Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Rakiety do ASG

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kysio



Do³±czy³: 26 Maj 2008
Posty: 7

PostWys³any: Sro Cze 04, 2008 6:59 pm    Temat postu: Rakiety do ASG Odpowiedz z cytatem

Witam, zgodnie z sugesti± Cool przenios³em w±tek do dzia³u rakietowego.
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=15450
Chodzi mi o imitator do symulacji wsparcia artyleryjskiego. Testowali¶my mo¼dzierze, ale szybkostrzelno¶æ realna wynios³a 5 – 6 na minutê, co przy zasiêgu 100-130 m niesprawdzi³o siê, a wrêcz mo¿dzierz sta³ siê zawad±. Zaczêli¶my wiêc testy z rakietami i tu k³opot. Aby zabawa mog³a byæ bezpieczna okaza³o siê, ¿e:
1 zasiêg musi byæ od 50 do 160-200 m
2 masa ³±czna rakiety nie powinna przekraczaæ dla „od³amkowej” 80 gram ( chodzi o masê, która ewentualnie mo¿e spa¶æ na cz³owieka ), a dla dymnej 150 (dymna mo¿e byæ ciê¿sza i mieæ wiêkszy zasiêg, gdy¿ bêdzie u¿ywana do stawiania zas³on dymnych, 3-4 szt po 100 gram wystarczaj± wzupe³no¶ci)
3 opad rakiety powinien byæ stromotorowy, ZAKAZ strzelania na wprost
4 rakieta nie mo¿e zawieraæ ¯ADNYCH elementów metalowych lub ceramicznych, które mog³yby raniæ bawi±cych siê
5 paliwo POWINNO wypaliæ siê przed opadem rakiety
6 kaliber 40 - 60 mm
7 stabilizacja wydaje mi siê statecznikami, prêtowa ca³kowicie odpada
Wiêc pytam - jak co¶ takiego mo¿na wykonaæ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sro Cze 04, 2008 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korpus papier, silniczki klasy D od Sornowskiego.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Sro Cze 04, 2008 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema
Interesuje Ciê silnik robiony, czy kupny?
W tej kwesti polecam silnik kupiony, lekki i sprawdzony, a koszt niewielki (biorac od producenta np sornowskiego, tylko min na 50zl).
Z tym ze, taki maly silniczek, duzo nie wyniesie, wiec raczej nadaje sie do przenoszenia malych ladunkow.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Kysio



Do³±czy³: 26 Maj 2008
Posty: 7

PostWys³any: Sro Cze 04, 2008 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej interesuje mnie robiony Twisted Evil (wiêksza frajda jak co¶ siê samemu wykombinuje), ale proszê, jestem do¶æ sprawnym piro Cool eeeeeeeee... chcia³em napisaæ hodowc± drobiu (info dla smutnych panów bez poczucia humoru), ale w temacie rakietowym laikiem. Je¶li to nie k³opot to proszê bardziej Confused "³opatologocznie", np. jaki¶ link, lub odno¶nik do tego co opisujecie. PLIZZZZ
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sro Cze 04, 2008 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za pó³ roku do¶æ intensywnej pracy bêdziesz mia³ Kysio pierwsze udane wyniki, w miarê powtarzalne po czym wrócisz do pomys³u na mo¼dzierz Very Happy .

Powtarzalny silnik na tym forum zrobi³ tylko ksard i mam nadziejê, ¿e Ja - silnik Stru¶. Reszta to by³a ruletka. Silnik dla Waszych celów musi byæ bez dyszy, z jednym kana³em ( sam kana³ "robi" za dyszê ).

Eeeeeeeeeeeeeee, nie ten dzia³. Raczej Fajerwerki ale zróbcie jak uwa¿acie.

¯yczê sukcesów Shocked Cool

A.


Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Sro Cze 04, 2008 8:32 pm, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Sro Cze 04, 2008 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ale z dysza mozna pojsc w rozwiazanie proste i sprawdzone, silnik pcv.
http://forum.pirotechnika.one.pl/viewtopic.php?t=8904
Pzdr
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Sro Cze 04, 2008 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kysio napisa³:
elementów metalowych lub ceramicznych, które mog³yby raniæ bawi±cych siê

Co prawda PCV to nie metal, ani ceramika ale te¿ mo¿e raniæ. Poza tym dobra dysza jest twarda i niestety mo¿e zrobiæ krzywdê, tak wiêc je¶li koniecznie ma byæ to rakieta (osobi¶cie uwa¿am ¿e lepszy by³by mo¼dzierz) to papierowy korpus i bez dyszy.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Czw Cze 05, 2008 8:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra rakieta bez dyszy te¿ jest trudna do zrobienia, chyba jeszcze bardziej ni¿ taka z dysz±. Mi kiedy¶ rakieta bez dyszy tak cudownie wybuch³a, ¿e nie us³ysza³em wybuchu, tylko mi piszcza³o potem w uszach. Druga polecia³a na metr w góre, chocia¿ z pó³ kilo (jeszcze wtedy kiepskiego) prochu tam mia³em Very Happy
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Czw Cze 05, 2008 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale do opisywanego zastosowania najwa¿niejsza jest moim zdaniem masa rakiety bez paliwa. Musi byæ ma³a i ju¿. Bo nawet rakieta z silnikiem z papieru, jak wa¿y kilo i spada ze 100m to...ratuj sie kto mo¿e. Tutaj jednak lekka rakietka z silnikiem Sornowskiego jest chyba najprostszym i najlepszym rozwi±zaniem. Mo¿na próbowaæ robiæ samemu z silnikiem z papieru na zaciskanej, papierowej dyszy. Ale sprawno¶æ takiego silnika za wielka nie jest.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Czw Cze 05, 2008 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poruszamy siê blisko tematu Silnik Impulsowy. Na forum ru widzia³em jeden udany temat. Nie wiem gdzie jest bo materia³u maj± sporo. Wiem, ¿e lepiszczem by³ jaki¶ kauczuk, potem paliwo walcowa³ niczym placek. Po stwardniêciu by³o elastyczne i go¶ciu zwija³ to w rulon. Filmu nie widzia³em. Dla usera Kysio to zbyt z³o¿one do jego planu.

Ale ja bym da³ dobry, szybki proch czarny z NC lak. . Testowa³em o podobnej budowie "race. kal.15" - wiele lat temu - i na fabrycznym pcz zasuwa³o nawet przy zaprasowaniu na p³asko. Fi rurki chyba 10 mm. Z kana³em bêdzie jeszcze lepiej. P.cz. daje do¶æ nisk± temperaturê palenia a to zaleta. £adnie napisa³ rex123 trzeba daæ jemu kolejn± * ( mia³em wra¿enie, ¿e rano mia³ 2 * Wink ).


Ja bym "nabój" zrobi³ a la ¶wieca dymna na zawleczkê jak to



albo to




Wk³adasz do po³owy mo¿dzierza, poci±gasz za zawleczkê i puszczasz. No i zw³oka np. 2 sekund musi byæ pewna albo trzeba na palce uwa¿aæ Wink . Albo jakis sposób na poci±gniêcie zawleczki jak "granat" jest w rurze.

Uwaga do GUN_1917 ( [...]Sprawiasz wra¿enie takiego przem±drza³ego z WMASG [...] - Co¶ siê nerwowy zrobi³e¶ Confused . Widzê, ¿e Kysio "starego wróbla" uczy dzia³ania mo¿dzierza ale dla mnie to b³ahostka :- )


Pozdr. A
Powrót do góry
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Czw Cze 05, 2008 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ano trafna diagnoza Arku , stwierdzono u mnie nerwice Razz ...
Powrót do góry
Alvares
& ( 1-wsze ostrze¿enie )


Do³±czy³: 16 Lis 2009
Posty: 7

PostWys³any: Sob Lis 21, 2009 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze by tak powiekszona wersja £odygina?



Arkadiuszu, co do sposobu odpalania w mo¼dzierzu, mo¿e by tak poprostu d³u¿sza zawleczka?

_________________
Nie rób tego w domu a jak ju¿ robisz to pamiêtaj: "Im d³u¿szy lont, tym d³u¿sze palce"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sob Lis 21, 2009 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpu¶æ takie rzeczy do ASG , raz ¿ê Ciê za takie akcje z wmasgu wypiernicz± na bank , a dwa ¿e to prêdzej czy pó¿niej skoñczy siê wizyt± w prokuraturze...
Powrót do góry
Alvares
& ( 1-wsze ostrze¿enie )


Do³±czy³: 16 Lis 2009
Posty: 7

PostWys³any: Czw Lis 26, 2009 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo w szpitalu ;]

ja jak sie z kolegami bawilem to stosowalismy granaty na groch, pistolety na kulki (kupne), swiece dymne i samorobne race (ale tylko w gore, nie w kogos ;])

oprocz tego pomysl o "minach" straszakach.

przykladowo zapalnik elektryczny lub naciskowy i w odleglosci 1-2m od miejsca "wdepniecia" (najlepiej z tylu) rakietke lub piszczalke na BaNO3


ojj ale oftopuje sianem ;]

_________________
Nie rób tego w domu a jak ju¿ robisz to pamiêtaj: "Im d³u¿szy lont, tym d³u¿sze palce"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP