Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bindowanie gwiazdek
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szwedziu2
& ( 1-wsze ostrzeżenie )


Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sty 01, 2009 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.pyroguide.com/index.php%3Ftitle%3DSoluble_glutinous_rice_starch&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dsgrs%2Bpyroguide%26hl%3Dpl%26lr%3D%26safe%3Doff
Na tym się wzorowałem. Czytając to doszedłem do wniosku że jest to wyprażony "kleik ryżowy". Kiedyś jak moja siora miała lalkę którą trzeba było karmić Laughing robiła taki syf. Także produkcja powinna być dziecinnie prosta, odczynniki Smile również nie trudne do załatwienia. Gwiazdy typu TT niejednokrotnie kruszy w szelkach, dodawanie dekstryny utrudnia zapalność, dlatego uważam iż produkcja tego bindera ma sens.
No i szczęśliwego w nowym roku! Smile
Pozdrawia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
IrkaceK



Dołączył: 23 Lip 2002
Posty: 214
Skąd: te piękne kolory ?

PostWysłany: Czw Sty 01, 2009 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli krotko mowiac, zostawiamy na tydzien ryz w wodzie. Nastepnie gotujemy go na parze po czym ucieramy do jednorodnej kliestej masy. Otrzymana papke rozkladamy rowna cienka warsta na blaszce i pieczemy do uzyskania brazowawej barwy. Po ostygnieciu mielimy.

Wydaje mi sie, ze nie chodzi tutaj o ryz tradycyjny, dlugoziarnisty lecz o odmiane kleista (glutinous) np.: http://www.nokaut.pl/oferta/ryz-kleisty-okragly-1-kg.html

Fotki z procesu znalezione na necie:


Ktos sie podejmie? W koncu moze zacznie dziac sie cos ciekawego na naszym forum.


Pozdrawiam
Irek

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sylwek



Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 9:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



48h - woda nad ryżem zmętniała pojawiła się dość duża ilość bąbelków Very Happy
72h - woda coraz bardziej mętna wyraźnie przebija się zapaszek etanolu Smile

Nie wiem co z tego wyjdzie ale pewnie jakieś JAJA Cool

Będzie chyba wino Shocked Very Happy Laughing

_________________
Zapraszam Single po 30 http://singlepotrzydziestce.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adriankobyla



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ej mam takie dziwne pytanie...czy dextrynką można bindować wszystkie gwiazdki? bo np D1 Glitter piękne mi wyszły na dextrynce za to jak zrobiłem gwiazdki 44/44/6/6 Kno3/C/Dextryna/s to wogóle nie chciały się formować w kulki a jak wyłożyłem masę i pociąłem to po wyschnięciu były one bardzo kruche...to samo mam z gwiazdami Silver Wave
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nuclear AttAck



Dołączył: 13 Lip 2006
Posty: 8

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Tiger Tailsów używałem dekstryny i wychodziły bardzo dobrze, natomiast do SW powinieneś użyć lakieru nitrocelulozowego. No i według mnie SW lepiej robić wyciskane, niż toczone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adriankobyla



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tego NC mam dawać tyle żeby było tylko wilgotne, rzadkie czy gęste? i zapewne nie da się robić toczonych gwiazdek na NC? chyba że się ma rękawiczki...

Można oczywiście zrobić toczone wystarczy sporządzić odpowiednie urządzenie z obrotowym bębnem
G_17


Jeszcze jedna sprawa...czy takie coś będzie się nadawało na bindowanie?

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ten lakier będzie dobry z resztą sam używam chyba takiego samego (nie moge teraz stwierdzić gdyż trzymam go w komórce) a co do toczenia gwiazdek i bindowania ich NC to musze powiedzieć że najlepiej i najprościej przynajmniej mi się je toczy. owczem na początku troche trzeba się pomęczyć ale później to już baja. aha ja narazie tocze rdzeniowe (kasza gryczana). pozdrawiam
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adriankobyla



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie Dzięki Smile. A tak poza tym może mi ktoś opisać po kolei jak toczyć gwiazdki w tym obrotowym bębnie przy pomocy nitrocelulozy? Jeśli chodzi o toczenie gwiazd z dekstryną w tym bębnie to wiem ale nie wiem jak toczyć przy pomocy nitrocelulozy. pzdr Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy moja metoda jest najlepsza aczkolwiek ja nie narzekam. do rzeczy lakier trza najpierw rozcieńczyć rozpuszczalnikiem nitro. tak żeby miał postać bardziej płynną. gdzieś czytałem że stosunek powinien być 1:3 ale ja zawsze na oko leje i patrze czy wystarczy czy jeszcze dolać. NC nie polecam wlewać do bindera gdyż rozpuści plastik i zapcha rozpylacz. gdy juz mam przygotowany lakier i mase to biore moją kasze lekko spryskuje wodą i wsypuje troche masy. robie to dość wysokim okrągłym pudełku po serze. następnie kręce pudełkiem tak aby kasza oblepiła się troche masą. później wrzucam to rollera na początek minimalne obroty i delikatnie naprawde delikatnie pipetą wkraplam lakier. na początku rdzenie będą się przyklejać do siebie i do bębna więc wtedy trzeba zatrzymać na chwile roller i ręcznie je poodklejać. małymi porcjami przesypuje je suchą masą. jak już gwiazdki urosną do wielkości ok. 3-4 mm zwiększam troche obroty i już śmielej zalewam NC z pipety i obsypuje masą. tak ja robie dorzucam również zdjęcie moich Green TT http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ad4ed1920305925.html
pozdrawiam i mam nadzieje że co kolwiek może się to przyda co napisałem.

_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adriankobyla



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok wielkie dzięki na pewno przetestuję tą metodę a tak poza tym już sam nie wiem czy aby uzyskać efekt jak najdłużej utrzymującej się w powietrzu wstęgi? trzeba dać bardziej czy mniej zmielony węgiel? pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zależy jeżeli robisz Tiger Tail to wszystko musi być jak najdrobniejsze jeśli Golden Rainy (one mają rzadszy ogon) dajesz dwie frakcje drobny i grubszy
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adriankobyla



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konkretniej chodzi mi o efekt jak w poniższym filmie: http://pl.youtube.com/watch?v=KhD9g8jt9eY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aby otrzymać taki efekt to ja bym użył pyłu dla porównania. to jest moja SM z TT http://www.youtube.com/watch?v=FW5-a3Bc92A i tu widać dokładnie jakość rozdrobnionego węgla. nie posiadam jeszcze kulowca więc męcze się w moim małym moździerzu i nie powiem nie raz bardzo mi się już nie chce tego męczyć ręcznie
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adriankobyla



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak najprościej tworzyć gwiazdki przy pomocy NC? dodam że niezbyt udało mi się zrobić gwiazdy cięte Tiger Taile na NC...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciętych szczerze powiedziawszy nie robie. raz czy dwa razy bawiłem się w tego typu. generalnie rzecz biorąc chodzi oto aby z masy gwiazdkowej stworzyć ciasto. nie za rzadkie coś ala kruche ciasto. ja bym proponował rozłożyć to na papierze do wypieków mniej będzie się kleić do niego. uformować placek takiej grubości jakiej chcemy sądze że otymalna grubość to ok 1 cm. bierzemy nóż i staramy się ciąć na równe paski równoległe potem prostopadłe. zostawić do wyschnięcia i tyle.
na NC bardzo przyjemnie robi się typu pumped ze strzykawki 2 lub 5 ml.
tak w ogóle to czemu się uparłeś robić TT na NC?? przecież nawet w przepisie jest dex. lakier jest o tyle niewdzięczny że trzeba troche poćwiczyć i najlepiej wypracować sobie własną technike. wiem to z własnego doświadczenia dużo odczynników mi poszło do kosza zanim zaczeło coś wychodzić. pozdrawiam

_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adriankobyla



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo chodzi mi o to że na jakiejś stronce przeczytałem wiele informacji na temat plusów bindowania NC między innymi twardość i spowolnienie palenia...spróbowałem zrobić gwiazdki Silver Wave w Star Rollerze, jako bindera użyłem "wódki" 25% ;] i oczywiście dekstrynki do tego dodałem i ładne kuleczki wyszły ale co z tego będzie to nie wiem bo wydaje mi się że będą kruche...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to fakt NC ma ten plus że masy te troche bardziej niebezpieczne czyli zawierające chloran i siarke sprawia że są stabilniejsze i bardziej bezpieczne no i lekko spowolnia palenie. ja też robiłem Silver Wave-y na dex i jako bindera użyłem wody gdyż robiłem w domu i wyszły bardzo ładne twarde kuleszki. nie stety efekt pozostawia troche do życzenia gdyż mam srebrzanke a nie np. bright
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MIROR



Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piroman 2 w temacie 'rodzaje aluminium' napisał:

Al bright to aluminium typu srebrzanka

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MeHow



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 131
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie typu srebrzanka a nie że bright to jest srebrzanka. fakt jest taki że to co posiadam jest kiepskie
_________________
po ulicy szedł pies i wydalał H2S
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Al bright to jest takie wlasnie jak srebrzanka, w sensie ze tak wyglada i to co jest do malowania kaloryferow w lakierze. Lub to co sprzedaja sprzedawcy w postaci cholernie pylacego i brudzacego proszku w bardzo drobnej formie - wlascwiei to takiego az plywajacego glinu, to jest wlasnie Al bright. Gdy te platki sa wieksze, widac je juz nawet gołym okiem, ale sa to nadal cienkie plateczki i pyla jeszcze bardziej niz Al Bright, to jest zas Al Flitter.
Wiec napisałem ze jest to typu srebrzanka bo tak wyglada i te wlasnie drobne pylące cholerstwo jest Al bright.
Jest tez czesto pokrywane stearyna stad wydaje sie tluste.. mozna sie tym Al tez usmarowac i wygladac jak elektronik z pana kleksa Wink
Nawet ktos chyba kiedys na forum probowal i dal nam zdjecie w towarzyskich Laughing
---
piszac jeszcze na temat obecny to ja dodam ze NC lak. ma wiele zalet, a moim zdaniem najwazniejsza to, ze nie jest to wodny rozpuszczalnik co pozwala go stosowac tam gdzie wody nie mozna uzyc (np. stroby na AP i Mg).
Lepiej tez spaja gwiazdy na Al bright, bo przez to ze Al jest tluste nie jest zwilzane przez wode. Ale zauwazcie ze z lakierem calkowicie inaczej się przy tej mieszance pracuje.
Minusem ktory moim zdaniem wychodzi przy produkcji jest zapach lakieru (tj smrod Cool ) i jak sie czlowiek nim ubrudzi lub cokolwiek innego usmaruje to ciezko sie zmywa.. do tego jak jest to juz w gwiazdce Silver wave to smaruje czlowiek lakierem z Al.. czyli jak srebrzanka do kaloryferow.
Dodam jeszcze tylko ze dziwne bo ja nie mogłemm jakos bardzo twardych gwiazd Silver Wave uzyskac na lakierze, nie wiem dlaczego. Oczywiscie na wodzie tym bardziej mi sie to nie udalo.. moze za malo dalem NC suchej (ja uzywalem NC suchej lakierniczej + aceton + rozp. nitro).

ps MeHow to kup sobie od kogoś Al platkowe drobne i bedzie faktycznei lepsze niz srebrzanka.. (w ogóle bawić się z tym to jest masakra)
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP