Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Najciekawsza bateria pirotechniczna - temat konkursowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 6:27 pm    Temat postu: Najciekawsza bateria pirotechniczna - temat konkursowy Odpowiedz z cytatem

No więc narazie postanowiłem nieco zobrazować moją przyszłą baterię.

Zaplanowałem następującą listę potrzebnych mi rzeczy:

1) 3x tekturowe rury, średnica 5cm, wysokość 30cm, ścianki 6mm
2) około 30x odcinki rurki pcv, średnica 1,5cm, wysokość 10cm, ścianki 2mm
3) szelki: CAN 2" gwiazdy Royal Strobe*, CAN 2" Squibs Strobe**, SPH 2" gwiazdy Green TT, 3x CAN 0,5" gwiazdy multi
4) gips budowlany na zatyczki moździerzy
5) około 30cm - 40cm lontu standardowego visco 2mm 1cm/s
6) gwiazdy: 9x Squibs Strobe pumped, 9x Green TT rolled, 9x Royal Strobe pumped
7) odpowiednia ilość pcz na lift
8 ) trochę zabiegów kosmetycznych na koniec Wink

* - moja osobista nazwa gwiazd o składzie:
KNO3 - 67%
C - 14%
S - 9%
Al (ja zastosowałem bright) - 10%

bindowane NClakiem

** - moja osobista nazwa gwiazd (bardzo konieczny primer) o składzie:
KNO3 - 13g
Ba(NO3)2 - 55g
Al (zastosowałem bright z dodatkiem dark z próbki od ketena) - 21g
S - 4g

bindowane NClakiem
_________________________________________

No więc teraz trochę o samym projekcie bateri. Mam zamiar odpowiednio połączyć trzy moździerze główne z szeleczkami 2", a wokół nich "otoczka" małych rureczek pcv z trzema rodzajami pojedyńczych gwiazdek+mini szeleczki w trzech miejscach "otoczki" (ale o co dokładniej chodzi to może wytłumaczę jak zacznę budowę korpusu).
Narazie skończyłem szelki 2" can i jedną sph, a can 0,5" szekają na oklejenie.

Dokładniejszy opis szelek.

Szelka nr 1:
rodzaj - cylindryczna
średnica - 2"
gwiazdy - Royal Strobe
waga - 60g
burst - H3 + FBag
lift - 8g pcz

Szelka nr 2:
rodzaj - cylindryczna
średnica - 2"
gwiazdy - Squibs Strobe
waga - 66,6g
burst - H3 +FBag
lift - 8g pcz

Szelka nr 3:
rodzaj - kulista
srednica - 2"
gwiazdy - Green TT
waga - 36g
burst - H3 + bardzo mały FBag
lift - 5g pcz


A tu jeszcze małe szeleczki 0,5" z różnymi pozostałościami po masach gwiazdkowych z FB jako burstem (jednak tylko trzy z tych szeleczek użyję)


No na dzisiaj to tyle, kolejne informacje zamieszczę gdy będę już korpus robił czyli najprawdopodobniej w weekend.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc mam już praktycznie wszystko gotowe do "złożenia" w jedną całość. Teraz tylko potrzebny czas Wink

Otóż wczoraj poświęciłem trochę czasu i porobiłem kilka pomiarów, a następnie przygotowałem wszystkie moździerze/moździerzyki. Po dopasowaniu wszystko leży niemal idealnie. Dokonałem kilka ulepszeń w średnicach tych mniejszych rurek oraz podam ogólną ich ilość a także zdjęcia. To jeśli chodzi o te małe pcv (wszystkie mają długość 10cm):

- 12x 0,5", ścianki 3mm
- 6x 0,4", ścianki 2mm
- 3x 1", ścianki 3mm
- razem 21 sztuk

Wszystkie już posiadają zatyczki.



Natomiast oto parametry głównych trzech moździerzy:
- długość 30cm
- wykonane z bardzo wysokiej gramatury papieru, dzięki czemu nawet pod naciskiem 50kg ulegają niewielkiemu zgięciu
- ścianki 6mm
- średnica 2"

Zatyczki także gotowe



Dobra to dzisiaj to na tyle. Teraz poczekam na okazję i złoże to w całość (no i oczywiście parę zabiegów kosmetycznych Wink ). Zdjęcia oczywiście też będą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pragnę poinformować, że moje prace zostały zakończone. Teraz pozostało poczekać na odpowiedni moment i nakręcić moją baterię. Myślę, że do końca marca powinienem to zrobić, gdyż muszę mieć chwilkę czasu, żeby te 4 km pojechać poza miasto Wink

No ale teraz do rzeczy. Złożenie w całość samych moździerzy zajęło mi chwilę czasu (prawie 3h). Po całej tej monotonnej czynności uzyskałem cały korpus baterii:



Następnie przeszedłem do mojej ulubionej części budowy, czyli wypełniania. Zamieszczam kilka fotek z tej czynności:

Lift


Jedna z szelek cylindrycznych


Jedna z mini szelek 0,5"


Jedna z gwiazdek Royal strobe typu pumped


Ogólny spis efektów w rurkach pcv:
2x SM 1"
1x szelka 0,5" + po jednej gwiazdce każdego rodzaju (GT, Royal, Squibs) w rurce 1"
3x szelka 0,5"
15x kometki 0,5"

Na koniec pozostało wykonać kilka zabiegów kosmetycznych. Całą baterię nazwałem Cathedral (napis jest na etykiecie przy podstawie Wink ):



Pozdrawiam i mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Wto Mar 06, 2007 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też to zauważyłem więc rozciąłem etykietę w miejscach gdzie przeszkadzała i przykleiłem do korpusu. Nic nie powinno już zawadzić, ale mimo to fajnie, że chociaż trwa konkurs, każdy coś może podpowiedzieć (poprostu czuć atmosferę) Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Sob Mar 10, 2007 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to z mojej strony to by było na tyle. Dzisiaj odbył się dziewiczy strzał mojej katedry. Cóż mam mieszane uczycia. Z jednej strony wyszło niemal dokładnie jak sobie to zaplanowałem. Z drugiej jednak, mogłem jeszcze trochę poczekać i wykombinować drugą kamerę aby dwie kamerki kręciły różne rzeczy. Mówię tak ze względu, iż na moim filmie 1/4 efektu nie załapała się w kadrze... a konkretniej prawie cały efekt green tt "uciekł" Confused (zapewne tu też znikną niektóre punkty za pracę) Na dwóch klatkach załapał się tylko szczątkowo.

No ale mimo to chcę powadomić iż moje prace zostały zakończone. Oto niektóre klatki z filmku, no i oczywiście cały filmik:

Arrow Początkowy efekt Sqiubs strobe


Arrow Pierwsza szelka 2" can Squibs strobe (trochę rozciągnięty rozrzut)


Arrow Dwie ładnie oświtlone kometki Royal Strobe


Arrow Ostatnia z szelek 2" can Royal Strobe (rozrzut myślę poprawny)


No i na ostatek całościowy filmik CATHEDRAL

No to z mojej strony to by było na tyle, jeżeli są jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem Wink

Pozdrawiam


P.S.: Proszę o usunięcie zbędnych postów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluję. Jestem pełen podziwu!
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
NBT



Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 106
Skąd: Południe Polski , Exeter

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam że praca robi wrażenie. Co pozostało po baterii po wystrzale??
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bateria pozostała w tym samym miejscu gdzie stała. Jak można się domyślić, górna etykieta została spalona (dolna jest cała). W sumie jedyne na czym ucierpiał korpus to to iż w trzecim głównym moździerzu zatyczka wysunęła się do połowy i jakbym chciał na nowo załadować to myszę najpierw rozkruszyć zatyczkę i na nowo wylać Wink Ale ogólnie nic poważnego się nie stało.

EDIT:
Ponieważ termin konkursu został przedłużony do 1 czerwca, chcę poinformować że już w najbliższym czasie zajmę się moją katedrą w wersji beta Wink . Cały sens wyrzutni zostanie zachowany jednak tym razem po pierwsze będę nagrywał dwiema kamerami,a poza tym z bliższej odległości: jedna mini kometki i szeleczki zaś druga główne szelki. Po drugie mam zamiar zastosować masy na gwiazdki mojego pomysłu łatwo zapalne i bardziej "kolorowe". Po trzecie zamieszczę dokładniejszą budowę efektów wraz ze zdjęciami.
Pozdrawiam i mam nadzieję że nie będę zmuszony do budowy katedry gamma Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Nie Kwi 08, 2007 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, no więc prace nad poprawioną wersją katedry ruszyły. Najpierw może powiem co postanowiłem zmienić/poprawić w mojej baterii:
1) W trzech moździerzach PCV 1” umieszczę szelki o średnicy równej 2,4cm.
2) Reszta moździerzyków 0,5” będzie zawierała tylko małe kometki pompowane ze strzykawki 5ml.
3) W baterii zastosuję trzy kolory – zielony, czerwony i niebieski.
4) Wszystkie szelki będą cylindryczne.

To na początek podzielę się moim sposobem robienia głównych efektów – szelek (2” i małych 1”). Zaznaczę tylko, że papier którego użyłem jest zużyty aby nie marnować świeżego (dlatego nie przejmować się że korpusy są zapisane od środka).
2”:
Dwie zwykłe kartki A4 rozcinamy na pół. Następnie na formę o średnicy 45mm (w tym wypadku pusty dezodorant) nawijamy 3 takie pasy kartki nasmarowane roztworem wikolu z wodą.


Po wyschnięciu uzyskujemy sztywną rolkę o ściankach grubości 1mm. Przycinamy ją do odpowiedniej długości (w moim wypadku 70mm). Kolejnym krokiem jest rozcięcie krawędzi po obu stronach na długość 15mm.


Teraz w zależności jaką posiadamy tekturę wycinamy odpowiednią ilość kółek równych średnicy wewnętrznej szelki a następnie sklejamy je wikolem w dwa tekturowe krążki (u mnie grubość takiego krążka wynosi 3mm). Jeden posłuży nam jako dolna zatyczka zaś drugi jako część górnej zatyczki z opóźniaczem. Tak więc smarujemy nasze listki wikolem, zaginamy je do środka i dociskając, wklejamy nasz pierwszy krążek (szczeliny uszczelniamy wikolem)


Kiedy klej wyschnie można zabrać się do wypełniania. Najlepiej sprawią się tutaj gwiazdy typu pumped wyciskane ze strzykawki 5ml z uwagi na swój kształt i rozmiar. No więc układamy nasze gwiazdy przy ściankach szelki do końca korpusu.


Gdy to zrobimy, do połowy korpusu wsypujemy granulatu H3, wstawiamy Flash Baga (KClO3/Al.) i już do końca znowu H3.


Na szczyt wciskamy drugi kartonik z wklejonym już opóźniaczem (u mnie lont visco 2mm 1cm/s w papierowej rurce).


Smarując wikolem listki, zaginamy je i mocno dociskamy.


Po wyschnięciu pozostaje nam obkleić korpus paskami papieru pakowego (wikol+woda) i zaprimerować opóźniacz.


1”:

Tutaj wszystko robimy tak jak przy szelce 2” z tym, że utrudnieniem są rozmiary (zamieszczę tylko kilka zdjęć).








Na koniec zdjęcie rodzinne:


Krótka charakterystyka szelek:
2”:
1) waga – 68g
efekt – Green TT
burst – H3 + Flash bag
lift – 8g pcz

2) waga – 60g
efekt – Red TT
burst – H3 + Flash bag
lift – 8g pcz

3) waga – 68,5g
efekt – Blue
burst – H3 + Flash bag
lift – 8g pcz


1”:
1) waga – 9g
efekt – Green TT
burst – H3 + posypka FB
lift – 2g pcz

2) waga – 9g
efekt – Red TT
burst – H3 + posypka FB
lift – 2g pcz

3) waga – 9g
efekt – Blue
burst – H3 + posypka FB
lift – 2g pcz


Teraz conieco o gwiazdach
Tak jak wspominałem użyję trzech kolorów. Każdy skład na masę został przeze mnie przetestowany i jestem z nich zadowolony (gwiazdy zielone tylko nie są mojego pomysłu). Wszystkie gwiazdy były pompowane ze strzykawki 5ml. No ale do rzeczy:

Gwiazdy Zielone „Green TT”
KClO3 – 45%
Ba(NO3)2 – 30%
S – 20%
C – 5%


Gwiazdy Czerwone „Red TT” (zmodyfikowane zielone)
KClO3 – 45%
Sr(NO3)2 – 30%
S – 20%
C – 5%


Gwiazdy Niebieskie „Dark Blue” (skład opracowany przeze mnie)
KClO3 – 45%
CuCO3 – 25%
S – 20%
Zn – 10%




No i na koniec zaprezentuję przedmioty które bardzo usprawniają albo zabezpieczają moją pracę:

Jest to stalowy walec o dł. 75mm, szerokości 40mm i wadze około 600g. Posiada także wytłoczony otwór w podstawie. Jest on bardzo pomocny przy produkcji szelek 2”, a mianowicie ułatwia wszelkiego rodzaju monotonne dociskanie (dolna zatyczka i górna zatyczka z opóźniaczem).


Moje podstawowe zabezpieczenie przy pracy z substancjami sypkimi, trującymi, pylącymi, brudzącymi itp. Każde wyrabianie gwiazdek, prochów, fotobłysków, zwijanie korpusów i inne czynności nie obejdą się bez tych rzeczy.

To by było na tyle, zdjęć z wypełniania baterii nie będę zamieszczał bo to było, ale za to zamieszczę zdjęcia i informacje ze składania korpusu, gdyż poprzednio tego nie zrobiłem . Wink

P.S.: Wesołych Świąt Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2007 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i korpus złożony na nowo. Z góry przepraszam za jego stan wizualny, no ale gorące gazy robią swoje. Jednak nie zmienia to faktu, że zamieszczę kilka fotek przybliżających bardziej łączenie wszystkich rurek.

Może jeszcze raz tylko przypomnę jakie użyłem rurki (wszystkie zdjęcia w pierwszych postach):
- 3x rura tekturowa o średnicy wewnętrznej 2” i wysokości 30cm
- 3x rurka PCV o średnicy wewnętrznej 1” i wysokości 10cm
- 6x rurka PCV o średnicy wewnętrznej 0,4” i wysokości 10cm
- 12x rurka PCV o średnicy wewnętrznej 0,5” i wysokości 10cm

Nie będę może tłumaczył samego wiercenia otworów w rurkach i sposobu ich przytwierdzania, tylko pokaże mały orientacyjny szkic jak lont jest przeprowadzony przez cały korpus. Wspomnę tylko że każda rurka PCV była przytwierdzana dwiema kroplami szybkoschnącego kleju (super glue, cyjanopan). Ktoś może pomyśleć, że potem nie ma możliwości rozłożenia korpusu, a jednak wystarczy nieco mocniej pociągnąć i elegancko odzyskujemy nasze rurki. No ale teraz szkic, o którym mówiłem:



Mając wizję jak ma wyglądać przeprowadzenie lontu zamieszczę trzy zdjęcia (myślę że więcej nie trzeba):

Jedna z trzech rurek PCV 1” przytwierdzona do korpusu i połączona z moździerzami lontem visco 2mm.


Dwie rurki 0,4” po bokach.


Kolejna z wielu rurek PCV 0,5”.


Myślę, że na razie tyle starczy. Wszystkie dalsze informacje i zdjęcia były już podczas robienia pierwszej wersji katedry. Na każde ewentualne wątpliwości postaram się odpowiedzieć. Kiedy już bateria będzie załadowana i gotowa do strzału, edytuję ten post z krótką notką o terminie odpalenia, a jak już to zrobię, to wtedy napiszę dopiero kolejnego posta , który (mam nadzieję) zamknie mój temat konkursowy Wink

EDIT: Planowany start wyrzutni Cathedral v.2 - 14.04.2007 godzina 8:00
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech. Powiem na początek jedno: zmęczenie materiału. Tak, w rezultacie w moim temacie mam dwie wyrzutnie: jedna ze słabym opisem ale dobrym filmem, zaś druga z dobrym opsiem ale słabym filmem. Jednak mam takie wrażenie, że jakby złączyć wszystko co najlepsze z obu wersji katedr do jednego posta, jakoś by to wyglądało (jeżeli tak będzie lepiej to mogę tak zrobić, zależy kto co o tym sądzi).

No ale do rzeczy. Tak jak mówiłem dzisiaj odpaliłem Cathedral v.2 . Myślę, że nastąpiło tzw. zmęczenie materiału. Bateria poprostu nie wytrzymała drugiego użycia. Wszystko odpaliło niemalże jednocześnie i znowu zgubiłem kamerką jeden z kolorów - niebieski. Z dwóch kamer nic nie wyszło, bo kolega nie wiedział co kręcić więc drugiego filmiku nie ma. No ale mimo to, jestem zobowiązany pokazać dokumentację:

Arrow Pierwsza seria gwiazd RedTT i GreenTT


Arrow Szelki 1" RT i GT oraz 2" GT z drugą serią gwiazd jednocześnie (jedyne czym mogę się pocieszyć to poprawność rozutu)


Arrow Ostatnia szelka RT 2" (gwiazdki poszły bokiem)


No i film... Cathedral v.2

Tak więc ten temat zamykam, chętnie odpowiem na pytania i jeżeli będzie trzeba to złączę moje pierwsze posty z najnowszymi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gratuluję pieknej pracy, widać że masz talent i jeśli byś popracował to będziesz robił piękne baterie. te 2 które zrobiłeś są całkiem całkiem, razi mnie jedno. za krótkie opóźnienie między strzałami. efekty się nawzajem zagłuszają Sad
_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NBT



Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 106
Skąd: Południe Polski , Exeter

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praca na bardzo wysokim poziomie. Cieszy oko różnorodność barw jednak mi czegoś brakuje.Moim zdaniem gdyby dodać jeszcze gwiazdek draggon eggs to byłałby różnorodna, lepsza niż komercyjne wyrzutnia.

Gratuluję bo prace są bardzo dobre

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cieszę się, że jednak trochę się podoba. Co do opóźnienia to racja - w pierwszej aż tak to nie przeszkadzało, ale w drugiej wersji to tak jak już mówiłem, wytrzeliło wszystko na raz przez zużyty materiał który, powiedzmy nie wytrzymał (chaos). No a co do dragon eggsów to nie widziałbym problemu, sam bym chętnie zastosował, ale nie mam jak narazie dostępu do al atomized i mam małe ograniczenia funduszy ze strony sił wyższych.

down: smutny to ja nie jestem, raczej mam poprostu niedosyt Wink


Ostatnio zmieniony przez Tyczka dnia Nie Kwi 15, 2007 10:02 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hax



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 17

PostWysłany: Nie Kwi 15, 2007 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyczka, nie bądź smutny! Odwaliłeś kawał solidnej roboty i ładnie ją opisałeś. Myślę, że zebranie wszystkiego do jednego postu nie jest aż tak potrzebne, zwłaszcza, że twoje opisy są raczej rozwlekłe i dobrze to wygląda (mało postów - dużo treści). Twoja bateria nie była zła, owszem tak jak zostało powiedziane - wszystko wystrzeliło naraz, ale i tak cieszyła oko. Tak jak mówię, twoja praca jest bardzo dobra, gratuluję!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyczka



Dołączył: 11 Kwi 2006
Posty: 43

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie właśnie przypomniałem jeszcze o ogólnych kosztach wyrzutni, a ze względu że mam trochę czasu to coś na ten temat uzupełnię.

Arrow KORPUS

- około 2,5m rurki PCV - 3.00zł
- 1m tekturowej rury - bezpłatne z zakładu tapicerskiego
- gipsowe zatyczki - 0.10zł

Arrow EFEKTY

- 3x średnia za szelkę 2" - 3 x 0.40zł = 1.20zł
- 3x średnia za szelkę 1" - 3 x 0.10zł = 0.30zł
- pojedyńcze gwiazdki (kometki) pumped - 0.30zł
- 0.5m lontu visco 2mm 1cm/s - 0.50zł
- około 50g prochu czarnego - 0.52zł

RAZEM

5.92zł


Wszystkie ceny zostały przeze mnie wyliczone bardzo dokładnie, proporcjonalnie do ceny za jaką kupiłem składniki/materiały. Robocizny oczywiście nie liczę bo to była dla mnie czysta przyjemność Smile .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pietom



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 12:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
jestem pełen podziwu w włożoną Twoją pracę. Gratulacje
Jak znajdę czas spróbuje opracować podobnego "turtoriala" z masą fotek i filmików jakie nakręciłem przez czas przygotowywań do dnia 0 ;p a narazie możecie obejżeć osiągnięty efekt w temacie szelki aerial schell ;p
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP