Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Program do projektowania matryc

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia modelarza rakietowego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pj151900
Dostęp próbny


Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Ziemia

PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 8:16 pm    Temat postu: Program do projektowania matryc Odpowiedz z cytatem

Znalazłem bardzo fajny programik ,dzięki któremu można sobie zaprojektować matryce i ubijaki do wykonywania różnych rodzajów silniczków rakietowych.
www.flashnet.dk/rts/
Wystarczy, że wpiszemy średnice wewnętrzną rurki w calach lub milimetrach, wybierzemy rodzaj silnika, a programik wyświetli nam rysunek techniczny narzędzi, który możemy wydrukować i pójść z nim np. do znajomego tokarza aby nam te narzędzia wykonał Very Happy .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i musisz wziąć pod uwagę wiele zmiennych. Mam nadzieję, że to uwzględniłeś, bo od tego w całej mierze zależy powodzenie.
Radzę nie sugerować się programem, tylko puki co zająć się testami z prowizorycznie wykonanymi przyrządami. Praktyka nauczyła mnie (kurde, jak profesor gadam Cool ) że nie zawsze teoria idzie w parze z praktyką.
A kluczem jest tu POWTARZALNOŚĆ :produkcji czy techniki.
Pozdrawiam, i mam nadzieję, że domyślasz się co chciałem Ci powiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pj151900
Dostęp próbny


Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Ziemia

PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest wiele zmiennych i dlatego to nie jest program dla kompletnych laików
Trzeba wiedzieć jak mocną rurkę trzeba dobrać , jak zaprasowac paliwo itd.
Mam całkiem sporo praktyki w dziedzinie silników rakietowych i to właśnie na prowizorce. Jak do tej pory zrobiłem około 50 silniczków na p.cz. z czego tylko jeden zawiódł.(Jutro wkleję może jakieś fotki jak to wszystko wygląda Wink ).Ten programik należy oczywiście traktować jako ciekawostkę,(ale co ciekawe wymiary narzędzi które sam sobie wykonałem i te wygenerowane w programie pokryły sie Very Happy) .Chociaż z drugiej strony według mnie kompletny laik takiego czegoś by nie stworzył bo po co?
Wiadomo ,że silnik na tych narzędziach może nie wyjść, i narzedzia mogą sie okazac totalną lipą i wyrzuceniem pieniedzy w błoto, ale jak np ktos ma dostep do tokarki za free (mam nadzieje ze ja niedługo bede miał) to mu się takie coś przyda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mądrze piszesz, czekamy więc na jak najtańsze, najszybsze w wykonaniu oraz niezawodne silniki rakietowe/fajerwerkowe. W tym co napisałem nie ma ni grama ironii. Może pobijesz mój rekord czasowy wykonywania silniczka fajerwerkowego z opóźniaczem gotowego do użycia od ręki - obecnie 5 minut Very Happy
No i oddaj się pracy na paliwie z cukru&saletry. Najtańsze i najbardziej efektywne biorąc pod uwagę skład, powtarzalność, sposób wyrobu i właściwości energetyczne. Lecz nie w postaci karmelu a sypkiej.
Pozdrawiam, i czekam na efekty pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pj151900
Dostęp próbny


Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Ziemia

PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obiecałem dodac zdjęcia moich narzędzi oraz silniczka wiec dodaje (niestety słaba jakość fotek)


Wykonałem już około 50 silniczków na tych narzędziach. 20 testowych i potem 30 jedną serią w ramach przygotowań do sylwestra , i jak pisalem wcześniej tylko jeden zawiódł, podejrzewam że było to spowodowane nieprawidłowym zaprasowaniem paliwa.Ja robie takie silniczki w około 2 minuty/sztuke oczywiście nie licząc przygotowania paliwa, rurek Wink.W silniczkach z przeznaczeniem fajerwerkowym nie używam opóżniacza i nawet górnej zatyczki.W moich silniczkach o spalaniu papierosowym reszta nie spalonego paliwa działa jak zatyczka.Przy końcu spalania ta resztka paliwa "bucha" ogniem w kierunku ładunku który nosi rakietka zapalając go.Uzyskuje wtedy efekt na maksymalnej możliwej wysokości lotu rakietki ,a nie np kiedy juz zaczyna opadać. Tak samo jest to rozwiązane w komercyjnych rakietkach fajerwerkowych.
Ja osobiście wole stosować p.cz jako paliwo ponieważ wg mnie da się na nim stosunkowo łatwo uzyskać duży ciąg(na pewno większy niż S&C),a poza tym jest bardziej widowiskowe(ahh ten złoty ogon przy starcie Laughing )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr.joint



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 20
Skąd: fghfgh

PostWysłany: Sro Sty 11, 2012 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajna martyca, jakiego materialu uzywasz na dysze ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pj151900
Dostęp próbny


Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Ziemia

PostWysłany: Czw Sty 12, 2012 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dysze używam tej pomarańczowej glinki odzyskanej z wyrzutni w których jest używana jako zatyczki.Mam parę kilo tego po tegorocznym sylwestrze Very Happy .Wg mnie nie ma lepszego materiału na dysze.Po dokładnym zmieleniu tego powstaje pył który po zaprasowaniu daje tak mocną dyszę ,ze trudno ją w ogóle zarysować czymkolwiek, twardą jak kamień.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Pią Sty 13, 2012 7:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj, bardzo ładne silniczki, nie powiem.. Czekam na jakiś filmik silnika spalanego na ziemi oraz rakietki. Idea spalania papierosowego jest najlepsza i najszybsza do opanowania. Zanim moje rakietki: z kanałem zaczęły tak wychodzić http://www.youtube.com/watch?v=ioGDGkA78eg&feature=g-upl&context=G2fdad65AUAAAAAAAJAA odbyło się naprawdę wiele testów, a i tak widać że są problemy z dobraniem opóźniania. A przy papierosku to wszystko ładnie paliwo się kończy i mam BUM Very Happy Polecam na końcu paliwa uprasować kawałek kompozycji glitter lub np tej yellow flitter. Powinno to dać fajny efekt pod koniec. Jak ubijasz proch? młoteczek a może praska? Ja czasem w desperacji nawet drzwi używałem. Silniczek miedzy framugeę a drzwi i jazda
Very Happy
Pozdro
s

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 4:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny programik, ale to samo możesz zrobić w autocadzie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pj151900
Dostęp próbny


Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 10
Skąd: Ziemia

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paliwo ubijam po prostu młotkiem ,ale tylko P.Cz.i S&C ,a inne paliwa imadłem Wink .Być może niedługo zbuduję sobię prase 2t z hydraulicznego podnośnika samochodowego.No fakt można użyc CAD-a ale tylko do "wizualnego" zaprojektowania.Obliczyć i dobrać wymiary musisz sam.A tutaj masz wszystko podane od razu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dr.joint



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 20
Skąd: fghfgh

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy ta pomaranczowa masa to nie jest przypadkiem bentonit ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Sty 15, 2012 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę to nadaje się na nie każdy rodzaj gliny czerwonej, takiej jak na wyrób cegieł. Na szczęście mam tego całe 0.5ha, więc na parę Very Happy lat wystarczy. Tylko suszyć, mielić i robić.
Nie polecam ubijać P.cz. młotkiem na sucho, a nawet po zmoczeniu, choć po tym drugim raczej niewielkie ryzyko, lecz zawsze.

Problemy z opóźnieniem wynikają z niewłaściwej technologii. Nie uzyskacie równych czasów, jeśli nie będzie elementu ograniczającego - dodatkowej mieszanki uszczelniająco-opóźniającej i opóźniacza właściwego. To tylko tak poważnie brzmi, lecz to banał.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PolskiChemik



Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Maj 04, 2017 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stary link nie działa...
Oto nowy link: ma.dk/rts
Lub program w rozszerzeniu EXE (działa tylko na Windows): ma.dk/rts/rockettoolsketcher.exe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia modelarza rakietowego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP