Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Koniec partyzantki ....ZRZESZAMY SIÊ !!!....kto z nami ?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  

Czy popierasz pomys³ za³o¿enia stowarzyszenia pirotechników
Tak, nawet chcia³bym byæ za³o¿ycielem
10%
 10%  [ 10 ]
Tak, zapisa³bym siê
65%
 65%  [ 64 ]
Popieram, ale nie zapisa³bym siê.
17%
 17%  [ 17 ]
Nie, to kiepski pomys³
7%
 7%  [ 7 ]
Wszystkich G³osów : 98

Autor Wiadomo¶æ
Firnow
Dostêp próbny


Do³±czy³: 17 Kwi 2009
Posty: 15

PostWys³any: Nie Mar 04, 2012 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po ostatnich materia³ach w tvn24 postanowi³em tu zajrzeæ. Jak wygl±da sprawa stowarzyszenia? Je¿eli osoby <18 to 15 osób to jest kwestia jednej przerwy w liceum Wink. Jak idzie redagowanie statutu?
_________________
__________________________

Bene vertat, quod agis!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pan7.62



Do³±czy³: 23 Maj 2009
Posty: 30
Sk±d: w-wa

PostWys³any: Czw Mar 08, 2012 11:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisanie statutu jest prawie skoñczone. W zasadzie to kalka z innych stowa¿szeñ ale sprawdzone pod kontem prawnym i jest OK.
Cytat:
Je¿eli osoby <18 to 15 osób to jest kwestia jednej przerwy w liceum .

Wyja¶nij Kolego bo nie bardzo rozumiem......Znaczy ¿e Ty znajdziesz brakuj±cych chêtnych a na zjazd za³o¿ycielski wszyscy dotychczasowi chetni musieli by przybyc na przerwê do twojego liceum....? Very Happy Laughing ....ale na d³ug± przerwê....czy mo¿e zd±¿ymy uchwaliæ statut i zarz±d oraz podpisaæ sie pod uchwa³± za³o¿ycielsk± na zwyk³ej dziesiêciominutówce.....? Rolling Eyes Very Happy

Sory ale tak se lubiê czasem podowcipkowaæ..... Laughing

A tak serio to je¶li masz takich znajomych którzy chc± sie pofatygowaæ przyje¿d¿aj±c na zjazd w ustalone przez wszystkich miejsce w celu za³o¿enia naszego stowarzyszenia to bardzo mi mi³o....ale najpierw siê upewnij i zapytaj ich oraz nieco u¶wiadom w co siê pakuj±...¿eby¶ ,jak by co niechc±cy z "gêby cholewy" nie zrobi³. Bo dla przyk³adu mój znajomy po ostatnich wjazdach tym razem CB¦ sie "wydyga³" i podziêkowa³. Confused
Mówi±c szczerze to teraz mam trochê dodatkowych zajêæ bo niestety(...o naiwno¶æ moja...)"Panowie" siê nie chc± ode mnie odczepiæ ,ale my¶lê ¿e do ¶wi±t siê wszystko rozstrzygnie i bêdziemy mogli ruszyæ z kopyta.

I jeszcze jedno...bo dawno tu nie zagl±da³em a widze ¿e procenty w ankiecie siê zmieni³y.
Ca³kiem powa¿nie.Zwracam siê do tych którzy uwa¿aj± ¿e to kiepski pomys³ albo ¿ê popieraja ale sie nie zapisz±. Czy mo¿ecie mi przybli¿yæ nieco wasze rozumowanie, bo uwa¿am ¿e ,mimo wszystko zanim siê co¶ "pope³ni" to dobrze jest poznaæ wszelkie opinie...nawet te krytyczne.
Bêdê wdziêczny za szczere wypowiedzi....ale przede wszystkim merytoryczne.

P.S. Czy kto¶ z was ma mo¿e kontakt ze $nopem ? ( ..Prosze na PW..)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Firnow
Dostêp próbny


Do³±czy³: 17 Kwi 2009
Posty: 15

PostWys³any: Sro Mar 14, 2012 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z znalezieniem osob nie bedzie problemu ale jaki sens bedzie w tym jezeli nikogo sensownego z srodowiska nie bedzie
_________________
__________________________

Bene vertat, quod agis!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Luki996



Do³±czy³: 10 Maj 2010
Posty: 3

PostWys³any: Pon Kwi 02, 2012 12:25 pm    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Nie zapisa³bym siê z ró¿nych powodów Ale popieram bo uwa¿am ¿e to dobry pomys³ dla ludzi który na prawdê chc± siê zajmowaæ pirotechnika amatorsk± na powa¿nie.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pan7.62



Do³±czy³: 23 Maj 2009
Posty: 30
Sk±d: w-wa

PostWys³any: Sro Kwi 04, 2012 8:30 pm    Temat postu: Re: . Odpowiedz z cytatem

Luki996 napisa³:
Nie zapisa³bym siê z ró¿nych powodów Ale popieram...


Hmm...dosyæ obszerne uzasadnienie Very Happy ...a tak na serio to podaj proszê choæ jeden powód bo chcia³bym zrozumieæ...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Blastmaster



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 71
Sk±d: ze wsz±d

PostWys³any: Pi± Kwi 06, 2012 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak o partyzantce, walce o wolno¶æ i umieraniu za swoje... idee.

http://www.youtube.com/watch?v=ARoUwgKt4ms

_________________
Oni nie chc±, ¿eby¶ ty wiedzia³...
https://wiernipolsce1.wordpress.com/
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mahalas



Do³±czy³: 04 Lis 2007
Posty: 417

PostWys³any: Sob Kwi 07, 2012 5:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysl Exclamation W szkole tego nie ma, na lekcjach religii tez nie ,wiec moze tutaj Question
Pytanie:

Za jakie idee warto umierac Question

W " Kolumbowie rocznik 20" Bratkowski napisal -- Chrystus umieral za wszystkich ludzi, a my tu potrafimy oddac zycie ratujac jednego kumpla.
Wiec jak to jest Question

Pozdrawiam Wielkanocnie mahalas
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Luki996



Do³±czy³: 10 Maj 2010
Posty: 3

PostWys³any: Nie Kwi 08, 2012 12:35 pm    Temat postu: Re: . Odpowiedz z cytatem

pan7.62 napisa³:
Luki996 napisa³:
Nie zapisa³bym siê z ró¿nych powodów Ale popieram...


Hmm...dosyæ obszerne uzasadnienie Very Happy ...a tak na serio to podaj proszê choæ jeden powód bo chcia³bym zrozumieæ...


Mówiê o tym ¿e mam tylko 16 lat, mam szko³ê na g³owie i ju¿ nie mam takiego zapa³u jak kiedy¶ wiêc nie zajmuje sie ju¿ na powa¿nie pirotechnik± ale uwa¿am ze stowarzyszenie dla osób które chc± siê tym zajmowaæ jest dobrym wyj¶ciem z sytuacji Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
ARKO



Do³±czy³: 17 Mar 2012
Posty: 286
Sk±d: Radom

PostWys³any: Pon Kwi 23, 2012 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sensu teraz zak³adaæ stowarzyszenia, bo nie ta kolejno¶æ. Dziecko siê rodzi, rozwija, idzie do ¿³obka, potem do przedszkola, szko³a itd. Stowarzyszenie PIRO musi byæ elementem wiêkszej ca³o¶ci. Ono (ta ca³o¶æ) te¿ siê rodzi i rozwija, ale musi byæ zachowana kolejno¶æ. Nie mo¿na dziecka ze ¿³obka wypu¶ciæ do szko³y, bo wyjdzie z tego pora¿ka.

Stowarzyszenie PIRO musi powo³aæ albo wydawnictwo po¶wiêcone pirotechnice (nie ma ono sensu) albo firma pirotechniczna. Bo stowarzyszenie to te¿ koszta, choæby serwer i nie tylko. Na pocz±tku mo¿e byæ mi³o, p³uca pe³ne powietrza i ogromne plany, ale rzeczywisto¶æ bêdzie miej ró¿owa i nie bêdê tego w±tku rozwija³.

Reasumuj±c ……. wiem, chcecie stowarzyszenie jako ochraniacz na d…ê ale nie jest to Wam potrzebne o ile:

1. Zrezygnujecie z chloranu bo 90 % jego idzie na SSA i miedziana (u¿ycie kmno4 to ju¿ prowokacja :] )
2. Surowce kupujecie w legalnej firmie i nie kryjecie siê z tym. YT, strona WWW i poka¿cie co robicie (ale nikogo do tego nie zachêcam)i byle nie ³ubudu.

Poczekajcie trochê, jak moje plany wypal± to i sprzedam Wam surowce (pod pewnymi warunkami i bez kclo3) i za³o¿ê Wam nawet stowarzyszenie. Wtedy mamy logiczny ci±g; firma, czyli sponsor (na onecie wczoraj proponowali s³owo „mecenas” :]) zainteresowany rozwijaniem pirotechniki jako piêknej dziedziny wiedzy (nawet ³ubudu o ile nie dominuje i jest bezpieczne). Co do ³ubudu to od zawsze obserwujê temat "granat na zawleczkê" i na razie mnie nic nie powali³o :]

Je¶li kto¶ spojrzy na moje wcze¶niejsze posty to tak, zmieni³em siê. W koñcu starzejê siê i moja przemiana jest nie tylko fizyczna :]. Skoro postawi³em sobie wysoko poprzeczkê (firma) to chcê i zmieniæ to forum ale powoli, z czasem. Mnie ju¿ nie wypada nawet pisaæ w taki sposób aby zwi±zane by³o to z ryzykiem, st±d moja odmiana odno¶nie u¿ycia kclo3 :] .

Na yt pokaza³em jakie cuda mo¿na robiæ z PCZ a pokaza³em tylko 5 %. Spróbujcie jak Wam radzê a na pewno k³opotów nie bêdzie. No i wiek on te¿ jest wa¿ny ale na razie nie wypowiem siê na ten temat.

To co piszê to plany a jak jest z planami sami wiecie. Któ¿ z nas nie planowa³ "se" piern±æ a siê zesr...³ ?:].

ARKO
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Pon Kwi 23, 2012 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa³:
Je¶li kto¶ spojrzy na moje wcze¶niejsze posty to tak, zmieni³em siê.

ARKO napisa³:
i nie bêdê tego w±tku rozwija³

Nie zmieni³e¶ siê tak bardzo jak my¶lisz, nigdy nie rozwija³e¶ ciekawych w±tków Wink

_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
pan7.62



Do³±czy³: 23 Maj 2009
Posty: 30
Sk±d: w-wa

PostWys³any: Pon Kwi 23, 2012 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ARKO napisa³:


Reasumuj±c ……. wiem, chcecie stowarzyszenie jako ochraniacz na d…ê ale nie jest to Wam potrzebne o ile.....

ARKO


Skoro uwarzasz ¿e traktujemy stowarzyszenie jako "dupochron"(..bo jest wrêcz przeciwnie..) to s±dzê i¿ nie bardzo poj±³e¶ istotê powo³ania stowarzyszenia gdy¿ byæ mo¿e pomin±³e¶ kilka starszych postów ....ale siê nie dziwiê ....bo wiêkszo¶æ tak robi Smile
Pozwól ze po krótce Ci to wy³uszczê a innym byæ mo¿e przypomnê

1) Bezwzglêdnie koniecznym dla dzia³ania bêdzie to ¿e stowarzyszenie bêdzie:

a)Jednostk± badawczo-rozwojow± zgodnie z definicja przyjêta w Ustawie o MW do u¿ytku cywilnego i rozporz±dzeniami do niej poprzez odpowiednio okre¶lone zapsy w statucie
b)Organizacj± o charakterze "non profit" i udostepniac bedzie ka¿demu zainteresowanemy darmo wszelkie ewentualne swe prace badawczo-rozwojowe coby siê nie czepiali
c)Stowarzyszenie jako podmiot prawny nie mo¿e wprowadzaæ ¿adnego towaru do obrotu prócz ewentualnej wiedzy oczywi¶cie co bedzie równie¿ jasno napisane w statucie

2) G³ównymi zadaniami stowarzyszenia tym razem nie zapisanymi w statucie bêdzie

a)nêkanie(...pismami,mailami,jajkami...czym kto chce.. Very Happy ) ministra gospodarki Pawlaka(... Laughing ..)o dobre dla nas zmiany w prawie poprzez wydanie stosownych rozporz±dzeñ b±d¼ zmianê istniej±cych co akurat minister mo¿e zrobiæ jak mu siê podoba(...nie myliæ ze zmian± ustawy bo przyjmijmy ¿e jest to niemo¿liwe)......znaczy sjie lobbing poniek±d... Smile .
b)D±¿enie do zniesienia b±d¼ znaczne zmniejszenie dla cz³onków stowarzyszenia jako organizacji "non profit" b±d¼ wszystkich amatorów op³at za szkolenie i egzamin niezbêdne do uzyskanie zezwoleñ na wyrób piro (...s± one ¶ci¶le zapisane w rozporz±dzeniu i obecnie to ok.1700,-zeta od ³ba jednorazowo na 5lat+koszt badañ)
c)kierowanie na powy¿sze szkolenia cz³onków stowarzyszenia i wnioskowanie do wojewodów o wydnie im zezwolenia na wyrób mieszanin piro zgodnie z procedurami zawartymi w ustawie i rozporz±dzeniach(...bez ¿adnych MW coby nie prowokowaæ do odmowy "pro forma")....no chyba ¿e kogo¶ staæ na 1700,- to mo¿e byæ skierowany od razu bez zmian w rozporzadzeniach.... Smile

Czyli zamiar docelowo jest taki ze wszyscy zrzeszeni maja zezwolenia na piro i nikt nikomu nie postawi zarzutów za wyrób i posiadanie materia³ów wybuchowych bez zezwolenia (...od 6m-cy do 8 lat... Evil or Very Mad )......i nie bêdzie ¿adnego "o ile..."
Oczywi¶cie s± to moje idealistyczno-optymistyczne za³o¿enia poparte opini± prawnika po zleconej przeze mnie tendencyjnej ekspertyzie w stylu "co tu by mo¿na...¿eby mo¿na" .
Je¿eli natomiast Ty jako znawca bran¿y lub tematu widzisz tu jakie¶ luki prawne (..nie ¿yciowe...)to bardzo chetnie wys³ucham twej opinii czy nawet krytyki.....tylko konstruktywnej a nie skie³czenia w stylu "eee...i tak sie nie uda..."

ARKO napisa³:


Stowarzyszenie PIRO musi powo³aæ albo wydawnictwo po¶wiêcone pirotechnice (nie ma ono sensu) albo firma pirotechniczna. Bo stowarzyszenie to te¿ koszta, choæby serwer i nie tylko. Na pocz±tku mo¿e byæ mi³o, p³uca pe³ne powietrza i ogromne plany, ale rzeczywisto¶æ bêdzie miej ró¿owa i nie bêdê tego w±tku rozwija³. .....
ARKO



Stowarzyszenia nikt zak³adaæ nie musi tylko raczej ka¿dy mo¿e a co do kosztów to s± one ¿adne bo nigdzie nie jest napisane ¿e stowa¿yszenie musi posiadaæ choæby kibel a co dopiero serwer.Osobi¶cie uwa¿am ¿e gdyby sk³adka cz³onkowska mia³a wynie¶æ choæby z³otówkê miesiecznie lub rocznie to bardziej fair by³o by dla stowa¿yszenia przeznaczenie tej kasy na statutowy cel rozwoju pirotechniki widowiskowej poprzez partycypowanie w kosztach utszymania tego forum (....ot koszty serwera..)bo mi osobi¶cie przynajmniej tyle jaka¶ tam lojalno¶æ i przyzwoito¶æ nakazuje.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Wto Kwi 24, 2012 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam takie jedno pytanie, z czym wiaza³o by siê uczestnictwo w stowarzyszeniu? NIe chodzi mi o co¶ takiego jak wpisowe, tylko np spotkania. Chyba ka¿dy wie ze zgranie oko³o 20 osób w jeden dzieñ w jednym miejscu graniczy z cudem. Nawet je¶li mia³by to byæ ustawowo wolny od pracy dzieñ to chyba niewielu chcia³oby siê gramoliæ do warszawy czy gdzie¶ tam. Np gdyby trzeba by³o co¶ podpisywaæ to czy by³aby mo¿liwo¶æ np pos³ania listy przez u¿ytkowników, lub ¿eby by³o szybciej np u¿ytkownik drukowa³by te status podpisywa³by i wysy³a³(choæ nie wiem czy to co napisa³em jest sensowne). No i te¿ pytanie na jakim etapie jest sam status( liczba stron napisanych na liczbê stron planowanych) i co on takiego w sobie zawiera.

Pozdrawiam
spanner

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Nie Kwi 29, 2012 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno - czy po tym kursie mo¿na kupowaæ piro profesjonalne?
_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Sob Cze 23, 2012 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszê kolegê pan7.62 o odpowied¼ na moje pytania Smile
pozdrawiam

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP