Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Polska Agencja Kosmiczna
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Pon Maj 05, 2008 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po krótkiej przerwie. ¿eby nie by³o: pamiêtam ca³y czas o stowarzyszeniu. Nied³ugo spotkam siê z asystentem pewnego Pos³a i poruszê ten temat (zahaczaj±c o Starostê z mojej mie¶ciny).
mam pytanie:
czy regulamin stowarzyszenia Wam odpowiada?

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Pon Maj 05, 2008 9:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Jak dla mnie, regulamin jest bardzo dobry.
Pozdrawiam Bartosz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Pi± Maj 23, 2008 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w weekend naszykuje papiery, po weekendzie wszystko druknê.
osoby zainteresowane za³o¿eniem stowarzyszenia i podania swojego autografu pod pmys³em proszone sa o wys³anie na PW adresu na który dokumenty do podpisania maj± doj¶æ.
dzia³aæ to bedzie tak:
maj±c adresy cz³onków za³ozycieli wy¶lê do pierwszego z listy list (takie mas³o ma¶lane Very Happy) w którym znajdowac siê bêdzie:
1. dwa orygina³y do podpisu
2. kopie (liczba adekwatna do ilo¶ci osób, które zg³osz± siê jako chêtne
3. koperty z naklejonymi znaczkami i wypisanymi adresami, tak by nikogo nie naci±gaæ na koszty.
pierwsza osoba podpisuje papiery, bierze sobie kopiê i resztê przesy³a do nastepnego ogniwa. ostatnie ogniwo odsy³a dwa orygina³y na mój adres.

pozdrawiam
Adibeat

PS
pogoda nie dopisuje ostatnio Sad

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
adibeat



Do³±czy³: 09 Lip 2006
Posty: 101
Sk±d: Ozorków

PostWys³any: Pi± Cze 13, 2008 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

na pocz±tek:
przepraszam za okres nieobecno¶ci, na³ozy³y siê na to ró¿norakie sprawy
a na koniec:

apeluje: potrzebujê jeszcze dwóch osób do za³o¿enia Stowarzyszenia, choæ im wiêcej tym lepiej Wink

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Wto Cze 15, 2010 12:34 pm    Temat postu: Polskie Towarzystwo Rakietowe Odpowiedz z cytatem

Witam po d³u¿szej nieobecno¶ci na tym forum

Przypad³ mi w udziale zaszczytny obowi±zek poinformowania w imieniu Zarz±du G³ównego o powstaniu Polskiego Towarzystwa Rakietowego (PTR).

PTR zosta³o zarejestrowane dnia 18 maja 2010 roku w XII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru S±dowego Sadu Rejonowego w Bia³ymstoku.

Przygotowania do zawi±zania stowarzyszenia trwa³y od listopada 2009 roku. Zaanga¿owanych w pracach by³o wiele osób - g³ownie z forum NIEBOLOTY, ale równie¿ ze ¶rodowisk modelarzy rakietowych i akademickich.
20 lutego 2010 w Instytucie Lotnictwa w Warszawie spotka³a siê grupa inicjatywna na Zje¼dzie Za³o¿ycielskim, na którym to powo³ano Zarz±d oraz Komisje i przyjêto statut.

O tym wszystkim mo¿ecie przeczytaæ na stronie Stowarzyszenia: www.rakiety.org.pl


Prezesem zosta³ wybrany Piotr Sewastianik [PIOTR]
1 z-ca prezesa: Krzysztof ¦cigalski [KSard]
2 z-ca prezesa: Piotr Sornowski
3 z-ca prezesa: Robert Magiera [robercik]
sekretarz: Zbigniew Kapelan
skarbnik: Grzegorz Goryczka
cz³onek zarz±du: Andrzej Chwastek [Jaskiniowiec]
cz³onek zarz±du: Ireneusz Arbuziñski [milimetr65]
cz³onek zarz±du: Marcin Mazur

Komisja Rewizyjna:
Przewodnicz±cy: Rafa³ Kuli¶ [Bullet]
z-ca Przewodnicz±cego: Marek Fedko
Sekretarz: Adam Okniñski

S±d Kole¿eñski
Przewodnicz±cy: Marek Nadera [Kermit]
z-ca Przewodnicz±cego: Andrzej Magiera [and¿ej]
Sekretarz: Marek Malinowski


Polskie Towarzystwo Rakietowe (PTR) postawi³o sobie za cel staæ siê ogólnopolsk± organizacj± zrzeszaj±c± pasjonatów modelarstwa rakietowego, mi³o¶ników rakiet eksperymentalnych oraz ludzi dzia³aj±cych na rzecz promocji techniki rakietowej i astronautyki.

PTR ma ambicjê stworzyæ konkretny kosmiczny hardware - rodzinê rakiet sonduj±cych, mog±cych w niedalekiej przysz³o¶ci umo¿liwiæ rutynowy dostêp do wy¿szych warstw atmosfery a tak¿e do przestrzeni kosmicznej.

Widzimy równie¿ potrzebê propagowania tematyki zwi±zanej z technik± rakietow± w formie modelarstwa (Rakiet Du¿ej Mocy - tzw. RDM) i mamy nadziejê udowodniæ, i¿ rakiety bêd± kojarzyæ siê z nauk± i bezpieczeñstwem.

Oczekujemy przychylnego przyjêcia, dobrej wspó³pracy oraz wsparcia ze strony ¶rodowisk rz±dowych i naukowych. Pierwsze przes³anki ju¿ s± - gen. Miros³aw Hermaszewski wyrazi³ chêæ zostania cz³onkiem honorowym PTR, podobnie jak wspó³twórca polskich rakiet meteorologicznych Pan Jacek Walczewski.

Jak widaæ, nasze marzenia powoli staj± siê rzeczywisto¶ci±. Teraz mo¿emy wyj¶æ z "podziemia" i rozpocz±æ w pe³ni legaln± dzia³alno¶æ. Co to oznacza, nie muszê mówiæ. Reszta zale¿y ju¿ tylko od nas samych, od naszego zaanga¿owania w pracê i pomys³owo¶ci. A pomys³ów nam nie brakuje, wiêc widzê du¿e szanse dla PTR-u. Smile

Zachêcam do wstêpowania w nasze szeregi.

pozdrawiam

V- Prezes PTR - Krzysztof ¦. [KSard] Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Wto Cze 15, 2010 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo gratuluje ! Jednak w Polsce te¿ mo¿na . Du¿o sukcesów ¿yczê!
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Wto Cze 15, 2010 10:53 pm    Temat postu: Re: Polskie Towarzystwo Rakietowe Odpowiedz z cytatem

ksard napisa³:
Teraz mo¿emy wyj¶æ z "podziemia" i rozpocz±æ w pe³ni legaln± dzia³alno¶æ.


S± dwa aspekty dzia³alno¶ci stowarzyszenie:

1. Formalno - prawny.

Czyli zak³adam stowarzyszenie piro i mogê produkowaæ piro bez koncesji, nawet pojedyñcze eksperymentalne szuki Question . Niestety to nie takie proste. Moim zdaniem gdyby kto¶ chcia³ tu kogo¶ przymkn±æ za SR szczególnie te wiêksze, dawno to ju¿ by zrobi³ a nie robi bo w koñcu to hobby jest spo³ecznie u¿ytecznie i korzysta ono z pewnej formy "cichej ochrony". I s³usznie.

2. Materialny czyli kasa a tak naprawdê jej brak i czasu na to hobby. Szczególnie przy wiêkszych projektach. I bardziej tu o czas chodzi ni¿ kasê bo systemem gospodarczym mo¿na sporo zdzia³aæ.

Mam nadziejê, ¿e nikt tu nie wyczyta w tym co piszê ¿adnej zgry¼liwo¶ci.
Wasza praca to w 100 % hobby, gdybym teoretycznie móg³ czego¶ Wam pozazdro¶ciæ (zazdro¶æ to buduj±ca emocja w odró¿nieniu od zawi¶ci) to sukcesu materialnego a cudów tu nie bêdzie. A je¶li nawet on bêdzie to mog± na niego liczyæ Wasze wnuki.

Korzy¶æ ze Stowarzyszenia to teoretycznie u³atwiona mo¿liwo¶æ znalezienia sponsora ale to raczej teoria.

Od czasu do czasu napiszcie co zrobili¶cie albo dajcie linka.


¯yczê sukcesów A
Powrót do góry
mahalas



Do³±czy³: 04 Lis 2007
Posty: 417

PostWys³any: Sro Cze 16, 2010 3:06 am    Temat postu: Re: Polskie Towarzystwo Rakietowe Odpowiedz z cytatem

A_O napisa³:


Korzy¶æ ze Stowarzyszenia to teoretycznie u³atwiona mo¿liwo¶æ znalezienia sponsora ale to raczej teoria.


Ja tam to widze w bardziej rozowych barwach. Byl kiedys taki projekt, zeby amatorsko strzelic cos na 10km. Nie wiem jakie byly wyniki , ale wiazalo sie to miedzy innymi z problemem gdzie to testowac Question

Rozumiem ,ze teraz mozna przynajmniej poprosic oficjalnie o dostep do jakiegos poligonu. Nazwisko Hermaszewski tez powinno niejedne drzwi otworzyc Cool

Gratuluje i pozdrawiam mahalas
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sro Cze 16, 2010 10:53 pm    Temat postu: Re: Polskie Towarzystwo Rakietowe Odpowiedz z cytatem

mahalas napisa³:
...Rozumiem ,ze teraz mozna przynajmniej poprosic oficjalnie o dostep do jakiegos poligonu.


I tak problem nr 1 to silnik a nie kwity. Wcze¶niej ch³opaki i tak mogli uzyskaæ zgodê na lot. Warunek - powtarzalny SR i w nim le¿y problem. Z tym metalowym jest du¿o mniej pracy ale stwarza wiêksze zagro¿enia. A robercika i zespó³ krêc± takie od 3 kg paliwa w górê ............ koszta i ogrom pracy nawet na tym metalowym SR.

Jeszcze bym pozazdro¶ci³ jakiej¶ nowo¶ci w tym SR. Mo¿e kompozytowy korpus, mo¿e proste paliwo na AA prosto z wora o czym marzy³ ksard, a mo¿e SR na PCZ z Mg, który ma maks. gêsto¶æ ³adowania = 1.

Mam swój w³asny projekt solo. Mieszanka intelektualnej zabawy z du¿± ilo¶ci± pracy (niestety jest jej nieco zbyt wiele). Trwa to ju¿ ponad rok i zobaczê czy podo³am. Projekt ma jedn± wielk± zaletê. Raczej zwróc± mi siê koszta choæ za pracê nikt mi nie zap³aci ale skoro to hobby to nie muszê na to liczyæ. Jak odwalê 95 % pracy to napiszê o co chodzi :-0.

Mi³o mieæ marzenia, nawet na lot rakiety na 10 km a jak wiecie napisa³em tu kiedy¶, ¿e prêdzêj moje wnuki gimnazjum skoñcz± albo zaczn± (ju¿ nie pamiêtam) ni¿ doczekam siê tego lotu. Wnuków nie mam ale . ............ córk± ju¿ jest mê¿atk± wiêc teoretycznie na wnuki mam wiêksze szanse :-0. No dobra, w genach mam to, jestem nieco zgredem i nadmiarem optyzmizmu nigdy nie grzeszy³em :-0.

Dla mnie Stowarzyszenie nic nie daje, to tylko biurokratyczna struktura, która bêdzie ma³± kul± u nogi, któr± kilka osób sobie j± samodzielnie za³o¿y³o. Mia³o to by sens ( i to chyba bo nie jestem tego pewien) ale po locie np. na 5 km. A mo¿e on ju¿ by³ .............. nie wiem.



A.
Powrót do góry
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Czw Cze 17, 2010 7:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sa inne drogi ... chocby rektywacja LOK w sekcji modelarstwa rakietowego... struktury strzeleckie pozosta³y i maja sie ca³kiem nie zle...strzelnice poligony itp... w gdansku by³ taki klub -budowali i puszcali modele co prawda z SR fabrycznymi ale zawsze cos Rolling Eyes budowanie w³asnych SR to spraw koncesji... badan w IPO certyfikacji ADR [ trzeba przeciez zawiezc ten silnik na poligon Rolling Eyes ]

To wszysko jest mozliwe o ile

bedzie robi³ to ktos za kase - organizowa³ za³atwia³ kwity i propwadzi³ zajecia modelarskie

beda to robic pasjonacii za darmo ale h. z tego wyjdzie bo jak za dcarmo to wszyscy w pewnym momencie stweirdza ze rodzina ze komornik ze praca a hobby zaczeka tyle ze jak siue pracuje dla zespo³u to nie ma czekania

Powodznia Cool

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Czw Cze 17, 2010 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisa³:
budowanie w³asnych SR to spraw koncesji... badan w IPO certyfikacji ADR [ trzeba przeciez zawiezc ten silnik na poligon Rolling Eyes ]


Z takim podej¶ciem do ¿ycia rozwalasz ka¿d± firmê, im wiêksza tym nieco d³u¿ej czasu Ci to zajmie :-0

Koncesja jest na produkcjê. I tu jest pewien problem prawny jaki pojawi³ sie gdy do¶æ dawno temu dla firmy piro pomaga³em uzyskaæ koncesjê. IPO aby wydaæ koncesjê musi mieæ wczesniej wyroby aby je poddaæ badaniom ale jak te wyroby zrobiæ je¶li nie ma siê koncesji Question . Musiano wiêc formalnie z³amaæ prawo. A s± dwa takie "³amania". Pierwsze gdy skutkiem ³amania prawa kto¶ p³acze (haracz, wymuszenia, dragi, broñ itp). Drugi sposób gdy nikt nie p³acze: przechodzenie przez ulicê na czerwonym ¶wietle, jazda 100 km/h gdy znak pokazuje 40, praca na czarno itp.

Produkcja testowa silnika rakietowego to ³amanie prawa nr 2 :-0. Je¶li koledzy rakietowcy zadbaj± o bezpieczeñstwo otoczenia, mienia i ludzi to nie musz± siê niczym przejmowaæ. Jak ¶wiat d³ugi i szeroki nigdzie nie zauwa¿y³em aby ¶cigano za silniki rakietowe, nawet w wersji big.

Problemem tylko bêdzie zapewnienia tego bhp. I chodzi mi tu g³ównie o problem kontroli na torem lotu rakiety, g³ównie w fazie pocz±tkowej.

Dla mnie zreszt± jest o wiele wiêcej ciekawych tematów (dotycz±cych SR) ni¿ lot na 5 czy 10 km. No ale jeste¶my lud¼mi i siê ró¿nimy. Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki :-0

A.
Powrót do góry
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Czw Cze 17, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa³:

Koncesja jest na produkcjê. I tu jest pewien problem prawny jaki pojawi³ sie gdy do¶æ dawno temu dla firmy piro pomaga³em uzyskaæ koncesjê. IPO aby wydaæ koncesjê musi mieæ wczesniej wyroby aby je poddaæ badaniom ale jak te wyroby zrobiæ je¶li nie ma siê koncesji Question .

A.


IPO wydaje ró¿ne ¶mieszne certyfikaty a nie Koncesje, gdy¿ le¿y to w kompetencjach MSWiA Smile.
Przedmiot lub materia³ bez certyfikatu ADR przewozi siê w klasie 1 jako UN 0190 (PRÓBKI)
itbbnt
GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pi± Cze 18, 2010 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IPO lub WITU wydaje opinie do koncesji o spe³nianiu warunków technicznych i organizacyjnych do prowadzenie dzia³arnosci wytwórczej produkcyjnej ...obrotu uzywania etc.... które sa objete badz konceja albo drecyzja wojewody na uzywanie MW w piro badanich wyburzeniach itp....

badanie wyrobów to co innego a na uzywanie wszytkiego co jest MW treba posiadac konceje lub decyzje wojewody [czyli spe³niac warunki opiniowamne przez stosowny instytut ]
wyjatek stanowia wyroby piro z wykazu w ustawie....


wiec zeby cos robic legalnie trzeba sie troche na pocic a co do utopi przepisów i doprowadzania form do upad³osci jakos sie jeszcze trymam i wkur..na przepisy ale niestety jakos z nimi musze zyc w symbiozie Rolling Eyes

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Cze 18, 2010 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisa³:
IPO lub WITU wydaje opinie do koncesji o spe³nianiu warunków technicznych i organizacyjnych do prowadzenie dzia³arnosci wytwórczej produkcyjnej ...obrotu uzywania etc.... które sa objete badz konceja albo drecyzja wojewody na uzywanie MW w piro badanich wyburzeniach itp....


99 % pracy dla zainteresowanego i instytucji opiniuj±cej. MSWiA potem to tylko sprawdza i przybija stempel na kwicie jaki wystawia. Wkrótce dojd± nowe wymogi dotycz±ce znaku CE i sta³ych badañ sprawdzaj±cych, które darmo nie bêd±.

Coraz czê¶ciej dochodzê do wniosku (obserwuj±c jak zmieniaj± siê przepisy), ¿e dzi¶ trzeba byæ kompletnym kretynem aby prowadziæ dzia³alno¶æ gospodarcz± Shocked. Od pierwszego dnia jeste¶cie dymani w kakao niezale¿nie od tego - zarabiasz czy nie :-0 . Poczytajcie w necie o kolejnym cudzie (jaki mia³ siê dokonaæ) zak³adania firmy w jednym okienku.



Mi³ego dnia A
Powrót do góry
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Pi± Cze 18, 2010 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa³:

Coraz czê¶ciej dochodzê do wniosku (obserwuj±c jak zmieniaj± siê przepisy), ¿e dzi¶ trzeba byæ kompletnym kretynem aby prowadziæ dzia³alno¶æ gospodarcz± Shocked. Od pierwszego dnia jeste¶cie dymani w kakao niezale¿nie od tego - zarabiasz czy nie :-0 . Poczytajcie w necie o kolejnym cudzie (jaki mia³ siê dokonaæ) zak³adania firmy w jednym okienku.



Mi³ego dnia A


Ca³kowicie siê z tym zgadzam. Ciekawe jak d³ugo to wytrzyma. Nied³ugo papier toaletowy bêdzie wymaga³ koncesji Smile.
Co do okienka, to ju¿ co¶ takiego funkcjonuje. Na Mount Evere¶cie Smile.

GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Pi± Cze 18, 2010 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale w3 tym reliach trzeba zyc i miec za co karmic rodzine ....
zawsze mozna kielnie pace poziomice kika m sznurka i jest branza budowalana u mnie jest na to wielki bum ..muraz kasuje ok 20 tys od kondygnacji. 200m2 ... Shocked

tak czy owak rabiac w tej dzxiedzinie trzeba sie z walenie w ... liczyc kontrola kontrola podparata i opinia do opini bo przepisy nie reguluja lub sa sprzeczne np prwo budowlane z srodowiskowym itp...

moze i te paiery mecza i utrudniaja zycie ijak mi to powiedzia³ ktos jak cie to nie interesuje nie jest twoja pasja to odpusc sobie te bajke ... Rolling Eyes

wracajac do PTR to niestety nie zyjemy w ameryce nie mamay stanu newada z pustynia ale za to mamy WITU IPO i urzad skarbowy

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sob Cze 19, 2010 11:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
....Co do okienka, to ju¿ co¶ takiego funkcjonuje. Na Mount Evere¶cie Smile.


Nawet nie okienko tu chodzi a o jasne przejrzyste i proste prawo. Ja mogê zak³adaæ firmê i m-c byle by DG by³a prosta.

Rada dla ch³opaków z PAK. W celu stowarzyszenie umie¶cie punkt, ¿e Waszym celem jest w przysz³o¶ci dzia³alno¶æ gospodarcza po opracowaniu technologii na w pe³ni profi wyrób. Wg mnie mamy lukê w prawie. Prawo mówi - rób wyrób piro jak masz koncesjê ale aby robiæ ten wyrób trzeba jego wczesniej mieæ czyli opracowaæ i przetestowaæ. Nikt nie wyda koncesji jak do rêki nie dostanie wyrobu celem jego zbadania i przetestowania.

Reasumuj±c na prace maj±ce cechy naukowo-badawczej (podkreslam cechy a nie naukowa badawcz±) zwi±zane z opracowaniem
technologii produkcji wyrobu nie potrzeba koncesji. Po prostu jeszcze raz powtórzê. Bez przedstawienia wyrobu i jego czê¶ci sk³adowych (mieszanki piro) nikt nie dostanie koncesji. Z koleji prace naukowo-badawcze s± zarezerwowane dla podmiotów maj±ce okre¶lony statut a tego statutu nie ma stowarzyszenie. Wiêc cechy a nie prace.

Prawo to d¿ungla, raj dla papug i doradców. To mnie zniechêca w prawie bo jest wzglêdne i silnie uzale¿nione od tego ile kto ma kasy. System prawa to nie walka o prawdê a o to jak± prawdê mo¿na "udowodniæ". Wiêc wyrok s±du zawsze silnie bêdzie zale¿a³ nie od jakiej¶ obiektywnej prawdy a g³ównie od kasy i statusu spo³ecznego (ksi±dz, robotnik, polityk, policjant itp.).

Dajê 0,1 % szans na k³opoty jakie mo¿e mieæ w przysz³o¶ci PAK ale ¿ycie bywa przewrotne o czym siê ostatnio przekonali na WAT Rolling Eyes


Dopisane => Nie ma ¿adnej legalnej mo¿liwo¶ci uzyskania koncesji na piro z powodu o jakim pisa³em wy¿ej. Po prostu bez okre¶lonego wyrobu piro i technologii na niego, koncesji siê nie dostanie. Czyli z punktu widzenia prawa trzeba wpierw staæ siê przestêpc± a potem staraæ siê o koncesjê.


Mi³ego dnia A Wink
Powrót do góry
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Nie Cze 20, 2010 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu¶ siê tak uczepi³ tej koncesji?
Jeszcze raz powtarzam: KONCESJÊ NA WYTWARZANIE MW wydaje MSWiA po spe³nieniu okre¶lonych warunków.
Certyfikat wyrobu wydaje jednostka notyfikowana (po zmianie od 1 lipca NIKT nie ma notyfikacji w Polsce).

Czyli teoretycznie kolejno¶æ jest taka:
1.Spe³nienie warunków
2.Koncesja MSWiA
3.D³ubanina
4.Stosowne badania wyrobu
5.Certyfikaty ADR i od 1 lipca CE
6.Wprowadzenie do obrotu

itbbnt
GM

_________________
www.fabrykaognia.pl
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
ksard



Do³±czy³: 07 Lis 2003
Posty: 442

PostWys³any: Pi± Lip 02, 2010 12:34 pm    Temat postu: Re: Polskie Towarzystwo Rakietowe Odpowiedz z cytatem

A_O napisa³:
Od czasu do czasu napiszcie co zrobili¶cie albo dajcie linka.
¯yczê sukcesów A


Bardzo dziêkujê w imieniu PTR Very Happy
To, o czym piszecie wy¿ej pokrywa siê w wiêkszo¶ci i z moimi pogl±dami.
Podjêli¶my próbê - zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jeszcze raz zapraszamy wszystkich chêtnych do wstêpowania w szeregi PTR.
Jeste¶my w fazie rozruchu, wiêc nie wszystko jeszcze mamy dopiête.
Za sukces mo¿na uznaæ ju¿ sam fakt zebrania siê "do kupy" i sam fakt zarejestrowania Towarzystwa.
Mamy zamiar po wakacjach zorganizowaæ zlot rakietowców - gdzie¶ w Polsce i odpalenie (legalne) kilku modeli.

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (mod. rakietowe) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP