Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Pirotechniczne zero - pytan kilka..
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
firawerkoman

Do陰czy: 13 Cze 2009

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Pierwszym krokiem jest kupienie odczynnik闚. W dziale sklep nie brakuje ofert. Jednak ja od razu podam Ci linki do zaufanych sprzedawc闚 i potrzebnych Ci rzeczy.

Gotowe korpusy http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic.php?t=16814

Koniecznie lont! Visco 3mm http://www.pyrogarage.one.pl/

No i odczynniki http://forumpirotechniczne.pl/viewtopic.php?t=15306

Kup TYLKO Chloran potasu 1kg i Aluminium P豉tkowe 500g i to wystarczy.

Je瞠li masz wag z dok豉dno軼i do 1g to super je瞠li nie to polecam kupi chocia瘺y na allegro, koszt 30-40pln.

Uwa瘸m 瞠 bez sensu jest tu u篡cie prochu fotob造skowego na Aluminium Dark, bo po co? Zwyk貫 Braight wystarczy w zupe軟o軼i.

Proch ma by w proporcjach 70/30 kclo3/al. Najlepszym sposobem na do鈍iadczenie mocy petardy b璠zie stopniowe zwi瘯szanie ilo軼i prochu. Je瞠li te rzeczy b璠ziesz mia w domu to dalej wyt逝macz Ci jak dalej post瘼owa. W mi璠zy czasie czytaj temat "petardy".

Pozdrawiam

kapiszon

Do陰czy: 29 Cze 2010

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 9:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze nie ukrzyzujcie mnie tutaj zaraz..
Pare spraw, gdyz moze nie do konca jasno zostaly przekazane.

1. Nauka psa to jedno - male, 1-2-3gramowe hukoroby wystarcza w zupelnosci, nie mam zamiaru do ogona montowac mu tego ani przyczepiac/wkladac do innych czesci psiej anatomii. Psiura kocham o wiele bardziej niz tesciowa, a juz tesciowej nic zrobic nie zamierzam Very Happy Metody te sa sprawdzone na innych psach i zapewniam, zaden nie ogluchl. Malo tego, czlowiek, ktory mi polecil ta wlasnie metode, trenuje psy policyjne, jak i "cywilne" sukcesy w skali europy odnosi. Niedowiarkow moge zaprosic na plac szkoleniowy Wink

2. Chec zabaw pirotechnicznych, zarowno w kategorii wulkanow, malego bum klasycznego, jak i rakiet, tudziez niewielkich konstrukcji miotajacych, to druga, odrebna historia.

3. Strzelam sportowo z broni palnej, posiadam stosowne pozwolenie. Samo otrzymanie (dwa lata uzerania sie w KGP) takiegoz zezwolenia powinno swiadczyc o jako takiej rownowadze psychicznej.

4. Wage (max 1kg, dokladnosc 0,05g) posiada narzeczona - biotechnolog.

5. Od lat pasjonuje sie takze fotografia, mozna chyba juz mnie okreslic jako zaawansowanego amatora, jesli nie polprofesjonaliste. Wkraczam powoli w swiat fotografii stroboskopowej. Wybuchy moga byc ciekawym materialem do uwiecznienia.

6. Wasza troska o to, komu rady dajecie, jest w pelni zrozumiala i winna byc pochwalona. Zapewniam, swirem nie jestem.

7. Na razie za nic innego, poza saletra+cukier czy inne "stabilne" mieszanki, nie zamierzam sie brac, zeby glowy nie stracic, doslownie i w przenosni.

8. Harry2c, dziekuje za wyjasnienie. Myslalem po prostu o grubej (2-3-4mm scianka) rurze metalowej czy tez innej w zastosowaniu jako korpus rakietki wielokrotnego uzycia, tudziez mozdzieza/wyrzutni. Nie chce mi sie tego wrzucac w komputer wszystkiego, ale przed probami generalnymi pewnie zrobie sobie symulacje.

9. Rex123, do perfekcji mozna dochodzic po opanowaniu podstaw. Na razie interesuja mnie dwie sprawy - bezpieczenstwo i bezpieczenstwo. Potem dopiero przepisy, nastepnie zdobywanie organoleptyczne doswiadczen, potem pomysli sie o doskonaleniu produktow.

Chyba tyle na razie Smile

Pozwole sobie jeszcze dopytac - czy jako korpusy mozna wykorzystac pileczki pingpongowe czy tenisowe, oczywiscie, po wzmocnieniu odpowiednim? Gdzie moge zaopatrzyc w opakowania po kliszy?
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ad. 8 - o 瘸dnych metalowych korpusach w pirotechnice nie mo瞠 by mowy.
Powr鏒 do g鏎y
kapiszon

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z czego zatem zrobic korpus w takich konstrukcjach, tak, aby byl to korpus wielokrotnego uzycia?
Powr鏒 do g鏎y
firawerkoman

Do陰czy: 13 Cze 2009

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma mo磧iwo軼i zrobi korpusu petardy wielokrotnego u篡tku poniewa jego rozerwanie co si wi捫e z uwolnieniem gaz闚 powoduje d德i瘯 czyli wybierz PAPIER
Kwiecia

Do陰czy: 10 Gru 2009

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 10:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porz康nych mo寮zierzy papierowych mo積a u篡wa wielokrotnie, mo積a te zastosowa rury HDPE, kt鏎e s u篡wane w komercji. Je郵i chodzi o rakietki typu kijanki, to nie da rady, 瞠by korpus nadawa si do powt鏎nego u篡cia - paliwo za bardzo niszczy silnik, ale sklei niedu膨 papierow rurk to tak瞠 niedu篡 problem. Rakiety wi瘯sze, modelarskie, to ju inna historia - ich u篡wa si wielokrotnie, ale tak瞠 wymienia si w nich papierowe silniki.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
rex123

Do陰czy: 12 Sty 2007

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej
w sprawie klejenia korpus闚 - osobi軼ie polecam szk這 wodne (korpusy po paru dniach schni璚ia s nie do zgniecenia, nawet te malutkie ze stosownie cienka scianka Idea ) lub wikol rozcienczony z wod w proporcjach 1;1, 豉twiej si rozsmarowywuje, klej lepiej penetruje papier no i oczywiscie aspekt ekonomiczny rowniez mozna wziac pod uwag Wink

wg. mnie odpowiednio gruby metalowy korpus wykorzystywany jako mo盥zierz zda豚y egazmin, oczywiscie po upewnieniu si ze to czym b璠ziemy strzelac nie eksploduje wewn徠rz lub nie zdeformuje si do tego stopnia ze zatka przew鏚 wyrzutni i doprowadzi do eksplozji.

Wiem 瞠 jako mo盥zierza mo積a u篡wac rurki PCW 1" bez 瘸dnych wzmocnie. Potwierdza to chocby ten film : http://www.youtube.com/watch?v=ztoDbDothrw. Uprzedzaj帷 pytania:
jako 豉dunek jako 豉dunek miotaj帷y u篡ty zosta wolnopalny , grubo granulowany (na porcj 4 gram przypada這 nie wiecej jak 10 granulek) proch czarny. Ci郾ienie panuj帷e wewnatrz jest na tyle niskie, 瞠 zwyk豉 zatyczka 1" wsadzona na wcisk nie wystrzeliwywuje. Osobi軼ie odradzam stosowanie takich mo盥zierzy - to 瞠 jedna rurka wytrzymywa豉, nie oznacza 瞠 ka盥a wytrzyma.

Pozdrawiam
Powr鏒 do g鏎y
kapiszon

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pytalem wcale o korpus petardy wielokrotnego uzycia. O co mi chodzilo, wyjasnilem chyba dostatecznie jasno.

KWieciu, dziekuje, doczytam juz szczegolow we wlasnym zakresie, mam nadzieje Smile

Rex, wlasnie cos takiego chodzi mi po czerepie. Jednak sam ladunek miotajacy juz spelnia wymagania, przedmiot miotany nie musi byc rowniez wybuchowy.
Powr鏒 do g鏎y
harry2c

Do陰czy: 19 Kwi 2009
Sk康: D瑿ica

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam PCV je郵i chodzi o silniki parokrotnego u篡cia. Jest do嗆 wytrzyma貫. Je郵i chodzi o metal to odpu嗆 - szkoda r彗, n鏬 i innych cz窷ci cia豉, a korzy軼i te s wymierne - z ka盥ym kolejnym u篡ciem erozja b璠zie si pog喚bia, a to skutkuje mniejsz wytrzyma這軼i - jako fizyk powiniene to wiedzie. Zauwa, 瞠 w profesjonalnej pirotechnice nikt nie u篡wa metalu w ilo軼iach i wielko軼iach mog帷ych powodowa od豉mki. Chyba 瞠 masz os這n ze szk豉 pancernego - wtedy prosz bardzo.
Kwiecia

Do陰czy: 10 Gru 2009

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

harry2c napisa:
Polecam PCV je郵i chodzi o silniki parokrotnego u篡cia.

Ja mam z korpusami PCV raczej odmienne do鈍iadczenia - od ognia topi si to tak, 瞠 nie ma mowy o powt鏎nym zastosowaniu...
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
kapiszon

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozerwac odpowiedniej jakosci stal.. wymagaloby to niemalej eksplozji. Erozja w czasie uzywania? Pierwsze slysze.. na pewno to miales na mysli, harry2c? Nie mam takowej oslony, ze szkla pancernego, jedynie kupilem z demobilu polcyjnego tarcze oddzialow prewencji, kiedys tak ladnie okreslanych jako ZOMO Wink.
Przy wiekszych ladunkach interesuje mnie wylacznie odpalanie zdalne lub elektryczne (odl 20m+), gdyz spust migawki w aparacie i tak radiowo moge uruchomic w promieniu do 300-400m w otwartym terenie.

Nadal, jak sprawdzam sobie tablice wytrzymalosci materialow, to stal (zaleznie od stopu Wink ) wytrzymuje najwiecej. W sumie, to i logika podpowiada to samo, w koncu mozdzierze czy lufy haubic nie sa jednorazowe, tyle, ze energie, ktora musza odebrac, kompensuja inaczej.

Chlorek amonu, pyl wegla drzewnego, saletra potasowa, lont, troche korpusow, Al w proszku, i pare innych drobnostek juz do mnie jedzie. A ja za po mlynek spadam, rekawice, cukier Wink

Czy tekturowe walce, uzywane w budownictwie do wznoszenia betonowych slupow zbrojonych nie beda zbyt wytrzymale (60-200 warstw mechanicznie klejonego papieru)? Pewnie, nie ma rzeczy, ktorej wysadzic sie nie da, ale....
Ktos z was ma doswiadczenia z detonowaniem radiowym?
Powr鏒 do g鏎y
harry2c

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erozja zachodzi z wielu wzgl璠闚:
a) podczas spalania wytwarza si du瞠 ci郾ienie - napr篹enia powoduj p瘯anie wi您a metal-metal, tym samym powoduj帷 rurk kruchsz
b) du瘸 temperatura powoduje stapianie cz窷ci rurki - mimo du穎 wy窺zych temperatur topnienia metali ni temperatur spalania mieszanek, to jednak ciep這 dostarczone jest wystarczaj帷e miejscami aby stopic metal
c) Wszystkie mieszaniny chemiczne dzia豉j na zasadzie reduktor-utleniacz, czyli reakcji redoks. Metal ze 軼ianek r闚nie bierze w nich udzia - nie na tak skal, jak w mieszance, ale jednak.

To wszystko sk豉da si na erozj.
Do tego dochodzi jeszcze przyspieszona korozja metali - w wysokiej temperaturze metale du穎 szybciej si utleniaj, maj帷 do dyspozycji dodatkowo mocne utleniacze, kt鏎e znajduj si w komorze spalania.

Ale je郵i koniecznie chcesz metal - to jedynie stal i to gruba - zauwa, 瞠 軼ianki mo寮zierzy maj co najmniej 8mm, a 豉dunek miotaj帷y granatu jest stosunkowo niewielki.

kapiszon

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Harry, wszystko ladnie pieknie, ale!
1. Erozja, z definicji, pozajaczkowala sie Tobie zdrowo. Zgodnie z posiadana i nowowzbogacona wiedza, erozja dotyczy spraw zwiazanych z terenem, szeroko pojetym, przy metalach jest zjawiskiem marginalnym, patrzac z daleka na zagadnienie.
Jak suponuje, chodzilo o KOrozje Wink. I z tym ciezko sie nie zgodzic. Grubosc scianek mozdzierza to 5-18mm, na ile moja memoria nie jest fragilis w tej materii. Oczywiscie, co kilka tysiecy strzalow mozdziez nadaje sie na smietnik, ale kilka tysiecy strzalow dla piromaniaka to pol zycia strzelania przy ostroznych szacunkach. Jak dla mnie, mozliwosc oddania kilkadziesieciu strzalow jest celem.
Powr鏒 do g鏎y
harry2c

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
EROZJA METALI
powierzchniowe niszczenie metali spowodowane przez oddzia造wanie mechaniczne (tarcie, 軼ieranie, np. przez przep造waj帷 ciecz); zachodzi najcz窷ciej wraz z korozj, st康 te ochrona metalu przed korozj chroni go tak瞠 przed e.m.; posiada praktyczne zastosowanie w docieraniu cz窷ci maszyn oraz piaskowaniu.

Korozja swoj drog, a erozja swoj, mimo wyst瘼owania ich praktycznie jednocze郾ie. W tym wypadku erozja to po prostu zu篡wanie si Razz

oktogenek

Do陰czy: 15 Kwi 2002

PostWys豉ny: Sro Cze 30, 2010 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kapiszon a Ja Ci zapewniam 瞠 takie poj璚ie jak erozja wyst瘼uje w s這wniku artyleryjskim i nie chodzi tutaj tylko o korozj stali ale r闚nie o wypalanie, 軼ieranie itp Laughing
Powr鏒 do g鏎y
kapiszon

PostWys豉ny: Czw Lip 01, 2010 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oktagenku, wiem, ze wystepuje, ale to moje najmniejsze zmartwienie, tysieczne czesci mm w prawidlowo wykonanej lufie powinny zjezdzac.
Powr鏒 do g鏎y
malutki .45

Do陰czy: 29 Kwi 2008
Sk康: ze Wschodu

PostWys豉ny: Pi Lip 02, 2010 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczyta貫m temat i zauwa篡貫m, 瞠 pan kapiszon wyra瘸 si bardzo precyzyjnie i ja nie mam najmniejszych problem闚 ze zrozumieniem go wi璚 nie wiem sk康 jakie zarzuty w jego kierunku i dyskusje typu kilo ANFO psu w d***. Je郵i chodzi o stalowe lufy to o tym by這 ju milion razy na tym forum. Za堯禦y, 瞠 mamy mo寮zierz kaliber 50mm i 軼ianki 3mm to nie ma takiej si造 瞠by ta szalka si zaklinowa豉 nawet jakby j m這tkiem wbija bo jest z papieru. Gdyby wybuch豉 w 鈔odku to te by si nic nie sta這 bo nie jest wypchana MW tylko MP. I prosz nie m闚cie 瞠 jak strzele milion razy i jak napcham kilo prochu to mi wybuchnie bo taka sytuacja nigdy nie b璠zie mia豉 miejsca. Nigdy jeszcze nie zdarzy這 mi si 瞠by rozerwa這 mi papierowy mo寮zierz to jak ma rozerwa stalowy?! Rozmowa o artylerii powinna znale潭 si w dziale militaria a nie tutaj, po co robi ba豉gan. Je郵i chodzi o korpusy to ja robi je ze szmaty klejonej wikolem z wod 1:1. Mniej roboty ni z papierem i jak zaczniesz krzywo to mo瞠sz skorygowa w ka盥ej chwili. Takie korpusy s mocniejsze nawet od papierowych tylko szmata musi by odpowiednia: nierozci庵liwa, im bardziej podobna do p堯tna tym lepiej. Zatyczki robisz z drewna, walce d逝go軼i r闚nej 鈔ednicy. Potrzebna jest do tego wiertarka sto這wa i wiert這 koronkowe(ja mam zwyk陰 ponacinan flexem rurk), przewiercasz z boku korpus z zatyczk i przewlekasz drut miedziany w izolacji. Szybkie, tanie, 豉twe i bezpieczne bo cho jest drewno i metal to taka zatyczka jest l瞠jsza od gipsowej.

No ciekawe jest to co m闚isz tylko ciekawe jak to si dzia這 powiedzmy w XVII- XVIII a nawet XIXw 瞠 spi穎we dzia豉 gdzie 軼ianka dochodzi陰 do kilku centymetr闚 si rozrywa造 i to tylko od prochu czarnego ? A w mo盥zierzach 軼ianki by造 jeszcze grubsze a ten cz瘰to dochodzi這 awarii ... a mowa tylko o prochu czarnym....Zreszt nie jedno "prawie wsp馧czesne" dzia這 nie wytrzyma這 ci郾ienia to co tu m闚i o jakiej badziewnej rurze .... No chyba 瞠 Kapiszon ma na my郵i walec stalowy 鈔ednicy 40cm z nawiercon dziur 2cm to wtedy faktycznie mo積e to by w miar bezpieczne aczkolwiek nigdy nie wiadomo....
G_17
Powr鏒 do g鏎y
Kogucik

Do陰czy: 11 Kwi 2010

PostWys豉ny: Pi Lip 02, 2010 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malutki - pami皻aj 瞠 w chemii nie mo積a by niczego pewnym na 100%, przyznaj 瞠 przesadzi貫m z anfo czy innymi MW, jednak瞠 by這 to skierowane niezbyt precyzyjnymi s這wami o "zbyt s豉bych petardach".
Powr鏒 do g鏎y
malutki .45

Do陰czy: 29 Kwi 2008
Sk康: ze Wschodu

PostWys豉ny: Pi Lip 02, 2010 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tych dzia pakowa這 si du穎 wi璚ej prochu a pociski mia造 niepor闚nywalnie wi瘯sza mas do szalki. Teraz pomy郵 sobie ile trzeba energii aby wyrzuci szelk na 20m a ile 瞠by wystrzeli o這wian kul z tak pr璠ko軼i 瞠by da豉 rad przebi normalny murowany dom na wylot. Swoje ju wiem z do鈍iadczenia i nie przekonasz mnie 瘸dn si陰 瞠 szelka mo瞠 rozerwa taki mo寮zierz.
Powr鏒 do g鏎y
MeHow

Do陰czy: 14 Lis 2008
Sk康: ze wsz康

PostWys豉ny: Sob Lip 03, 2010 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

r璚e opadaj przy takich ludziach jak ty malutki. dosta貫 dwa ostrze瞠nia ale wida 瞠 tobie to ma這 koniecznie chcesz dosta bana. gorzej jak dziecko neostrady.
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Nast瘼ny
Strona 2 z 7

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum