Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

literatura - pytanie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 2:28 pm    Temat postu: literatura - pytanie Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie: nie ma ktoś może przypadkiem w pdfie czy innym formacie książki pt.: Chemistry of pyrotechnics: basic principles and theory, 2nd J.Conckling, A.Mocella?
Wiem, że jest na google books, ale oczywiście nie pełna.
Także interesuje mnie: Chemistry pyrotechnics Kosanke K. itp.
I ostatnia sprawa, czy ktoś ma jakiś fragment z Pyrotechnics A.Hardt, a dokładniej potrzebowałbym stamtąd jakichkolwiek informacji dotyczących mieszanin opóźniających (delay composition).
Nie zdziwi mine jak nikt nie odpisze. Usunę temat w ciągu tygodnia czy dwóch. Dziękuje za zainteresowanie Wink
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na stronce pyrotechniqeus.org (czy jakoś tak) jest kilka składów podanych pewnie już je znasz
Przykładowo
http://www.pyrodb.org/composition.php5/141

Pozdrawiam , możesz też powiedzieć do czego taka masa ma być , jakie mają być parametry itd...
Powrót do góry
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, dziękuje za linka.
Nie interesuje mnie jakaś konkretna masa tylko ogólnie całe to zagadnienie. Zajmuje się opracowaniem literaturowym zagadnienia jakim są "bezgazowe" (małogazowe) mieszaniny opóźniające. Jak narazie nie zamierzam też nic wykonywać ani sprawdzać.

A jakby się komuś nudziło, to interesują mnie patenty i artykuły naukowe dotyczące tego tematu, ale dość nowe, tj. 2007 i nowsze. Tak wiem, że jest google i jest tego pełno, ale nie o to chodzi. Może po prostu ktoś już tego szukał i ma już jakieś znalezione, co bym ja nie musiał tracić czasu na przeglądanie tejże literatury.
Wink
pozdrawiam serdecznie
Tomek

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj to naprawdę cieżkie zagadnienie ... szczerze mówiąc nie mam pomysłu na taką masę , - z czego chyba taka masa musiała by być na jakimś alutermicznym składzie żeby było naprawdę bezgazowe - albo na NC z dodatkiem NaCl , żeby przynajmniej było bezdymne , ale tak dalej to nie mam pomysłu...
Powrót do góry
zbyhk



Dołączył: 05 Mar 2003
Posty: 339
Skąd: skontowni

PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ktoś cos gadał o proszku Fe z KMnO4 jako mieszaninie opóźniającej bezgazowej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Pią Gru 23, 2011 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby tak zamiast KMnO4 dać K2Cr2O7 to mogło by to być ciekawe - KMnO4 jednak strasznie niestabilny parę dni postoi i czasem już klops jest - trzeba by zobaczyć...
Powrót do góry
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Pon Gru 26, 2011 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tych mieszanek jest w cholere, te najstarsze oparte o minię i bor. W ogóle z odczynników, które są tam stosowane to proszki metali (dość ezgotyczne): W, Mo, Zn, Fe,Ti i stopy Zr/Ni i jako paliwa także: bor czy krzem.
Z utleniaczy to sie używa głównie Fe3O4, nadtlenków, Bi2O3, innych tlenków metali ciężkich, a dawno używane to chromiany baru i ołowiu.
Dzięki za zainteresowanie. Jakoś sobei poradzę (odrkyłem że będąc zalogowanym na google ma się więcej stron poglądu).

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Dokształcam się teoretycznie i naszła mnie właśnie pewna myśl - skoro MnO2 jest katalizatorem rozkładu chloranu potasu, to czy testował ktoś kiedyś ten dodatek do prochu H3 (przypominam sklad): 77 KClO3 / 23 węgiel / +2 dekstryna (Shimizu) ?

Obniża temperaturę rozkładu chloranu, a tym samym powinien zwiększać prędkość palenia...

pzdr.
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP