Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

zawór pneumatyczny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Sob Lut 21, 2009 9:14 pm    Temat postu: zawór pneumatyczny Odpowiedz z cytatem

witam szanowne grono Wink

mam ma³e pytanie co do budowy zaworu (chyba tak to mo¿na nazwaæ?) puszczaj±cego sprê¿ony gaz po wci¶niêciu spustu w takich urz±dzeniach jak wiatrówki PCP czy CO2 lub ASG na green-gas.

ze wzglêdu braków w bud¿ecie mam w planach wykonanie karabinu ASG na gaz do zapalniczek+ ciek³y silikon. zastanawia³em siê jakby tak zdemontowaæ wiatróweczkê CO2 Beretta ELITE III, któr± mogê kupiæ za 70z³ nówkê. to jest kwota któr± mogê po¶wiêciæ na budowê karabinka. oczywi¶cie elementy takie jak zamek, kolba czy lufa ju¿ nie stanowi± najmniejszego problemu.

pod uwagê bra³em równie¿ przeróbkê pistoletu na powietrze do sprê¿arki, ale to sprawi³o by za du¿o k³opotu ze wzglêdu na kszta³t, i nie jestem do koñca pewien czy pojedyncze uderzenie o zawór wypu¶ci³o by odpowiednio du¿o gazu. Kolejnym pomys³em jest elektrozawór, ale nie mam ochoty nosiæ akumulatora czy budowaæ przetwornicy choæ to ostatnie by³o by dosyæ ciekawym rozwi±zaniem.

je¿eli kto¶ jest w stanie doradziæ jak zbudowaæ, b±d¼ lepiej gdzie dostaæ w miarê tanio tego typu zawór, bêdê wdziêczny za radê.

Pozdrawiam Achtung

_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
marco



Do³±czy³: 31 Mar 2004
Posty: 316
Sk±d: Piek³o, Szczecin

PostWys³any: Nie Mar 22, 2009 1:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li dobrze pamiêtam, widzia³em kiedy¶ schemat takiego cuda - bijnik uderza³ w zawór, otwiera³ go na czas przepuszczenia odpowiedniej dawki sprê¿onego gazu, a ci¶nienie wytworzone w komorze zamyka³o go z powrotem. Je¶li siê nie mylê, tak to w PCP dzia³a mniej wiêcej, ale ju¿ od dawna w tych sferach nie siedzê, wiêc jakby kto¶ mnie poprawi³ by³bym wdziêczny.

Sam te¿ zastanawia³em siê nad budow± takiego czego¶ od zera. Odpowiedni zawór bêdzie ciê¿ko znale¼æ, bo wiêkszo¶æ po prostu popuszcza gaz do momentu zwolnienia spustu.

_________________
Nie ma wiedzy ktora nie bylaby potega, ale mala wiedza jest niebezpieczna...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP