Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Prawo i Modelarstwo Rakietowe
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Nuclear Rocket



Do³±czy³: 04 Lut 2007
Posty: 2
Sk±d: £ód¼

PostWys³any: Nie Lut 04, 2007 11:14 pm    Temat postu: Prawo i Modelarstwo Rakietowe Odpowiedz z cytatem

chcialem poszukac troche informacji na temat polskiego prawa dot. modelarstwa rakietowego... otoz wiem ze przechowywanie chemikaliow w warunkach domowych jest zabronione Twisted Evil tak samo z karmelka i p.cz. czyli ze budowanie rakiet takze nie bedezie tolerowane... bo chodzi mi o to ze jak zbuduje mala rakietke ktora poleci na kilkadziesiat, kilkaset metrow max. i bedzie dymek i ktos zauwazy to czy musze posiadac jakies papiery zeby sie wywinac? no w koncu jest to rakieta mojej konstrukcji, ktora bedzie w miare podobna do rakiet sprzedawanych w sklepach a do nich chyba nie jest to potrzebne Rolling Eyes ogolnie szukalem juz na kilku forach (moze kiepsko) ale nie chce miec potem problemow jakis Very HappyVery HappyVery Happy sorry za noobostwo i za bledy w pisowni ale pisalem to dosc szybko Embarassed pzdr
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jacek R.



Do³±czy³: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Sk±d: Z ³±k Arkadii a tak serio Kraków

PostWys³any: Pon Lut 05, 2007 6:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je¶li latasz na fabrycznych modelarskich silniczkach to jeste¶ bezpieczny. Jesli robisz je sam to ju¿ nie bardzo. A za odczynniki nie mog± Cie udupiæ- ich posiadanie jest legalne.
_________________
Czasem okoliczno¶ci zmuszaj± cz³owieka do porzucenia swojej dawnej dzia³alno¶ci Sad
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Adres AIM
Nuclear Rocket



Do³±czy³: 04 Lut 2007
Posty: 2
Sk±d: £ód¼

PostWys³any: Pon Lut 05, 2007 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki... najpierw chce wyjsc na czysto Very Happy interesuje sie chemia i chce cos zaczac robic ale obawiam sie konsekwencji jakby jakis posterunkowy mnie zobaczy³ Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Sro Mar 28, 2007 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noo tak - ale z tego co mi wiadomo - mo¿na zdobyæ na to odpowiednie papiery i budowaæ (chyba) bez ograniczeñ...

W³a¶ciwie, to jak je mo¿na zdobyæ??
Powrót do góry
krissmann



Do³±czy³: 19 Mar 2006
Posty: 108
Sk±d: Toruñ

PostWys³any: Sro Mar 28, 2007 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Polskim prawem i urzêdami nie jest to na pewno proste i chyba nie warte czasu jaki stracimy Crying or Very sad
_________________
Piszê poprawnie po polsku
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Arkadiusz
Go¶æ





PostWys³any: Sro Mar 28, 2007 9:18 pm    Temat postu: Re: Prawo i Modelarstwo Rakietowe Odpowiedz z cytatem

Nuclear Rocket napisa³:
chcialem poszukac troche informacji na temat polskiego prawa dot. modelarstwa rakietowego...



O prawie na forum nieco wiêcej jest TU i TU

Ostanio premier twierdzi³, ¿e "bufetowa" musi odej¶æ a TK powiedzia³ "cu¶" innego. 10 prawników i kilka zdañ i tak jest zawsze i wszêdzie Rolling Eyes . Nie wspomnê o tym ,¿e mam gdzie¶ wyrok ( zapisa³em sobie jako ¶mieszny ¿art - niestety to prawdziwe ¿ycie Rolling Eyes ) jak ¶lepego pasa¿era samochodu osobowego skazano za prowadzenie auta ( prawdziwy kierowca uciek³ ).

Nie mniej osobi¶cie uwa¿am ,¿e robienie SR jest co najmniej tolerowane ( wg mnie zgodne z prawem ) o ile :

1. Nie zagra¿asz innym osobom i mieniu ( np. topi±c kg karmelki w domu )- to najwa¿niejszy punkt

2. Silniki i rakiety testujesz w taki sam sposób jak w pkt 1.

3. Robisz nie wielkie silniczki. I topienie karmelki na pewno nie w domu. W ka¿dym razie w taki sposób aby zapewniæ pkt. 1


Na swiecie jest setki albo i tysiace stron po¶wiêconych amatorskim silniczkom i rakietom i nie widzê aby za te hobby ludzi wsadzali do pierdla Rolling Eyes


Pozdr. A
Powrót do góry
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sro Mar 28, 2007 10:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A....no i po¶wiêciæ silnik przed odpaleniem...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
WodzU



Do³±czy³: 24 Lip 2007
Posty: 26

PostWys³any: Sob Maj 17, 2008 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z góry przepraszam, ¿e od¶wie¿am temat ale wydarzy³a mi siê nie ciekawa sytuacja i za bardzo nie wiem co robiæ.
Przeczyta³em posty wy¿ej ale dalej mam w±tpliwo¶ci.. przejdê do setna sprawy.. do miejsca gdzie odpalam wszystkie moje dzie³a mam oko³o 3 km pod górê.. skonstruowa³em dyszê i chcia³em j± przetestowaæ.. a jako, ¿e nie chce mi siê zapierdzielaæ 3km pod góre w s³oñce poszed³em za dom to odpaliæ. Pech chcia³, ¿e mieszkam obok fl±dry (starsza kobieta, 60 lat istne wcielenie SB) i musia³a to zobaczyæ po 15 minutach przyjecha³ dzielnicowy z zapytaniem co ja robiê ?! Ta s#ka z mord± do niego, ¿e bomby konstruuje.. i ha³asuje i w ogóle ma³y achmed jestem... Twisted Evil ju¿ chyba kosiarka dzia³a g³o¶niej od tego silniczka ale >z³a kobieta< musia³a siê do mnie dowaliæ. W ka¿dym razie dzielnicowy mnie spisa³.. imiê, nazwisko itp. nic nie powiedzia³. Chcia³ wej¶æ do domu ale powiedzia³em, ¿e bez nakazu nie wpuszczê.. jak niebieski pojecha³ schowa³em saletrê, siarkê itd. Wróci pewnie z nakazem.. czego mogê siê spodziewaæ ? Sprawa w s±dzie ? Troszkê sie bojê.. bo to moje pierwsze starcie z niebieskimi.. korpusy.. saletrê.. siarkê i wszystko co podejrzane ju¿ zniknê³o z domu.. Twisted Evil Co mogê jeszcze zrobiæ ? Oprócz czekania.. grozi mi jaka¶ grzywna ? Za³o¿enie kartoteki ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
beaker



Do³±czy³: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWys³any: Sob Maj 17, 2008 3:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej
Wazne co powiedziales dzielnicowemu Wink powiedz ze odpaliles ma³a rakietke kupion±.
A btw, to masz nauczke, testowac cos za domem Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
p8p8



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 180
Sk±d: granica UE.. taki kraj Polska mo¿e kto s³ysza³ :D

PostWys³any: Sob Maj 17, 2008 4:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym hobby jest tak ¿e najlepiej maj± osoby mieszkaj±ce na kompletnym zadupiu (czyt. pojedyñcze gospodarstwo a wokó³ w promieniu 2 km oprócz pól nic nie ma) ja wogule nie odwa¿y³ bym siê odpalenie czego¶ w pobli¿u bloków czy na typowym osiedlu gdzie dom stoi ko³o domu
a co do twojego przykrego zda¿enia to poprostu pozb±d¼ sie wszystkiego z domu do czego siê mo¿na przyczepic i tyle tera ju¿ wiêcej nie da siê zrobic ja na twoim miejscu je¶li bym wiedzia³ ¿e mam s±siada który donosi nigdy nie odwa¿y³ bym sie testowac tam silnika. Pozatym je¶li to by³o naprawde blisko budynku to zaniedba³es BHP.. nie³adnie
pozdro
p8p8
p.s jak du¿y by³ ten silnik?

_________________
ju¿ siê w to nie bawie, jedynie doradziæ co¶ moge....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
WodzU



Do³±czy³: 24 Lip 2007
Posty: 26

PostWys³any: Sob Maj 17, 2008 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisa³em wy¿ej normalnie wszystkie wyroby odpalam na zadupiu.. ale w jakiej¶ metropolii nie mieszkam (wie¶ pod 120 ty¶ miastem) mieszkam w domu na ulicy Razz

BHP nie zaniedba³em.. mam hamownie(prototyp ale jest) i hmmm... dzia³kê mam tak zabudowan±, ¿e z ty³u mam kostkê u³o¿on± i du¿o miejsca wolnego i akurat obok jest dom w którym nikt nie mieszka a w nastêpnym ta kurwa i tak ma akurat balkon, ¿e widzi wszystko co robie w ogródku/z ty³u a najlepsze jest to, ¿e siedzi ca³y dzieñ z lornetk± i zapisuje co kto robi Laughing Laughing Nie mam tak zbudowane, ¿e dom jest na domie... tylko mi siê na spokojnie mieszcz± 3 samochody z ty³u.. miejsca du¿o jest.

Sr malutki 80g, chcia³em tylko wypróbowaæ dyszê z poxiliny (czy jak to siê pisze). Niebieski przyjecha³ ta ¿ydówka zobaczy³a, ¿e przyjecha³ to polecia³a z mord± i ¿e alkaide w domu trzymam.. spyta³ siê co robie, powiedzia³em ¿e porz±dki chcia³ wej¶æ.. ale raczej go nie wpuszczê jak z ty³u hamownia i przepalony korpus.. pewnie jutro przyjedzie z nakazem i AT Rolling Eyes
Wszystko o co siê mog± dowaliæ zrobi³o wyjazd z domu i jest na przechowaniu u dobrych ludzi Cool Jak tak sobie my¶lê to bez dowodów du¿o mi nie narobi±.. a nie s±dzê, ¿eby uwierzyli jednej osobie..


p.s.
no wiem niby nauczka testowania za domem... ale jako¶ jak zaczyna³em siê bawiæ piro itp. i odpala³em 150g ¶wiece dymne to jej nie przeszkadza³o.. to samo petardy.. tylko nagle jej odpie#doli³o.. i o takie gó#no które nawet nie robi ha³asu, tylko troszkê dymu..


Ostatnio zmieniony przez WodzU dnia Sob Maj 17, 2008 6:16 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Hubcio



Do³±czy³: 05 Sty 2005
Posty: 375
Sk±d: tiaaa

PostWys³any: Sob Maj 17, 2008 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol , a my¶lisz ,¿e tego forum nie obserwuj± ?

"a jak wszystko ucichnie to jej hau³pe spale Twisted Evil Twisted Evil"

A to chyba ju¿ pod gro¼by karalne podchodzi , nawet ,je¶li ty ¿artujesz ,kto¶ mo¿e to inaczej zinterpretowaæ...

_________________


Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
WodzU



Do³±czy³: 24 Lip 2007
Posty: 26

PostWys³any: Sob Maj 17, 2008 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obserwuj±.. ju¿ znik³o....

zobaczymy co siê jutro wydarzy..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Sob Maj 17, 2008 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to masz bardzo czujnych s±siadów
Laughing
Mnie te¿ chcieli kiedy¶ mandat wlepiæ, ale za palenie ogniska w niedozwolonym czasie. Wszystko da³o siê jako¶ gadk± za³agodziæ, ale policjant mi na odchodnym w³a¶nie t± kwestiê powiedzia³
Stró¿ Prawa napisa³:
"... macie pañstwo czujnych s±siadów i jak kto¶ grilla robi a innemu to przeszkadza to musimy interweniowaæ."

A co do s±siadów to musisz siê niestety z nimi liczyæ i deptaæ 3 km pod górkê. Na udry nie radzê bo to bêdzie koniec Twoich do¶wiadczeñ.

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
WodzU



Do³±czy³: 24 Lip 2007
Posty: 26

PostWys³any: Sob Maj 17, 2008 7:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziadek kermit napisa³:
Na udry nie radzê bo to bêdzie koniec Twoich do¶wiadczeñ.


na udry ? Pierwszy raz s³yszê, mo¿esz rozwin±æ o co ci chodzi ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
p8p8



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 180
Sk±d: granica UE.. taki kraj Polska mo¿e kto s³ysza³ :D

PostWys³any: Sob Maj 17, 2008 9:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie mam tak zbudowane, ¿e dom jest na domie... tylko mi siê na spokojnie mieszcz± 3 samochody z ty³u.. miejsca du¿o jest.

No wiesz... ja mam na testy swoje poletko 60 ha + s±siaduj±ce z nim pola znajomych a i tak nie uwa¿am ¿e to jest du¿o, "ataku na 10 km" nie móg³ bym przeprowadzic Wink
a tak na serio taka ma³a popierdu³ka nie nadaje siê do testów silników aby testowac wogule jaki¶ silnik to moim skromnym zdaniem trzeba miec placyk co w promieniu conajmniej jakies 20-30 m nic siê na nim wiêkszego nie znajduje. bezpieczeñstwa nigdy za wiele

Cytat:
ta >z³a kobieta< i tak ma akurat balkon, ¿e widzi wszystko co robie w ogródku/z ty³u a najlepsze jest to, ¿e siedzi ca³y dzieñ z lornetk±

to ty nie widzia³e¶ ¿e siedzi pani z lornetk± na balkonie a ty zaczo³es co¶ kombinowac... s³abo siê kryjesz oj s³abo

Cytat:
na udry ? Pierwszy raz s³yszê, mo¿esz rozwin±æ o co ci chodzi ?

a je¶li nie wiesz co znaczy "na udry" to zapytaj sie babci
oj ubogi ten s³ownik dzisiejszej m³odzie¿y Rolling Eyes
pozdro
p8p8

_________________
ju¿ siê w to nie bawie, jedynie doradziæ co¶ moge....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
WodzU



Do³±czy³: 24 Lip 2007
Posty: 26

PostWys³any: Sob Maj 17, 2008 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

g³upio zrobi³em.. ale m±dry polak po szkodzie..

¿ydówki nie widzia³em, ¿eby siedzia³a.. musia³a wyj¶æ niezauwa¿enie.. z reszt± bardziej siê skupia³em na silniku ni¿ na niej..

p.s
babci ¿adnej ju¿ nie mam Smile ale ju¿ wiem co to znaczy Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
p8p8



Do³±czy³: 16 Pa¼ 2005
Posty: 180
Sk±d: granica UE.. taki kraj Polska mo¿e kto s³ysza³ :D

PostWys³any: Sob Maj 17, 2008 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ka¿dy uczy sie na b³êdach pamiêtaj najpierw otoczenie potem silnik wtedy wszystko powinno byc dobrze
pozdro
p8p8
p.s ¿yczê szczê¶liwego zakoñczenia sprawy, a na babci nie ma co siê odgrywac harakteru starszych ludzi nie da siê zmienic a tylko sytuacje zaostrzysz i jeszcze bardziej bêdzie ciê obserwowac

_________________
ju¿ siê w to nie bawie, jedynie doradziæ co¶ moge....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sob Maj 17, 2008 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WodzU napisa³:
¿ydówki nie widzia³em

Faktycznie ¿ydówka? A je¶li nie, to bez takich epitetów.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
dziadek kermit



Do³±czy³: 25 Kwi 2003
Posty: 516
Sk±d: z okolicy "¯abido³ka"

PostWys³any: Nie Maj 18, 2008 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksp . Smile
WodzU napisa³:
na udry ? Pierwszy raz s³yszê, mo¿esz rozwin±æ o co ci chodzi ?

Nie ma sprawy Arrow UDRY


tutaj masz przyk³ad jak to znale¼æ

Teraz rozumiesz chyba o co mi chodzi³o. Je¶li bêdziesz komu¶ robi³ na przekór, to i Tobie podobnie zrobi± i koniec bêdzie z dzia³alno¶ci± w bran¿y piro, bo wezm± Ciê pod lupê. Zw³aszcza je¶li S±siadka parol na Ciebie zagnie.

Jaskiniowiec napisa³:
.., aje¶li nie , to bez takich epitetów.

Proponujê ca³kiem zrezygnowaæ z epitetów, bo nie wnosz± one nic do sprawy a napêdzaj± tylko emocje. Przy naszej dzia³alno¶ci spokój jest najbardziej wskazany. Adrenaliny i tak bêdzie sporo w swoim czasie Smile

_________________
Dziadek Kermit Smile
"co do reszty uwa¿am, ¿e Kartagina powinna byæ zburzona!"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony 1, 2  Nastêpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP