Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bateria pirotechniczna 1"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe Surprised Piszesz prawdę. Jeszcze bentonitu nie testowałem (i chyba nie będę), ale fakt glina również nie wytrzymuje wiercenia w tak cienkich (0,5cm) zatyczkach. Również podejrzałem chiński filmik z produkcji, chyba baterii, gdzie także korzystają z przyrządu z "dziurką" Razz Używałem tego patentu do produkcji pszczółek i sprawdza się świetnie. Tylko wszystko musi być dość dobrze wymiarowo dopasowane. Ale to pikuś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tutek



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej nie powinno zaprasowywać się samego lontu tylko owinięty i sklejony paskiem papieru dokładnie jak w klasycznych szelkach albo spoulette i to wydaje mi się najsłuszniejsze bo stosując zwykłe Visco jako opużniacz musiałby mieć tylko 10 lub 15 mm a to nie zagwarantuje nam odpalenia bursta w połowie geometrycznej szelki.Tylko niewiem czy spouletta nie bedzie palić się wolniej jak 10 mm/s czy szybciej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to rozumie się samo przez sie, że należy owijać Visco taśmą, by zapewnić opóźnienie. Ja tego nie robiłem, bo to były pszczółki. Co do spoulett'y to przecież jeżeli będzie się palić wolniej niż Visco, to trzeba by jej dać jeszcze mniej i jeszcze bardziej oddalić się od środka. Tak czy tak uważam, że miejsce zapłonu nie ma znaczenia: czy to środek, czy 5mm od ściany. Nawet deflagracja zachodzi na tyle szybko, by cały ładunek od razu "stanął w płomieniach" (burst=P.cz.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tutek



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będę musiał poeksperymentować ze spoulettami bo gdzieś chyba no YouTube widziałęm filmik że pali się to dość szybko, na pewno szybciej niż 10mm/s. Czasem zawodzi mnie klasyczny opóżniacz z Visco, zdarzylo się kilka razy że opużniacz spalił się nie odpalając bursta.Może za mały ogieniek był na końcu a jeśli burstem był PCZ na nośniku to mogło się zdarzyć że te kilka iskierek trafiło w pustkę.Do tego taka spouletta może też służyć zamiast kometki trasującej szelkę. No cóż możemy sobie tu podywagować ale bez prób to i tak będzie mowa-trawa Very Happy .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Macex111



Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 76
Skąd: się tu wziąłem ??

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 5:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli ci visco nie odpala to polecam albo robic opozniacz z podwojnego visco albo kupic u irkacka lont cisnieniowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tutek



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym Visco to możnaby zrobić taki patent żeby na końcu miał zrobiona głowkę podobną do zapałczanej z jakiejś masy.Po dojściu płomienia poprostu ta głowka dawałaby więcej płomienia niż sam lont. O loncie ciśnieniowym myślę zakupić do większych szelek. Problemem wydaje się to że opóżnienie w takich 1" szeleszkach powinno wynosić około 1 sekundy czyli odpał na jakichś 20 metrach, czyli tylko 1 cm lontu i kalkulacja wychodzi na 0. Wystający koniec do zapłonu to jakieś 5 mm, zatyczka 10mm i już nic nie wystaje w środku szeleczki.Przydałby sie jakiś lont o szybkości 2cm/s.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę problemu, lont Visco zwykły da radę, to co wystaje na zewnątrz ścianamy po skosie i na to masa podpałowa (Pcz+NC lak.)
W środku masz te około 1cm, jeśli to za mało lub masz mniej, to dajesz na to tulejkę cieńką klejoną z papieru, w środku której wsadzasz stopiny prochowe, ze 3 czy 4. I tak możesz miec 1cm lontu i te swoje opóźnienie, a później płomien dochodzi do stopin i przekazuje zapłon bardzo szybko do środka szelki czy gdzie tam chcesz.
Temat szelek się kłania.

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lub jeszcze prościej, zamiast stopin można tulejkę po prostu wypełnić szybką mieszanką, ważne, by nie ubitą np. proszkiem H3. Stosowałem to do "salutek", lecz w jednym przypadku za dobrze dałem lift'a i moździerz odmówił posłuszeństwa (to ten z mojego avatara-już nigdy szelki nie wypluje Sad )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tutek



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: z kątowni

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie te sposoby z tulejką z szybką mieszanką są mi znane. Chodzi mi o to że opóżnienie ma wynieść 1s czyli lont musi mieć 1 cm a zatyczka z bentonitu też ma 1 cm czyli ani z jednej ani z drugiej nic nie zostaje.Przed chwilą jednak na Pyrogarage znalazłem Medium Visco i to chyba będzie TO.Napisano że ma prędkość pomiędzy 1 a 10 cm/s.Trzeba tylko sprawdzić ile w rzeczywistości. Co do tulei z FB to i tak przy tym kaliberku cała szelka jest nim wypełniona, jak już pisałem na KNO3. Miałem tylko problem z zapłonem tego bursta z pojedynczego opóżniacza Visco i było kilka niewybuchów Crying or Very sad.Pomysł ze zrobieniem łebka z mieszanki zapłonowej powinien dać 100% odpałów.Teraz będę musiał wziąć sie za próby (choć żonka krzywym okiem patrzy Smile )
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PiroŚwieżak



Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 56
Skąd: Świętokrzyskie

PostWysłany: Nie Sty 09, 2011 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli np. 9cm/s lub 2cm/s. Idealnie gdyby 5cm/s, lecz tego nie wie nikt. Nawet ten 10cm/s spala się sporo wolniej (widziałem na filmie).
Co do tulejki to jaki problem znaleźć gwóźdź średnicy lontu, dostawić do czoła lontu, wykonać tulejkę obejmując lont i gwóźdź, zaprasować, gwóźdź wyjąć i uzupełnić powstały kanał mieszanką?
Co do zapłonu to warto zostawić zapas ok. 1cm visco w szelce nie owiniętego taśmą, gdy wykonujemy tradycyjne opóźniacze. Podczas ich wykonywania niewielka ilość prochu wysypuje się z oplotu lontu. Wówczas z 5mm zostaje 3mm. A gdy jest go 10mm, to zostaje więcej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
..:::DAX:::..



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 47

PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako iż nie ma tematu o baterii 1.2" zamieszczę to tutaj Wink Rurki do baterii odzyskane z sylwestra(wyrzutnia tropic 49 strzałów). Tulejki o wymiarach dł:55mm, śr.wew 26mm. ścianka 1.5 mm wypełnione gwiazdkami pseudo D1, Red, Green, i DE oraz 3 gramami fb. Do wszystkich primerem była mieszanka pseudo D1(i może tu był błąd?). Opóźnienie 1.5cm visco 2mm. Powierzchnia przy loncie zaprimerowana pcz słabej jakości z grubszymi kawałkami węgla( kulowiec odmówił współpracy). Miotane 2.5g H3. Ogólna ocena: Słabo. Pozostał niedosyt bo miało być inaczej Wink 2 szelki nie odpaliły, gwiazdki red i green tak samo i to nie wiem czemu gdyż DE odpalały, a primerowane były tą samą partią prochu. Jedyne co mnie zadowoliło to niesamowity huk z tych 3g fb(KClO3+Al). Nie spodziewałem się aż tak głośnych wybuchów i byłem miło zaskoczony. Niestety film słabej jakości nie oddaje całego uroku. Niedługo powtórka tym razem 100 strzałów Wink No i film:http://www.youtube.com/watch?v=BIqHdw54AHI

Ps: Ma ktoś może wyrzutnię 100strzałów na sprzedanie? Oczywiście pustą Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
elektrykjk



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 36
Skąd: Grantchester Meadows

PostWysłany: Wto Mar 30, 2021 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwnie się czuję odpowiadając w temacie po 10 latach Razz

Wykonałem na próbę baterie 9 strzałów, szeleczki zwijane na kawałku rurki PEX 1/2", miotane PCz w ilości jednej łyżeczki (około 2-3g).
Gwiazdki różne metaliczne, najlepiej wyszły czerwone, niemniej trochę za szybko palna mieszanka, zamierzam zwolnić ją nieco dodatkiem 5-10% urotropiny.
Miotane z moździeżyków zrobionych z rurek z marketu Laughing
Rozrywane FB na Ba(NO3)2 i MPF42, wydaje się że szeleczki z mpf42 wykazją lepszą zapalność gwiazdek Wink (tylko ten nieszczęsny KCLO4 Rolling Eyes )

film

2 czy 3 szeleczki nie odpaliły, za bardzo doprawiłem FB magnalium Embarassed

W przeszłości wykonywałem podobne baterie z dobrym skutkiem z użyciem niesławnych gwiazdek Green TT, ładnie wychodziły bez primerowania, jak znajdę film w archiwum to podzielę się Cool

_________________
Icy wind of night, be gone
This is not your domain
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hack



Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 352

PostWysłany: Wto Maj 25, 2021 4:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno nie widziałem prób, ze względu na prawo jakie mamy w tym kraju. Cieszy mnie, jak widzę coś nowego na naszym forum. Zwraca uwagę szybkość spalania się gwiazdek. Być może intensywność jest większa, jednak chcialo by się oglądać dłużej efekt. Nie ma co krytykować, tylko cieszyć się z próby:) pozdrawiam
_________________
tekst sluzy do celow edukacyjnych i nie ponosze odpowiedzialnosci za jego inne wykorzystanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP