszam ( gratis ) Wink

Przy okazji. Testowa³em paliwo : KNO3 / asfalt : 60 / 40. Zaskoczony jestem tym ,¿e ledwo siê to pali Rolling Eyes

Kolejny test ---> nowa ¿ywica ( w miejsce ¯E ) do wykonania korpusu . Wg mnie powinna byæ lepsza - znosiæ wiêksze ci¶nienie w SR i byæ bardziej technologiczna.


Mi³ego Wieczoru A
Powrót do góry
kondix



Do³±czy³: 27 Sty 2004
Posty: 89
Sk±d: z ma³pki po winie...

PostWys³any: Pon Mar 27, 2006 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co¶ tak pod koniec sie oderwa³o i w górê wylecia³o, paliwo 320g, a jednak czarny dym by³ dosyæ krótko widoczny, hehe, za to 3...2...1, prawie jak polskie centrum rakietowe(aluzja ¿ywca) i sk±d ten ¶nieg, u nas na pó³nocy kraju, przyk³adowo w tej chwili, nie ma s³oñca jest szaro,buro ale 11*C mamy ;]



czekam na dalsze testy

pozdr. K-x

_________________
-Czy ty masz go ?
-Bo ja(a) mamgo !
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
szpaner



Do³±czy³: 11 Pa¼ 2004
Posty: 561

PostWys³any: Pon Mar 27, 2006 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi siê test podoba³. Jednak zastanawiaj±ce (przynajmniej dla mnie) jest to, ¿e czarny dym pojawia³ siêimpulsami, na zmianê z bia³ym (w pocz±tkowej fazie), a dopiero pó¼niej sta³ siê ca³kiem czarny...
dlaczego tak siê sta³o?


I tak siê sk³ada, KONDIX, ¿e u nas na pó³nocy Polski jest + ~7*C i... ¶nieg.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pon Mar 27, 2006 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod koniec wylecia³y resztki paliwa bo nie ma rusztu. Z pokostem paliwo ciê¿ko siê zapala . Pierwsze 2 sekundy pali siê praktycznie zap³onnik Kubu¶. Paliwo jak widaæ z trudem "zaskoczy³o". Czarny dym to te¿ zalety ale porzucê pokost na rzecz zwiêkszenia ilo¶ci ¯E. Paliwo bez pokostu pali sie równiej i ³atwiej zapala. Pokost te¿ zalewa paliwo i wtedy przygasa co powoduje pulsacje. Gdyby pokost stwardnia³ pewno by nie by³o tych wad ale paliwko by³o ¶wie¿e.


Pozdr. A
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Czw Kwi 13, 2006 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
.....Moja kolejna proba SR Olusiamax. Czyli wk³adane paliwo pal±ce siê ca³± powierzchni±. Zap³onnik Kubu¶ czyli robiony z kapsla po Kubusiu. W kapslu paliwo z 20 % Mg na oko z 15 gram. Masa paliwa 320 gram , maczane w poko¶cie st±d ten czarny dym. Krêcone Mustkiem..........Nastêpnym razem dam jednak w paliwie wiêcej ¯E a bez pokostu.


Witam

Kolejna próba
czyli paliwo bez pokostu, wiêcej ¯E , nie co mniej Mg ( 10 % )




FILM

Ciê¿ar dyszy 45 Gram , fi kryt. 9,5 mm, paliwo ok. 300 Gram. Plus zap³onnik Kubu¶.

Pozdr. A


PS. 2 Bostery na filmiku testowe ale nieudane.
Powrót do góry
wojtek



Do³±czy³: 26 Sty 2003
Posty: 168

PostWys³any: Czw Kwi 13, 2006 8:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Film z d¼wiêkiem to jest to Smile

Mam pytanie o kszta³t paliwa, piszesz ¿e pali siê ca³± powierzchni± a nie ma rusztu ...
oraz czy nie ma mo¿liwa¶ci przytkania dyszy paliwem

Pozdrawiam
wojtek
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Czw Kwi 13, 2006 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tej pory mi nie przytka³o bo defragmentacja paliwa nastêpuje pod koniec palenia. Do testu przygotowa³em dwa SR wiêc jeden mam odebrany i na nim poleci rakieta Mikrus_max. Czyli test 1 z 2 wyszed³. Do paliw wk³adanych jestem nie co mniej przekonany wiêc nie my¶lê nad tym rusztem. Przy okazji jeszcze raz ¯yczê wszystkim Radosnych , Weso³ych ¦wi±t.


Pozdr. A
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Kwi 01, 2007 6:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
.......Przy okazji jeszcze raz ¯yczê wszystkim Radosnych , Weso³ych ¦wi±t.



Prawie rok temu zakoñczy³em testy z SR "Olusia" a dzi¶ chcia³em co¶ sprawdziæ. Zrobi³em SR Olusia_1zmod czyli w pe³ni zmodernizowany, znaczy siê znacznie "chudszy" czyli l¿ejszy Wink
SR by³ zrobiony za szybko, nieco niestarannie poniewa¿ nie wierzy³em w sukces i tu siê mile zdziwi³em Wink . To ten sam silnik co pogna³ rakietê "kooperacja" wojtka, gorsza praca ( dopalanie siê paliwa ) wynika z paliwa niedok³adnie zrobionego ( przekoszony mia³ kana³ ) ale prób jest pozytywna. Czyli da radê zrobiæ SR Olusia_1zmod.

Silnik na stanowisku




W czasie pracy




Film

Na ¿ywo pracy silnika towarzyszy ryk, znacznie silnijszy ni¿ przy pracy Strusia.



Kto zechce sprawdziæ Olusie_1zmod w locie ma j± gratis ( rakieta do 1 kg ).

Przy okazji mam okazjê :- ) ¿yczyæ wszystkim tego samego czyli Radosnych , Weso³ych ¦wi±t ( indywidualnie ¿yczeñ nie wysy³am ) Wink


Pozdr. A
Powrót do góry
QbaS



Do³±czy³: 19 Pa¼ 2005
Posty: 97
Sk±d: Z Internetu

PostWys³any: Nie Kwi 01, 2007 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
...
Kto zechce sprawdziæ Olusie_1zmod w locie ma j± gratis ( rakieta do 1 kg ).
...

Witam Arku.
W³a¶nie robiê rakietkê i chêtnie przetestujê Olusia Smile
Jakie parametry silnika ?
Masa ca³kowita i zewnêtrzna ¶rednica (proszê o info bo skoro jest to wersja zmodyfikowana to chcia³bym mieæ pewno¶æ, ¿e siê zmie¶ci).

Pozdrawiam,
QbaS.

Weso³ych i Szczê¶liwych ¦wi±t
oczywi¶cie ¿yczê wszystkim na forum.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Nie Lut 10, 2013 12:02 pm    Temat postu: Re: pomiar wysokosci Odpowiedz z cytatem

Pirotechman napisa³:
....No w³a¶nie. Rakiety "pó³profesjonalne" to praca zespo³owa. Nie mam na to ¶rodków i czasu by siê w to bawiæ. Muszê te¿ mysleæ jako¶ o "¿yciu" a z tym co raz gorzej.



Czasami czytam to co napisano/-³em 10 lat temu i wpadam w zadumê albo i dwie zadumy :].

Po pierwsze nadal ¿yjê i zamierzam doci±gn±æ do 70 -ki, po drugie z czasem jest jak wy¿ej. Nadal jego ma³o a jest coraz mniej :[. No i z my¶leniem o ¿yciu jest nadal tak samo trudno (aby co¶ wymy¶liæ) :]

SR to piêkne, stare hobby gdy by³o w tym 100 % ciekawo¶ci i zabawy. Chcia³bym aby nie zapomnieæ kto pierwszy pokaza³ paliwa ¿ywiczne :].

http://www.youtube.com/watch?v=bLp8HIiJp7I&list=UUv5bi6RmI4tBwvZSxQuhm9g&index=1

Dokonujê przegl±dów starych filmów i wrzucê co ciekawsze na yt. Byæ mo¿e do SR wrócê bo mam jeden pomys³ na nowe paliwo WORAN na bazie AA prosto z wora i proszku mg. Bardzo ciekawym rozwi±zaniem bêdzie tu lepiszcze i proces jego utwardzenia.

Za pokazany test paliwa szelakowego (z modyfikacjami) oddam za free uk³ad ZS-PMR. Je¶li firma arko siê rozwinie bêdzie mo¿liwo¶æ sponsorowania wiêkszych testów a nawet wrzucenia ich w koszta :].

Chcê reanimowaæ ten dzia³ choæ wiem, ¿e bêdzie to trudne bo i rakietowcy
siedz± po uszy w "¿yciu" i ten brak czasu pewno i ich dotyczy.


Pozdrawiam Arkadiusz

PS. "Wiêkszy test" to taki test jaki zakoñczy siê w ci±gu 6 m-cy.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP