Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Pszczó³ki i muszki
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
pirOs



Do³±czy³: 30 Sie 2006
Posty: 12

PostWys³any: Sob Lis 18, 2006 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyczka - pomys³ ciekawy, z chêcia obejrzê film z czym¶ takim Wink
Jedno pytanie: Czy ta boczna dysza jest wywiercona stycznie do okr±g³ego przekroju korpusu, czy tylko prostopadle?

Do P2:

Cytat:
Ja mam na pó³ce w domu z 10 próbnych "hamerków" , rurka papierowa:

Fi 15mm
d³. 30mm
gr. ¶cianki 1,5-2mm


Z mojego do¶wiadczenia wynika, ¿e zdecydowanie ma cienkie ¶cianki. Najlepsze wyniki uzyskuje siê stosuj±c grubo¶æ ¶cianek podchodz±c± grubo¶ci± do ID (¶rednicy wewnêtrznej) hummerka. W praktyce wygl±da to inaczej, sam robi³em hummery 16mm ID i ¶cianki 8 mm , a zrobienie 13 mm grubo¶ci ¶cianek na rurce 25 mm to ju¿ wyczyn Wink

Do R4PTORA

Cyrkoblica, stinger missle jest to formalnie hummer, z dodatkow± dysz± umieszczon± w dolnej zatyczce i zrobionym kanale w paliwie. Dysza boczna rozkrêca stinger'a, a po doj¶ciu ognia do kana³u powstaje ci±g jak w SR'kach, który unosi ca³o¶æ w górê. Obroty maj± za zadanie stabilizowaæ lot "pocisku"

Nied³ugo bêde mia³ bêben do m³yna to wam zaprezentuje jak wygl±da lot stinger'a Wink

EDIT:
Tyczka: Pomy¶l nad dodaniem odrobiny mieszaniny b³yskowej, ale odpowiednio dobranej i bezpiecznej. Dobrym wyborem bêdzie naprzyk³ad azotan baru + siarka + glin sferyczny z odrobin± dekstryny i na wilgotno zaprasowany u góry "pszczó³ki". Odpowiednio dopracowane zaowocuje rozerwaniem korpusu i przyjemnym dla oka b³yskiem.


Ostatnio zmieniony przez pirOs dnia Sob Lis 18, 2006 10:35 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tyczka



Do³±czy³: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWys³any: Sob Lis 18, 2006 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dysza zrobiona jest tylko prostopadle. Jeszcze postaram siê pomy¶leæ z innymi kolorami iskier. Mo¿e nawet zrobiê kilku kolorowe pszczó³ki (poziomowe u³o¿enie mieszanek)
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sob Lis 18, 2006 10:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak spojrza³em na ¶cianki to te¿ wydaj± mi siê za cienkie.. ale produkt le¿y i narazie nic nie zmieni³em..
_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
pirOs



Do³±czy³: 30 Sie 2006
Posty: 12

PostWys³any: Pon Lis 27, 2006 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gar¶æ informacji na temat ¿elaza
- ¯elaza jako czynnika iskrotwórczego

Przejd¼my do konkretów.
Nalezy zauwa¿yæ, ¿e wyró¿niamy 5 g³ównych "rodzajów" iskier. S± to:
- iskry promieniowe, czyli najprostsze promienie
- iskry rozwidlaj±ce siê, ze wzglêdu charakterystyczny kszta³t wide³ek o dwóch zêbach
- iskry okre¶lane jako 'appendages', nie za bardzo wiem jak z t³umaczeniem, ale wygl±daj± podobnie do iskier promieniowych, jednak z wiêksz± "g³ówk±"
- iskry strza³kowe-dziel±ce siê, maj± wygl±d strza³ek i wystêpuj± przy nich odpryski materia³u
- iskry spiralne maj± kszta³t drobnych spiralek, b±d¼ chaotycznych '³amanych'

Teraz jak to siê odnosi do ¿elaza:
- ¯elaza o niskiej zawarto¶ci wêgla ( 0.1% ) daj± d³ugie iskry okre¶lane jako promieniowe oraz 'appendages'
- ¯elaza o zawarto¶ci wêgla oko³o 0.25% daj± iskry podobne do stali niskowêglowych, ró¿nica polega na wystêpowaniu przy tym tak¿e iskier wide³kowych.
- ¯elaza o zawarto¶ci wêgla 0.4% daj± iskry ró¿nych typów, g³ównie promieniowe, rozwidlaj±ce siê oraz spiralne.
- ¯elazo o du¿ej zawarto¶ci wêgla 0.7% daje krótki ale za to gêsty pióropusz iskier ( przewa¿nie spiralnych )
- ¯eliwo szare daje iskry spiralne wraz z promieniowymi, ale nie jest to tak piêkny efekt jak stale wysoko wêglowe

Ogólna zasada jest taka, ¿e ze wzrostem zawarto¶ci ¿elaza zwiêksza siê ilo¶æ iskier spiralnych, a maleje promieniowych. Jednak do pewnej granicy, dlatego niezawsze wiêcej znaczy lepiej Wink

Ze stopów ¿elaza duze zastosowanie znala³ stop zwany FerroTitanium.
Jak nazwa wskazuje, jest to stop tytanu i ¿elaza. Zastosowany w MP daje bardzo gêsty snop iskier o kolorze pomarañczowo-zó³tawym ( nieco inny od czystego ¿elaza ).
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Maj 04, 2007 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Przymierzam siê do szelki z pszczó³kami
(czy muszkami ). Zacz±³em od testu rêcznego i chcia³bym zrobiæ pszczó³ki bez dyszy wiêc test ¶rednio udany bo lata³o nie co za s³abo ale same iskry gites ( mieszanka na p.cz. plus proszek Al, rurka fi 10, d³. 45 mm.



FILM

Ten efekt mi sie najbardziej podoba. Dyszy nie zamierzam robiæ bo za du¿o paprania siê z tym. Pokumam nad zmian± sk³adu ( szybsze palenie i mniejsze fi rurki ).


Pozdr. A
Powrót do góry
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sob Maj 05, 2007 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem pod wra¿eniem efektu iskier który na filmie wyl±da przepiêknie .. zadziwij±ce przy tym jest to, ¿e mieszanka pirot. której u¿y³e¶ ma niesamowicie prosty sk³ad.. Cool i daje d³ugie opadaj±ce iskry.
Ogólnie tematyka wygl±da zachêcaj±co Smile
owocnej pracy

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Maj 06, 2007 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisa³:
Jestem pod wra¿eniem efektu iskier który na filmie wyl±da przepiêknie ..


Dlatego uwa¿am, ¿e nie ma co tytanu pchaæ w piro jak na Al wychodzi efekt gites. A ludek na dole ma³o siê w czym po³apie jaki to rodzaj iskier na niebie Wink

Kolejny test. Pszczó³ka by³a po³o¿ona i odlecia³a sama. Syna nie by³o, filmowa³em drug± rêk± wiêc ujêcie nie co mniej widoczne. Problem jednak mam rozwi±zany. Takie cu¶ na niebie wysz³o by ju¿ ca³kiem nie ¼le.

Test ko³o lasu ale w czasie krótkiej przerwy w czasie opadu deszczu.

FILM

Czas podnie¶æ poprzeczkê w testach Smile


Pozdr. A


Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Sob Maj 19, 2007 10:12 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Maj 19, 2007 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi¶ pokaza³em skromne swoje mozliwo¶ci dla firmy piro z Pionek

Do rêki dosta³em ich pszczó³lkê a potem zrobi³em swoje. Moje s± prostsze wiêc ³atwiejsze i znacznie tañsze w produkcji. I do tego niezawodne bo te ich lubi± "pierdykn±æ" Laughing

Nie oznacza to,¿e "im" zaraz co¶ ulepszê czy zrobiê. Po prostu próbka moich bardzo skromnych mo¿liwo¶ci.

Efekt ten mozna wykorzystaæ fo filmu ( wybuch ). Czyli kula ognia i to "cu¶" Wink


Pierwsza próbka




Druga próba




FILM


To mój najbardziej ulubiony efekt, a wogóle piro jest jak poezja


Ten efekt dodam bêdzie potem na niebie. Film oczywi¶cie Wam poka¿ê. Testy w ramach koncesjonowanej firmy piro ( mam teraz - co najmniej narazie - git ) .


Pozdr. A
Powrót do góry
Macex111



Do³±czy³: 25 Gru 2007
Posty: 76
Sk±d: siê tu wzi±³em ??

PostWys³any: Czw Mar 03, 2011 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z rurek 15mm ¶rednicy wew. poczynilem sobie jednego hummera

Dlugosc 25mm
sr wew. 15mm
zatyczki bentonitowe
proch w srodku to wymieszane skladniki do prochu czarnego nie mielone nigdzie dlatego tak sypie iskrami Smile niedlugo postaram sie dodac jakis proszek metalu zeby byl inny efekt ale przynajmniej narazie wydaje to fajny odglos http://www.youtube.com/watch?v=Urouj9gIGlg
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Sob Mar 05, 2011 12:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ja równie¿ testowa³em hummerki. Rurki nawija³em z kartek A4, klejone wikolem/woda lub klejem na m±ce pszennej. Parametry brzêczka:
Fi wewn. 25 mm
¶cianka: od 2.5 - 3.5 mm
d³ugo¶æ: 26mm
zatyczki: bentonitowe (sprawdzaj± siê ¶wietnie)
Dysza: 2.5 mm, wiercona na oko, bez ¿adnych "prowadnic"
Masa pirotechniczna: proch czarny w ró¿nych wariantach (nie mielony w kulowcu), czasami z dodatkiem sferycznego aluminium 400 mesh. (0-10%)

Mieszanka za wolna: gdy wykonano Pcz na sk³adnikach mielonych w mo¼dzierzu (sklad 75/15/10).
W innych wypadkach u¿yto KNO3 >150 mesh, wêgiel wierzbowy mielony w kulowcu, siarka mielona (oryginalnie).

Hummers - FILM

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Macex111



Do³±czy³: 25 Gru 2007
Posty: 76
Sk±d: siê tu wzi±³em ??

PostWys³any: Sob Mar 05, 2011 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam dodam tez od siebie ze zaleznie od tego jak nawierci sie dyszke to moze nam tylko "bujac" sie po ziemi albo wzleci w gore , dodatkowo jezeli dysza nie jest ustawiona tak jak styczna do okregu czyli pod katem prostym dzieje sie to ze baczek niechce zaczac wogole sie krecic

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP