Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Regulator mocy po陰czony z prostym wy陰cznikiem termicznym

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Elektronika w PIRO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Triazine

Do陰czy: 21 Lis 2007
Sk康: z nadajnika

PostWys豉ny: Sro Sty 06, 2010 2:46 am    Temat postu: Regulator mocy po陰czony z prostym wy陰cznikiem termicznym Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jak na razie - ze wzgl璠u na upgrade urzadzenia, otworzy貫m ju kilkakrotnie obudow aby wymieni uszkodzone cz窷ci (spali si regulator mocy).

Zamieszcz tutaj zdj璚ia, oraz schemat (nie jest on mojego autorstwa - nie mam poj璚ia o elektryce).

Og鏊na charakterystyka:
- urz康zenie w wersji podstawowej wymaga przeka幡ika na 250V i sporo amper, bezpiecznika r騜nicowego (je瞠li w obwodzie p造nie jaki pr康 poza obwodem g堯wnym - tym kt鏎y zasila grza趾 - czyli przez termometr kontaktowy lub operatora - nast瘼uje wy陰czenie dop造wu pr康u w obwodzie g堯wnym), wy陰cznika bezpiecznika oraz obudowy Wink
- w wersji nie-podstawowej jest jeszcze dodatkowo tzw "軼iemniacz o鈍ietlenia" - mo積a go stosowa je瞠li odbiornik ma mniej ni 500W - czyli rezystencj ok 100Ω

Urz康zenie posiada wtyczk (pobiera ni pr康) oraz gniazdko (inne urz康zenie czerpie z niego pr康) a tak瞠 dodatkowy kabel (zwarciowy - nim pod陰cza si termometr kontaktowy) kt鏎y je瞠li stanowi obw鏚 zamkni皻y - wywo逝je agresj urz康zenia i uniemo磧iwia czerpanie z niego pr康u.

Czyli: termometr kontaktowy w 豉幡i wodnej ustawili鄉y na 75*C -> je瞠li mamy spirytus w kolbie - nie b璠zie wrza. Ale 豉幡ia b璠zie ca造 czas utrzymywa temperatur 75*C +/- kilka stopni (bezw豉dno嗆 豉幡i). Proste

Wnŧrze:

W miejscu gdzie dwa przewody s zaizolowane ta鄉 - znajduje si teraz prze陰cznik kt鏎y albo zamyka obw鏚, albo w陰cza w niego regulator mocy. Wykonanie ca這軼i kosztowa這 mnie przyzowite 0,7 dla fachowca. Koszt cz窷ci - ok 100pln + odpowiedni termometr (poza termometrami kontaktowymi, reszta zawiera豉 si w tym 0,7).

Pro軸a - je瞠li kto jest elektrykiem - mo瞠 narysowa schemat "ca貫go urz康zenia" tak aby by這 jasne jak zbudowa takie je瞠li kto nim nie jest. Ja si tego nie podejm - dosta貫m sprawne - je瞠li trzeba by這 wyj望 element i wstawi taki sam - umiem to zrobi.
Ale od podstaw tego nie wyt逝macz i nie chc by odpowiedzialny za czyi wypadek je瞠li m鎩 schemat pod陰cze poszczeg鏊nych kabli b璠zie b喚dny.

Samo urz康zenie jest zaj****te - daje olbrzymie mo磧iwo軼i, ponadto mo積a wprowadzi modyfikacje i np zamiast grza趾i regulowa pomp z obiegiem czieczy ch這dz帷ej itp. Na forum VMC kto sugerowa zakup podobnego sprz皻u z TME za 400pln. Ten anachroniczny z pozoru sprzŧ jest tani i nie zawodny (o ile si nie pod陰cza wi瘯szego ni przewidziane obci捫enie [z tego co wiem - do ok 1,8kW], nie upu軼i kabla od termometru na farelk, nie pobije termometru itp)

Pozdrawiam,
TvS

PS, jak si wy酥i, wrzuc zdj璚ia ca這軼i (je瞠li chcecie Wink
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Elektronika w PIRO Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum