Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Sterownik M³yna Kulowego - Prosto i Tanio

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Pi± Gru 28, 2012 3:29 pm    Temat postu: Sterownik M³yna Kulowego - Prosto i Tanio Odpowiedz z cytatem

Witam


Mam do zaprezentowania urz±dzenie, które mo¿e byæ usprawnieniem ka¿dego m³yna kulowego. Jest to sterownik czasowy oparty na procesorze ATtiny2313. Do dyspozycji mamy wy¶wietlacz LCD 2x8 znaków oraz piêæ przycisków. Uk³ad ma ³±czyæ urz±dzenie na dany okres czasu a potem je wy³±czyæ. Niew±tpliw± zaletê konstrukcji jest to, ¿e sk³ada siê ona z dwóch modu³ów po³±czonych 3-¿y³owym kablem. Pierwszy modu³ zawiera transformator, stabilizator oraz przeka¼nik, natomiast drugi odpowiada za komunikacjê z u¿ytkownikiem. Pozwala to na zdalne sterowanie m³ynem.

Je¶li bêd± chêtni, zamieszczê wszelkie schematy, rysunki i program.

Zdjêcia:























Film niestety jako¶æ niska, ale nie dysponujê kamer±.
http://www.youtube.com/watch?v=dK5H8qFFl-Y&feature=youtu.be

A tutaj film nieco lepszej jako¶ci:
http://www.youtube.com/watch?v=0H55625pfRg&feature=youtu.be


pozdrawiam
Spanner

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..


Ostatnio zmieniony przez Spanner dnia Sro Sty 02, 2013 7:09 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Wto Sty 01, 2013 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajna konstrukcja, ciekawe wykonanie panelu przedniego i jednocze¶nie sterownika. No i zgodnie z tradycjami elektrody:
- Czemu nie przezroczyste plexi?
- Gdzie masz tam kondensator przy procku, bêdzie ci siê resetowaæ!
- Ja zrobi³bym lepsi.

A na serio: bardzo fajny sterowniczek. Wmontowa³e¶ do niego gniazdko, czy trzeba pod³±czyæ kabel ju¿ do m³yna? Jestem zainteresowany schematem.

_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Sro Sty 02, 2013 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, zamieszczam dodatkowe zdjêcia + dwa filmy lepszej jako¶ci:
http://www.mediafire.com/?6lwlystn2ii7j28

Schemat:
http://www.mediafire.com/?96tlbfvfvfabb0p
(do sze¶ciopinowego z³±cza s± podpiête microswitche.

Oraz jeszcze jeden film lepszej jako¶ci na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=0H55625pfRg&feature=youtu.be



W dodanych zdjêciach i filmach widaæ ¿e minuty zmieniaj± siê albo o 1 albo o 10 albo o 15 - zosta³o to uwzglêdnione w programie i jest realizowane za pomoc± zworki (oraz wpiêcia kawa³ka drucika w podstawkê pod prockiem :p)

Wyj¶cie sterownika to z³±cze ARK podpiête pod przeka¼nik. Jak zrobiê m³yn to zamierzam sterownik zamontowaæ na sta³e. Co do elektrody to masz trochê racji, pytañ to ju¿ tam nawet nie pisze, bo wole do tego Elportal - bo tam przynajmniej cie nigdy nie zjad± :p

Dodatkowo w nowym filmie na YT widaæ ze po przytrzymaniu przycisku start wbija czas :255 godzin 59 minut - mo¿na to potraktowaæ jako zaletê - mo¿na w³±czyæ urz±dzenie na sta³e( powiedzmy na sta³e, ale w koñcu to 10 dób)

Pozdrawiam
Spanner

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Sro Sty 02, 2013 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak± ma to przewagê nad programatorem za 20 zeta, jak ten podobny ?




A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Sro Sty 02, 2013 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ci co ustawiali podobne w³±czniki czasowe wiedz±. szybko¶æ obs³ugi nie nale¿y do najwiêkszych plusów tych w³±czników. ustawiasz tam nie czas a godziny za³±czenia, poza tym dla co niektórych, wydaje mi siê ¿e liczy siê


SATYSFAKCJA Z W£ASNEGO WYKONANIA.

Panie Arku, starzeje siê Pan, i ka¿dy Pana post jest bardziej upierdliwy.

_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Sro Sty 02, 2013 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa³:
A jak± ma to przewagê nad programatorem za 20 zeta, jak ten podobny ?

Ma t± przewagê, ¿e pewnie nie rozwali siê tak szybko. Mia³em takie dwa, oba pad³y po kilku dniach. Jeden siê przepali³ i zrobi³ niez³e zwarcie, drugi po prostu przesta³ dzia³aæ.

_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Sro Sty 02, 2013 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Achtung napisa³:
Panie Arku, starzeje siê Pan, i ka¿dy Pana post jest bardziej upierdliwy.


No to bêdê siê bardzo stara³ poprawiæ swój wizerunek :].

Ok, te za 15 zeta te¿ siê mi popsu³y ale kupi³em za 40 i jest git. Ustawia siê na minimum 12 minut, mo¿e regulowaæ prac± grzejnika 2 kW. Satysfakcja jest wa¿na, nie jestem elektronikiem, my¶la³em, ¿e jest tam jaka¶ zaleta mi nieznana. Nie by³o w tym zgry¼liwo¶ci.

A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Czw Sty 03, 2013 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:


ja czekam na zmiany, bo ju¿ prawie 10 lat jestem na tym forum, ale powoli mnie ch*j zaczyna strzelaæ, jedno ¿e forum umar³o, drugie ¿e atmosfera przyja¼ni odesz³a w niepamiêæ.

pozdrawiam serdecznie.



No i trafi³e¶ w sedno w³a¶nie dlatego to tu wrzucam by forum choæ trochê o¿ywiæ. Takim wypowiedziami jak strzela ARKO to trochê sam to forum udupia. Moim hobby jest elektronika, to niby dlaczego nie mam sobie sam czego¶ zrobiæ. PO co robisz fajerwerki skoro mo¿esz kupiæ w sklepie?? No w³a¶nie. Bo to jest hobby i o to chodzi by co¶ zrobiæ samemu, co¶ wymy¶liæ. Po za tym ja nie widzê ¿±dnych zalet pokazanego przez ciebie urz±dzenia. Moje jest tak banalne w obs³udze ¿e nawet 3-letnie dziecko siê zorientuje jak to uruchomiæ. Takie urz±dzonko ci siê zepsuje i do ¶mieci, a ja budowê swojego znam, i jak co¶ to naprawiê (je¶li w ogóle siê kiedy¶ zepsuje). Forum umiera, to widzi ka¿dy. Ja mam jeszcze 2 projekty(+1 w planach) i mam zamiar je przedstawiæ. Niestety ostatnia "akcja" forum ju¿ dobi³a i pogrzeba³a doszczêtnie, wiêc chyba pozosta³o nam czekaæ na lepsze czasy, lecz czemu w tym czasie nie przygotowaæ sobie solidnej podstawy na to "odrodzenie''

Bo za elektronikê i maszyny nikt nam nic zrobiæ nie mo¿e, a to ju¿ jest du¿o. Nawet je¶li okaza³o by siê ¿e ju¿ nigdy nie wrócimy do piro, to i tak zyskamy cenne do¶wiadczenie. Panie Arku mniej bezsensownego komentowania , wiêcej pracy proponujê w³o¿yæ w rozwój forum. Mo¿e odnowiæ pomys³ o portalu dla forum? My¶lê ze znalaz³y by siê tu osoby które z pewno¶ci± na ró¿ne tematy napisa³y by sporo dobrych informacji, dziêki czemu byæ mo¿e by³oby mniej informacji o domoros³ych bombiarzach, a wiêcej piêknie roz¶wietlonych widoków nieba.


Pozdrawiam
spanner

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Czw Sty 03, 2013 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ekonomiê mo¿na pytaæ ale wtedy trzeba wyja¶niæ jak jest, bo mo¿e s± jakie¶ ukryte dla lamera zalety.

Aby by³o milej na forum (i w ¿yciu), trzeba doszukiwaæ siê pozytywnych u kogo¶ intencji i cech. Bo inaczej to strach bêdzie tu co¶ skomentowaæ albo o co¶ zapytaæ.

M³yn kulowy lepiej mieæ na oku, nawet je¶li mieli tylko wêgiel. No i mam na my¶li m³ynki a nie "³askotki" co ³askocz± 50 h drobinki wêgla :]. Dobry m³yn mieli wêgiel na py³ w 4-5 h. Jak poznaæ dobry m³yn ?. Po 1 h mielenia wêgiel musi byæ wyra¼nie ciep³y i dlatego w dobrym m³ynie wêgiel musi mieæ minimum 1-2 % wody. Ale wêgiel i woda to nieco za ma³o aby dobry m³ynek by³ bezpieczny. Wêgiel te¿ nie mo¿e byæ gor±cy ....... ma byæ ciep³y.

Polecam np. tu zajrzeæ

http://www.mech.pg.gda.pl/katedra/eiap/eiss/files/2012/05/Rk.pdf


Dopisane => Wiem, ¿e czê¶æ osób mieli/mieli³a sk³adniki prochu razem. W tym przypadku m³ynek powinien byæ tupu "£askotka" (i do tego mieæ ma³y bêben np. do 1 l) aby proces mielenia nastêpowa³ wolno, bez podnoszenia temperatury wsadu. Ale i tak jest to ryzykowne.


A.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP