Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Strzelanie na współczesnych inscenizacjach, pokazach bitew

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Chrusta



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 5

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 3:56 pm    Temat postu: Strzelanie na współczesnych inscenizacjach, pokazach bitew Odpowiedz z cytatem

Witam.

Piszę tutaj, bo nigdzie indziej ten temat nie pasuje, poza tym mam zablokowane pisanie na niektórych forach.

Często na pokazach bitew, piknikach, walkach rycerzy, etc, etc, strzelają z... właśnie, z czego? Dość duży kaliber, nie wiem czy to co tam sypią, to czarny proch, bo wydaje to PRZEPOTĘŻNY huk, dużo mocniejszy niż petardy, karbid, itp. Wystrzał taki potrafił zagłuszyć średnio-głośną muzykę na małej scenie, aż wszystko się trzęsło. Nie wiem co to jest, nie wiem pod jakim hasłem szukać w necie info o tym. Moździerz? Eee... Jakieś armatki? Czym to w takim razie zasypują i zaślepiają, że jest taki huk i jest to bezpieczne?

Pozdrawiam.

EDIT
Wydaje mi się, że nawet głośniejsze niż tu:
watch?v=hhdBA1SF2eU&feature=related
w 2:10.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duża armata, dużo pcz i dupnie że uszy odpadają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Chrusta



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 5

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mniej więcej ktoś potrafiłby określić ile tego prochu? I jak oni to zatykają? Przecież jak by się tylko wsypało proch to się spali jak saletra...

EDIT
Chyba piękny opis znalazłem, zaraz dokładnie przeczytam:
bractwo[kropka]osw[kropka]pl/Czarnyproch/dziala.htm

Pytanie tylko:
dziwi mnie, że ubicie szmaty czy wiór powoduje aż taki wzrost ciśnienia i wybuch. Przy petardach ludzie robią twarde korki z wikolu i srajtaśmy a tu wystarczy tylko szmatka albo wióry (które AŻ tak mocno się nie ubiją moim zdaniem...)?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Front



Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 189
Skąd: Wrocek

PostWysłany: Sob Cze 30, 2012 12:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobry proch czarny(kupny) bez "szmat" tylko lekko ubity daje świetne efekty. miałem okazje być i podpytać jednego z "muszkieterów" we wrocławskim arsenale podczas pokazu musztry muszkieterów: kilka cm3 prochu czarnego w lufie muszkietu kal. ok 15mm razy 6 muszkietów na zamkniętym dziedzińcu: przy pierwszej salwie można sie było zesrać.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Chrusta



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 5

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz już rozumiem wszystko, link który podałem wszystko mi rozjaśnił. Czuję, że niedługo sąsiedzi trochę się wkurzą Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uważaj tylko aby nasze "kochane" służby się nie wkurzyły na ciebie
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Chrusta



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 5

PostWysłany: Nie Lip 01, 2012 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no, nie będę strzelał non stop, z kilka razy może i starczy.

Ciekawa opcja to jest nawet. Na sylwestra zamiast petard można z kilka razy walnąć, to dopiero bajer będzie Smile.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 8:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Czechach można również dostać Pyrodex, jest tańszy niż Pcz, a moc ma taką samą, a nawet i większą[?].
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Chrusta



Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 5

PostWysłany: Czw Gru 13, 2012 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwester się zbliża, i mi się przypomniało o tym temacie. Mam jeszcze takie pytanie, jak jest z wytrzymałością tektury i stali? Jeśli chciałbym zrobić sobie taki moździerz o kalibrze powiedzmy 5cm i ładować do niego do 100g pcz, przybitka z trocin albo szmat, to jaką grubość ścianki musiałby mieć taki moździerz/z jakiego materiału najlepiej zrobić? Zwykłe stalowe rury o ściankach kilka mm będą za słabe? Z przybitką z trocin chyba nie powinno nic się stać?

Tu jeszcze raz wklejam link do strony: http://www.bractwo.osw.pl/Czarnyproch/dziala.htm

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP