Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Działanie realgaru w mieszankach z azotanem potasu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 9:07 am    Temat postu: Działanie realgaru w mieszankach z azotanem potasu Odpowiedz z cytatem

Witam. Ciągle nurtuje mnie jedna rzecz - realgar. Realgar siarczek arsenu (wiadome) jednak co on daje w tychże mieszankach? Widziałem go zarówno w białych gwiazdkach, jak i w świecach dymnych, w primerach się nawet pojawił. Występuje prawie zawsze z KNO3. I tu moje pytanie jak on działa i co mieszanka dzięki niemu zyskuje. Gdzie można kupić i w jakiej cenie, ewentualnie jaki zamiennik. Jeszcze cytat z VMC

Cytat:
ostatnio wyczytałem o mieszance o nazwie "red explosive"
jest to mieszanina chloranu potasu i realgar'u (AsS) w proporcji 2:1
wybucha nawet w bardzo małych ilościach dlatego jest używana często jako rdzeń w crackingowych komercyjnych gwiazdkach.


Jak się do tego odnieść?

pozdrawiam
spanner

_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że to jest analogicznie jak z Sb2S3 , poprawia zapalność itd ...w tą stronę bym się kierował w tych poszukiwaniach.
Powrót do góry
Spanner



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie Sb2S3 jest również stosowany w białych gwiazdkach. Tylko pewnie nie da się ich stosować zamiennie...
_________________
Niebo to płótno ja trzymam pędzel ale nie umiem malować wiec i tak gówno wyjdzie..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bym właśnie powiedział że pewnie się da - bo zapewne chodzi o te same cechy , z czego pewnie to jest tak trochę jak z chloranem np potasu i sodu ...(troche podobnie to nie znaczy tak samo)
Powrót do góry
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kolejny siarczek i podobnie jest z nim jak z Sb2S3... Nawet wrażliwość z innymi substancjami będzie podobno, bo ogólnie ocenia się wrażliwość z siarkczami. Choć musiałbym poszukać w literaturze i ewentualnie konkretne info przytoczyć (może znajdę czas i chęci dzisiaj wieczorem, to sprawdzę to).
W glitterach to siarczki ogólnie związane są z mechanizmów tworzenia się wielosiarczków potasu, a więc dlatego tam ogólnie jest siarka, siarczki.
Wiadomo, że nie będzie tak, ze można w każdym przypadku zastąpić - często efekt końcowy może być troszkę inny.
Realgar stosowany też byl w świecach, gdzie sublimuje, ale nie wyobrażam sobie tak "zdrowego" dymku...
Nie kłopotał bym się załatwianiem tego odczynniku, ze względu na toksyczność i.. no i własnie ze względu na to.
Dawno temu się stosowano realgar, tak jak i kiedys używali kalomelu Confused jako donora chloru.
ps jak coś znajdę konkretnego to napiszę.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP