Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bezsiarkowe gwiazdki z saletrą...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Modelarz123



Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 22
Skąd: Nie interesuj się

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 4:41 pm    Temat postu: Bezsiarkowe gwiazdki z saletrą... Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałbym poruszyć mianowicie jedną rzecz. Nie wszyscy mają dostęp do sklepów z odczynnikami, a na internecie nie mogą kupować. W takim razie opracowałem skład (na razie, potem będzie filmik) możliwych gwiazdek do wykonania z saletry, węgla oraz nieskomplikowanych związków chemicznych.Wiem że doświadczeni mogą się ze mnie śmiać i mnie wyzywać, ale miałem pilną potrzebę na opracowanie składu gwiazdek. A oto i skład:
(wagowo)
1#:
Saletra-45%
W.Drzewny-45%
Dekstryna-6%
Opiłki aluminium-4%
Binder-Lakier NC lub roztwór spirytu w wodzie
Smile (40/60 obj.)
Ulepszenie:
Saletra-45%
W.drzewny-45%
Dekstryna-6%
Proszek Zn.(można łatwo pozyskać, nie trzeba zamawiać)-4%
Postaram się wrzucić filmiki ze spalania. Surprised
Co o tym sądzicie? Question Question Question Question Question Question Question Question Question Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to możliwe, oryginalne kompozycje Shimizu, Chrysanthemum of mystery: KNO3 50, węgiel 45, dex 5 czy nawet Tiger Tail, nie mają siarki lub mają jej nie wiele (6%). Proch czekoladowy też jakoś działa. Nie jest to nic nowego Smile
_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
oktogenek



Dołączył: 15 Kwi 2002
Posty: 415

PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman2 napisał:
Proch czekoladowy też jakoś działa.


tutaj się nie zgodzę, już pisałem raz na temat prochu czekoladowego, jest to zwykły proch o klasycznym składzie, a nazwa czekoladowy pochodzi od barwy brązowej którą zawdzięcza temu że węgiel drzewny jest wypalany w bardzo niskiej temp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kwiecia



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 72

PostWysłany: Nie Maj 23, 2010 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oktogenek napisał:
już pisałem raz na temat prochu czekoladowego, jest to zwykły proch o klasycznym składzie, a nazwa czekoladowy pochodzi od barwy brązowej którą zawdzięcza temu że węgiel drzewny jest wypalany w bardzo niskiej temp.

Dość mocno się u nas przyjęło określać tym mianem bezsiarkowca, a co w języku potocznym mocno się utrze, to i do słownika niekiedy trafia. W języku angielskim prochy o zmniejszonej zawartości siarki lub bez niej nazywa się "cocoa powder" - proch kakaowy, a że od kakao do czekolady niedaleko Wink to jest to rodzaj wolnego tłumaczenia tej nazwy, wcale nie taki błędny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kogucik



Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 42

PostWysłany: Pon Maj 24, 2010 2:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż... TT, C6 czy pcz na kulowcu wyjdą o niebo lepsze niż w moździerzu ale to zawsze efekt Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP