Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sativa 18.10.2008

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
japan



Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 65
Skąd: Miasto Wielkiej Wieży

PostWysłany: Nie Paź 19, 2008 4:56 pm    Temat postu: Sativa 18.10.2008 Odpowiedz z cytatem

WITAM FORUMOWICZÓW! Smile
18.10.2008 Odbył się start mojej rakiety Sativa.
Postanowiłem, by poleciała z silnikiem z 200 g karmelka. Zacisk 145. Odbył się jeden udany test silnika. Hamownia była wyskalowana do 5 kg i SR rozwalił sprężynę hamowni. Srm wyliczył max ciąg na prawie 19 kg. Więc na podstawie testu szacuję ciąg na jakieś 12 kg. Rakieta ważyła 1,2 kg. Niestety Sad silnik w rakiecie zawiódł, chociaż podczas testu działał bez zarzutów to podczas startu wybuchł. Korpus rakiety ze statecznikami rozpadł się na strzępy. Szkoda mi było trochę SATIVY. Ale cóż, uroki tego hobby.
Teraz omówię poszczególne elementy modelu:
Elektronika:
Człon wykonany ze skrzynek po owocach tak jak stateczniki i elementy trzymające silnik. Timer Pana Jaskiniowca na BD649 zintegrowany z buzzerem dla ułatwienia odnalezienia rakiety. Materiał miotający to NC. W wyniku wybuchu bateria oderwała się od przewodów od zasilania. Buzzer pękł na dwie części.
Rakieta:
Korpus z tekturowej tuby zaszpachlowanej w nierównych miejscach. Głowica toczona, drewniana. Spadochron uszyty z parasola. Korpus Sativy malowałem sprayami.
Stateczniki:
Jak już wspominałem zrobione ze skrzynek po owocach takich drewnianych Laughing
Start:
Rakieta wzbiła się na kilka/kilkanaście metrów po czym silnik poszedł w strzępy. Wszystko państwo obejrzą w "Multimedialnym załączniku" Very Happy .
Będzie tam zdjęcie z taką blaszaną puszką po liptonie Smile Była to "skryjówka" na telefon który miał nagrać start z bliska. Niestety nie udała się operacja, ponieważ bateria telefonu odmówiła posłuszeństwa Confused .
To tyle odnośnie soboty. Mile widziane komentarze i uzasadnione wyrazy krytyki Smile .

http://rapidshare.com/files/155543863/SATIVA_ALBUM.rar.html

Pozdrawiam Krzysztof.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
tryt



Dołączył: 19 Maj 2004
Posty: 156
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 10:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda modelu....
troche sie nad nim napracowałeś.....


co przykuwa uwagę to niewątpliwie nazwa Wink

napisz coś o Sativie na pw
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP