Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Wulkany
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Fercart



Do³±czy³: 14 Kwi 2007
Posty: 11
Sk±d: Sanok

PostWys³any: Sro Cze 27, 2007 6:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo ³adnie zrobione Smile przynajmniej mi sie podoba, a i efekt musi byæ zdumiewaj±cy jak sie zrobi dobre fontanny.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Sro Cze 27, 2007 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nostra napisa³:
Zrobione to by³o na konkurs, jednak nie zd±¿y³em, narazie mam do¶æ wszelakich fontann, ale kiedy¶ to odpalê Wink
fontanny opieraj± siê o s³upki, sciskane s± opaskami zaciskowymi
Co to jest Shocked
Nie lepiej wzorowaæ siê na sprawdzonych "kszta³tach" ? Niepotrzebne s± tysi±ce wzmocnieñ, podobno najprostsze rozwi±zania s± najlepsze Wink
Dla przyk³adu:

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Sro Cze 27, 2007 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to raczej ja zapytam, co to jest Shocked

Gdyby ka¿dy opiera³ siê na schematach do niczego by nie doszed³. Moje jest bezpieczne, ³adne i zgrabne Wink

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Sro Cze 27, 2007 3:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mi wygl±da na bardzo prymitywny, ciê¿ki, niewygodny, nietrwa³y, brzydki, itd stojak do rzymskich ogni Smile.
Stojaczek Nostry przynajmniej ³adny jest , ale nie widzê tam stabilizacji.
pozdrawiam G.M.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Sro Cze 27, 2007 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stabilizacja s± 2 ceg³y w te otwory na dole wk³adane, niestety nie mialem ich pod rêk± w domu Laughing
_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hubcio



Do³±czy³: 05 Sty 2005
Posty: 375
Sk±d: tiaaa

PostWys³any: Nie Lip 29, 2007 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcia³em pokazaæ mój wulkan, nwe do koñca jestem z niego zadowolony ale zawsze jest...

http://pl.youtube.com/watch?v=QGl28UQ6DHU

¯le wyszed³ bo by³ znaczny spadek ci¶nienia ,co poci±gnê³o za sob± zmniejszenie wysoko¶ci samego wulkanu ,wszystko przez to ¿e u góry mieszanka by³a sprasowana (s³abo ,ale by³a) , na dole za¶ nie..
Jednak jest to ma³a rzecz , ale robi du¿± ró¿nicê ,prosto to poprawiæ.
Masa mieszanki ok 70-80 gram. Dysza 9 milimetrów (co stanowi³o jedn± trzeci± ¶rednicy wewnêtrznej korpusu). Zatyczka z kleju do p³ytek.
Sk³ad:
KNO3- 55%
C drzewny-15%- mieszany sosna-czarny d±b (50% do 50%) http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarny_d%C4%85b
Fe-18% proszek
S-7%
Al-5% Al typu bright pokrywane stearyn± od Menego

Wysoko¶æ wulkanu , gdy by³ najwiêkszy to ok. 2,5 metra.

Przygotowujê nastêpne 2 wulkany (testowe) po 40 gram ka¿dy
Jeden o takim samym sk³adzie(prasowany) , drugi o innym sk³adzie: KNO3-65%, Fe-20%, S-3% , C drzewny-12%

W tych dwóch testowych wulkanach wêgiel drzewny bêdzie w 100% z dêbu czarnego , bo sosnowy mi siê skoñczy³ Sad

_________________


Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Pon Lip 30, 2007 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daj wiêcej wungla trochê... my¶la³em ¿e bêdzie ca³y czas taki ale spad³... zmniejsz dyszê, bo przez 3/4 czasu to by³a flara Wink ja jadê na 6mm, wielko¶æ trochê mniejsze bo 50-60g ale i tak spokojnie móg³bym 5mm stosowaæ, tylko wtedy by³aby agresywna.

Je¶li mogê co¶ dodaæ to kolejnych sk³adów to ja bym zmniejszy³ KNO3, nawet do 50% a zwiêkszy³ S bo 3% to za ma³o Wink

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hubcio



Do³±czy³: 05 Sty 2005
Posty: 375
Sk±d: tiaaa

PostWys³any: Pon Lip 30, 2007 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oki Nostra dziêki za uwagi Surprised . Dysza próbna wiêc wola³em daæ du¿± , bo lepszy ma³y wulkan ni¿ jego wybuch Razz
_________________


Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Daltar



Do³±czy³: 09 Pa¼ 2006
Posty: 47
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Pon Sie 06, 2007 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwiêksze fontanny, z jakimi sie spotka³em to wyroby Holenderskie. By³a taka fajna holenderska fabryka, która specjalizowa³a siê w³a¶nie w wielkich wulkanach. Sam odpali³em ich dosyæ sporo w latach 1997 - 2000. Miota³y iskry na wysoko¶æ 12 metrów przez ponad minutê Ca³a masa piro jednego wulkanu wa¿y³a 3 kg. Iskry dawa³ dosyæ gruby granulat tytanu, który rozgrzany wylatywa³ w³a¶nie na tak± wysoko¶æ. Niestety po wypadkach w Holandii wszelka produkcja pirotechniki w tym kraju zosta³a zaniechana ( do ob³êdu zaostrzone przepisy blokuj±ce jak±kolwiek produkcjê )
_________________
www.nakaja.com - pirotechnika, fajerwerki, pokazy sztucznych ogni - Kraków
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Tyczka



Do³±czy³: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWys³any: Pon Sie 20, 2007 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze filmiki trzech fontann z wakacji:

wszystkie oparte na mieszance chryzantenum 6 z dodtkami metali

1) +20% al atomized 250mesh
2) +5% Zn i +5% atomized 250mesh
3) taka jak wy¿ej

wielko¶ci ma³e bo zaledwie po 35g, niekiedy "d³awi± siê" bo prasowanê si³± rêki, m³otka i tyczki Smile

http://tyczka.ovh.org/fontanny.avi


Ostatnio zmieniony przez Tyczka dnia Pon Sie 20, 2007 3:52 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sob Gru 08, 2007 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi³o... Chcia³em przetestowaæ jak by wygl±da³ wulkan zawieraj±cy z 80% Silvera (reszta wype³niacz w korpusie) no i doszed³em do wniosku ¿e trzeba u¿yæ jakiego¶ spowalniacza. Krótki opis: pokruszone gwiazdy o frakcji od 2 do 5 mm wystrzeli³y w górê jak ma³e SM .Dysza 6.5mm .Ci±g by³ bardzo du¿y mimo to dysza ca³a. Mp trochê sie zmiesza³y ale to by³o parê min. przed odpaleniem wiêc samo zap³on z kclo3 i S by³ ma³o prawdopodobny... Kawa³ki gwiazd wystrzeli³y na ok. 3m !, p³ot ma wysoko¶æ troszkê wiêcej ni¿ 2m Zreszt± zobaczcie sami:

http://pl.youtube.com/watch?v=ik493N5olqc




Ps. Musze sie pochwaliæ... film nagrywany moim nowym telefonem nokia5200 Smile, ju¿ dobry link jest Wink

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sob Wrz 13, 2008 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj postanowi³em przetestowaæ zale¿no¶æ efektu od u¿ytego wêgla.
Sk³ad:
70% Kno3
10% S
10% wêgiel >0,8mm
10% wêgiel 0,8-2mm



U¿yte zosta³y 2 rodzaje wêgla:
I- drzewny
II- kamienny

Chcia³em sprawdziæ jak to jest z tym wêglem kamiennym- jest bardziej kaloryczny i iskry powinny siê d³u¿ej ¿arzyæ co wp³ywa na ca³y efekt. Jednak z tego testu wynika ¿e na sk³adzie który poda³em wy¿ej u¿ycie wêgla kamiennego jest bezsensowne przynajmniej w takich proporcjach i o takim rozdrobnieniu. MP by³a prasowana w korpusach, dysza co¶ 7mm. Wiem mog³em mniejsz±. po pracy ka¿dy korpus rozci±³em. W pierwszym wszystko by³o ok.- 2-3 warstwy papieru by³y zwêglone. W drugim by³o pe³no roz¿arzonego wêgla. Fontanny by³y na tych samych korpusach o tych samych gabarytach. Moim zdaniem win± jest rozdrobnienie wêgla kamiennego w przedziale >0,8mm powinno byæ wiêcej py³u co by spowodowa³o wiêksze ci¶nienie i mo¿e wyrzuci³o by ten wêgiel. Pozostaje to tylko sprawdziæ.

http://pl.youtube.com/watch?v=MKGatSf0B5E

Trzeba jeszcze wyja¶niæ jedn± sprawê :
crave napisa³:
slu_1982 napisa³:
Wytrzymuj± Wink jak prasuje mieszaniny na kclo3, s itd

Ja Ci ¿yczê kilku drzazgów z tych desek na dupie ... I nie my¶l ze nie wiemy ze masz multikonto...

Nie pozjada³e¶ wszystkich rozumów Idea Je¿eli chodzi Ci o kclo3, s to takie mieszaniny prasujê siê, prasuje siê nawet trotyl który nie raz siê zatar³, hmtd siê prasuje w strzykawkach. Te¿ takie co¶ pod czyim¶ postem napiszesz ? Teoretycznie nic siê nie powinno staæ je¿eli roz³o¿ymy równomiernie nacisk, i t³ok bêdzie z miêkkiego materia³u co zapobiegnie du¿emu tarciu pomiêdzy t³okiem a ¶cian± korpusu.

Cytat:
Ja Ci ¿yczê kilku drzazgów z tych desek na dupie ...

Je¿eli ju¿ bym zatar³ tê mp to bym prawdopodobnie straci³ wzrok, s³uch i odniós³ kilka powa¿nych innych uszkodzeñ cia³a, takich rzeczy siê nikomu nie ¿yczy...


Cytat:
I nie my¶l ze nie wiemy ze masz multikonto...
Nie wiem jaki to ma zwi±zek z pras±, rzeczywi¶cie mia³em wcze¶niej jakie¶ konto, teraz mam te, z tego korzysta³a jeszcze jedna osoba, ju¿ nie korzysta, lecz wszystkie posty i PW pisa³em ja Robert.
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Czw Lut 25, 2010 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fontanny jedno lub wielowstêgowe. Temat o wulkanach ale podobne to.

Jednowstêgowa

Dwuwstêgowa

Rurka fi wewn. 24, nawa¿ka piro 55 g PCZ + 35 g grube Fe. W dwuwstêgowej Fe - 27, grube Al - 8. Rurki z hipermarketu.

Bez kclo3, bez kclo4. PCZ homemade.

Gdyby daæ 3 wstêgê to trzeba by proszku Ti. Wstêgi lepiej widaæ jak wyrób siê porusza.

A.


PS. Ta do¶æ stare filmy, odnalaz³em dyskietkê dvd :-0
Powrót do góry
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Sob Maj 29, 2010 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto mój sposób na wulkany sto¿kowe:
1. wycinam z papieru jedno pó³kole i resztê kawa³ków o wielko¶ci 1/8 ko³a,
2. zwijam pó³kole w sto¿ek, sklejam go wikolem i obklejam tymi trójk±cikami,
3. obcinam czubek i smarujê sto¿ek gipsem,
4. zapycham dyszê chusteczk± i ubijam mieszankê od spodu sto¿ka,
5. zatykam spód tektur±, pokrywam mas± gipsow± - gotowe.



Przy u¿yciu takiego w³a¶nie korpusu oraz mieszanki o nastêpuj±cym sk³adzie:

60% proch czarny
30% ¿elazo
5% alu sferyczne
5% PAM


uzyska³am efekty widoczne na filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=uRef-8YPWNw
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Nie Maj 30, 2010 11:07 am    Temat postu: wulkan Pam/Al atom/Fe30/PC60 Odpowiedz z cytatem

Pomys³ do¶æ ciekawy, wulkan mia³ dodatkowo efekt mrugania co idzie na plus. Brakuje mi trochê mocniejszego ci±gu, niem czasem czy ¿elaza nie jest troszkê za du¿o(wzglêdem Pcz, choæ to te¿ zale¿y od jako¶ci Pcz), ewentualnie mo¿liwe i¿ jest zbyt drobne. Ale to tylko moje przypuszczenia.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Nie Maj 30, 2010 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, efekt mrugania, strzelania - takie flying squibs - podejrzewam ¿e to zas³uga PAMu. Ci±gu i mi brakuje, szczególnie pod koniec ci¶nienie trochê spad³o, ale my¶lê ¿e odrobinê mniejsza dysza oraz dok³adniejsze ubicie za³atwi sprawê. Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Nie Maj 30, 2010 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwiecia napisa³:
Tak, efekt mrugania, strzelania - takie flying squibs - podejrzewam ¿e to zas³uga PAMu. Ci±gu i mi brakuje, szczególnie pod koniec ci¶nienie trochê spad³o, ale my¶lê ¿e odrobinê mniejsza dysza oraz dok³adniejsze ubicie za³atwi sprawê. Smile


No a w³a¶nie, jak takie co¶ siê prasuje ?

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Nie Maj 30, 2010 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w³a¶nie... prasuje siê ciê¿ko. To znaczy ciê¿ko o dok³adno¶æ i równomierno¶æ, bo nie da siê ¶ci¶le dopasowaæ ubijaka do korpusu; poza tym z racji kszta³tu najmocniej prasuje siê ta czê¶æ mieszanki przy wylocie sto¿ka. Ja po prostu rêcznie prasowa³am masê zwil¿on± spirytusem, za pomoc± ubijaka o ¶rednicy trochê mniejszej ni¿ spód. Mo¿na u¿yæ m³otka i postukaæ trochê mocniej. Prasy nie mam, ale w prasie i tak tego jako¶ nie widzê... Ciekawe, jakimi metodami pos³uguj± siê w fabrykach?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
MeHow



Do³±czy³: 14 Lis 2008
Posty: 131
Sk±d: ze wsz±d

PostWys³any: Nie Maj 30, 2010 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w fabryce tylko obudowa ma kszta³ sto¿ka natomiast w ¶rodku jest zwyk³a rurka z dysz±. oczywi¶cie mo¿e nie we wszystkich ale w bardzo du¿ej wiêkszo¶ci jest tak rozwi±zane.
_________________
po ulicy szed³ pies i wydala³ H2S
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kwiecia



Do³±czy³: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWys³any: Sro Cze 23, 2010 7:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¦wie¿y wulkan, wczorajszy, jeszcze ciep³y Very Happy :
http://www.youtube.com/watch?v=LS6EZh77MT0
(proch czarny / alu sferyczne / proszek fe / m±czka drzewna)

Niestety nie jestem w stanie podaæ dok³adnych proporcji, ale chcê zademonstrowaæ wam piêkno mrugaj±cych wulkanów, i powiedzieæ o sk³adniku z którym do tej pory nie spotka³am siê w fontannowych mieszankach: m±czce drzewnej. Daje ciemnopomarañczowe iskry, lekkie (na ¿ywo wydaje siê jakby fruwa³y), ogó³em bardzo ³adne. Jak kto¶ ma dechy do przepi³owania, to polecam zbieraæ drewniany py³ek Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP