Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nagonka na "terrorystów" cd.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> TOWARZYSKIE
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pan_kracy



Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 78
Skąd: zachód

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2012 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/549173,radomsko-domowy-aresenal-zdjecia,1,1,id,t,sm,sg.html#galeria-material
Tego akurat dobrze, że złapali. Za każdym razem śmiać mi się chce z opisu "dziennikarzyn" tego co on miał i co mógł zrobić, prawdziwi dziennikarze są gatunkiem wymierającym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dav



Dołączył: 03 Maj 2002
Posty: 118

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2012 10:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki ojciec taki syn Laughing


ps pewnie żarł żelki z barwnikami wpływającymi stymulująco na ataki adhd Surprised
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brzydkiizły



Dołączył: 18 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: ze środka układu okresowego

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze że go zgarnęli , był zagrożeniem dla otoczenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zbyhk



Dołączył: 05 Mar 2003
Posty: 339
Skąd: skontowni

PostWysłany: Czw Maj 03, 2012 10:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cokolwiek wqrwiająca robi się bezkarność i nadużywanie władzy przez służby - dotyczy to także akcji wjazdów do klientów sklepu tomka spod poznania
http://niezalezna.pl/3836-abw-moze-podsluchiwac-dziennikarzy

i jeszcze na deser:

http://coronaborealis.nowyekran.pl/post/49368,wielka-e-ucieczka-abw

a tu czytaj koment:
http://lubczasopismo.salon24.pl/detektywsalonowy/post/405834,abw-to-cud-ze-go-zlapali

... Z raportu Komisji Europejskiej wynika, że jesteśmy najbardziej inwigilowanym narodem w Europie!
... Ponadto operatorzy zmuszani są do przechowywania naszych bilingów, czyli de facto można sprawdzić z kim i kiedy rozmawialiśmy. Operatorzy są również zobowiązani przechowywać treść naszych wiadomości tekstowych. Ponadto dziewięć służb specjalnych może nam założyć podsłuch...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWysłany: Wto Cze 05, 2012 10:02 pm    Temat postu: 21-latek publikował to w internecie! Zgarnęła go ABW Odpowiedz z cytatem

Cytat:
'"21-latek publikował to w internecie! Zgarnęła go ABW"


http://nasygnale.pl/kat,1025349,title,21-latek-publikowal-to-w-internecie-Zgarnela-go-ABW,wid,14549106,wiadomosc.html

Zastanawiam się czy publikacje papierowe, informatory, skrypty pt. np. "Improwizowane Ładunki Wybuchowe" niereglamentowane jako "tajne" też ich autorów doprowadzą na salę rozpraw?

Podżeganie , czyli rozkaz w cywilu polega na czymś innym niż to niby zachęcanie poprzez pochwalanie.

Ktoś widział te artykuły w internecie?

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ARKO



Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 286
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Cze 06, 2012 6:58 am    Temat postu: Re: 21-latek publikował to w internecie! Zgarnęła go ABW Odpowiedz z cytatem

Hack napisał:
.....Ktoś widział te artykuły w internecie?


Pewno coś w tym stylu bo sam nie wymyślił

Pełno tego w necie. Ale kiedyś było (chyba) więcej. Podejrzewam, że gościu ściągał, wrzucał na jakiś serwer i dawał swojego linka plus od siebie komentarze.

No właśnie. Czy są jakieś granice tego co można napisać ? Czasami od razu widać czy wali komuś w dekiel. Sądzę, że za to postawienie gościa w pion, kiedyś będzie losowi wdzięczny.


Miłego dnia A
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, ABW nawet nie potrafi zabezpieczyć materiałów, które zarekwirują? http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12032629,_Samozaplon__w_ABW___nie_bylo_ofiar_ani_strat_materialnych.html . Skoro wybuchło podczas otwierania szafki, to może tcap w nieszczelnym pojemniku?
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
HNIW



Dołączył: 14 Kwi 2002
Posty: 359

PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym wybuchem to pewnie przesadzają. Może jakaś masa pirotechniczna się zapaliła skoro piszą o dymie. TCAP nie daje dymu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 12:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafna uwaga. Tu widać przewagę i być może tak zwaną dobrą praktykę w CBŚ. TACP sublimuje osadzając sublimat na przewężeniach komór. Trzeba zauważyć, że sublimacja ta daje wymierne ciśnienie potrafiąc aktywnie osadzić się na przykład wokoło zamknięć i przy próbie manipulacji kryształy trąc o siebie wywołują zapłon. Samozapłon to coś innego, zapłon bez aktywności zewnętrznej-w artykule jest błąd.
Wiadomo, że TACP i podobne nadtlenki organiczne bardzo łatwo przechodzą w detonację co stwarza wielkie niebezpieczeństwo.
NA miejscu ABW znalazł bym wytyczne dobrej praktyki laboratoryjnej:)
Rozkład nadltlenków natomiast powoduje wydzielanie między innymi tlenu, w pobliżu mini wyładować elektrycznych sam z siebie potrafi zainicjować zapłon.
Rozkład i sublimacja wraz z resublimacją czyli procesem odwrotnym sublimacji zachodzi między innymi w tym samym czasie, trzeba brać to pod uwagę i nie narażać siebie oraz innych na czasami poważne zranienie.


Nie odkładać pracy! Świeże próbki panowie i panie:) Na bieżąco, zwyciężyć lenia Smile Dotyczy to też związków srebra i amoniaku przy jego nadmiarze(szarych proszków oraz białych drobnokrystalicznych śmierdzących proszków) etc etc:P

_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak dla mnie jest to ignorancja i brak jakiejkolwiek wiedzy ze strony służb wszelakich w Polsce przykład mój jak miałem przeszukanie znaleźli bardzo niewielkie ilości (poniżej grama) azydku srebra i ten cały "pirotechnik" policyjny zaczął pieprzyć pozostałej zgrai ludzi że z tym ostrożnie uważali bla bla bla, no i na początku faktycznie uważali ale jak zawijali mnie i mój cały "towar" to co zrobili wpierdolili to do kartonu z całą resztą i zapakowali do bagażnika.
więc nie dziwi mnie fakt że w końcu coś im pieprzło
za głupotę trzeba płacić
pozdrawiam

_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Pią Cze 29, 2012 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MeHow napisał:
a jak dla mnie jest to ignorancja i brak jakiejkolwiek wiedzy ze strony służb wszelakich w Polsce przykład mój jak miałem przeszukanie znaleźli bardzo niewielkie ilości (poniżej grama) azydku srebra i ten cały "pirotechnik" policyjny zaczął pieprzyć pozostałej zgrai ludzi że z tym ostrożnie uważali bla bla bla, no i na początku faktycznie uważali ale jak zawijali mnie i mój cały "towar" to co zrobili wpierdolili to do kartonu z całą resztą i zapakowali do bagażnika.
więc nie dziwi mnie fakt że w końcu coś im pieprzło
za głupotę trzeba płacić
pozdrawiam



Hahaha kur*a jebłem Very Happy

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, już wiadomo co się stało z pewnymi materiałami z pewnego znanego nam sklepu Very Happy http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12056741,Eksplozja_w_ABW_powiazana_z_Andersem_Breivikiem.html
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ęriu



Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 13

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yetihehe napisał:
Hehe, już wiadomo co się stało z pewnymi materiałami z pewnego znanego nam sklepu Very Happy http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12056741,Eksplozja_w_ABW_powiazana_z_Andersem_Breivikiem.html


hehe, właśnie to zobaczyłem na onecie i wlazłem zobaczyć na forum, czy coś się nowego pojawiło w temacie.
"Od tamtej pory szefostwo ABW nakazało milczenie o incydencie" - śmiech na sali...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zbyhk



Dołączył: 05 Mar 2003
Posty: 339
Skąd: skontowni

PostWysłany: Pon Lip 02, 2012 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...w śledztwie dotyczącym "polskiego wątku"
no i poczytajcie komenty jaki śmiech w narodzie powodują przedstawiciele ABWehry...

gadali w radyjku coś dzisiaj że za pomyłkowy wjazd ABW (dla mnie mistrzostwo świata w nieudolnosci pomylić adres w takiej akcji) kobiety dostały odszkodowanie po 10 tys. zł - wcześniej było tylko 9 tys na obie
i teraz pytanie czy nękanie klientów Tomka z pod poznania oraz zabranie kompów i komórek (i długie nie oddawanie) tez dałoby sie pod takie coś podciagnąć? jakby wynająć papuge i dać mu wysoki % ? w innych krajach to jest nie do pomyslenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JNS



Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 13

PostWysłany: Czw Sie 09, 2012 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W innym kraju owszem, ale nie w tak skorumpowanym jak Polska. Mamy tak nieudolne władze, nieudolne sądy, nieudolne służby (także zdrowia) że wszystkiego się można spodziewać i nic nas nie powinno zaskakiwać.
Ja całe zamieszanie mam za sobą, sprzęt odzyskałem, dało się wyczuć że im zależy na szybkim wydaniu zatrzymanego sprzętu, może się czegoś obawiali. nie mam przekonania co do legalności nagonki na nas wszystkich kupujących w tym sklepie Tomasza. W/G prawa mogliśmy to robić i tego nie mógł nam nikt zabronić. Przeszukania naszych domów uważam za nie do końca legalne z prawem, a wpadanie z buciorami i karabinami za totalne nadużycia i marnowanie pieniędzy podatników. Zapytałem osoby prowadzące postępowanie dlaczego nikt nie przeprowadził wcześniej wywiadu by upewnić się kto zajmuje daną posesję, no ale wiadomo... przecież tu chodziło o wielką akcję, euro i takie tam. Zwyczajny polski kicz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bond007



Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 9

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbyhk napisał:
...w śledztwie dotyczącym "polskiego wątku"
no i poczytajcie komenty jaki śmiech w narodzie powodują przedstawiciele ABWehry...

gadali w radyjku coś dzisiaj że za pomyłkowy wjazd ABW (dla mnie mistrzostwo świata w nieudolnosci pomylić adres w takiej akcji) kobiety dostały odszkodowanie po 10 tys. zł - wcześniej było tylko 9 tys na obie
i teraz pytanie czy nękanie klientów Tomka z pod poznania oraz zabranie kompów i komórek (i długie nie oddawanie) tez dałoby sie pod takie coś podciagnąć? jakby wynająć papuge i dać mu wysoki % ? w innych krajach to jest nie do pomyslenia


Mi jak dotąd, od października 2011r. nadal nie oddali telefonu i aparatu. Jak się do nich dzwoni, nikt nic nie wie. Odsyłają do Warszawy, Poznania... Cyrk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zbyhk



Dołączył: 05 Mar 2003
Posty: 339
Skąd: skontowni

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... no właśnie o to chodzi - wchodza gdzie chcą - czy były podstawy czy nie
zabierają jako dowody komputery laptopy, komórki i aparaty ew. kamery a następnie nawet jak nic nie znaleźli i nie ma podstaw do postawienia zarzutów to nie ma jak tych rzeczy odebrać i z kim gadac a przetrymywane to jest nawet latami
robią popisówki, strasza sąsiadów kominiarkami a jak nic nie znajdą bo nie ma czego tam znaleźć to nie ma winnego, nie mówiąc juz ze to kosztuje pieniadze podatników
nie dają sobie rady z normalnymi przestepcami to łapią dzieciaki za saletre z cukrem, pcz. czy chloran Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HNIW



Dołączył: 14 Kwi 2002
Posty: 359

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety żyjemy w kraju policyjnym, służb od groma i już nie wiadomo kto cie może cie powalić na ziemie i skuć albo wjazd na dom ci zrobić.

Talibów u nas nie ma to przecież muszą się jakoś wykazać.

Powinny być bardzo wysokie odszkodowania za takie nieuzasadnione wejścia, wtedy by się zastanowili pare razy a nie na ślepo na ludzi polować.

Najlepiej w domu nie trzymać odczynników a z forum korzystać przez proxy zagraniczne albo przynajmniej w miejscu gdzie nie ma nic związanego z chemią.

Ostatnia łapanka była najprawdopodobnie związana ze sprawą Breivika a nie Euro. Pisze najprawdopodobnie bo ze względu na dobro prowadzonego śledztwa nie chcieli ujawnić. ABW jakoś zdobyła liste użytkowników forum i zarządała adresów IP. Dlatego najlepiej pisać na forum korzystając z proxy zagranicznego, o ile sprawa nie będzie naprawde uzasadniona to nie będzie im się chciało ganiać.

Forum nie loguje adresów IP jak się czyta wiadomości, jedynie jak ktoś napisze odpowiedź lub nową wiadomość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
yetihehe



Dołączył: 26 Paź 2002
Posty: 459
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HNIW napisał:
ABW jakoś zdobyła liste użytkowników forum i zarządała adresów IP.
Pewnie zdobyli listę za pomocą jakiegoś hackerskiego skryptu Wink
_________________
Motyle trotylem pachną jak nigdy.
oglądający, niepraktykujący Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
HNIW



Dołączył: 14 Kwi 2002
Posty: 359

PostWysłany: Nie Sie 12, 2012 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yetihehe napisał:
HNIW napisał:
ABW jakoś zdobyła liste użytkowników forum i zarządała adresów IP.
Pewnie zdobyli listę za pomocą jakiegoś hackerskiego skryptu Wink


Nie sądze bo dobór użytkowników nie był do końca przypadkowy. Wydaje mi się, że był powiązany z zakupami w sklepie. Nie wiem czy mogę przytoczyć tutaj liste ale było to kilkanaście nicków - nie chce żeby potem mi ktoś zarzucił, że matacze w śledztwie.

Oficjalna prośba do mnie doszła z delegatury ABW w Łodzi 13/09/2011.

Powoływali się na :

Cytat:

(tryb - art. 28 Ustawy o ABW oraz AW z dnia 24.05.2002r oraz art. 179 Ustawy Prawo Telekomunikacyjne z dnia 16.07.2004 r.)


Cytat:

2. Przedsiębiorca telekomunikacyjny jest obowiązany do wykonywania zadań i
obowiązków w zakresie przygotowania i utrzymywania wskazanych elementów
sieci telekomunikacyjnych dla zapewnienia telekomunikacji na potrzeby syste-
mu kierowania bezpieczeństwem narodowym, w tym obroną państwa, realizo-
wanych na zasadach określonych w planach, decyzjach lub umowach zawartych
między przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi a uprawnionymi podmiotami.
3. Przedsiębiorca telekomunikacyjny, z zastrzeżeniem ust. 12 pkt 2, jest obowiąza-
ny do:
1) zapewnienia warunków technicznych i organizacyjnych dostępu i utrwala-
nia, zwanych dalej „warunkami dostępu i utrwalania”, umożliwiających
jednoczesne i wzajemnie niezależne:
a) uzyskiwanie przez Policję, Straż Graniczną, Agencję Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego, Żandarmerię
Wojskową, Centralne Biuro Antykorupcyjne i wywiad skarbowy, zwa-
ne dalej „uprawnionymi podmiotami”, w sposób określony w ust. 4b,
dostępu do:
– przekazów telekomunikacyjnych, nadawanych lub odbieranych
przez użytkownika końcowego lub telekomunikacyjne urządzenie
końcowe,
– posiadanych przez przedsiębiorcę danych związanych z przekaza-
mi telekomunikacyjnymi, o których mowa w ust. 9, art. 159 ust. 1
pkt 1 i pkt 3–5,
b) uzyskiwanie przez uprawnione podmioty danych związanych ze świad-
czoną usługą telekomunikacyjną i danych, o których mowa w art. 161,
c) utrwalanie przez uprawnione podmioty przekazów telekomunikacyj-
nych i danych, o których mowa w lit. a i b;
2) utrwalania na rzecz sądu i prokuratora przekazów telekomunikacyjnych i
danych, o których mowa w pkt 1 lit. a i b.
....


Ich odpowiedź na moje pytanie dotyczące podejrzanie dużej ilości osób, których adresy ip potrzebowali :

Cytat:
Dziękuję za przekazanie powyższych danych jednakże ze względu na prowadzone czynności nie mogę na tym etapie ujawnić charakteru naszego zainteresowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> TOWARZYSKIE Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP