Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Gwiazdki
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
otp2

Do陰czy: 04 Cze 2005

PostWys豉ny: Sro Maj 21, 2008 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak tylko jak si nie ma odczyn闚 to niestety trzeba kombinowa.

//Damian. Dok豉dnie to samo chcia貫m napisa Laughing
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
pietom

Do陰czy: 12 Sty 2008

PostWys豉ny: Czw Maj 22, 2008 11:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

postanowi貫m wypr鏏owa spos鏏 otp2. Czyli najpierw p.cz./mieszanka gwiazdkowa w stosunku 50/50 a na sam koniec m帷zka p.cz. W star minie wrzuci貫m 6 kulek i zapali造 si chyba wszystkie, chyba bo spad造 na ziemie pal帷e si, w kszaki i tyle je zobaczy貫m, a na niebie niestety nie policzy貫m Razz
Wi璚 my郵, 瞠 ten primer b璠zie dobry.
Kolejne gwiazdki za jakie si zabior to falls. 豉dnie wysz造 Boro'wi, wi璚 wypr鏏uje jego spos鏏 i primer

mam pytanko do os鏏 kt鏎e robi造 4" szeleczki. Pytanko tyczy si wielko軼i gwiazdek zastosowanych w tych瞠 4" szelkach, o r騜nych sk豉dach. Jakiej wielko軼i powinny by gwiazdki aby uzyska 豉dny efekt (chodzi mi tu o to aby np. za du瞠 gwiazdy po eksplozji nie si璕a造 ziemi, oraz o to aby zbyt ma貫 gwiazdy za szybko nie spalaly sie nie daj帷 praktycznie 瘸dnego efektu). Poni瞠j zamieszczam nazwy i sk豉d gwiazd. Prosze o wyrozumia這嗆 w tym lamerskim pytaniu, ale czasu mam coraz mniej a nie mam zbytnio jak robic pr鏏 gotowych szelek. Nie pytam si o wielko嗆 gwiazd tt ani chrysantem bo te wiem 瞠 mus瘸 by ok 10-15mm Razz

1. gwiazdki green strobe - jakiej wielko軼i powinna by gwiazdka?
azotan baru - 40
PAM - 18
HCB - 5
tr鎩siarczek antymonu - 7
siarka - 30

2. red magnesium - jakiej wielko軼i powinna by gwiazdka?
azotan strontu - 55
Mg - 28
paulon - 10
pcv - 7

3.golden vave - jakiej wielko軼i powinna by gwiazdka?
azotan potasu - 37
tr鎩siarczek antymonu - 9
Al p豉tki - 47
kwas borowy - 1
dekstryna - 6

4. silver vave - jakiej wielko軼i powinna by gwiazdka
nadchloran potasu - 50
Al p豉tki - 50
robi貫m pr鏏y tej gwiazdki o r騜nej wielko軼i. gwiazdka 10 mm pali豉 si 3,5 sekundy, gwiazdka 15mm pali豉 sie 5 sekund, gwiazdka 17 mm pali豉 sie ok 9 sekund :O. Gwiazda pali si p造nnym aluminium, nie chcia bym dosta takim kawa趾iem je郵i gwiazda by豉 by za du瘸 :/ dla por闚nania gwiazda TT 15 mm pali sie ok 2,5 sekundy

prosz o komentarze co do tego postu tylko osoby kt鏎e mia造 styczno嗆 z 4" bo one z w豉snego do鈍iadczenia wiedz najlepiej jak uzyska po膨dny efekt ;p

-----
a jeszcze pytanko, jakiego typu gwiazdy (o jakim charakterystycznym, przewa瘸j帷ym sk豉dzie) w szelkach 4" powinny mie gdzie tak z 15mm? opr鏂z TT i chrysantem
Pozdrawaim
pietom
Powr鏒 do g鏎y
Piroman2

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Sro Cze 11, 2008 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Green strobe od 5 - 6mm, (og鏊nie stroby ma貫 dawa..)
red Mg, 7 - 8mm
+/- 1mm

3 i 4 nie wiem, cho da豚ym napewno 10 czy 11mm dla tych ogonowych..
ale mam s豉b pami耩.. zreszt red Mg robi貫m ci皻e..

pietom napisa:
Serdeczne dzi瘯i Smile
a jeszcze pytanko, jakiego typu gwiazdy (o jakim charakterystycznym, przewa瘸j帷ym sk豉dzie) w szelkach 4" powinny mie gdzie tak z 15mm? opr鏂z TT i chrysantem

Og鏊nie to tak jak piszesz, wszystko typu "streamer", willow itp.. Cho pami皻aj, 瞠 to zale篡 od nas co chcemy uzyska. Nikt nam nie broni mie 4" i pu軼i j wy瞠j. W ko鎍u to w zale積o軼i od rodzaju szelki daje si te proch miotaj帷y. Bo nie do wszystkich szelek 4" u篡wa si tej samej ilo軼i "lift'a".
Wiele jest modyfikacji r騜nych przepis闚 i w豉snych kombinacji, ci篹ko to jako podzieli. Ale kolorowe gwiazdy z regu造 robi si male, 8-10mm, jeszcze i tak to zale篡 od kompozycji.
Wymieniona red metallic czy green metallic, te na bazie pvc, mg, azotanu pal si d逝go:) Ja stosuje ci皻e..
No i w豉郾ie powierzchnia to jest niesamowicie wa積a, w ko鎍u decyduje o szybko軼i palenia gwiazdy i efekcie na niebie.
Mo積a zrobic wi瘯sze gwiazdy i mie inny efekt, .. wi瘯sze gwiazdy b璠a ju kometami i np b璠zie szel typu palm..
Jak zwykle, jest w cholere czynnik闚, nie ma na to jednego wzoru, schematu, w豉sne do鈍iadczenie, wyobra積ia, a przede wszystkim ch耩 uzyskania danego efektu jest tutaj wa積a.
Dodam jeszcze 瞠 z wla郾ego do鈍iadczenia, jak napisa貫m wy瞠j, male nale篡 robi stroboskopy.. w szelce przebadanej przeze mnie z autopsji, a to by豉 chyba 5", stroby jako pistil mia造 maks po 5mm, ...
Ale stroboskopy wygl康aj paskunie gdy b璠a du瞠.. bo opadn na ziemie i jeszcze mog przysmarzy widownie Exclamation
A og鏊nie to proponuje /star guna/ wykorzysta do badania, jak gwiazdka zachowuje si w locie.
pozdrawiam
szelkomaniak P2

pietom

PostWys豉ny: Sob Cze 14, 2008 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a pytanko odno郾ie gwiazdek 鄴ltych stroboskopowych. nie posiadam szczawianu sodu ani nie mog nigdzie dosta, w sklepie chemicznym w miejscowo軼i kt鏎ej mieszkam maja tylko opakowania po 0,5kg po 170z z groszami... Czy znacie mieszank nie wymagaj帷 szczawianu sodu? Lub ewentualnie czy da si go czym zast徙i. Nie wiem jak rol odgrywa tu szczawian sodu przy spalaniu gwiazdki :/
Powr鏒 do g鏎y
Wiktor

Do陰czy: 28 Sie 2003
Sk康: z PiroChem

PostWys豉ny: Sob Cze 14, 2008 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Keten ma szczawian sodu w zno郾ej cenie www.keten.org.pl, w kt鏎ym AFNie jest fajny artyku o produkcji szczawian闚 i benzoesan闚 metali dla nas "kolorowych".

Pozdrawiam
Wiktor

pietom

PostWys豉ny: Pon Cze 16, 2008 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobi貫m sobie pr鏏n mieszank bez szczawianu sodu. pail豉 si stroboskopowo ale na ciemny 鄴速y lekko przypominaj帷y pomara鎍zowy kolor. doda貫m azotanu sodu i nie zauwa篡貫m r騜nicy. Czy ten szczawian faktycznie poprawi kolor na 鄴速y? Bo je郵i nie to nie ma sensu kupowa ca貫go kg je郵i potrzebowa bym jakie 100g max

Oby這 si bez szczawianu, gwiazdka po wyschni璚iu daje pseudo 鄴速y kolor Razz

A teraz sprawa kolejnej gwiazdki. R闚nie 鄴速ej o sk豉dzie:
60% KCLO3
40% benzoesan sodu

niewielka ilo嗆 tej mieszanki spala si b造skawicznie, 2 gramy zamkni皻e w kinder niespodziance i obwi您ane ta鄉 daj huk por闚nywalny do petardy typu "achtung" Very Happy
Moje pytanie tyczy si bezpiecze雟twa sk豉du tej mieszanki oraz wra磧iwo軼i na bod嬈e mechaniczne. Czy mieszanka nie zapali si podczas mieszania, oraz jak zachowuj si gwiazdki po okresie x miesi璚y?
Zastanawiam si jeszcze nad tym czy mo積a u篡 tego sk豉du w postaci granulatu do miotania i rozrywania szelek? Pali si ona b造skawicznie i wydziela przy tym bardzo du穎 gaz闚.
Powr鏒 do g鏎y
GUN_1917
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Cze 18, 2008 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi軼ie mo積a - gwiazdki na si貫 te da sie z tego robi
z dodatkiem Fe2O3 i w proporcjach 70 :30 powinno gwizda w locie tylko trzeba bindowa NC
Powr鏒 do g鏎y
MIROR

Do陰czy: 06 Maj 2006

PostWys豉ny: Sro Cze 18, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy mo積a u篡 tego sk豉du w postaci granulatu do miotania i rozrywania szelek

Co do miotania to mog by problemy z wytrzyma這軼i mo寮zierza. A je瞠li chodzi o rozrywanie szelek to mog by problemy z zapalno軼i gwiazdek.

Og鏊nie to my郵 瞠 nale篡 ogranicza u篡cie KCLO3...

Do陰czy: 28 Maj 2007
Sk康: wiedziec wszystko

PostWys豉ny: Sro Cze 18, 2008 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIROR napisa:
Og鏊nie to my郵 瞠 nale篡 ogranicza u篡cie KCLO3...

buahahahaha Nic bardziej mylnego. Wed逝g mnie mozna w100% wywali w k徠 albo do utylizacji Wink wszelkie chlorany V jak i po cz窷ci VII Laughing wyjatkiem jest niebieski kolor gwiazdek i inne egzotyki. teraz robie szelki 2" kuliste bez chloran闚 Exclamation Exclamation kolorki, wst璕i, saluty ni grama chloranu (no chyba 瞠 w wisko czego wpakowali Razz )I co naj鄉ieszniejsze obklejanie bez zabawy w paskowanie tylko srajta鄉 z wikolem i jazda Cool Cool wed逝g mnie chlorany V w szelkach to stara niebezpieczna metoda Rolling Eyes kt鏎 ja ju wywali貫m Twisted Evil
Nowe has這 dla szelek:
Azotany ponad wszystko Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
KClO3 to g闚no nadajace si najwy瞠j do MWK

P.S przyznaje 瞠 kiedy zachwala貫m herbatk H3 ale to by這 i ca貫 szcz窷cie min窸o Exclamation
Powr鏒 do g鏎y
Artpi

Do陰czy: 07 Mar 2004

PostWys豉ny: Sro Cze 18, 2008 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , z mojego do鈍iadczenia mog podpowiedzie wszystkim zainteresowanym szczawianami ze to s bardzo wdzi璚zne zwi您ki do gwiazdek . ζtwo嗆 otrzymywania i dobre barwienie p這mienia zach璚a do ich syntezy . Szczawiany takie jak , szczawian sodu najsilniej barwi p這mie na kolor bursztynowo 鄴速y , szczawian strontu przyjemny czerwono karminowy niezbyt intensywny kolor ale 豉dny , szczawian baru zupe軟ie delikatny zielony p這mie raczej jak limonka , mo積a otrzyma na dwa proste sposoby z kwasu szczawiowego , albo z szczawianu amonu . Stosuj帷 jak彗olwiek rozpuszczalna s鏊 sodu , strontu czy baru , z powodu bardzo ma貫j rozpuszczalno軼i w wodzie np. Na2C2O4 tylko 3,4 g w 100 g wody o temperaturze 20 C , a 6,3 g w 100 C .

H2C2O4 + Na2CO3 -> Na2C2O4 + CO2 + H2O albo zamiast w璕lanu zastosowa do zoboj皻niania NaOH

A tak to wygl康a w praktyce 50 g krystalicznego kwasu szczawiowego rozpuszczamy na gor帷o oko這 80 C w 50 ml wody destylowanej , i 32 g NaOH w 100 ml wody destylowanej . Do roztworu kwasu powoli wlewamy i mieszamy roztw鏎 wodorotlenku , wytraca si drobnokrystaliczny szczawian . Po ca趾owitej reakcji warto sch這dzi ca這嗆 , ods帷zamy , p逝czemy zimna destylowana woda oraz suszymy .
Inne reakcje przebiegaj niemal analogicznie nale篡 odmierza sole w stosunkach stechiometrycznych .

Gwiazdki na chloranie potasu 豉dnie si spalaj kr鏒kim czystym p這mieniem bez popio逝 , na nocnym niebie bardzo 豉dnie wygl康aj , klasyczna masa jest poni瞠j ,zmieniaj帷 szczawian zmieniamy barw p這mienia .

BURSZTYNOWA
KCLO3 - 60
Na2C2O4 - 26
Szelak - 14
Dex - 5%
Woda-Alkohol 65/35

I jeszcze taka rada dla kolegi „ piotem „ masa o sk豉dzie 60% KCLO3
40% benzoesan sodu to typowa masa na 鈍iszcza造 wra磧iwa na uderzenia i tarcie , i zdecydowanie nie nadaje si na gwiazdki ani do rozrywania szelek . Powod闚 jest kilka , u篡ta jako burst rozwali szelk w rurze w momencie odpalania wskutek wewn皻rznego tarcia , bardzo szybkie wybuchowe spalanie typowe dla FB - 闚 dyskwalifikuje ja jako masa gwiazdkowa . W prawdzie stosuje si nieco tej masy jako ma造 dodatek do bursta w formie ma貫go „ woreczka papierowego dos這wnie kilka gram „ dla wzmocnienia efektu d德i瘯owego , lecz jest to raczej sporadycznie u篡wane rozwi您anie . Co niekt鏎zy stosuj te mas do miotania , lecz to nie jest dobrym rozwi您aniem z powodu nie przewidywalnosci dzia豉nia w danych warunkach , a poza tym to nie jest masa do miotania .To tyle z grubsza co od siebie chcia貫m nadmieni .

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Arkadiusz
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Cze 19, 2008 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla widza na "dole" co ogl康a efekt na niebie licz si tylko 4 barwy : niebieska, czerwona, zielona, 鄴速a. Im bardziej czysta tym lepszy wyr鏏. Ka盥a barwa o mniejszej czysto軼i jest wad, kt鏎 fachowiec zobaczy. Znam od podszewki szelki w這skie. Gwiazdki t逝k w betoniarce na KCLO3 cho powinni na kclo4 bo tak maja napisane w "dokumentacji" ( zwykle to tylko do嗆 proste rysunki z這瞠niowe plus w豉sne zapiski w szkolnym zeszycie). St康 rok w rok we w這szech jest kilka gro幡ych wypadk闚 przy produkcji piro

Zbiorczy wykaz wypadk闚 we w這szech przy produkcji wyrob闚 pirotechnicznych ( 廝鏚這 )

Firma robi帷a szelki zwykle ma tylko kilka receptur na gwiazdki a potem je powiela w r騜nych wyrobach. Masa na kclo3 jest niebezpieczna nie tylko z benzoesanem ale z wszelk organik.

Kolory gwiazdek firmy ( nawet nie wiem czy jeszcze istnieje ) w這skiej w Polsce s o niskiej czysto軼i barwy.

Pozdr. A
Powr鏒 do g鏎y
slu_1982

Do陰czy: 21 Lip 2007
Sk康: Zza P這tu

PostWys豉ny: Pi Cze 20, 2008 11:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobi貫m na szybko test gwiazd "Granite", SM te malutkie MP by這 ma這 bardzo ma這 i dlatego zrobi貫m troch wi璚ej ma造ch gwiazdek ni par wi瘯szych, ale teraz wiem 瞠 te par wi瘯szych by這 by lepsze. jedno sm nie wysz這- za s豉ba przybitka. Jak b璠 mie cynk to nowe testy b璠 na wi瘯szych ju.

http://pl.youtube.com/watch?v=H5OiR--R4Zw
chyba opieprz mi si nale篡 Laughing Mad

Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
pietom

PostWys豉ny: Pi Cze 20, 2008 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ledwo wida :/ jaki kolor powinny mie te gwiazdki?
Powr鏒 do g鏎y
slu_1982

PostWys豉ny: Pi Cze 20, 2008 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki zielonawo wodno aqua Laughing wiem nie wiele wida, u mnie na ziemi pali造 si na w豉郾ie taki jakby jasny zielony a w powietrzu na lekko niebiesko jak dostan cynk (mo瞠 kto zaproponuje Razz ) to przetestuje na wi瘯szych gwiazdach, przynajmniej co robi, testuje Wink

W ko鎍u mo積a powiedzie sukces. Znalaz貫m czas, ch耩 i zaatakowa貫m rurk pcv pilnikiem. Wypr鏏owa貫m dwa sk豉dy:

I:
65g azotanu baru
14g al
8g pcv (pcw to to samo tyle 瞠 po Polsku)
8g Siareczka
3,5g Dex

Od razu zrobi貫m 100g i odpali貫m na pr鏏. Moja ocena na pocz徠ku to 3/5 Wydawa這 mi si 瞠 ten sk豉d nie dor闚nuje gwiazdom green TT Dzisiaj je potoczy貫m i od razu wrzuci貫m w p.cz+al na oko... po primowaniu odsia貫m nadwy磬 primera i do suszenia. po sze軼iu godzinach odpali貫m jeszcze wilgotn na pr鏏. Primer z wilgotn gwiazd da sobie rad wi璚 z such tym bardziej da. Teraz ocena z palenia si wilgotnej gwiazdy to 5/5... Spodoba造 mi si.

II:
50g A.baru
30g Mg
20g pcv

Nie toczy貫m nie lepi貫m... usypane par g tej MP bardzo mi si spodoba這, jasny 豉dny zielony b造sk, nied逝go je polepie...

Dodatkowo primowa貫m dzisiaj gwiazdy S-wawe MP 50% Sr(no3), 25%cukier i reszta kclo3. Uda這 mi si je dosy grubo zaprimowa ale musz to jeszcze raz powt鏎zy i wydaje mi is 瞠 ju b璠zie dobrze chyba 瞠 jeszcze raz je cieniutko peczetem przejecha Primer jedna warstwa ju wysech ku mojemu zdziwieniu Smile

Co do GreenTT :

KClO3 - 45%
Ba(NO3)2 - 30%
S - 20%
C - 5%

To nawet na w豉snym przez siebie samego w璕lu nie dzia豉造. inne sk豉dy dzia豉j wi璚 to nie chyba wina wagi... Rolling Eyes I nie wydaje mi si 瞠 to jest kwestia odpowiednio rozdrobnionych sk豉dnik闚. Wcze郾iej kiedy jeszcze wychodzi造 mi te gwiazdy a.baru sam w elektryku jecha, siarka z w璕lem razem i dzia豉這 teraz tak samo robi i jak wiadomo >ty貫k<. Aby wszystko dobrze wymieszane by這 to ca陰 MP zamyka貫m w pude趾u plastykowym i trz帷ha貫m.... tak瞠 przez po鎍zoch lecia這. Po dodaniu nawet dekstryny nic si nie zmienia這. Hm...

Powr鏒 do g鏎y
Achtung

Do陰czy: 26 Lut 2003
Sk康: Londyn

PostWys豉ny: Nie Lip 06, 2008 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, po d逝窺zej przerwie wzi窸y mnie wyrzuty sumienia. Kiedy dosy mocno stara貫m si udziela a teraz tylko czytam nowe posty i siedz cicho.

do rzeczy. pewnie dziwicie si czemu pisz w gwiazdkach Cool
jak siedzia貫m jeszcze w piro wpad mi do g這wy pomys na dosy ciekawe gwiazdy. technologia ich produkcji nie wiele si r騜ni od zwyk造ch gwiazd ci皻ych, jedyne co zmieniamy to upychanie mas w 3 warstwach. najpierw woln (czy jasna czy ciemna nie jest wa積e) p騧niej szybk najlepiej kontrastuj帷 z pierwsz kt鏎a r闚nie b璠zie ostatni. oczywi軼ie primerujemy. ca貫 to papranie ma na celu zrobienie gwiazd kt鏎e b璠 si rozpada造 w locie na 2 cz窷ci, np falls kt鏎y w locie zamienia si w podw鎩ny TT. oczywiste jest 瞠 aby zrobi 豉dny efekt trzeba dobra lub samemu opracowa sk豉dy mieszanek na gwiazdy by w czasie lotu nie "zag逝sza造" si nawzajem, oraz spala造 si z odpowiedni pr璠ko軼i. mo積a r闚nie doln i g鏎n warstw przed primerowaniem pokry czym niepalnym coby to nam si za szybko nie skopci這. wiele rzeczy da si poprawi i wymy郵i, ale to zostawi ju Wam.

Pozdro.

rex123

Do陰czy: 12 Sty 2007

PostWys豉ny: Pi Wrz 26, 2008 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czy gwiazdki na Ba(NO3)2, KClO3, S i C (43, 34,19, nadaja si na gwiadki pumped Question Jako wewn皻rzny g這s rozs康ku ka瞠 mi nie prasowa tej mieszanki do formy gwiazdki, szczeg鏊nie, 瞠 podczas mielenia w mo盥zierzu mieszanka "strzeli豉" Exclamation Exclamation nic si nie sta這, po prostu puffniecie, troch prochu zosta這 rozrzucone na stole, oczywi軼ie tylko niewielka cz窷.
Powr鏒 do g鏎y
MIROR

Do陰czy: 06 Maj 2006

PostWys豉ny: Pi Wrz 26, 2008 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. W sk豉dzie brakuje lepiszcza (ale o tym chyba wiesz)
2. Nie mieszaj chloranu z siark bo ta mieszanina jest niestabilna, czego potwierdzeniem by tw鎩 wypadek przy mieleniu.

Przy samym prasowaniu nie powinno si nic sta bo mieszanka jest zwil穎na, dopiero jak gwiazdki wyschn mo瞠 by nieweso這.
Ja na twoim miejscu chloran zamieni豚ym na nadchloran.

PostWys豉ny: Pi Wrz 26, 2008 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez siarki to nie zadzia豉, sam kclo3 i w璕iel szczeli Confused a mama nie uczy豉 瞠 mielimy osobno albo w zestawach np. c, s lub ba(no3)2, s ?

Aha kiedy je ju w strzykawkach cisn掖em i na wilgotno nie s takie odwa積e.

Powr鏒 do g鏎y
prytul

Do陰czy: 07 Maj 2008

PostWys豉ny: Czw Gru 18, 2008 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DNF napisa 瞠by u篡wa gor帷ego primera na KClO4 o sk豉dzie:

KCLO4 - 33
Ba(NO3)2 - 34
Al. - 10
Szelak - 8
Sb2S3 - 9
+ NCL

Tyczy這 si to chyba gwiazdek zielonych o sk豉dzie:

50 Ba(NO3)2
25 PCV
25 Mg
o kt鏎e pyta pietom

Czy w tym sk豉dzie mo積a zast徙i szelak kalafoni ?
I o jakie dok豉dnie chodzi Al. ?
Znacie jeszcze jakie dobre primery z 豉two dost瘼nych odczynnik闚 do w/w gwiazdek zielonych ?
Powr鏒 do g鏎y
Piroman2

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Czw Gru 18, 2008 11:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kalafonia daje z鏊ty p這mie jak cholera... w zamierzch造ch czasach pr鏏owa貫m zamiast szelaku i w kolorowych gwiazdkach si nie sprawdzi這... Rolling Eyes Ale tutaj chodzi tylko o primer wi璚 moim zdaniem mo積a.
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Nast瘼ny
Strona 10 z 13

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum