Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Amunicja pirotechniczna do ASG - pytanie
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (militaria)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Wto Cze 03, 2008 11:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze swojej strony moge poleciæ popió³ z pieca CO wa¿ne ¿eby tka mniej wiecej odsiaæ przez sito (¿eby jaki¶ wegli nie by³o) i to do 3 woreczków po 200 g pod to 20g petarda z SSA i mamy imitator artylerii ciê¿kiej jak marzenie ...
Powrót do góry
Kysio



Do³±czy³: 26 Maj 2008
Posty: 7

PostWys³any: Sro Cze 04, 2008 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym chcia³, móg³bym zrobiæ imitatory nawet bomby atomowej, ³±cznie z podmuchem i grzybem Evil or Very Mad , ale po co? Otó¿ ca³y pic polega na tym, i¿ ASG ma sprawiaæ nam przyjemno¶æ, a nie wzbudzaæ lêk na wspó³graj±cych, postronnych i dawaæ amunicjê TVNowi i innym zrytym przedstawicielom pseudosprawiedliwo¶ci http://pl.youtube.com/watch?v=ZEczJ6wScTc&feature=related . Ostatnio mia³em "przyjemno¶æ" dostaæ ze stuningowanej do 500 FPSów <stóp na sek> emki i powiedzia³em sobie nigdy wiêcej! To jest chore!! Tatu¶ kupuje gówniarzowi co chce i ma je³op radoche, bo siê cz³owiek zwija. Teraz coraz wiêcej ludków wygania takie masakratory ze strzelanek, ale ja jestem za tym aby ich najpierw osrzelaæ z ich w³asnej broni, niech wiedz± co i jak.

20g petarda z SSA £O MATKO
GUN_1917 ch³opie ja stosuje 5gram Pcz i ¶wiat i ludzie

Lepiej dopracowaæ mo¼dzierze.
Arkadiusz to nie tak. Mo¿dzierz jest broni± stromotorow±, a tor lotu pocisku jest wycinkiem paraboli. Pocisk jest wrzucany w lufê, gdzie spada na iglicê i strza³. Zasiêg maksymalny osi±gamy przy k±cie 45 stopni.
Je¶li zasiêg max ma byæ 150 m to:
1 pocisku nie odpalisz na iglice
2 mo¿esz elektrycznie lub lontem, elektrycznie za du¿o zachodu
3 lont - za³adowanie pocisku trwa 2 sek.[ przy k±cie 45 stopni trzebo go dopchaæ rêcznie do dna ], wiêc trzeba 4 sek. zw³oki na loncie
4 nie zapalisz lontu nastêpnego nim pierwszy nie wyleci z lufy to 1-2 sek zw³oki
5 teoretycznie strzelisz 10 do 12 razy na minute, na testach wysz³o nam 5-6
6 zasiêg broni ASG to ¶rednio +/- 30 m, te lepsze do 50-60, ale te ju¿ bol±
7 w ile przebiegasz 100 m?
8 na 100 m przewy¿szenie powinno wynie¶æ ze 20m, mogê siê myliæ ale wysoko polecia³
9 masa x przyspieszenie ziemskie itd pocisk musi byæ jak najl¿ejszy

Jest mo¿liwo¶æ rozwi±zania tego problemu. Mo¿dzierz wielolufowy 10-20 rur i dopalany seri±, ale ile to bêdzie wa¿yæ i jak to nosiæ? W tej wersji bêdzie to sprzêt jednorazowego u¿ytku. Jeden napad ogniowy i chodu.

Wydaje mi siê ¿e rakiety bêd± bardziej przydatne. Zacz±³em temat w rakietowym przedszkolu.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
rex123



Do³±czy³: 12 Sty 2007
Posty: 53

PostWys³any: Sro Cze 04, 2008 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo¿na znacznie pro¶ciej. Mo¿dzierz ³adowany odtylcowo, "lufa" 3/4 " (PCW), d³ugo¶æ 110 cm. £adunek miotaj±cy: 5 gram s³abego, grubo zgranulkowanego prochu czarnego. "pocisk" wa¿y³ 45 gram, ³adunkiem rozrywaj±cym by³o 10 gram H3. K±t strza³u: trudny do podania, jednak napewno wiêkszy od 70*. Niestety, ¿le dobra³em opózniacz (w formie lontu visco) i zamiast imitacji strza³u z mo¼dzierza wysz³a szelka hukowa. Huk by³ solidny, 300 metrów dalej huk by³ bardzo g³o¶ny.
http://rapidshare.de/files/39618518/MVI_8178.AVI.html
Zmniejszaj±c k±t strza³u i zmniejszaj±c masê pocisku to pewnie i na 3 gramach p.cz. pocisk przelecia³by 150 metrów. Pocisk pasowa³ "idelanie" do mo¼dzierza, nawet nieprecyzyjne wykonanie rurki PCW nie powodowa³o nadmiernego luzu/klinowania siê pocisku w lufie.
Dodam, ¿e szelka eksplodowa³a w czasie spadania[tzn. wylecia³a ponad kadr]! (wystarczy prze¶ledziæ klatki filmu).

EDIT: poprawka, szelka miotana nie piêcioma gramami prochu, tylko czterema.

Kopia MVI_8178 na www2


Ostatnio zmieniony przez rex123 dnia Czw Cze 05, 2008 2:35 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Czw Cze 05, 2008 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chlopie a czy ja pisze ¿e to odpalasz w budynku no co za go¶æ ej no ja nie jestem kamikadze takie rzeczy to tylko w polu i raczej nie komu¶ pod nosem .... chodzi tylko o klimat a nie jakie¶ wybuchy pod nogami ...Poza tym jak masz na takiej petce która ju¿ jest w jakim¶ do³ku (czy kartonowej tubie) ³acznie 600g popio³u to raczej ¶rednio zauwa¿ysz ¿e by³o tam 20 g chodzi tylko o to ¿eby podrzuciæ ten popió³ w góre z wmiare sensownym przyspieszeniem... a na dodatek jak mówie nie bra³ by taki imitator czynnego udzia³u w rozgrywce od takie wybuchy w paru miejscach terenu dla urozmaicenia...

Sprawiasz wra¿enie takiego przem±drza³ego z WMASG co to wszystkie rozumy zjad³ a sam najwiekszym mentorem jest...

Ps. Tak w ogóle to jak my¶lisz co jest gro¼niejsze i daje wiêcej amunicji TVNowi taki imitator ostrza³u artylerii czy mo¿e kole¶ bieg±j±cy po polu z mo¿dzierzem z którego strzela do kolegów ?


Arkadiusz --> Co¶ siê nerwowy zrobi³e¶
Powrót do góry
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Cze 06, 2008 10:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz Kysio nam za³o¿enia techniczne do Twojego pomys³u g³ównie :

1. Jaki efekt
2. Czas dzia³ania
3. Zasiêg.

Od tego zale¿y reszta.


A.
Powrót do góry
Kysio



Do³±czy³: 26 Maj 2008
Posty: 7

PostWys³any: Sob Cze 07, 2008 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:
Napisz Kysio nam za³o¿enia techniczne do Twojego pomys³u g³ównie :

1. Jaki efekt
2. Czas dzia³ania
3. Zasiêg.



A.

Very Happy
1 zasiêg musi byæ od 50 do 160-200 m
2 masa ³±czna rakiety nie powinna przekraczaæ dla „od³amkowej” 80 gram ( chodzi o masê, która ewentualnie mo¿e spa¶æ na cz³owieka ), a dla dymnej 150 (dymna mo¿e byæ ciê¿sza i mieæ wiêkszy zasiêg, gdy¿ bêdzie u¿ywana do stawiania zas³on dymnych, 3-4 szt po 100 gram wystarczaj± wzupe³no¶ci)
3 opad rakiety powinien byæ stromotorowy, ZAKAZ strzelania na wprost
4 rakieta nie mo¿e zawieraæ ¯ADNYCH elementów metalowych lub ceramicznych, które mog³yby raniæ bawi±cych siê
5 paliwo POWINNO wypaliæ siê przed opadem rakiety
6 kaliber 40 - 60 mm
7 stabilizacja wydaje mi siê statecznikami, prêtowa ca³kowicie odpada
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Cze 07, 2008 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kysio napisa³:
......masa ³±czna rakiety nie powinna przekraczaæ dla „od³amkowej” 80 gram ( chodzi o masê, która ewentualnie mo¿e spa¶æ na cz³owieka ), a dla dymnej 150



Ka¿dy obiekt wystrzelony musi spa¶æ ................... ufffffffff, genialne Wink


Ale prêdko¶æ opadania ro¶nie do pewnej warto¶ci granicznej na skutek oporu powietrza.

Wzór na prêdko¶æ graniczn± wynosi

Vgr = sqrt(2mg/d*A*C), gdzie :

m - masa spadaj±cego cia³a = 0,008 kg
g- przy¶pieszenie ziemskie
A-pole poprzecznego przekoroju obiektu, za³ó¿my fi 5cm = 0,005 m
C-wspó³czynnik oporu zale¿ny od kszta³tu "g³owicy" czyli tej czê¶ci spadaj±cego wyrobu jaka napiera na powietrze. Przyjmijmy C = 0,5


St±d

Vgr = sqrt(1371) = ok. 37 m/s

Obiekt ten ma przy tej prêdko¶ci energiê kinetyczn±

Ek= m*V^2/2 = 54,8 J


T± sama energiê ma m³otek o ciê¿arze 1 kg i prêdko¶ci nieco ponad 10 m/s . Czyli zrzucony z wysoko¶ci 5,5 m

Przy masie spadaj±cej 150 gram bêdzie jeszcze "weselej"

Dla mnie to ma ma³y sens - przy za³o¿eniach jakie poda³ Kysio.

Pozdr. A


Arkadiusz --> Do wyliczeñ wstawi³em poprawne warto¶ci m = 0,08 m i fi 0,05 m, wiêc wynik jeswt ok


Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Nie Cze 08, 2008 12:23 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Kysio



Do³±czy³: 26 Maj 2008
Posty: 7

PostWys³any: Sob Cze 07, 2008 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to pojecha³e¶ po mnie jak po ³ysm koniu. Confused Czyli mówi±c w ludzkim problem nie ma rozwi±zania? To jak± masê musia³by mieæ dany pocisk aby spe³nia³ zak³adane warunki?
I :
m - masa spadaj±cego cia³a = 0,008 kg wydaje mi siê, ¿e 80 gram to 0,08 kg, nie cobym siê czepia³, mo¿e wkrad³ siê chochlik przy pisaniu, ale je¶li nie, to warto¶ci mog± byæ wiêksze. Wracam do punktu wyj¶cia.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sob Cze 07, 2008 9:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kysio napisa³:
.... Czyli mówi±c w ludzkim problem nie ma rozwi±zania? To jak± masê musia³by mieæ dany pocisk aby spe³nia³ zak³adane warunki?



Co zrobiæ masz we wzorze na Vgr


Vgr = sqrt(2mg/d*A*C)

Mo¿esz

1. Rakietê zrobiæ z czepcem balistycznym odrzucanym ( aby rakieta mia³a niski opór ) po np. 3 s. Wtedy masz C = 1 dla p³askiej powierzchni nacieraj±cej. Mo¿esz te¿ zwiêkszyæ A ale to ¼le dla rakiety a dobrze zrobi dla tego "cuda" co spada.
Ale i tak bez wyliczeñ wg mnie nie zejdziesz z Vgr poni¿ej 20 m/s - o wiele za du¿o - bo powinno byæ maks. kilka m/s.

2. Albo do tego "od³amkowego" co spada daæ spadochron - wklei³em u¶miech ale widzia³em bardzo tanie rozwi±zania jak w gwiazdce o¶wietlaj±cej do naboju. sygna³owego kal. 26 mm.


Twojej "zabawki" nie da rady - w miarê zgodnie ze zdrowym rozs±dkiem - zaprojektowaæ bo nawet spad mo¿e nie zadzia³aæ albo zadzia³aæ z opó¼nieniem Rolling Eyes .


Pozdr. A
Powrót do góry
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sob Cze 07, 2008 9:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo musia³a by wybuchaæ w powietrzu przy za³o¿eniu ¿e sie w nim znajduje czyli idealnie na koñcu pracy silnika - Tylko to wymaga powtarzalnego silnika
Powrót do góry
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Sob Cze 07, 2008 11:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:

Wzór na prêdko¶æ graniczn± wynosi

Vgr = sqrt(2mg/d*A*C), gdzie :

m - masa spadaj±cego cia³a = 0,008 kg
g- przy¶pieszenie ziemskie
A-pole poprzecznego przekoroju obiektu, za³ó¿my fi 5cm = 0,005 m
C-wspó³czynnik oporu zale¿ny od kszta³tu "g³owicy" czyli tej czê¶ci spadaj±cego wyrobu jaka napiera na powietrze. Przyjmijmy C = 0,5


St±d

Vgr = sqrt(1371) = ok. 37 m/s


Pozdr. A


Jak widac z powy¿szego doskonale siê bawisz Arku, bo takie "szkolne" b³êdy mog³e¶ pope³nic tylko po bli¿szym spotkaniu z kilkoma ¿ubrami Smile
Ma³a korekta:

m - masa spadaj±cego cia³a = 0,08 kg
g- przy¶pieszenie ziemskie 9,81m/s^2
A-pole poprzecznego przekoroju obiektu, za³ó¿my fi 5cm = ok. 0,002m^2
Cx-wspó³czynnik oporu zale¿ny od kszta³tu "g³owicy" czyli tej czê¶ci spadaj±cego wyrobu jaka napiera na powietrze. Przyjmijmy C = 0,5
d- gêsto¶c powietrza ok. 1kg/m^3

Z prostej arytmetyki Vgr=28m/s

Nie jest to wielki b³±d (30%), ale w po³±czeniu z faktem, ¿e omawiany obiekt raczej jej nie osi±gnie, bo nie starczy mu na to czasu (chyba, ¿e bêdzie mia³ znacz±co du¿± prêdko¶c pocz±tkow±), robi ju¿ spor± ró¿nicê, zw³aszcza przy wyliczeniu energii "pocisku".
Ek dla Vgr wynosi ok 31 ¿uli Smile.
Porównanie do spadaj±cego m³otka jest spektakularne, ale w tym przypadku niezbyt adekwatne do sytuacji (k³ania siê zasada: co jest ciê¿sze kilo pierza, czy kilo o³owiu).
Porówna³ bym to raczej do 1kg torby z m±k±, spadaj±cej z ok. 3 metrów.

Oczywi¶cie ca³kowicie siê z Tob± zgadzam, ¿e u¿ywanie takich wynalazków jest gro¼ne i bez sensu (jak lokata ).
pozdrawiam G.M.


Ostatnio zmieniony przez B&G dnia Nie Cze 08, 2008 10:40 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Cze 08, 2008 8:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
...Jak widac z powy¿szego doskonale siê bawisz Arku, bo takie "szkolne" b³êdy mog³e¶ pope³nic tylko po bli¿szym spotkaniu z kilkoma ¿ubrami Smile
Ma³a korekta:

Z prostej arytmetyki Vgr=28m/s

Nie jest to wielki b³±d (30%),

Porównanie do spadaj±cego m³otka jest spektakularne, ale w tym przypadku niezbyt adekwatne do sytuacji (k³ania siê zasada: co jest ciê¿sze kilo pierza, czy kilo o³owiu).
Porówna³ bym to raczej do 1kg torby z m±k±, spadaj±cej z ok. 3 metrów.



Pope³ni³em drobny lapsus ale w kalkulator wklepa³em ju¿ prawid³owe warto¶ci 0,08 kg oraz 0,05 m wiêc same wyliczenia wysz³y mi te¿ poprawne czyli 37 m/s. I wstawi³em gêsto¶æ powiettrza 1,168. Byæ mo¿e wysz³o Ci 28 m/s poniewa¿ wstawi³e¶ gêsto¶æ powietrza nieco mniejsz± czyli 1 kg/m^3.


Co do skutków uderzenia. M±k± jest w cieñkiej torebce. Uderzenie spowoduje rozerwanie cieñkiego woreczka i rozproszenie m±ki na celu.

Si³a dzia³aj±ca na cel

F = m*a , gdzie :

m- masa pocisku
a - opó¼nienie ( czyli ujemne przy¶pieszenie w trakcie hamowania np. na g³owie Rolling Eyes ).

M³otek ca³y czas zachowa swoje m, m±ka te¿ ale ulegnie rozproszeniu znacz±co zmniejszaj±c warto¶æ opó¼nienia a poniewa¿ "fragmenty" m±ki nadal bêd± siê poruszaæ. To o to opó¼nienie a chodzi a nie o to co "jest ciê¿sze w pró¿ni" Wink

To samo co dotyczy m±ki dotyczy innych ³atwo ulegaj±cy defragmentacji wyrobów. Dlatego chiñczycy tyle gipsu i trocin stosuj± w swoich wyrobach plus ich powiêkszenie Wink

Mi³ego dnia A


Ostatnio zmieniony przez Arkadiusz dnia Pon Cze 09, 2008 6:39 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Nie Cze 08, 2008 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czy siak, mam wra¿enie, ¿e lepsze by³o by zastosowanie obliczeñ na rzut uko¶ny.
Obliczanie Vgr w tym przypadku ma tyle sensu co lokata Laughing .
G.M.
P.S.
Z matematyki której mnie uczono wynika, ¿e zwiêkszenie warto¶ci gêsto¶ci powietrza w tym przypadku zwiêksza mianownik, a co za tym idzie ZMNIEJSZA wynik koñcowy.
Cu¶ kombinujesz Wink Laughing
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Nie Cze 08, 2008 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
......A-pole poprzecznego przekoroju obiektu, za³ó¿my fi 5cm = ok. 0,002m^2 ...............Z matematyki której mnie uczono wynika, ¿e zwiêkszenie warto¶ci gêsto¶ci powietrza w tym przypadku zwiêksza mianownik, a co za tym idzie ZMNIEJSZA wynik koñcowy.:




Promieñ 2 cm = 0,02 m a nie 0,002 m - pope³ni³e¶ taki sam lapsus jak mój Wink . Nie wiem dlaczego Ci wysz³o 28 m/s i nie sprawdzam tego poniewa¿ to co wyliczy³em formalnie jest poprawne. Czy 28 czy 37 m/s, jeden diabe³ ( choæ dociekliwi mog± sprawdziæ ). Wg mnie 37 m/s jest poprawne a ja nie to bêdzie kolejny lapsus ( mówimy o prostych b³êdach rachunkowych ) Razz

Skoro Kysio piszê o locie stromotorowym to sk³adowa prêdko¶ci pozioma bêdzie mieæ mniejsz± warto¶æ ni¿ sk³adowa pionowa. Co najwy¿ej oberwiemy równie mocno ( tak naprawdê mocniej ) "pod k±tem" zamiast ( l¿ej ) "z góry" Very Happy

Pozdr. A
Powrót do góry
B&G



Do³±czy³: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Sk±d: Uæ

PostWys³any: Nie Cze 08, 2008 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arkadiusz napisa³:



Promieñ 2 cm = 0,02 m a nie 0,002 m - pope³ni³e¶ taki sam lapsus jak mój ....
Pozdr. A


Nie pope³ni³em b³êdu, poniewa¿ wyra¼nie napisa³em:
A- pole... ok. 0,002 m^2
A reszta to arytmetyka...
Mniejsza z tym.

G.M.

Arkadiusz --> Ok, nieuwa¿nie przeczyta³em ale tak czy siak wyjdzie 37 m/s.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Inne (militaria) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP