Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

granat odpalany wyciagnieciem zawleczki
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
BigJoe



Do³±czy³: 15 Lut 2008
Posty: 22

PostWys³any: Wto Mar 25, 2008 5:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze siê nie zdarzy³o, aby tak zrobiony jak na schemacie system mi nie odpali³. Po to aby za ka¿dym razem odpali³o jest na lont na³o¿ony nas±czony KNO3 rêcznik papierowy. Skuteczno¶æ w 100%, przynajmniej u mnie.
_________________
Detonation is only beginning of explosion, implosion is the end.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Czw Kwi 10, 2008 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzia³a³o, i jakby lont pokryæ mas± ³atwo zapaln± (tak dla pewno¶ci) to te¿ by spokojnie odpali³. Ogólnie rozwi±zanie ma³o oryginalne, ale dobre. Na pewno lepsze ni¿ wszelkiej ma¶ci zapalniki chemiczne. A jak± funkcjê na twoim schemacie pe³ni ³y¿ka, tylko funkcjê reprezentacyjn±?
_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Wto Maj 06, 2008 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wybitnie inteligentne wypowiedzi. piszê ju¿ chyba z setny raz, je¶li nie macie nic ciekawego do powiedzenia to milczcie. a je¶li macie ogromn± ochotê na durn± rozmowê to na czat dla podstawówki.
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Wto Maj 06, 2008 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
je¶li nie macie nic ciekawego do powiedzenia to milczcie.
Laughing i ma racje.

£y¿ka jest po to ¿eby zwolniæ sprê¿ynê po upadku granatu... granat spada a ³y¿ka jest zagiêta tak¿e granat spadaj±c musi uderzyæ o pod³o¿e ³y¿k± która zwolni sprê¿ynê. W niektórych granatach jest ona zagiêta prawie ¿e pod podstawê granatu. Czêsto jest te¿ tak ¿e konstrukcja ³y¿ki jest tak obmy¶lona ze sam wstrz±s powoduje jej zwolnienie. Zawleczka jest do h.. pana po to by zabezpieczyæ przypadkowe zwolnienie sprê¿yny na iglicy. Ludzie Exclamation . A wy tu piszecie ¿e ³y¿ka jest dla ozdoby. Cieszê siê ¿e kto¶ nie napisa³ ¿e jest tylko po to ¿eby na kalmizelce mo¿na by³o go zawiesiæ... ale rzeczywi¶cie czê¶ciowa jej funkcja to ³atwiejsze i wygodniejsze przenoszenie granata Laughing

Na konstrukcji na zdjêciu jest podobnie tylko ¿e ³y¿kê z granatem po wyjêciu zawleczki tu¿ przed rzutem zaciskamy w d³oni. Kto ogl±da³ filmy od B&G ten powinien siê domy¶liæ Exclamation


Co do schematu to pcz spala sie szybciej ni¿ twój lont co przy wyjêciu zawleczki spowoduje wybuch "systemu: odpalania lontu ale lont te¿ siê odpali czyli mog± tu byæ podwójne fajerwerki... Tam gdzie jest p.cz to jest tak jakby lont ledwo wystawa³ z korpusu zapalnika.

Mia³em czas to napisa³em.... Laughing


Pozdrawiam "zapaleñców" granatów

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Wto Maj 06, 2008 7:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slu co Ty o to pierdaczysz? ³y¿ka odpala granat po upadku?? Laughing chodzi o to ¿e w momencie wyrzucenia granatu z d³oni ³y¿ka odskakuje pod wp³ywem sprê¿yny napinaj±cej iglicê, lub takiego cuda które w ni± uderza zale¿y od budowy granatu.
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
KYK



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWys³any: Wto Maj 06, 2008 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

£y¿ka jest po to aby w momêcie wyci±gniêcia zawleczki nie odpali³ opó¼niacz. Po wy¿uceniu granatu z rêki ³y¿ka odskakuje pod wp³ywem sprê¿yny, iglica uderza o masê zapalaj±c± i odpala opó¼niacz (najczê¶ciej 3-4 sekundy po to aby wróg nie mog³ go odrzuciæ Twisted Evil ) Ot cala filozofia Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
lumik1234



Do³±czy³: 07 Pa¼ 2006
Posty: 28
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Wto Maj 06, 2008 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Achtung ma racje Wink Tak wlasnie jest we wspolczesnych granatach. Jednak Slu tez moze miec racje Wink Wydaje mi sie ze w granatach nasadkowych stosowanych podczas II wojny swiatowej bylo wlasnie tak, ze dopiero po wystrzeleniu karabinem granatu i upadku na ziemie/uderzeniu w cel, lyzka odskakiwala pod wplywem uderzenia, zwalniala sprezyne i nastepowala detonacja (tam mechanizm byl szybszy, praktycznie odrazu po odskoczeniu lyzki granat wybuchal). Tak mi sie wydaje, jednak moge sie mylic.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
malutki .45



Do³±czy³: 29 Kwi 2008
Posty: 96
Sk±d: ze Wschodu

PostWys³any: Czw Cze 05, 2008 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lumik1234 napisa³:
Wydaje mi sie ze w granatach nasadkowych stosowanych podczas II wojny swiatowej bylo wlasnie tak, ze dopiero po wystrzeleniu karabinem granatu i upadku na ziemie/uderzeniu w cel, lyzka odskakiwala pod wplywem uderzenia, zwalniala sprezyne i nastepowala detonacja (tam mechanizm byl szybszy, praktycznie odrazu po odskoczeniu lyzki granat wybuchal). Tak mi sie wydaje, jednak moge sie mylic.

A mnie sie wydaje ¿e te granaty by³y standardowe z normalnym opó¼niaczem. Granat wk³ada³o sie do takiego "kubeczka" nakrêconego na koniec lufy wyci±ga³o sie zawleczke i strzela³o ¶lepakiem, ³y¿ka odpada³a gdy granat wypad³ z owego "kubeczka"
A co do tego rysunku granatu to ja bym go tak narysowa³ Arrow

£y¿ka blokuje iglice jak j± pu¶cimy to odleci zwalniaj±c iglicê.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Czw Cze 05, 2008 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czasie II wojny ¶wiatowej granaty nasadkowe wygl±da³y ju¿ zupe³nie inaczej to o czym piszecie to granaty z pierwszej wojny i one faktycznie by³y zwyczajnym granatem zaczepnym z prêtem który sie wk³ada³o w lufe...

W czasie II wojny na lufe karabinu np mausera 98 dokrêcano specjalny gar³acz do którego wk³adano taki granat - dodaæ trzeba ¿e bardziej przypomina³ on pocisk artyleryjski ni¿ granat rêczny http://www.ioh.pl/bron_strzelecka/img/mauser_z_granatnikiem.jpg
tak w³a¶nie to wygl±da³o.
Powrót do góry
malutki .45



Do³±czy³: 29 Kwi 2008
Posty: 96
Sk±d: ze Wschodu

PostWys³any: Czw Cze 05, 2008 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S³ysza³em o granatach w których by³ taki zapalnik Arrow Wyci±gniêcie zawleczki powodowa³o rozbici pojemniczka z kwasem, który przegryza³ ¶cianki obudowy zapalnika (trwa³o to kilka sekund i pe³ni³o rolê opó¼niacza) po czym reagowa³ z MWI w sp³once powoduj±c wybuch.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
BigJoe



Do³±czy³: 15 Lut 2008
Posty: 22

PostWys³any: Czw Cze 05, 2008 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie by³o u¿ywane w granatach tylko bombach, i nie wyci±ga³o siê zawleczki tylko zgniata³o siê ampu³kê z kwasem . Miêdzy innymi taki zapalnik by³ u¿yty w zamachu na Hitlera w Wilczym Szañcu. By³ to jeden z pierwszych czasowych zapalników, ale zasada by³a troszeczkê inna, kwas owszem przegryza³, ale nie ¶cianki tylko zawleczkê, która przytrzymywa³a iglicê na sprê¿ynie. Iglica ta uderza³a w sp³onkê i powodowa³a zapalenie MWI.
_________________
Detonation is only beginning of explosion, implosion is the end.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Lip 24, 2008 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zawsze robiê tak:
http://c.wrzuta.pl/wi6469/8f0d79e0000b25c6488840b2/zapalnik%20zawleczkowy?type=i&key=nd8WWuDpE0&ft=f
Po co robiæ trudniejsze?
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Pon Sie 04, 2008 9:05 pm    Temat postu: ³y¿ka Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj wpad³em na zajefajny pomys³ na zapalnik z ³y¿k±.Oto on:
[img]http://c.wrzuta.pl/wi15495/11419632002a2ef248976017/zapalnik%20z%20%C5%82y%C5%BCka?type=i&key=2w1jTQBWn2&ft=f[/img]
oceñcie go[/img]
Powrót do góry
dominik.megadeth



Do³±czy³: 17 Sie 2007
Posty: 20
Sk±d: Ostrowiec ¦w.

PostWys³any: Pon Sie 04, 2008 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi ci o to, ¿e jak naci¶niemy czy wyci±gniemy ³y¿kê, to pu¶ci ona ¶rubkê która zamknie nam obwód. tak ??
Metalowe ¶rubki i bateria 9V w czym¶ co ma wybuchn±æ Question niezbyt optymistyczna perspektywa baterii 9v w brzuchu Wink
Musia³by¶ zastosowaæ jaki¶ porz±dny i sprawdzony opó¼niacz, bo je¶li ¿arówka by³aby w "docelowej" masie piro to zap³on nast±pi³by w momencie naci¶niêcia ³y¿ki co chyba jest oczywiste, i nie muszê o tym pisaæ Wink

_________________
Fakt niezaprzeczalny...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Adi-1



Do³±czy³: 02 Maj 2008
Posty: 4
Sk±d: bardzo proszê wszechm±dry adminie nie kasuj mi konta bo próbujê siê dokszta³ciæ a przyTymNieSpamowaæ

PostWys³any: Pon Sie 04, 2008 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze mo¿na na ¶rubce daæ kapiszon i lont od niego ale raczej do czego¶ co wybucha siê nie nada ale do mas dymnych mo¿na chyba zastosowaæ
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sro Sie 06, 2008 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, chodzi o zamkniêcie obwodu ale jeszcze tak pomy¶la³em mo¿e by t± lampke tam gdzie¶ w³o¿yæ ¿eby siê z mas± piro nie styka³o i tam lont przyczepiæ i bêdzie opu¼nienie.
Powrót do góry
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sob Cze 06, 2009 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym miejscu ---> TU znalaz³em pomys³owe rozwi±zanie na granat na zawleczkê. Wersja profi rozwi±zañ homeade pokazywanych na ró¿nych forach. Na zdjêciach widaæ wszystko i nie potrzeba opisu. Gdybym mia³ to oceniæ w skali 1 - 6 to dajê 5+. Do szóskti brak jednego plusa tylko dlatego, ¿e zastosowano uciête zapa³ki, które wg mnie pogorsz± niezawodno¶æ. Ale ca³o¶æ ogólnie oceniam bardzo wysoko. Jest prosto, tanio, efektownie.

Przyk³adowe zdjêcia

[url]










Jakby kto¶ wiedzia³ jak zgraæ to na mp3 to proszê o pomoc - ca³o¶æ.


Pozdr. A
Powrót do góry
rex123



Do³±czy³: 12 Sty 2007
Posty: 53

PostWys³any: Sob Cze 06, 2009 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej!
W kwesti zgrywania podk³adu dzwiekowego filmu na format mp3:
-pobrac film z youtube (np. przy pomocy takiego programu:klik!)
-nastepnie przy pomocy np. tego programu: klik! zapisujemy sciezke filmu w postaci pliku wav, potem tylko konwertujemy wav na mp3 (np. przy pomocy tego klik)

Gotowy plik klik

Moze istnieja prostsze sposoby, ale ja nie znam takiego.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Sob Cze 06, 2009 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Sposobów jest napewno kilka Very Happy tu masz gotowy ju¿ utwór
http://image_piro.republika.pl/metalica.mp3
pzdr.

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
A_O
Go¶æ





PostWys³any: Sob Cze 06, 2009 8:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziêkujê wszystkim za pomoc w ¶ci±gniêciu mp3, tak¿e tym co napisali mi na PW. Skorzysta³em z metody podanej przez KYK.

Wrócê do granatu. Ten co pokaza³em ma oczywi¶cie wadê polegaj±c± na tym, ¿e uruchomienie zap³onu nastêpuje nie po wylocie granatu z rêki. Przy tak s³abej petardzie jak korsarz - rêki na pewno jednak nie urwie .

Mi³ego wieczoru A
Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP