Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pegasus III E Corona 7 (porażka)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adibeat



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 101
Skąd: Ozorków

PostWysłany: Sob Lip 19, 2008 2:37 pm    Temat postu: Pegasus III E Corona 7 (porażka) Odpowiedz z cytatem

Witam i pozdrawiam.

19 lipca Anno Domini 2008 wystartowała kolejna rakieta Pegasus III E. na pokładzie cenny ładunek > kamerka Medion. Cel:
OSZ!
Grzechem byłoby nie wykorzystanie pięknej pogody... zapadła zgodna na START.
wszystko sprawdzone i zapięte na ostatni guzik. Pojechałem samochodem z kolegami na Zatorze. Rakieta staje na nowej wyrzutni - MLP 7B, zbudowanej w rocznicę lotu Mirosława Hermaszewskiego.
O godzinie 12:57 nastąpił zapłon. Rakieta wystartowała przedwcześnie, nie zdążyłem się oddalić, winę za to ponosi lont przymocowany do lontu fabrycznego. Miał mi dać co najmniej 6 sekund zanim odpali się lont fabryczny. Rakieta wystartowała, kamerka działała, kolega nakręcał lot.
Po udanym locie rakieta została szybko odnaleziona, upadła w polu nie porośniętego zbożem rozmaitem.
Pierwsze na co zwróciłem uwagę: kamerka sie zawiesiła... znowu ;/ Medion to medion. Nici z OSZ... mam pecha w tym roku.

dane rakiety:

wysokość: 76 cm (całego zespołu Pegasus - Corona)
średnica max.: 6,5 cm (dla modułu Corona)
jednostka napędowa: silnik klasy E p. Sornowskiego
czyli to samo co poprzednio (ta sama rakieta)

fotki: (niska rozdzielczość, wyższa na fotosiku)

film z lotu:

http://www.youtube.com/watch?v=OIwHk5XbyVU&eurl=http://pl.youtube.com/my_videos_edit2?ns=1&video_id=OIwHk5XbyVU&next=%2Fmy_videos2%3Fpi%3D0%26ps%3D20%



ogólnie, poszło kiepsko... ale nie wolno się załamywać. Rakieta wzbiła się w niebo!

_________________
Zwiezdoczka - Bohater Podniebnych Szlaków 2006 -04.11.2008
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Modele rakiet. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP