Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Dotacja forum

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  

Czy wy郵esz dotacje na forum?
Tak
62%
 62%  [ 20 ]
Tak, ale tylko je瞠li forum b璠zie ulepszone
12%
 12%  [ 4 ]
Nie
25%
 25%  [ 8 ]
Wszystkich G這s闚 : 32

Autor Wiadomo嗆
HNIW

Do陰czy: 14 Kwi 2002

PostWys豉ny: Sro Sty 06, 2010 10:53 am    Temat postu: Dotacja forum Odpowiedz z cytatem

Jak pewnie ostatnio zauwa篡li軼ie, co jaki czas forum nie jest dost瘼ne i to czasami na okres kilku dni. Z powod闚 cz瘰tych awarii 陰cza do serwera oraz sprz皻u, jestem zmuszony przenie嗆 wszystko na nowy serwer do dedykowanego hosting center. Ju wcze郾iej podj掖em kroki aby przenie嗆 forum z domeny darmowej pirotechnika.one.pl, kt鏎a w ka盥ym momencie mog豉 przesta dzia豉, na p豉tn domene forumpirotechniczne.pl.

Do tej pory forum by這 darmowe i chce aby takie pozosta這 ale utrzymanie go na dobrym poziomie technicznym oraz rozw鎩 wymagaj dodatkowych koszt闚. Dlatego umie軼i貫m na stronie przycisk dotacji. Je瞠li kto ma pare wolnych groszy to mo瞠 je wys豉 na konto forum za pomoc konta paypal lub przy u篡ciu karty kredytowej. To jest najlepsza metoda p豉tno軼i przy jednoczesnym zachowaniu anonimowo軼i p豉c帷ego. Mo瞠cie te zrobi przelew bezpo鈔ednio na konto firmowe:

Tandem Networks
63 1050 1461 1000 0023 1230 1670
Z dopiskiem, za forum.

W ci庵u 1-2 miesi璚y powinno ju wszystko dzia豉 na nowym serwerze z 陰czem BGP w serwerowni w Krakowie. Znacz帷o poprawi to niezawodno嗆 oraz w pewnym stopniu pr璠ko嗆. Je瞠li system dotacji si sprawdzi to uruchomie tak瞠 wymiane literatury z u篡ciem ftp/http tak aby 豉two mo積a wymieni si ksi捫kami i innymi artyku豉mi.

Ostatnio zmieniony przez HNIW dnia Sob Lut 20, 2010 2:45 pm, w ca這軼i zmieniany 4 razy
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
HNIW

PostWys豉ny: Sro Sty 06, 2010 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisa貫m, nie trzeba mie konta w paypal. Na dole strony macie :

"Nie masz konta PayPal?
U篡j karty debetowej lub kredytowej. Kontynuuj"

Wtedy mo積a zap豉ci dowoln kart debetow lub kredytow, kt鏎 mo積a p豉ci w internecie.

Paypal jest wygodniejszy i mniej jest potem rozliczania z US bo wszystko mam jako jedn tranzakcje a nie kilkana軼ie.
Powr鏒 do g鏎y
Tchemik

Do陰czy: 11 Sty 2004
Sk康: Bytom

PostWys豉ny: Sro Sty 06, 2010 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HNIW napisa:
Wtedy mo積a zap豉ci dowoln kart debetow lub kredytow, kt鏎 mo積a p豉ci w internecie.

A jak sie takowej nie posiada...

Ja tez z checia sie dorzuce ale nie mam jak...

J.

gg 2708094 Tchemik.Pl
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
HNIW

PostWys豉ny: Sro Sty 06, 2010 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tchemik napisa:

A jak sie takowej nie posiada...

Ja tez z checia sie dorzuce ale nie mam jak...

J.

Ju g堯wny post zaktualizowany.
Powr鏒 do g鏎y
Piroman2

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Sro Sty 06, 2010 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Git, jestem za i wp豉ta dokonana.

pzdr.
P2

_Vincenzo_

Do陰czy: 03 Lip 2003
Sk康: z MatPlanety

PostWys豉ny: Sro Sty 06, 2010 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie specjalne 篡czenia co do tytu逝 wp豉ty?? Ostatnio jak pami皻am (a lata ju min窸y) by這 "Za ksi捫k o forum" Wink
Teraz co podobnego czy b康 co?

HNIW

PostWys豉ny: Czw Sty 07, 2010 12:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej po prostu "Za forum".
Powr鏒 do g鏎y
DeTonix

Do陰czy: 13 Maj 2003
Sk康: Kresy...

PostWys豉ny: Czw Sty 07, 2010 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Posz這, PayPalem ale bez dopisku, jakby ka盥y z u篡tkownik闚 kopsn掖 cho熲y jedno piwo....
grosz do grosza i b璠zie kokosza.... Laughing
Pzdr

_Vincenzo_

PostWys豉ny: Czw Sty 07, 2010 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, a wi璚 wys豉ne Smile
_Vincenzo_

PostWys豉ny: Pi Sty 08, 2010 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smok napisa:

Jedyne co na forum troch irytuje to niemo磧iwo嗆 wypowiadania si i pomocy innym... Pozdrawiam.

Wypowiada si mo瞠sz w okre郵onych komnatach. B璠ziesz pisa z sensem, dostaniesz szersz gam wyboru. To taka specyficzna wersja selekcji naturalnej.

Firefighter

Do陰czy: 26 Wrz 2002
Sk康: Warszawa

PostWys豉ny: Pi Sty 08, 2010 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Edward Gierek napisa:
Pomo瞠cie...?

Pomo瞠my.

Hack

Do陰czy: 15 Cze 2006

PostWys豉ny: Pi Sty 08, 2010 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, trzeba wesprzec najfajniejsze forum piro.
A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Sty 10, 2010 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pomoc zwi您ana z forum polega na tym, 瞠 mog udost瘼ni serwer ( kupiony na www.nazwa.pl ) na parkowanie film闚 i zdj耩 a bez tych za陰cznik闚 forum znacznie traci na jako軼i. Kiedy pcha貫m kopi ciekawszych plik闚 na http://forumpirotechniczne.pl/www2 ale od roku nie mam ju tam dost瘼u ( przez format kompa ). Teraz jak znajd co ciekawego i mam na to ochot Smile to wrzucam na http://www.theoreticalscience.pl/Forum_Piro/. Ten serwer to raczej moja pomy趾a a kosztuje co oko這 500 zeta/rok ( jak przyjedzie faktura to b璠 wiedzia dok豉dniej ). Wi璚 dla tego forum mog jego d逝瞠j utrzyma ale jak d逝go nie wiem.

Gdyby by這 zainteresowanie, mog 2- 3 osobom da has這 webowskie do serwera. Osoby te musz by moderatorami aby dopisywa „kopia na forum_piro_2”.

A.
Powr鏒 do g鏎y
HNIW

PostWys豉ny: Nie Sty 10, 2010 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale na forum ju od dawna mo積a dawa za陰czniki. Co prawda ich wielko嗆 jest ograniczona ale upowa積ieni i moderatorzy maj 50MB do dyspozycji co spokojnie wystarczy na 100 zdj耩. Pozostali maj 5MB.

Po przeniesieniu do nowej serwerowni postaram si uruchomi komnate "literatura" na forum oraz umo磧iwie dodawanie wi瘯szych za陰cznik闚 w postaci djvu czy pdf. Wszystko zale篡 od tego czy dofinansowanie forum wystarczy na pokrycie rosn帷ego zu篡cia 陰cza przy 軼i庵aniu wi瘯szych plik闚.
Powr鏒 do g鏎y
A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Pon Sty 11, 2010 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HNIW napisa:
Ale na forum ju od dawna mo積a dawa za陰czniki.

.

Gdyby nie moja praca przenoszenia plik闚 na ww2, na forum by這 do diab豉 dziur Wink . Do dzi znaczna wi瘯szo嗆 woli poda zewn皻rzne linki do zdj耩 i film闚 ze szkod dla tego forum.

Masz racj, nie ma co aby ponosi koszta w 100 % na utrzymanie forum ale podejd do tego psychologicznie. Dobrowolnie zbierzesz na cukierki, mo瞠 nieco wi璚ej ale tylko w 1-ym roku, potem o tym zapomn. Lepiej by by這 jawnie poda, 瞠 masz koszt闚 np. AAAAA zeta i tyle a tyle ci wp造n窸o. Innych by to mobilizowa這 i zach璚a這 do wp豉ty. Og這szeniodawc闚 musisz "zmobilizowa" Ty albo kto w Twoim imieniu.

Ruscy testuj p豉cenie za czytanie forum ale wg mnie forum im pr璠zej zdechnie ni na nim zarobi. To nie te ilo軼i wej嗆 co na forum elektroda czy gitarowe.

Ja ci wp豉c jak skasuj sw鎩 serwer bo wykup jego to by豉 pomy趾a Rolling Eyes

Przy okazji wczoraj na discovery pokazali firm co wyburzy豉 kilkadziesi徠 most闚 ( odpowiada za to ch這pak 26 lat, syn w豉軼iciela aby by這 jasne ). Pi瘯ne uj璚ia, serce mocniej mi zabi這. Od razu pomy郵a貫m sobie o pewnej sentencji

"砰cie ma w nosie Twoje plany" Wink ( dzi mog wklei u鄉iech ale kiedy nie by這 mi do 鄉iechu )

Mam spalony komp ale od czego s s御iedzi Question Wink

A.
Powr鏒 do g鏎y
HNIW

PostWys豉ny: Pon Sty 11, 2010 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarabianie na forum to by by豉 jaka pomy趾a. Nasze zainteresowanie jest do嗆 specyficzne wi璚 ogl康alno嗆 raczej jest znikoma. W dofinansowaniu chodzi o pokrycie podstawowych koszt闚 jak domeny czy wykorzystanie 陰cza. P鏦i utrzymanie forum nie kosztowa這 mnie nic poza moj prac to nie by這 problem闚. Co innego jest w這篡 prace a co innego jeszcze kase do tego dok豉da.

Je瞠li chodzi o dok豉dne koszty to nie da si tego w prosty spos鏏 oszacowa. Po pierwsze nowy serwer nie b璠zie obs逝giwa forum ale te pare innych stron z kt鏎ych korzystam. Po drugie dost瘼 do lepszego 陰cza oraz serwerowni z prawdziwego zdarzenia mam za豉twiony po znajomo軼i na zasadzie handlu wymiennego a nie rocznych op豉t.

Na razie z tego co widze, darowizny na pewno pokryj koszt domeny. Chce te da dost瘼 do literatury aby w 豉twy spos鏏 mo積a dosta si do pozycji takich jak Urba雟ki, Fedoroff. Ju pierwsze przymiarki robie do ustandaryzowania djvu wraz z OCR. To jednak spowoduje znacznie wi瘯sze obci捫enie 陰cza bo przyk豉dowo jeden tom encyklopedii fedoroff przy najlepszej kompresji zajmuje 16MB a jest ich 10 Smile Og鏊nie mam kilka GB literatury zwi您anej z piro i mat. wyb.
Jak ludzie b璠 wp豉ca to b璠 wi璚ej wrzuca (inni te b璠 mogli dodawa pozycje) a jak nie to sko鎍zy si na kilku ksi捫kach. My郵e, 瞠 na pocz徠ek to wystarczaj帷a mobilizacja.
Powr鏒 do g鏎y
A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Lut 03, 2010 11:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa:
....Ruscy testuj p豉cenie za czytanie forum ale wg mnie forum im pr璠zej zdechnie ni na nim zarobi.

No i mo積a czyta bez p豉cenia hehe czy pisa nie wiem. 砰cie ich do pionu sprowadzi這, piro to nawet nie gitara gdzie ludk闚 jest znacznie wi璚ej a i tam nie ma p豉cenia. Ok, dobrowolno嗆 w p豉ceniu jak najbardziej.

Kasuj swoja stron domow, znudzi豉 si mi, pewno to skutek tego, 瞠 ju wszed貫m w 2 po這w wieku 篡cia :-0. Jak by by jaki m這dy pasjonat piro to oddam jemu j ( oczywi軼ie pust ) Wink .

A.
Powr鏒 do g鏎y
oktogenek

Do陰czy: 15 Kwi 2002

PostWys豉ny: Czw Lut 04, 2010 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorzuci貫m par z這tych te, szkoda by by這 tego forum
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
IrekOpolski

Do陰czy: 19 Sie 2016
Sk康: Ustka

PostWys豉ny: Pi Sie 19, 2016 2:20 pm    Temat postu: kasa Odpowiedz z cytatem

a na co konkretnie idzie kasa z tych wp豉t?
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Inne. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum