Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Pirotechniczne zero - pytan kilka..
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
kapiszon



Do³±czy³: 29 Cze 2010
Posty: 36

PostWys³any: Wto Lip 06, 2010 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie i Panowie,

Naprawde chce podziekowac wam za rady o podlozu ostrzegawczym. Sa dla mnie naprawde wazne.
Prosze was jednak, o bardziej konkretna dyskusje, ktora, na przestrzeni ostatnich kilkunastu postow nieco zboczyla z kursu. Nie bede podejmowal tematyki quasi wojskowej, mam kategorie D, wiec nadaje sie do szorowania latryn i noszenia amunicji, w najlepszym wypadku jako zywa tarcza strzelnicza moge sluzyc Very Happy

Do rzeczy! Mam obecnie na skladzie (lub dzis do wieczora bedzie - czekam na ostatnia paczke):
- 4kg saletry potasowej
- 4kg cukru pudru
- 1,5 kg chloranu potasu
- 0,5 proszku Al
- 20m wolnopalnego Visco 3mm
- 100 pileczek pingpongowych
- 10 pilek tenisowych (wydawaly mi sie dobrym mat na korpus, moze jednak skoncza w pycholu psa Wink )
- 2L wikolu
- pedzelki do kleju
- maske malarska z filtrami weglowymi
- okulary ochronne
- rekawiczki
- kilkanascie pojemnikow 0,5L do 5,2L - hermetyczne, plastikowe
- kilka 0,5-1-2L sloikow
- 20L skazonego spirytusu
- wage 2kg/dokladnosc 0,1g
- sitka, lopatki drewniane, plastikowe i szklane, zlewki, retorty i inne duperele laboratoryjne

Co z tym wszystkim najlepiej zrobic?
Czekam na Wasze porady i z gory za nie dziekuje.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Muody



Do³±czy³: 11 Wrz 2009
Posty: 14
Sk±d: Podhale

PostWys³any: Wto Lip 06, 2010 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿e spróbuj na pocz±tek FB na KNO3+Al.
przeczyta³em tylko pierwszego posta i to z grubsza...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kogucik



Do³±czy³: 11 Kwi 2010
Posty: 42

PostWys³any: Wto Lip 06, 2010 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FB na KClO3/Al. Mocny kulisty korpus z pi³ki tenisowej i do 10 g tej¿e mieszanki Smile.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kapiszon



Do³±czy³: 29 Cze 2010
Posty: 36

PostWys³any: Wto Lip 06, 2010 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam, czytam.

Prosze o porade wedle tej listy. Chodzi o ciekawe i zarazem bezpieczne spozytkowanie ww materialow.
Hmmm.. unikacie tematu saletra+puder z jakiegos konkretnego powodu? Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Adi-1



Do³±czy³: 02 Maj 2008
Posty: 4
Sk±d: bardzo proszê wszechm±dry adminie nie kasuj mi konta bo próbujê siê dokszta³ciæ a przyTymNieSpamowaæ

PostWys³any: Wto Lip 06, 2010 6:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej powodem jest to ¿e sam je¶li chcesz mo¿esz sie dowiedzieæ, nikt nie bêdzie ci mówi³ zrób to i tamto, bo i nikt nie bêdzie bra³ odpowiedzialno¶ci za to co zrobisz. Masz w komnatach wszystko, a nie widaæ aby¶ zada³ sobie trud sprawdzenia co mo¿na z wy¿ej wymienionymi sk³adnikami zrobiæ. Jak dla mnie temat choæ wprowadzi³ trochê ¿ycia, jest ju¿ ca³kowicie wyczerpany, i nie prowadzi do niczego.
_________________
To co piszê jest wynikiem obserwacji filmików z yt i lektury, a nie praktyki
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kogucik



Do³±czy³: 11 Kwi 2010
Posty: 42

PostWys³any: Wto Lip 06, 2010 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S&C sama z siebie nie wydaje ¿adnego huku i jest do¶æ s³aba, wiêc do twojego celu siê nie nada Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Wto Lip 06, 2010 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej to za³atwiæ szybko i sprawnie we¼ zrób tak - we¼ sobie 60g Chloranu i 40g aluminium zmieszaj dobrze ale ostro¿nie (chloran z jakimkolwiek paliwem jest do¶æ wra¿liwy na tarcie) to do pi³eczki tej od pingla tak do po³owy - sprawd¼ empirycznie ile to wychodzi gram i ka¿d± tak samo...
Teraz skocz jeszcze do leklerka czy innej kastoramy kup ze 2 rolki takiej ta¶my br±zowej - zawiñ porz±dnie t± kulkê - dobra te¿ jest folia alu ale jej trzeba do¶æ du¿o i jest chyba trochê droga jak na takie zabawy - jak zawiniesz tak ¿e bêdzie do¶æ grube (tzn ¶cianka) to git - ¶cianka tak dla przyzwoito¶ci powinna mieæ z 5mm grubo¶ci a te¿ du¿o zale¿y od jako¶ci efbeka jaki tak zrobisz - pamiêtaj ¿e w petardach najbardziej istotna jest grubo¶æ tej ¶cianki teraz zrób dziurê wsad¼ lont i zaklej i ju¿ i tak 100 razy Smile

Inne masy s± Ci w sumie nie potrzebne - z saletry i cukru mo¿esz rakiety porobiæ ale nie ten etap chyba jeszcze . mog³e¶ wzi±¶æ jeszcze benzoesan sodu SSA jako¶ zawsze mi siê bardziej wygodne wydawa³o ...

Aha i jeszcze jedno co tam masz za proszek tego aluminium taki co brudzi rêce na srebrno czy jak?
Powrót do góry
kapiszon



Do³±czy³: 29 Cze 2010
Posty: 36

PostWys³any: Sro Lip 07, 2010 4:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adi-1

Skoro zamierzasz takie madrosci wypisywac, daruj sobie. Czasem wyniknie jakis niuans, w trakcie wymiany postow, ktory moze ocalic mi lape, wiec wnikliwie czytam, to co ma ktos madrzejszy ode mnie w tej materii. Nie chcesz sie wdawac w dyskusje i wychodzisz z zalozenia, ze przychodze na gotowe? Dobrze, Twoje prawo, ale skoro nie masz nic wartosciowego do powiedzenia, nie mow nic.

Gun1917
W zalozeniu tak, ten prosze ma brudzic rece (tzn byc tak drobny), jednak glowy nie dam, bo wciaz czekam na paczke i powoli cierpliwosc trace. Na ile jest to stabilna mieszanka (60%KClO3+40%Al)? Moze wejsc w reakcje z plastikowym pojemnikiem? Nie zamierzam na zapas mieszac, ale gdzies to musze przechowac do czasu skonczenia chociaz 10-15szt. Skoro jest wrazliwy na tarcie, w jaki sposob najlepiej to wymieszac?
Tak, na rakiety przyjdzie czas.

Kogucik
SC jest stabilna mieszanka, stad moje zainteresowanie nia. Bardziej jestem teraz nastawiony na nauke metodyki niz konkretne efekty, jak pisalem Wink

Z gory dziekuje za pomoc, raz jeszcze Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Spanner



Do³±czy³: 31 Mar 2010
Posty: 240

PostWys³any: Sro Lip 07, 2010 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszanka KClO3/Al jest stabilna je¶li nie pa kontaktu z siark±.
Ale masz problem z mieszaniem , aluminium to nie fosfor on ci nie wybuchnie od byle ruszenia, we¼ po prostu jakie¶ pude³eczko szczelne nasyp tam sk³adniki i potrz±saj lekko a¿ siê wymiesza.
Ale ja nie lubiê KClO3, wolê KClO4 ostatnio by³a fajna promocja na forum, nadchloran by³ dro¿szy tylko o 10z³ od chloranu, i by³o wspania³e aluminium.
Proch na tym aluminium spala³ siê tak dobrze, ¿e niewielka ilo¶æ zawiniêta w papierek i ta¶mê, dawa³a efekt, przy którym komercha mo¿e siê schowaæ.

Moim zdaniem, we¼ po prostu rurkê po woreczkach z hipermarketu, potnij na 4 czê¶ci zrób zatyczkê z gipsu o d³ugo¶ci1,5cm wywieræ w niej dziurê na lont, nasyp proch,kawa³ek pap toalet. trochê trocin i zrób drug± zatyczkê do koñca rurki i masz dobr± petardê i estetyczn±.

_________________
Niebo to p³ótno ja trzymam pêdzel ale nie umiem malowaæ wiec i tak gówno wyjdzie..


Ostatnio zmieniony przez Spanner dnia Sro Lip 07, 2010 7:38 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
oktogenek



Do³±czy³: 15 Kwi 2002
Posty: 415

PostWys³any: Sro Lip 07, 2010 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kapiszon napisa³:
......Skoro jest wrazliwy na tarcie, w jaki sposob najlepiej to wymieszac?.....



s± ró¿ne techniki, mo¿na mieszaæ ca³o¶æ w woreczku strunowym ale najlepiej takim przewodz±cym do przechowywania czê¶ci elektronicznych, wtedy masz pewno¶æ ¿e nic siê nie bêdzie elektryzowaæ Laughing mo¿na te¿ mieszaæ zsypuj±æ ca³o¶c na sicie ale wtedy musisz siê liczyæ ¿e bêdzie trochê pyliæ, generalnie staraj siê wykluczyæ z technologi wszystkie narzêdzia i pojemniki stalowe i szklane

Pozdr
Okti
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
harry2c



Do³±czy³: 19 Kwi 2009
Posty: 14
Sk±d: Dêbica

PostWys³any: Sro Lip 07, 2010 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak ka¿dy Ci ju¿ napisa³ - mieszanina fotob³yskowa KClO3 + Al. Je¶li Aluminium masz py³, to bêdzie ³adny efekt.

Przepis:
1)We¼ o³ówek i stare kserówki Razz. Potnij kserówki na 4 czê¶ci wzd³u¿ kartki (tnij krótsz± ¶ciankê). Paski smaruj wikolem albo klejem organicznym do papieru.
2)Korpus mamy, potrzebna mieszanina piro (MP) i zatyczki. Stawiaj korpusy na sztorc i wype³niaj je kawa³kami chusteczki/srajta¶my/rêcznika papierowego z klejem (te kawa³ki powinny by plastyczne i brudz±ce) mniej wiêcej do 1/3 korpusu. Do ¶rodka MP (mo¿e byc np PCz, FB KClO3/Al, H3, itd.) znów do 1/3 korpusu (uwaga, NIE UBIJAC mieszanin z KClO3/4/KMnO4 - wra¿liwe na nacisk), lont, tak d³ugi ¿eby wystawa³ poza zatyczkê (im d³u¿szy tym d³u¿sze palce Razz) i znów zatyczka jak poprzednio. Czekamy 2-3h a¿ wyschnie. Teraz bierzemy ta¶mê br±zow± i parokrotnie owijamy ni± korpus metod±: pasek 3-4 cm naoko³o korpusu, cienkie paski na zatyczki i znów naoko³o, koñcz±c owijanie naoko³o.

Cytat:
W zalozeniu tak, ten prosze ma brudzic rece (tzn byc tak drobny), jednak glowy nie dam, bo wciaz czekam na paczke i powoli cierpliwosc trace. Na ile jest to stabilna mieszanka (60%KClO3+40%Al)? Moze wejsc w reakcje z plastikowym pojemnikiem? Nie zamierzam na zapas mieszac, ale gdzies to musze przechowac do czasu skonczenia chociaz 10-15szt. Skoro jest wrazliwy na tarcie, w jaki sposob najlepiej to wymieszac?


Plastikowy lub szklany kubeczek, sitko i osobno ³y¿eczkami sypiesz chloran i alu. Pó¼niej drewniany patyczek i mieszasz. Sam chloran z alu wcale nie wchodzi w reakcjê tak ³atwo, potrzeba nacisku oko³o 20-30 kg, wiêc siê nie bój. Jedyny problem to elektrostatyka.

_________________
Posiadam zbiór ebooków o MR. Wiêcej na PW.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
kapiszon



Do³±czy³: 29 Cze 2010
Posty: 36

PostWys³any: Sro Lip 07, 2010 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spanner,

Dla mnie moze sie to okazac problemem. Nie chcialbym przez jakas drobnoste, niedopowiedzenie czy niedopytanie, zeby cos pierdyknelo w lapach. Kazdy z was kiedys zaczynal, wiec prosze o nieco kredytu cierpliwosci Smile

Okti
Akurat siedze w branzy komputerowej, workow takich mam dostateczna ilosc. Dzieki za informacje.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Sro Lip 07, 2010 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¿eli chcesz mieæ ca³e palce, zajmij siê origami.
Z pirotechnik± nigdy nic nie wiadomo.
Potem bêdzie, ¿e ten czy tamten, tak mi kaza³ robiæ.
GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kapiszon



Do³±czy³: 29 Cze 2010
Posty: 36

PostWys³any: Sro Lip 07, 2010 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krew mnie powoli zaczyna zalewac.

Czekam od czwartku zeszlego na przesylke ze sklepu strzaly.pl. Ani nie odpowie nikt na maila, ani numer przesylki nie jest prawidlowy, ani nie ma numeru telefonu. Czy ktokolwiek z Was mial pozytywne wrazenia i jestem pechowcem po prostu? Jestem, generalnie rzecz ujmujac, bardzo wymagajacy jesli o pewne konwenanse handlu chodzi i sadze, ze jak w ciagu godzin nie otrzymam paczki, podziekuje za wspolprace.
W razie czego - mniejsza juz o cene - gdzie we Wroclawiu i okolicach moge pyl Al dostac i lont? Lont wstepnie namierzylem, ale paczka po 250m, co jest dla mnie przesada (moge kase wylozyc, ale potrzebowalbym wspolkupca potem).

80 korpusow sr. 1cm i 20 sr 2,5cm poklejone, susza sie. Zaraz biore sie za rozdrabanianie KClO3.

W jakiej mieszaninie z KNO3/ KClO3 moge uzyc jakiejs latwodostepnej alternatywy dla pylu Al? Pyl wegla drzewnego? Cukier puder?

Szlag mnie trafi, jak jutro bum nie bedzie Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lip 08, 2010 10:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do rozdrabniania chloranu do póki jeste¶ pewien ¿e jest to czysty chloran mo¿esz go w m³ynku elektrycznym mieliæ - tyle ¿e m³ynek te¿ musi byæ absolutnie czysty.

Najlepiej na sicie rozdrabniaæ ... - co do reszty sito z metalowymi oczkami raczej bym odpu¶ci³ - to z plastykiem bêdzie lepsze trochê- ogólnie tak jak Ci pisali powy¿ej nie u¿ywaj stalowych narzêdzi bo to drogo kosztuje .
Powrót do góry
CTX
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lip 08, 2010 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GUN_1917 napisa³:
Co do rozdrabniania chloranu do póki jeste¶ pewien ¿e jest to czysty chloran mo¿esz go w m³ynku elektrycznym mieliæ - tyle ¿e m³ynek te¿ musi byæ absolutnie czysty.



Nawet je¶li jest CZDA to mo¿e waln±æ od rozdrabniania w taki sposób... Rolling Eyes

Nawet na uczelni nam truli, ¿e w mo¼dzierzu nie mo¿na rozcieraæ KClO3 i ogólnie soli chloranowych. Co¶ w tym musi byæ :]
Powrót do góry
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lip 08, 2010 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mo¿dzierzu zawsze Ci co¶ tam zostanie nie ma opcji ... Aczkolwiek mówie jakby wszystko mieæ absolutnie czyste to raczej nic siê nie stanie ..

Ale faktem jest ¿ê chloran to co¶ takiego z czym raczej nale¿y postêpowaæ do¶æ ostro¿nie ... tote¿ faktycznie zawsze przesiewam go na sitku zwa¿ywszy ¿e sprzedawany jest w postaci ju¿do¶æ drobnego proszku ...
Powrót do góry
kapiszon



Do³±czy³: 29 Cze 2010
Posty: 36

PostWys³any: Pi± Lip 09, 2010 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamierzam zaczac od FB w skladzie:
KClO3 60% + 40% Al - mieszanie delikatne w plastikowym pojemniku, drewniana lopatka, pakowanie do korpusow - na start - malych tylko. Lont 10cm dla bezpieczenstwa.

Korpusy 7-8 warstw papieru 80g/m2, wikol rozrobiony z woda 10:1 jako material klejacy. W srodku korpusu dziura na lont. Korpusy zatkane na koncach bialym gipsem szpachlowym, lacznie ~40% dlugosci to zatyczka gipsowa. Na to kilka warstw szarej tasmy magazynowej.
Pytania odnosnie procesu technologicznego:
1. Czy gips nie wejdzie mi w reakcje z FB? I na mokro i na sucho.
2. Po co stosuje sie owijanie folia aluminiowa na korpusach?
3. Owijac tasma korpusy przed umieszczeniem w nich FB i lontu, nieprawdaz?
4. Czy ten lont bedzie pod woda funkcjonowal (tak z glupia franc mnie naszlo, w tej chwili to bez znaczenia)
5. Czy stosowac jakas otuline do zabezpieczenia (na czas transportu i przechowywania) lontu?
6. W jakich warunkach przechowywac niewykorzystany FB? Nie zamierzam kilogramow tego mieszac, ledwie 5-6 porcji po 100g.
7. Do czego wykorzystac reszte skladnikow, w tym i benzoesan sodu?

Z gory dziekuje za odpowiedz.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Pi± Lip 09, 2010 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Na sucho nie. Do zmoczenia nie dopuszczaj - je¶li zatykasz ju¿ wype³niony korpus, najpierw zatkaj go np. kulk± z folii aluminiowej, a dopiero pó¼niej gipsem. Ale gips jest w ogóle bardzo ¶rednim rozwi±zaniem - s³abo trzyma siê rurki, a gdyby go wystrzeli³o to niemi³o takim gipsowym korkiem dostaæ. Ja polecam zatyczki z masy papierowo-wikolowej, d³u¿ej schn± ale lepiej siê spisuj±.
2. To s± dziwne alpejskie kombinacje w stylu "czym by to jeszcze owin±æ", nie trzeba tego robiæ.
3. Prawda. Przy gotowej, za³adowanej petardzie wykonuj ju¿ jak najmniej czynno¶ci.
4. Tak, visco pali siê pod wod±.
5. Nie s±dzê ¿eby by³o to konieczne, lont sam z siebie nie odpali.
6. Szczelnie zamkniêty w plastikowym pojemniczku. Porcje jak najmniejsze, 100g FB to jest ju¿ bardzo spora ilo¶æ...
7. Ciê¿ko odpowiedzieæ, bo mo¿na to wykorzystaæ do wszystkiego.

Ma³e sprostowanie - SSA jest mieszank± chloranu potasu z benzoesanem sodu, a nie odczynnikiem, wiêc pewnie chodzi ci o co¶ innego Wink A jeszcze, czy ty chcesz robiæ FB na Al atomizowanym? ¦rednio mi siê to widzi. Bright trzeba by³o kupiæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
rex123



Do³±czy³: 12 Sty 2007
Posty: 53

PostWys³any: Pi± Lip 09, 2010 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
W kwesti konstruowania petard cylindrycznych, wydaje mi siê, ¿e naj³atwiej jest w zetkanym jednostronnie korpusie umiescic torebeczke wykonan± z cienkiej folii ze szczelnie zamkniêt± mieszanka z wystaj±cym lontem zabezpieczonym ta¶m± na pare cm. Dziêki temu nie naruszamy ¶cianek korpusu i nie musimy obawiac sie o zamokniecie mieszanki w czasie wykonywania drugiej zatyczki.
1. radzê uwa¿ac z gipsem, mieszanka mo¿e zawilgotniec
4. lont visco pali siê pod wod± bez problemów
5. do zabezpieczania d³ugich lontów podczas transportu najwygodniejsze s± cienkie rurki termokurczliwe.
6. ja bym polecil nie przechowywac niczego , 500 gram prochu fotob³yskowego to naprawde du¿o.
7. sprawdz mieszanke SSA Smile . Wg. mnie ta mieszanka zwil¿ona acetonem i nastêpnie przetarta przez sitko w celu zgranulowania jest najlepsza jak± tylko mo¿na wykonac. Zamiast klejonych korpusów wystarcz± zwiniête 'cukierki' z papieru, a efekty akustyczne s± naprawde zadziwiaj±ce.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nastêpny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP