Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wypadki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna )
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JNS



Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 13

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 1:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Początki bywają trudne do czasu gdy nie spotka sie prawdziwych hobbystów pirotechniki którzy potrafia doradzić i wnosza wiele w postach forum sprawiając ze pirotechnika staje sie zainteresowaniem.
Po nieudanej karmelce postanowiłem ja przetestować. Usypałem troche na betonie i odpaliłem z zapałki. Myślałem ze bedzie sie spalać powoli. No i sie zdziwiłem dobrze ze w pore udało mi sie obrócić głowe i część ciała zasłonić kurtką.
Przypaliły mi sie zdeczko włosy, brwi o ubraniu nie wspomne.
Myśle ze wiele mnie ten wypadek nauczył, napewno SZACUNKU dla saletry nie wspomne o KCLO3.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 1:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mnie nauczyło szacunku do jakiegokolwiek amatorskiego piro to:



jak się okazało komercja również mnie zawiodła. nie posiadam fotki ale paliczek prawego wskaźnika został praktycznie oderwany. gdyby nie dobry chirurg był bym kaleką.

jedno co mogę powiedzieć: NIKT, podkreślam NIKT nie powinien sądzić że pirotechnika jest rzeczą którą da się opanować w 100%

miałem niebywałe szczęście że trafiłem na światowej klasy chirurga i nie czuję jakiejkolwiek różnicy.

pirotechnika zawsze była moją największą miłością. gdy tylko będę miał możliwość, powrócę do niej.

zawsze brałem pod uwagę niebezpieczeństwo, i nawet po dwóch dosyć nieprzyjemnych wypadkach nie przeszła mi ochota na "zabawę Laughing " z pirotechniką. jedynym problemem który przeszkadza mi w mej największej pasji są braki w sprzęcie i odczynach.

mimo wszystko oświadczam: gdy tylko będę miał możliwość wrócę do Was.

pozdrawiam, Kuba.

Kopia www2

_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piro



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 83
Skąd: test

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 6:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczere współczucie z tego co się stało. Sam miałem jeden wypadek ale jeszcze jestem... (nic z kończynami)

Szybkiego powrotu do pełni sił.

_________________
"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty" - Murphi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piroman2



Dołączył: 12 Maj 2002
Posty: 834
Skąd: z moździerza ;)

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam pewnego człowieka, który miał naprawdę poważny wypadek i się nie poddał... jego oddanie temu hobby i siła woli jest dla mnie czymś tak wielkim i budzi wielki szacunek, ze nie jest mi to dane opisać.


Dodatkowo wiemy, że jako piro amator, nie byłeś wcale taki amator Wink i powinno nas to właśnie wszystkich uświadomić, że faktycznie NIKT nie może mówić że napewno...
szybkiego gojenia się ran... dasz radę Kuba.

pzdr.
Tomek

_________________
Szelka jest małym nasionkiem, z którego na niebie wyrasta piękny kwiat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Sro Mar 19, 2008 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do ran, dla mnie to rybka. jedynym problemem dla mnie nie są obrażenia, lecz braki w możliwości. jedyne co mi pozostało to moździerz, waga, i wodorofosforan potasu Laughing

taka prawda od miłości i pasji się nie odchodzi.

gdy będę mieszkał sam i będę zarabiał wrócę do wiary, i odejdę jeden dzień po końcu świata.

sytuacja mnie zmusiła do sprzedaży odczynników i sprzętu, żałuję tego niesamowicie. mam nadzieję że będę miał możliwość dalszej pracy przy piro.

_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiktor



Dołączył: 28 Sie 2003
Posty: 120
Skąd: z PiroChem

PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mógł byś napisać co dokładnie się stało i jaki wyrób zawiódł?
_________________
Znów w branży Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki będziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 1:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiktor napisał:
Mógł byś napisać co dokładnie się stało i jaki wyrób zawiódł?

Ja obstawiam na chińskiego (nomen omen)"Achtunga" Laughing Laughing . Od K208 w górę.
Niestety, z piro jak z kobietą - nigdy nic nie wiadomo Crying or Very sad
Szybkiego powrotu do zdrowia.
G.M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lampek



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 67
Skąd: wiedziec wszystko

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak już mamy paczke achtungów to warto podoczepiać kilka cm visco. to zawsze bezpiczniej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 12:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, Achtungowi Achtung trzasnął (ironia)

a z palcyma sądzę że mu lepiej, w końcu 3 miesiace minęły Wink

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jacek R.



Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1223
Skąd: Z łąk Arkadii a tak serio Kraków

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od petardy nie było by takich popażeń (tak myślę) bo temperatura działała by na reke bardzo niedługo.
_________________
Czasem okoliczności zmuszają człowieka do porzucenia swojej dawnej działalności Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Nie Mar 23, 2008 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a że tak się zapytam Ty tam widzisz jakiekolwiek poparzenie? ja nie. to jest porozrywana tkanka.
_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z chińszczyzną tak bywa. Jeżeli kiedykolwiek spotkacie się z z lekka srebrzystymi Achtungami, to sprezentujcie je szwagrowi Smile Smile.
Odpalając Achtunga trzymamy go zawsze trzema palcami (jeżeli jeszcze tyle mamy Smile ) za tylną końcówkę (piszę oczywiście o petardzie achtung, nie o użytkowniku Achtung Smile Smile). W najgorszym razie, takie odpalanie, skończy się na praniu portek. No chyba, że masz naprawdę pecha, wtedy dobrze jest miec znajomego okulistę.
G.M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Damian



Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 260
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 1:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budowa tej petardy teoretycznie nie pozwala na zainicjowanie wybuchu w takim czasie aby zrobić nam krzywde. Lont zatapiany jest w masie zatyczkowej na mokro więc nie ma mowy o jakichkolwiek szczelinach... ale... (zawsze cholera jest jakieś ale). Pod ciężarem w czasie transportu, te petardy lubią zmieniać kształt swojego korpusu. Po przewozie, przekrój takiej zabawki nie jest okrągły lecz przyjmuje kształt "rombo-czterokątno-wpiz**niewiadomoczego", i powstające szczeliny między górną zatyczką a wewnętrzną ścianą korpusu powodują że na chwile można zostać Kamikadze...
Życzę powrotu do zdrowia

_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
B&G



Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 275
Skąd: Uć

PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 1:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Damian napisał:
Lont zatapiany jest w masie zatyczkowej na mokro więc nie ma mowy o jakichkolwiek szczelinach... ale... (zawsze cholera jest jakieś ale).

No właśnie! Lont niestety nie jest zatapiany, tylko zaprasowywany na wilgotno w mieszance przypominającej piasek z wapnem, czasami glinkę.
W tych z gliną to jeszcze pół biedy, ale w tych z wapnem jak wyschnie, to d.pa.
W połowie petard (mowa o od k-208 w górę) wysypuje się mieszanka, a w reszczie bez problemu można wcisnąc/przesunąc tylną zatyczkę. Przednia też trzyma się tylko dzięki masie potarkowej. Słowem tandeta i masakra.
Transport, jak pisze Damian, też faktycznie jakości im nie poprawia Rolling Eyes .
O MP nawet nie warto wspominac - KCLO3+S+Al, czyli dokładnie wszystko to, czego zgodnie z rozporządzeniem nie powinno tam byc.
Ciekawe ile jeszcze pazurów musi ludziom pourywac, żeby ktoś się tym zajął.
G.M.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing ludzie ja już do zdrowia powróciłem, może jeszcze ze 3mm pazurka musi mi odrosnąć Cool co do komercyjnych fajerwerków to na prawdę jest tragedia. ojciec zakupił w hurtowni komplet rakiet, dosyć drogi i to jednej z lepszych firm zajmujących się produkcją fajerwerków. 2 rakiety z zestawu nawet nie zebrały się do lotu, wybuchły na ziemi. skończyło się to całe szczęście gwiazdkami wtopionymi w kurtkę, pomyślcie gdyby taka gwiazda srebrna, metaliczna uderzyła w oko. a co do Achtungów, z nimi nigdy nic nie wiadomo. średnio 2 z sześciopaku nie odpala. co gorsze w tym sezonie okazało się że potrafią odpalić nie wtedy kiedy powinny. a co do trzymania w 3 palcach za zatyczkę, to chyba oczywiste że nikt nie będzie trzymał takiego wariata w dłoni jak butelkę piwa. nauczyłem się jednego: ładna naklejka i logo dobrej firmy nie gwarantują nam bezpieczeństwa.

ps. chyba już wiecie czemu na Achtungu jest trupia czaszka??

_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 5:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Godzinkę temu, robiąc pirożel wsypałem do moździeża 1,3g mieszanki KClO3 i AL[60:40]
Zacząłem lekko ucierać, tak żeby tylko rozbić grudki chloranu[uprzednio zmielony] Zawsze tak robie bo dobrze sie miesza mieszanka[wiem, wiem mogłem oddzielnie utrzeć chloran zmieszać z al i dobrze potrzasać]
Niestety lenistwo w koncu zaprocentowało. Dobrze że mała ilość.
Skończyło się poparzeniami 2B[tam gdzie nie ma naskórka] i oparzeniem 2 stopnia na palcu serdecznym, i mniejszymi oparzeniami na pozostałych palcach.

Oto zdjęcie:



PAMIĘTAJCIE, NIGDY NIE TRZYJCIE GOTOWYCH MP W MOŹDZIEŻU, NAWET W NIEWIELKICH ILOŚCIACH!!

Ja już się pokarałem Z POWODU WłASNEJ GłUPOTY i teraz z 2 tygodnie bedzie mi skóra odrastać Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GUN_1917
Gość





PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sadafg pierwsze 24 h będą najgorsze...kup sobie jakiś żęl na oparzenia...
Powrót do góry
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 6:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko mam rivanol, zeli nie powinno sie stosowac przy oparzeniach.
Mam cicha nadzieje ze nie bedzie blizn.
ZAWSZE JESLI MACIE COS ZROBIC TO LEPIEJ ZROBIC TO DLUZSZA A BEZPIECZNIEJSZA DROGA
Ja o tym zapomnialem, ale mowie jeszcze raz lenistwo i GLUPOTA.


Ostatnio zmieniony przez sadafag dnia Sob Kwi 12, 2008 6:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemożna niczym tego smarować! chyba że czymś specjalnym na tak mocne oparzenia. Przypominają mi się czasy kiedy ok 1-2g FB przysypałem taką małą lupką piasku i zapalniczką odpaliłem. Miałem kciuk w takim samym stanie jak twoje palce- skóra schodziła. Z tymi 24 godzinami trochę przesadziłeś Wink Ale teraz wiem jak Cię musi szczypać i piec. Blizn nie będzie tylko takie linie w miejscach zginania i rozciągania skóry. Ja tam z tym do lekarza nie chodziłem. Przypomina mi się jak kolega DAX też poparzył się w podobny sposób ale to już dawno Wink . Lepiej przesypywać MP przez sita lub od biedy przesiewać przez pończochę i potem do plastykowego pojemnika przykryć workiem i wytrząchać.
Naprawdę hardcorowe poparzenie jest tutaj. Jest to jednej osoby z naszego forum która chyba zakończyła przygodę. http://www.youtube.com/watch?v=kTsibGpbxwM

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sadafag



Dołączył: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2008 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ja piernicze, tamto to juz chyba tylko przesczep skory uratuje.
Warto podawac przyklady,filmiki bo to najlepiej dziala na wyobraznie.
sorry za brak ogonkow, ale pisze jedna reka.

btw: jak to sie stalo, ze davidqu tak rozlegle oparzenie mial?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Pirotechnika ( ogólna ) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następny
Strona 12 z 15

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP