Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Krzesiwo
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Mariszon



Do³±czy³: 01 Pa¼ 2010
Posty: 10

PostWys³any: Sob Lis 06, 2010 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Chin nic bym nie zamawia³. ¯adko jest tak ¿e dostaniesz produkt ktory kupiles tylko przez internet.

Czekam na wyniki testów Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Sob Lis 06, 2010 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TU masz po 6z³ sztuka takiego krzesiwa. Czyli nie op³aca siê wytapiaæ go samemu, bo raczej wykonanie w warunkach domowych jest ma³o prawdopodobne.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lis 06, 2010 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KYK napisa³:
...wykonanie w warunkach domowych jest ma³o prawdopodobne.


Przez ostatni rok zmodyfikowa³em teoriê Einsteina, napisa³em o hiperdetonacji a jak trzeba to taki pseudona³ukofiec jak ja - budy dla psa nie zbije Cool

100 testów w mojej g³owie, odsianie tych co "nie wysz³y" i wytypowany test w realu. Jedna tylko próba i mam pozytywny wynik, iskrzy, ¿e hej. Pirofor produkowany jest na zimno wg mojego pomys³u. Nie pytajcie bo nie powiem a korzy¶æ dla Was jest taka, ¿e ju¿ wiecie, ¿e w warunkach homemade da radê to zrobiæ. No i obejrzycie Panie mahalas film Wink

Pod wieczór albo jutro dam film z komórki jak znajdê kabel. Nie za d³ugo nakrêcê lepszym sprzêtem.

1,59 $, tanie to. A kolega Mariszon niech ten walec zastosuje do produkowanie iskier.


A.
Powrót do góry
Mariszon



Do³±czy³: 01 Pa¼ 2010
Posty: 10

PostWys³any: Sob Lis 06, 2010 3:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_0

Pozostawiasz mi do wyboru jedynie kupno gotowego krzesiwa w US?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
rex123



Do³±czy³: 12 Sty 2007
Posty: 53

PostWys³any: Nie Lis 07, 2010 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿e zamiast kupowac krzesiwo z US lepiej kupic je z allegro? Aukcji jest niema³o Smile
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=krzesiwo
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
mahalas



Do³±czy³: 04 Lis 2007
Posty: 417

PostWys³any: Nie Lis 07, 2010 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa³:
Nie pytajcie bo nie powiem A.


He He "od nowa" i to tak mniej wiecej od 10 lat Wink

Pozdro mahalas
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lis 07, 2010 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariszon napisa³:
Pozostawiasz mi do wyboru jedynie kupno gotowego krzesiwa w US?


Jedno na allegro do testu, bo nie wiadomo co to warte do Twojego celu.

Moje krzesiwo

Jeden tylko test i wynik jest. Byæ mo¿e 2 miechy, jeszcze 200 - 300 testów i da radê dopracowaæ to, co wysz³o mi w 1-ym te¶cie a jak wiemy usmany z gó...a robi± biznesy co ju¿ tu widzieli¶my.
Potrzeba ustaliæ pewne szczegó³y dotycz±ce tego aby iskier by³o jak najwiêcej i inne pewne problemy techniczne. Mo¿e to zrobiê bo zaciekawi³o mnie to. Na pewno 2 miechy w to nie w³o¿ê, góra 10 testów.

No i nagra³em na sony w30, potem film poci±³em na lepszy i z koñcówk± gorsz± (kilka taræ i nie by³o iskrzenia). Ale usun±³em nie to trzeba wiêc macie tylko jedno potarcie ale wysz³o ono git. Reszta te¿ tak iskrzy³a choæ by³y krótkie zw³oki. Trzeba by to dok³adnie rozkminiæ.

Mamy tu dwa problemy:
1. Sk³ad masy - obszerny temat wymagaj±cy jeszcze dok³adnego zbadania
2. Technologia - te¿ bardzo obszerny temat np. jak zaprasowaæ do maks. gêsto¶ci, kolejno¶æ dodawania sk³adników itp. , pomijam wydajno¶æ bo to te¿ odrêbny i obszerny temat, o którym nic nie wiem.

A.
Powrót do góry
Mariszon



Do³±czy³: 01 Pa¼ 2010
Posty: 10

PostWys³any: Nie Lis 07, 2010 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na allegro jest mozliwosc kupna krzesiwa takiego jak w tych zestawach survivalowych, wiec jak cena bedzie rozsadna za jeden patyczek to moze sie skusze.

Odnosnie techniki sprasowania.

Potrzeba tylko zrobion± masê mocno ¶cisn±æ i tyle? Mo¿e to wybuchn±æ/zapaliæ siê podczas ¶ciskania?

Pzdr
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Nie Lis 07, 2010 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariszon napisa³:
...Odnosnie techniki sprasowania. .....Potrzeba tylko zrobion± masê mocno ¶cisn±æ i tyle? Mo¿e to wybuchn±æ/zapaliæ siê podczas ¶ciskania?


Ponoæ w tym krzesiwie jakie¶ nici piroforyczne biegn±, nie wiele o tym wiem. Jak to zniszczysz to nie wiem jak bêdzie z odtworzeniem tego w nowym s³upku. Nie zapali siê podczas prasowania ale pro forma => operacja na dworze + google na oczy. Najlepiej nie prasuj nic tylko wykorzystaj ten "o³ówek - krzesiwo magnezowe". Do niego przystosuj to urz±dzenie jakie planujesz zrobiæ.

Skoro co¶ zamierzasz zaprojektowaæ to dlaczego nie zastosujesz kamienie do tej zapalarki kubkowej (albo ten powy¿szy "o³ówek")

http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/90/52/13/1290521301

Przecie¿ te kilka zeta, co za koszt ?.

Wie kto¶ jak dzia³a ta zapalarka kubkowa :-0 ?. Trze siê ten kamieñ o co¶ i na to gaz ?

A.
Powrót do góry
Mariszon



Do³±czy³: 01 Pa¼ 2010
Posty: 10

PostWys³any: Nie Lis 07, 2010 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ponoæ w tym krzesiwie jakie¶ nici piroforyczne biegn±, nie wiele o tym wiem. Jak to zniszczysz to nie wiem jak bêdzie z odtworzeniem tego w nowym s³upku.


Mowisz o masie wlasnej produkcji?

Krzesiwo do zapalarek kubkowych tak jak wczesniej pisalem nie jest chyba w sprzedazy.

A dziala najzwyczajniej. Krzesiwo trze o walec z wystajacymi zabkami i tyle. Czesc iskier lekko wyskakuje z "kubka" a wieksze kawalki krzesiwa ktore odpadaja spalaja sie w kubku. Oczywiscie nie zywym ogniem tylko wyglada to tak jakby zwykla iskra palila sie dluzej i tyle.

Odnosnie olowka. One sa sklejane z dwoch czesci. Jedna to magnez ktory sie skrobie a druga to ten "zapalnik" wiec nie wiem czy to spelni role w moim wynalazku. Potrzebuje cos takiego jak kamien od zapalniczki i tyle.[/quote]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lis 08, 2010 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariszon napisa³:
Cytat:
Ponoæ w tym krzesiwie jakie¶ nici piroforyczne biegn±, nie wiele o tym wiem. Jak to zniszczysz to nie wiem jak bêdzie z odtworzeniem tego w nowym s³upku.


Mowisz o masie wlasnej produkcji?

Krzesiwo do zapalarek kubkowych tak jak wczesniej pisalem nie jest chyba w sprzedazy


Pyta³em o krzesiwo magnezowe fabryczne. Z translatora co¶ mi wychodzi³o o piroforycznych niciach. Ale pewny nie jestem.

Co do krzesiwa do zapalarek kubkowych,

http://forweld.pl/kamienie-do-zapalarki-kubkowej-10szt-p-297.html

kosztuj± 4 zeta za 10 sztuk. Wychodzi 40 gr za 1 sztukê. I po co samemu kombinowaæ ? . Nawet jak nie pod tym linkiem, to pewno w innych miejscach siê na pewno kupi.

Mi³ego dnia A
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pon Lis 08, 2010 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czort12 napisa³:
..miszmetal -.... bêdzie on w formie ma³ych g±sek po oko³o 300g ...


Al-Mg ?

Nie widzê zastosowania w piro, w takiej postaci.

A.
Powrót do góry
czort12



Do³±czy³: 22 Sty 2007
Posty: 18

PostWys³any: Wto Lis 09, 2010 12:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"„miszmetal”, bêd±cy stopem zawieraj±cym od 45 do 55% ceru, od 22 do 27% lantanu, inne lantanowce, itr i ró¿ne zanieczyszczenia (do 5% ¿elaza, ¶lady krzemu, wapnia i glinu). „Miszmetal” wykorzystywany jest g³ównie w hutnictwie i do produkcji kamieni do zapalniczek." - wygooglowane - chyba 5 pozycja od góry, sk³ad:

Cer - 54,9%
Lantan - 28,19%
Neodym - 12,89%
Prazeodym - 4,02%
Krzem - 0,028%
¯elazo - 0,22%
Magnez - <0,05%

_________________
Zapraszam na: www.gothicmods.info
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP