Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Silnik imuplsowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Wto Lip 01, 2008 8:43 pm    Temat postu: Silnik imuplsowy Odpowiedz z cytatem

Zak³adam nowy temat poniewa¿ taki silnik zrobi³em przypadkiem. Jak to w ¿yciu bywa. Wiêc ma nazwê tak jak mój piesek ( wczoraj zdech³ ze staro¶ci ) czyli Maja Wink . Wklejam u¶miech ale nie wiecie nawet jak mo¿na do psa siê przyzwyczaiæ ( by³ na 50 % wszystkich moich testów ) Confused

My¶lê, ¿e temat ma spore mo¿liwo¶ci rozwojowe a zale¿y to od Was. Jak znajdê silnik impulsowy z forum ru to jego opiszê. Ale sporo by³o przy nim pracy, mój jest prosty.

Na zdjêciu czy filmiku zozbaczycie rurkê fi wewn. 33 mm, grubo¶æ ¶cianki 5 mm ( dwie rurki - jakie¶ z hipermaketu - nasuniête na siebie, mam ich jeszcze na 10 testów ). D³. chyba 250 mm.

Paliwo ¿pp odmiana te¿ Maja czyli ¯PP Maja . W te¶cie :

60 gram KNO3, 40 gram Mg0,008, 20 g ¯E plus 2 Z1, plus 50 gram grube wióry Fe. Paliwo ubite na p³asko, potem przebito otwór fi 9 mm. Paliwo jest do¶æ bezpieczne, prêt fi 9 przebijaæ przy czêstych i s³abszych uderzeniach. Dziêki takiem metodzie paliwo ma maks. gêsto¶æ.

Paliwo Maja spala siê bardzo szybko. Na filmiku mam wra¿enie, ¿e spalanie wybuchowe mog³o czê¶æ paliwa rozrzuciæ co bêdzie poprawione poprzez stopniow± wymianê Mg na ¯E ( co 1 % ).

Stop klatka



Silnik ni¿ej po pracy. Jak widaæ jest ca³y i wbi³ siê w piach na g³. ok. 20 cm. Na ziemiê nic nie spad³o, wszystko siê wypali³o w powietrzu.




SR_MAJA_170


Silnik nadaje siê do rêcznych "granatników" bo innego zastosowania nie widzê Wink

A.
Powrót do góry
yetihehe



Do³±czy³: 26 Pa¼ 2002
Posty: 459
Sk±d: Znienacka

PostWys³any: Wto Lip 01, 2008 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, co 1%? Nie lepiej wykonaæ "wyszukiwanie binarne"? Jedn± próbkê ju¿ masz. Drug± wykonujesz tak, ¿e jeste¶ prawie pewien ¿e kiepsko wyjdzie. Jak wyjdzie kiepsko, to robisz wersjê w po³owie miêdzy tymi sk³adami. Je¶li ta trzecia próbka jest za wolna, to robisz wersjê miêdzy najszybsz± i t± trzeci±, a je¶li za szybka, to miêdzy najwolniejsz± i t± trzeci±.
_________________
Motyle trotylem pachn± jak nigdy.
ogl±daj±cy, niepraktykuj±cy Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Wto Lip 01, 2008 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yetihehe napisa³:
Hmm, co 1%? Nie lepiej wykonaæ "wyszukiwanie binarne"? Jedn± próbkê ju¿ masz. Drug± wykonujesz tak, ¿e jeste¶ prawie pewien ¿e kiepsko wyjdzie..


Poruszasz problem planowania testów. Masz sporo racji w tym co piszesz choæ wynik to czasami "gra" ró¿nych czynników ( zmiennych ) i nie takie to proste w przewidywaniu. Tak planowa³em test zrobiæ. 1 próba minus 2 % Mg i plus 2 % ¯E i wg mnie bêdzie ju¿ git. Byæ mo¿e w grê bêdzie wchodziæ jeszcze próba 2 a nawet 3. Mo¿e problem rozwi±¿e posmarowania rurki wewn±trz jakim¶ klejem ( najlepiej ¯E ) - przed zaprasowaniem paliwa Question .


Dopisane --> Test - 5 % Mg, + 5% ¯E nie wyszed³ za dobrze ( nierówne palenie, trochê za dlugie ). Kto zechce dokoñczy temat bo mnie SRI do granatnika nie interesuje Wink .


A.
Powrót do góry
eltopsj



Do³±czy³: 22 Cze 2003
Posty: 367

PostWys³any: Sro Sie 06, 2008 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Fajny efekt Arek! Do filmów s-f np. A na tej stop-klatce to ju¿ ca³kowity "odjazd". Wygl±da tak, jakby jaka¶ "szalona kometa" gra³a z Tob± w berka. Wink Wink

Pozdrawiam
PS Bardzo rzadko ostatnio wpadam na forum Sad , ale jak tylko mogê to staram siê ¶ledziæ, co robicie.


Ostatnio zmieniony przez eltopsj dnia Sro Sie 06, 2008 7:06 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP