Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Szelki [Aerial Shells] str 41-60
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Pon Lip 14, 2008 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

30 sztuk 4"
niestety nie wszystkie odpali³y Sad np gwiazdki ¿ó³te w ogule sie nie zajara³y - z³y primer :/ - jako jedynych nie obtoczy³em w m±czce z prochu czarnego ze wzglêdu na brak czasu :/

ale reszta my¶lê, ze godna podziwu
pozwoli³em zostawiæ sobie aplauz Very Happy resztê wycio³em


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lampek



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 67
Sk±d: wiedziec wszystko

PostWys³any: Wto Lip 15, 2008 6:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niektóre lepiej niektóre gorzej wygl±da³y ale wszystko rekompensuje ilo¶æ Very Happy Shocked a i szkoda ¿e kamerzysta sta³ ,,pod" wybuchaj±cymi szelkami a nie ,,obok". a no i opieprz powinien byæ za u¿ywanie takiej ilo¶ci H3 Twisted Evil no chyba ¿e PCZekiem rozrywa³e¶...

PS. Ty do ka¿dej szelki mia³e¶ mo¼dzierz ?? Twisted Evil Laughing Shocked
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Wto Lip 15, 2008 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamerzysta niestety by³ ju¿ pijany Razz i mimo mojej pro¼by ¿eby odszed³ spory kawa³ek, nie pos³ucha³ Sad do rozrywania szelek stosowa³em h3 na trocinach i nie bylo go wcale tak du¿o ze wzglêdu na grube trociny
do ka¿dej szelki mia³em mo¼dzie¿ Razz
mo¼dzie¿e to 60cm kawa³ki rury 110 HDPE PE100 zatkane z jednej strony drewnianym denkiem. Wszystkie mo¼dzie¿e do 3/4 zakopane w piasku w drewnianych skrzyniach. Wszystko po³±czone z sob±

Zauwa¿y³em, ¿e nie zapali³y siê te szelki które podej¿ewa³em, ¿e mo¿e byæ problem z opu¼niaczami i moje obawy okaza³y siê s³uszne :/ dodatkowo na samym pocz±tku polecia³y 2 serca których niestety nie widaæ na kamerze bo ogon oderwa³ siê i kamerzysta (brat) pod±¿a³ za ogonem ;p
Jak znajdê chwilê wolnego to zamieszcze sporo fotek z przygotowania i mo¿e pare fotek z aparatów go¶ci Smile






a tu reszta gwiazdek która mi zosta³a (ok 2gie tyle co posz³o w górê) - bêdzie pewnie na sylwestra Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Piroman2



Do³±czy³: 12 Maj 2002
Posty: 834
Sk±d: z mo¼dzierza ;)

PostWys³any: Wto Lip 15, 2008 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no... takiej ilo¶ci 4" to na forum nie by³o Cool . Materia³u musia³y zu¿yæ sporo, bo s± to jednak po¿eracze.
Kamera jak zwykle wszystkiego nie oddaje, ale faktycznie do idea³u niektórym szelkom sporo brakuje. Przede wszystkim kolorowe peonie nie by³y takie jakie powinny.. reszta szelek typu "streamer" (wstêga) by³y ju¿ zdecydowanie lepsze.
Problemy z primerem latwe do "naprawienia", sam z ¿ó³tymi mia³em 4" i to te¿ ¶lep±...
Ale faktycznie ilo¶æ, a co za tym idzei atmosfera odpalania w³asnej produkcji 30-u tak du¿ych szelek, musia³a byæ ciekawa. Zreszt± s³ychaæ to w¶ród ludzi ogl±daj±cych Smile
Podoba mi siê to jak mo¼dzierze by³y przygotowane do strza³u, bezpiecznie i przyjemnie.. . Widaæ ¿e masz mo¿liwo¶ci i zaplecze do produkcji Razz
* wiêcej siê z pewno¶ci± nale¿y.
pzdr.
P2

_________________
Szelka jest ma³ym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piêkny kwiat.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
dominik.megadeth



Do³±czy³: 17 Sie 2007
Posty: 20
Sk±d: Ostrowiec ¦w.

PostWys³any: Pon Sie 04, 2008 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj polecia³o 5 sztuk pierwszych 4" kulistych
Fotki z produkcji by³y, ale razem z aparatem pojecha³y w ¶wiat Wink
Efekty jakie u¿y³em to po kolei:
Green long - nie wiem jak siê to profesjonalnie nazywa. Szelka wybucha tworz±c ¶redniej wielko¶ci kulê, która potem siê deformuje i opada do¶æ d³ugo w dó³. Widzia³em taki efekt na YT, ale nie mam linka. Efekt mi siê spodoba³ wiêc spróbowa³em go odtworzyæ. Gwiazdki to Pumpedy ze strzykawek 5 ml.
Sk³ad: 50% Ba(NO3)2 25% Mg 250MESH 25% PCV "rozpuszczane" cykloheksanonem prosto z butelki Wink

http://www.youtube.com/watch?v=Nz91kdOBEVw

Big Silver wave: Pumpedy 20ml. Bursta wesz³o bardzo ma³o, mia³ byæ efekt hmmm palmy Question czy co¶ w tym stylu. Brat krêci³ na du¿ym zoomie i nale¿y mu siê za to opiernicz Laughing
Nawet co¶ z tego wysz³o:

http://www.youtube.com/watch?v=AjaUc8yy52Y

Small Silver wave: Gwiazdki o bardzo zró¿nicowanych rozmiarach (wiêc mo¿na by my¶leæ, ¿e rozrzut bêdzie nierównomierny, do >ty³ek<) , ale mi siê bardzo podoba³o:

http://www.youtube.com/watch?v=Bq9L63FWXa4

Red peony: Tutaj uzyska³em dosyæ du¿y rozrzut i mimo nieprimierowanych gwiazd o sk³adzie 20cz. KClO3, 20cz. Sr(NO3)2, 8cz. C, 6cz. dekstryny, dobr± zapalno¶æ. Choæ my¶la³em, ¿e bêdzie zerowa, gdy¿ podczas schniêcia, które trwa³o ponad 10 dni (na wierzchu utworzy³a siê twarda skorupa, która przeszkadza³a w schniêciu, i wcale nie wygl±da³a na porowat± Wink )
I znów za du¿y zoom:

http://www.youtube.com/watch?v=GMJfhn_PaFs

I w koñcu Willow:
Pumpedy 20ml, bardzo ma³o miejsca na burst. Gwiazdki ¶wietnie siê spisa³y. Da³em najwiêcej lifta, z wiadomych powodów. Teoria z aparatem potwierdzi³a siê. Jestem ju¿ pewien, ¿e nie nagram nim takich efektów jak TT czy willow.
Film wywali³em bo i tak nic na YT nie widaæ.

Gwiazdki: zielone i SW primierowane w papce z p.cz - zapalno¶æ... my¶lê, ¿e bliska 100%
Gwiazdki pseudo red i willow nie primierowane.
Lift: badziewnej jako¶ci p.cz - granulowany.
Korpusy od Boro, z 2 opu¼niaczami (odgórny i oddolny)
Mo¼dzierz: rura PE-PCV 110. ¦r. wew. to ok 104mm a szelka ma 94. Wiêc zastosowa³em sabot mojej produkcji,który spisa³ siê ¶wietnie. Rura wkopana mniej wiêcej 60% w ziemiê.
Mieszkaj±c w bloku nie mam mo¿liwo¶ci zakopania rury w skrzynce z piaskiem, wiêc za ka¿dym razem muszê gdzie¶ je¼dziæ.
Ciekawe co ludzie my¶leli jak wczoraj z bratem i jego kolegami jechali¶my strzelaæ:
Godzina 23, czarne BMW w kombi, 4 facetów z ³opat± w tym ja z 2 rurami do tego jakie¶ reklamówki nios± Laughing Laughing
Filmów nie obcina³em, bo to znów wi±¿e siê z gorsz± jako¶ci±.
Jak co¶ sobie przypomnê to jeszcze napiszê.
P.S rury na polu ju¿ zosta³y, my¶lê, ¿e nikt ich mi nie wykopie Wink

I sobie przypomnia³em: korpusy ¶wietne, ale na d³u¿sz± metê to bym zbankrutowa³ Laughing Przemy¶la³em trochê sprawê, i doszed³em do wniosku, ¿e teraz skupiê siê g³ównie na efektach tanich czyli Silver Wave oraz Willow, gdy¿ one najbardziej podoba³y siê widzom. Zreszt± mi te¿, bo bardzo fajnie wygl±da szelka wybuchaj±ca na wysoko¶ci 150 czy wiêcej metrów, której gwiazdki ci±gn± siê prawie do samej ziemi (mówiê tu o willow). Green, czy Red bêdê raczej stosowa³ s SM'ach.
Do szelek willow, bêdê chyba robi³ papierowe korpusy cylindryczne, gdy¿ fragmentacja i "kulisto¶æ" nie jest a¿ tak wa¿na jak w przypadku efektów peony (to tylko moje subiektywne odczucie)
A kamera nie oddaje tego co tak siê naprawdê dzia³o Wink
Nagrywa³ jeszcze kolega brata, i mo¿e on uchwyci³ willow'a ale trudno bêdzie wyci±gn±æ od niego filmik, jak zdobêdê to zamieszczê.

_________________
Fakt niezaprzeczalny...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
DNF



Do³±czy³: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Sk±d: Bydgoszcz

PostWys³any: Pi± Sie 08, 2008 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szelki? Daj zyc...zeby takie cos wrzucac.
Komentarze zenada...zeby w czasie filmu non stop klac? Bez jaj...
A te przemyslenia na koncu? Im bardziej wcisnieta tym wyzej leci..to moze przybitke jeszcze daj do mozdzierza...
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczêta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Ga³czyñski
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Pi± Sie 08, 2008 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DNF, te dni? Laughing

Szelki nie s± z³e, ale jak na 4" to za ma³o, spróbuj GTT (golden tiger tail), piêkne gwiazdy, sk³ad gdzie¶ na APC jest, ja nie pamiêtam...

a koledzy... wiesz jakie skojarzenie przychodzi na po³±czenie bmw + takiego zachowania? ¿e tak siê wyra¿ê, ³o kur*a maæ! Mr. Green Mr. Green

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dominik.megadeth



Do³±czy³: 17 Sie 2007
Posty: 20
Sk±d: Ostrowiec ¦w.

PostWys³any: Pi± Sie 08, 2008 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to ja kl±³em Wink Question
Co mia³em powiedzieæ ?? ej go¶cie nie klnijcie Question Laughing
Przemy¶lenia to nie moje, ja siê wcale nie odzywa³em.
Mam jeszcze gdzie¶ w koncie ze 3 sztuki to mo¿e sam pojadê wystrzeliæ.
Poza tym to koledzy nie moi a mojego brata Exclamation oka sobie nie wyjmê z tego powodu.
Pewnie pierwsze szelki DNF'a by³y lepsze od Hanabi, prawda ??

p.s takich kolegów nie chcê mieæ Wink

Edit:
Trochê 2" ju¿ robi³em. Sprawd¼ na moim kanale na YT jedne bardziej udane inne mniej.
Na razie koñczê z szelkami powy¿ej 2", bardziej "rajcuj±" mnie SM'y baterie, komety i mini szelki hukowe.
Aktualnie majstruje porz±dne* "cake" pirotechniczne a w nim bateriê mini komet, kilka SM 45mm z koñcz±c± wszystko seri± salutów. Mo¿e jutro dam fotki stela¿u, na którym bêd± rurki umocowane. Na ten czas nie mam nawet kasy na rurki.
* - przez porz±dne rozumiem wyrób na moim amatorskim poziomie Wink
Chcê mieæ ju¿ wszystko gotowe (czê¶ciowo z³o¿one) , a przed sylwestrem to co lubiê najbardziej czyli wype³nianie rurek liftem, efektem, itp.
Nie ma mowy o 4" na sylwestra bo nie wyskoczê z takimi na ¶rodek osiedla Laughing a z ma³± bateryjk± czemu nie (jakie¶ boisko, itp.)

p.s 2 - ma³e w cale nie musi byæ brzydkie

_________________
Fakt niezaprzeczalny...


Ostatnio zmieniony przez dominik.megadeth dnia Pi± Sie 08, 2008 7:35 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
manin88



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 29

PostWys³any: Pi± Sie 08, 2008 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nostra napisa³:

spróbuj GTT (golden tiger tail), piêkne gwiazdy,

Sk³ad GTT:
Potassium Nitrate: 49.26
Charcoal: 35.56
Sulfur: 15.18
Dextrin: +5
Total: 105

or (if the dextrin is added in)

Potassium Nitrate: 46.91
Charcoal: 33.87
Sulfur: 14.46
Dextrin: 4.76
Total: 100

Co do szelek to 4" na pocz±tek to zdecydowanie za du¿o Wink Zacznij od standardowych 2" i w miarê zwiêkszaj kaliber. Sam obecnie czekam na Al atom. 400 MESH i zaczynam ponownie zabawê z szelkami Razz

Pozdro Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
manin88



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 29

PostWys³any: Czw Sie 14, 2008 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , sorka ¿e piszê posta pod postem ale chcia³bym spytaæ siê o jedn± wa¿n± rzecz , mianowicie jestem w trakcie budowy szelki kulistej 3" , mam ju¿ dwie pó³kule , wklejone opó¼niacze , teraz zabieram siê za oklejanie. Po skoñczeniu szelki trzeba jako¶ podczepiæ ladunek miotaj±cy. My¶lê wzi±¶æ kawa³ek rurki 35mm , wsypaæ lift , poprowadziæ quick'a i skleiæ ta¶m± papierw± obydwa elementy. Czy to jest dobre rozwi±zanie ? Czy mo¿e lepiej bêdzie wysypaæ lift w torebkê i skeiæ razem z szelk±?

Pozdrawiam Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Czw Sie 14, 2008 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jedno wyjdzie Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
crave



Do³±czy³: 27 Wrz 2003
Posty: 481

PostWys³any: Nie Sie 17, 2008 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KYK napisa³:
Na jedno wyjdzie Rolling Eyes


To przecie¿ wiadomo Shocked Ale jemu chodzi o najskuteczniejszy sposób.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Nie Sie 17, 2008 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to przeciez pisze ¿e na jedno wyjdzie Shocked Nie ma roznicy czy wsypiesz se h3 do torebki foliowej i przykleisz do szelki czy nasypiesz do mozdzieza albo nawet zakleisz to razem z szelka, chociaz niektorzy mowia ze to ostatnie daje wiecej kopa Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lampek



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 67
Sk±d: wiedziec wszystko

PostWys³any: Nie Sie 17, 2008 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pierdziu, to tak lift jak zapakujemy razem z szelk±, czyli: przypniemy lift do szelki i ca³o¶æ obkleimy jak komercyjna to szelka leci wy¿ej ni¿ jakby¶my wsypali bezpo¶rednio do mo¼dzierza Rolling Eyes dlaczego Question ³atwo sie domy¶liæ Smile
Gdy zapakujemy w taka malutk± rurke (tak jak te w hipermarkecie) dostajemy jeszcze wiêkszego kopa z liftu. ale to nie ma sensu w przypadku H3 tylko PCZ i to jeszcze jak szelka ma sporo luzu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
manin88



Do³±czy³: 23 Sty 2007
Posty: 29

PostWys³any: Wto Sie 19, 2008 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szelka kulista 2,5"
Waga: 128g
Korpus:W³asnorecznie wykonane pó³kule , oklejane paskami papieru
Gwiazdy: modyfikowane TT (dodatek Al atom.)
Burst:Proch czarny na no¶niku (+maly dodatek w postaci granulowanego P.Cz)

Kilka fotek z produkcji:
Sorry za jako¶æ ale foty robione telefonem







Fotka z wybuchu:


Film:
http://pl.youtube.com/watch?v=ACBh4F9q8Y4
Albo do ¶ci±gniêcia:
http://www.mediafire.com/?aguuxblzotq

Wniosek:Trochê za d³ugi opó¼niacz.

Pozdrawiam

/edit
Co do prac naukowych kolegi ni¿ej to zdecydowanie lepiej zrobiæ w³asne tekturowe pó³kule ni¿ bawiæ siê w jakie¶ papiery do d*** Very Happy
A co do szelki to zobacz sobie jaki o¶lepiaj±cy b³ysk daje na pocz±tku ten FB.


Ostatnio zmieniony przez manin88 dnia Nie Sie 24, 2008 9:25 am, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dominik.megadeth



Do³±czy³: 17 Sie 2007
Posty: 20
Sk±d: Ostrowiec ¦w.

PostWys³any: Wto Sie 19, 2008 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na 2,5 to bardzo ³adnie.
128 gram to bardzo du¿o jak na kulist±. Ja przy 2" kulistych mia³em góra 45 gram bez liftu.
Nie zmieli³o przypadkiem trochê gwiazdek Question *

* wnioskujê to po moich do¶wiadczeniach z TT

ps ³adne, delikatne glitterowanie widaæ Wink

_________________
Fakt niezaprzeczalny...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
lampek



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 67
Sk±d: wiedziec wszystko

PostWys³any: Sro Sie 20, 2008 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dawno nie by³o na forum ma³ej ³adnej szeleczki Smile i czym rozrywa³e¶??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lampek



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 67
Sk±d: wiedziec wszystko

PostWys³any: Sob Sie 23, 2008 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mia³em tego tutaj nie wrzucaæ ale pomysla³em a co mi tam, przy okazji ktos bedzie mia³ z³udne wra¿enie ¿e kto¶ prowadzi prace badawcze Wink .

lampek napisa³:
siemano ch³opaki a mo¿e i dziewczyny Smile

Jak obiecywa³em wcze¶niej co¶ napisze ciekawego w fajerwerkach, bo prawie skoñczy³em kolejn± prace badawcz± tak jak inne maj±c± na celu wyeliminowanie chloranów jak i nadchloranów z fajerwerków. Tym razem to szelki kuliste 2".

BURST
czyli to co najwa¿niejsze. Próbowa³em ro¿nych metod min: Pcz na no¶niku, pcz granulat, FB KNO3/S/Al w postaci granulatu na NClaku.
Jednak najlepszy efekt da³ fotob³ysk KNO3/S/Al 50/25/25 w postaci ,,naturalnej" czyli sypkiej i niestety pyl±cej :/ Ja robi³em tak uk³ada³em gwiazdki mniej wiêcej przy ¶ciankach pó³kul i zasypywa³em je tym ¿e FB

KORPUS
Rzecz równie wa¿na bo to w³a¶nie nad tym najwiêcej sie pracuje. moim celem by³o: ³atwo, tanio, szybko. wszystkim zapewno chodzi po g³owie papier gazetowy. Ale ja u¿y³em.. ...srajta¶my* Very Happy nas±czonej wikolem. A wiêc tak, pamiêtacie mój tutorial na szelke kulist±, tam nakleja³o sie paski w ka¿dej z trzech osi, to tak samo i tutaj po 2 nawiniêcia srajta¶my posmarowanej wikolem. Pewnie czê¶æ z was tego nie zrozumia³a wiec wrzucam fotke
rozwijamy i smarujemy srajta¶me wikolem z wod±

k³adziemy szelke na koñcu i 2 razy nawijamy srajta¶me i toczymy w zwil¿onych wod± d³oniach (aby sie nie przykleja³o) i tak w ka¿dej z 3 osi. Je¶li koniec opó¼niacza zostanie zalepiony to trzeba go odsloniæ Exclamation i ze 2 doby na wyschniêcie korpusu. tak zrobiona okleina jest twarda ale ma bardzo fragmentacje Exclamation

Wady i uwagi
jak ju¿ wcze¶niej wspomnia³em FB strasznie pyli przy sk³adaniu pó³kul, próbowa³em rozwiazaæ ten problem po przez zgranulowanie fotob³ysku ale efekt by³ taki ¿e nie zapala³o gwiazdek bez wzglêdu na grubo¶æ korpusu Confused Aby rozrywaæ szelke Pcz-kiem trzeba zapewniæ odpowiedni korpus i rozpêd w postaci flashbaga z mocnym flasham a wtedy trzeba u¿yæ nadchloranu a w ca³ej tej pracy badawczej chodzi³o o jego wyeliminowanie.

efekt koñcowy
efekt no có¿ ,,jaki koñ jest ka¿dy widzi" uwa¿am ¿e co¶ na poziomie komercyjnych z hipermarketu czyli nie jest to HANABI ale i nie za brzydkie.
>>>>> filmik 1,65MB<<<<<
To tak jeszcze co do uwag flash w postaci sypkiej nie zapewnia gwiazdkom pozostania na swych miejscach (przy ¶ciankach) i jak widzimy na filmiku wszystkie uciek³y w dó³ Sad

to tyle i dziêkuje za przeczytanie postu.
pozdro lampek

*-mo¿e byæ u¿ywana Very Happy

copy right by lampek Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dominik.megadeth



Do³±czy³: 17 Sie 2007
Posty: 20
Sk±d: Ostrowiec ¦w.

PostWys³any: Sob Sie 23, 2008 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ³adnie i konkretnie. Jednak srajta¶ma potrafi Cool
A czy przy takim FB nie ma jaki¶ zagro¿eñ zwi±zanych z zawilgoceniem Question chyba, ¿e pomyli³o mi z Mg + S
Sam tego FB nie testowa³em... brak chêci

PS teraz to ju¿ nawet powiadamianie o nowych odpowiedziach mi pad³o (to z boku co sie na pomarañczowo wy¶wietla, a wcze¶niej dzia³a³o. To staje siê ju¿ uci±¿liwe Evil or Very Mad

_________________
Fakt niezaprzeczalny...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
lampek



Do³±czy³: 28 Maj 2007
Posty: 67
Sk±d: wiedziec wszystko

PostWys³any: Sob Sie 23, 2008 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie wiem kolega mówi³ ¿e jak zwil¿y³ KNO3/Al to po paru minutach zacz±³o syczeæ i dymiæ, ja zwil¿a³em ,,na sposobów ró¿nych sto" Wink i nigdy mi sie ten FB nie grza³ ani nic Rolling Eyes . Co do efektu nie jest to jeszcze fina³, jeszcze 5-6szeleczek musi polecieæ aby doj¶æ do maximum z tego FB-ka. A potem z 10 tak samo zrobionych i jak wszystkie zadzia³aj± to ju¿ tylko strzeliæ szampana Very Happy

Edit 24,08,08r
B³ysk jest i to spory ale zauwa¿alny jedynie przy odtwarzaniu filmu poklatkowo, ,,na ¿ywo" b³ysku nie widaæ Rolling Eyes . Pólkule s± normalne z 2 s³oneczek ka¿da. A srajta¶ma temu ¿e jak wspomnia³em w³a¶ciwie same zalety Very Happy

P.S A i pó³kule planuje wywaliæ bo to strata czasu z tym wycinaniem s³oneczek Wink i powiedz z czego posypka w szelce by³a??
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastêpny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP