Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pegasus III E Corona 10 OSZ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adibeat



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 101
Skąd: Ozorków

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 3:36 pm    Temat postu: Pegasus III E Corona 10 OSZ Odpowiedz z cytatem

Witalski!

Korzystając z pogody wystrzeliłem dziś kolejną rakietę Pegasus III E (11. start rakiety klasy Pegasus III) z 10. misją OSZ (niekoniecznie 10. udaną Very Happy )

o rakiecie nie ma co pisać, charakterystyka się nie zmieniła przez ostatnie 3 lata.
celem misji było nagranie filmu OSZ. Efekt widać poniżej. Mała zmiana: zamiast kamerki Medion użyłem "kamery w długopisie" by przetestować te "cacko", rewelacji nie ma, ale rozczarowania także brak.
Kamera zdała test, wkrótce niebo przeszyje rakieta Ramzes III F z wyżej wymienioną kamerką. Nie chce robić reklamy kamerze długopisowi, ale polecam ten sprzęt każdemu początkującemu oraz każdemu kto chce nagrać OSZ a nie widzi mu się wydawać większych pieniędzy na mikro kamery.

kamerka w wersji 352*288 2 GB

link do startu:

link do OSZ:

http://www.youtube.com/watch?v=eI9c5DOiA_4&feature=channel_page


linki do zdjęć na fotosiku:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/824850f0b1693dde.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a3b7412ccaf5a89d.html



PS
film OSZ uważam za niezaliczony. Oderwanie się spadochronu :/ głowica rakiety przyziemiła z dużą siła, kamerka jednak przetrwała! Medion w takim wypadku by się zawiesił. Sama rakieta miała powracać bez spadochronu > liczy się tylko głowica z kamerą, liczyłem się z tym, że zostanie mocno uszkodzona (zniszczony kołnierz, oderwane stateczniki) jednak wróciła bez szwanku, zaczęła wirować w powietrzu i wylądowała (dość majestatycznie) łagodniej niż sama głowica z kamerą, bez żadnych uszkodzeń.

a.

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008


Ostatnio zmieniony przez adibeat dnia Nie Kwi 05, 2009 9:02 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 5:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś linku do filmu nie widać a ciekawi mnie jakość nagrywania tej kamery w dlugopisie Very Happy A i jaka rozdzielczosc nagrywania jest? 354x288 czy 640x480? bo sa dwie wersje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra robota. Co do filmiku, to jest to plik oryginalny czy było to jeszcze jakoś kompresowane. Mam wrażenie, ze filmik nie ma 15 klatek na sekundę, tylko sporo mniej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jakość jeszcze nie jest najgorsza ale ilość klatek jest bardzo mała zupełnie jak w telefonie choc w nim da sie wymienić sterowniki i bedzie nawet nagrywal wiecej jak 30 klatek Very Happy no i dzwięk w tym długopisie pozostawia wiele do życzenia....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adibeat



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 101
Skąd: Ozorków

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

film nagrywany jest w avi, jedyne co było w nim zmieniane to długość. Od czasu odpalenia kamery do startu trochę czasu upłynęło, wiec go przyciąłem (film, nie czas Very Happy ). w Medionie pamięć by się skończyła ;/ Mikrofon tragedia, jednak weźmy pod uwagę że przy starcie szum powietrza byc musi. Mikrofon w tej kamerce jest bardzo czuły i zmienia ton dźwięku. Śpiewający kastrat brzmiałby jak dres mówiący "dawaj komórę". Jakość filmu pozostawia wiele do życzenia, ale ludzie... za 100 złotych cudów nie oczekujmy. Do PRO nagrań OSZ kamera się nie nadaje. Może jako druga kamera w rakiecie. Ale dla początkujących "rakietowców" mających w planach OSZ jest w sam raz. Lot Pegasusa tego dowiódł. Ciekawi mnie jak wyglądałby OSZ nakręcony przez kamerę w rozwiniętej wersji, z lepszą jakością nagrywania.
_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
jaskiniowiec



Dołączył: 22 Lut 2004
Posty: 597
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porównanie kamerek masz TUTAJ (klik, klik)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP