Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Paliwa do rakietek oraz dyszki
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Pon Mar 02, 2009 8:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tam, gdzie u mnie by³o 30° to ma byæ 15°
Tak
Cytat:
jako pole powierzchni kana³u (od ¶rodka) oraz pola powierzchni podstawy bloku paliwa (ko³o) nie licz±c pola powierzchni kana³u (sam otworek, tj. ko³o)
Je¶li silnik jest tak zrobiony ¿e spalanie zachodzi w kanale i na jednej koñcówce to tak, ale to bêdzie zacisk pocz±tkowy. Powierzchnia spalania zmienia siê podczas pracy silnika.
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Foxik20



Do³±czy³: 18 Sty 2009
Posty: 13
Sk±d: Krasnystaw

PostWys³any: Pon Mar 02, 2009 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zacisk ogólny (ten Kn) mierzy siê tak jak ja opisa³em, czy w jaki¶ inny sposób Question

Ok, korpus ju¿ dok³adnie wysech³. Teraz zabra³bym siê za robienie dyszy. Jak przegl±da³em to forum, to natkn±³em siê opis, a w nim dysza robiona by³a z szybkoschn±cego cementu CX5. Czy ja tak¿e móg³bym zrobiæ dyszê z tego czego¶ Aha, i czy mam j± robiæ w jakim¶ szablonie, czy bezpo¶rednio w korpusie silnika Je¶li kto¶ móg³by zamie¶ciæ schematyczny rysunek jak ma wygl±daæ, to by³bym bardzo wdziêczny.

postanowi³em wrzuciæ kilka fotek mojego korpusu razem z dysz±:

W tej chwili zaimpregnowa³em dyszê po raz -nasty szk³em wodnym i suszy siê na grzejniku.
Kno w tym silniku obliczy³em na 150, przy dyszy 5mm.
Na wszelkie inne pytania, chêtnie odpowiem.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
groby93
SIANOPIS


Do³±czy³: 05 Lut 2009
Posty: 8

PostWys³any: Sob Mar 07, 2009 4:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

radzi³ bym ci t± dysze oblepiæ poxylina to uniemo¿liwi powiekszenie sie otworu wylotowego dyszy i zapewni sta³y ci±g i stabilny lot i gdzie dysze jest rozwarta bo nie widze ?? Rolling Eyes
_________________
Krótki lont boli przez ca³e "¯YCIE"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ MSN Messenger
Foxik20



Do³±czy³: 18 Sty 2009
Posty: 13
Sk±d: Krasnystaw

PostWys³any: Sob Mar 07, 2009 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest rozwarta, tylko jak mówili¶cie o k±t 30°, to jest nie zbyt du¿o, ale jest. Ale jak nie widaæ, to jak, mam nieco powiêkszyæ ten k±t?? A co do oklejenia j± poxylin±, to bêdzie ma³y problem od ¶rodka, bo dysza jest ju¿ mocno przyklejona... Aha i trzeba bêdzie jeszcze nieco otwór rozwierciæ, bo przecie¿ poxylina ma swoj± grubo¶æ. A tak w³a¶ciwie, to jak± ma mieæ grubo¶æ w czê¶ci krytycznej??
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Sob Mar 07, 2009 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo drewniana, niech lepiej napisze co i jak.
Kolego groby93, te poxyline to wez i sie nie pieprznij w glowe.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Foxik20



Do³±czy³: 18 Sty 2009
Posty: 13
Sk±d: Krasnystaw

PostWys³any: Sob Mar 07, 2009 6:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest dysza z drewna, a jak piszesz kolego breaker, ¿eby nie dawaæ tej poxyliny... to za pó¼no Smile ju¿ sie suszy na grzejniku...
Foty:

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Sylwek



Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWys³any: Sob Mar 07, 2009 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

¿al patrzeæ tyle jest info o SR

Widaæ zaanga¿owanie wiêc mogê poleciæ bardzo prosty i mocny SR http://lamzone.webpark.pl/rakieta.html

_________________
Zapraszam Single po 30 http://singlepotrzydziestce.pl/
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Foxik20



Do³±czy³: 18 Sty 2009
Posty: 13
Sk±d: Krasnystaw

PostWys³any: Nie Mar 08, 2009 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mi³o mi widzieæ tak± burzliw± dyskusjê na temat dysz poxylinowych.
Jeszcze przed zrobieniem du¿ego korpusu wykona³em tak¿e nieco mniejszy. D³ugo¶æ korpusu 80mm, wysoko¶æ ziarna oko³o 65mm, dysza 4,5mm, ¶rednica wewnêtrzna 17mm. Zacisk pocz±tkowy obliczy³em na oko³o 70. ¦rednica kana³u, przez ca³± d³ugo¶æ 4,5mm. Grubo¶æ ¶cianki 2mm.
Kilka fotek:


We wtorek, dnia 10 marca tego¿ roku uda³em siê, aby odpaliæ ow± rakietkê... Wszystko sz³o dobrze, do momentu wypalenia siê lontu... Po tej chwili nast±pi³o palenie siê paliwa. Ca³y problem polega³ na tym, ¿e przedobrzy³em z saletr±, bo chcia³em, aby mieszanka siê szybciej spali³a i by³o tylko trochê dymu przez oko³o 30 sekund... Dysza kartonowa okaza³a siê bardzo mocna. Erozja dyszy by³a prawie niezauwa¿alna...

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Piro¦wie¿ak



Do³±czy³: 19 Lis 2010
Posty: 56
Sk±d: ¦wiêtokrzyskie

PostWys³any: Sob Lis 20, 2010 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam co¶ od siebie. Kol. Foxik 20: w przypadku twoich "kijanek" nie ma siê za bardzo co rozwodziæ. Widzê ¿e twoje paliwo ewidentnie nie ma szmocy. 65/35 KNO3/cukier i nie inaczej. Sk³adniki zmielone, dok³adnie zmieszane. potem odstaw na 24H do wilgotnego miejsca a¿eby siê "przegryz³o", choæ ma to inne zadanie. Paliwo bêdzie ok. Pozostaje kwestia saletry jakiej u¿ywasz, mo¿e tu jest przyczyna. Korpus sklejaj z masy papier+wikol. Nie rozdrabniaj siê z pokrywaniem szk³em wodnym. Dyszê najlepiej wykonaæ ze zwyk³ej wysuszonej i zmielonej w kulowcu gliny, po czym wsypujemy j± do korpusu i z wyczuciem ubijamy dopasowanym ubijakiem. Kana³ wiercimy wiert³em, proporcja Dkr. dyszy do Dziarna =1/3 czyli jak D wewn. silnika ma 15mm to dysza 5mm. Drug± zatyczkê mo¿na zrobiæ tak samo, bo ubiciu paliwa na sucho w silniku. Korpus o grubo¶ci 3-6mm w zale¿no¶ci od ¶rednicy silnika. I nie ma bata ¿eby nie dzia³a³o. Ja za pomoc± takich silników wynoszê na 80 m szelki cylindryczne.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP