Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Benzoesan Sodu - ¶wiszcza³a
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
simsigver
Go¶æ





PostWys³any: Sob Gru 22, 2007 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wolfram napisa³:
Muszê stwierdziæ ¿e 8:2 jest s³absze ni¿ 6:4... i to dosyæ wyra¼nie.

S³absze Laughing
Chodzi Ci o Dzwiêk ?

PS. Dodawajcie siarki tylko tyle, aby zwi±zaæ sód z BNa w siarczek sodu Na2S, dodanie wiêkszej ilo¶ci siarki raczej nie da pozytywnych efektów, je¶li ma to byæ do petard hukowych Rolling Eyes
Powrót do góry
GUN_1917
Go¶æ





PostWys³any: Sob Gru 22, 2007 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

simsgiver ... dzwiek wraca dopiero z echem Very HappyVery Happy fajny jest ten sklad ladna kulka ognia sie robi ...tylko szkoda ze tak szybko znika
Powrót do góry
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Wto Gru 25, 2007 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spalanie BNa+kclo3 mo¿na porównaæ do spalania HMTD, kulka ognia, spalanie bardzo szybkie[ale duuu¿o wolniejsze od hmtd]. Z moich obserwacji, najlepiej spala siê sk³ad 70:30. Równie¿ 75:25 spala siê porównywalnie. Mówie ¿e podobnie. Nie chodzi mi o d¼wiêk detonacji, chodzi mi ¿e w obu wypadkach wystêpuje, tyle ¿e je¶li chodzi o HMTD to wystarczy lekkie zaprasowanie, a w przypadku ¶wiszcza³y na 100% detonacja bêdzie odchodzi³a w metalowych rurach[informacja jako ciekawostka-NIE WYPRÓBOWYWAÆ W PRAKTYCE] Sam tego nie sprawdza³em, ale wiem ¿e metalowa obudowa daje olbrzymie ci¶nienie, co wystarczy aby uzyskaæ detonacje w przypadku SSA.Ogólnie je¶li chodzi o spalanie w o¶rodkach w których ci¶nienie mo¿e dochodziæ do kilku,kilkunastu MPa, SSA powinna detonowaæ.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
morb



Do³±czy³: 07 Lip 2005
Posty: 92

PostWys³any: Sro Gru 26, 2007 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a zastanawial sie ktos o mieszaninie Chloran baru i Bna ... tak wiem Chloran baru jest toksyczny , ale ciekawi mnie rozpuszczalnosc (ok 27 g/100ml) - mam na mysli mozliwosc bardzo dokladnego wymieszanie (i zgranulowania ) poprzez rozpuszczanie

ogolnie mam na mysli inne chlorany (lepiej rozpuszczalne w wodzie) np Chloran sodu
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
simsigver
Go¶æ





PostWys³any: Czw Gru 27, 2007 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

morb napisa³:

ogolnie mam na mysli inne chlorany (lepiej rozpuszczalne w wodzie) np Chloran sodu


Mogê Ci zagwarantowaæ, ¿e z NaClO3 po wysuszeniu mocno hooknie...
Do tego daje intensywny ¿ó³ty b³ysk Rolling Eyes
Powrót do góry
morb



Do³±czy³: 07 Lip 2005
Posty: 92

PostWys³any: Czw Gru 27, 2007 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak z suszeniem ? i czuloscia ? A i jak wyglada ta kultowa wrecz higroskopijnosc NaClO3 ktora eliminuje ow chloran z powszechnego zastosowania w pirotechnice ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do piekarnika na kilkadziesi±t stopni, a potem do szczelnego s³oika. Ja tak robie równie¿ z chloranem potasu, bo on te¿ jest higroskopijny[inaczej by siê kurde nie bryli³]
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
simsigver
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Gru 28, 2007 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

morb napisa³:
a jak z suszeniem ? i czuloscia ? A i jak wyglada ta kultowa wrecz higroskopijnosc NaClO3 ktora eliminuje ow chloran z powszechnego zastosowania w pirotechnice ?


Czysty NaClO3 jest trochê bardziej higroskopijny od NaNO3, ale zdecydowanie mniej od NH4NO3, b±d¼ krewniaka NaClO4 Rolling Eyes
Powrót do góry
sadafag



Do³±czy³: 18 Lis 2006
Posty: 405

PostWys³any: Nie Gru 30, 2007 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi³ kto¶ testy na pobudzanie ¶wiszcza³y sp³onk±. Dzisiaj spróbuje co¶ zkombinowaæ. 1g sp³onka HMTD powinna wystarczyæ. £adunek to bêdzie SSA w tubce, a w ¶rodek sp³oneczka. Próbowa³ ju¿ kto¶ takie testy?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
morb



Do³±czy³: 07 Lip 2005
Posty: 92

PostWys³any: Nie Gru 30, 2007 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale nie widze sensu, paremetry det. zapewne bardzo podbne do miedziana , a i jeszcze musimy uwarzac by ogien nie dostal sie bezposrednio na mieszanke (podobnie jak z NC)

Dodano Smile
Ostatnio dosc duzo kumam , nad zastosowaniem innych utleniaczu z BNa, jako mieszanina pirotechniczna o bardzo duzej predkosci spalania ... cos a'la substytut MWI.

Technologia produkcji podobna do PCz (amatorskiej) - (granulacja, ew. prasowanie, przegryzanie )

Ponizej przedstawiam tabele higroskopijnosci i rozpuszczalnosci pop. utleniczczy stosowanych w pirotechnice.


I mam do was pytanie drodzy forumowicze , ma ktos z was jakis praktryczne doswiadczenia z ow utleniaczami (jako mieszanina z BNa)
Pytam poniewaz niestety niektore z nich sa dosc ciezkie do zdobycia , lub tez drogie.

A ja jako biedny student musze kombinowac.To taka mala dygresja
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Cichy



Do³±czy³: 15 Kwi 2006
Posty: 402
Sk±d: z domowego zacisza.

PostWys³any: Sro Sty 02, 2008 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi³em w³a¶nie dzi¶ swoj± pierwsz± ¶wiszcza³ê. No musze stwierdziæ, ¿e fajna rzecz. Mimo s³abego korpusu petarda hukne³a, ale i tak jest jeszcze z³ej jako¶ci. Musze j± przegry¼æ acetonem. Du¿o zabawy z produkcj± nie ma. Mieszasz dwa "proszki" i aceton.

EDYTKA:

Zastanawiam siê nad dodaniem kilku procent popio³u z papierosów. Dzia³a³ by jako katalizator przyspieszaj±c spalanie. Co o tym my¶licie?

Zrobie testy, musze dopiero kupiæ fajki, bo u mnie w domu nikt nie pali Very Happy .

_________________
Pozdro. Cichy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
mrNitron



Do³±czy³: 29 Gru 2006
Posty: 37
Sk±d: ten dym???

PostWys³any: Czw Sty 03, 2008 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A MnO2 to gryzie Razz ? to co w popiele z peta to nic ciekawego. w tytoniu nie mo¿e byæ go za du¿o (O zwi±zki potasu mi chodzi bo przypuszczam ¿e to o niego chodzi) bo to zmniejsza jego tlenie a to nie wp³ywa na ko¿ysæ przy u¿ytkowaniu Laughing . poza tym np K2CO3 jest higroskopijny a mieszaninie to nie pomaga. Poczytaj sobie na pude³ku z kapiszonów tam w sk³adzie zaraz po chloranie i fosforze jest MnO2 Exclamation
PozdroNn

_________________
Nie ma s³abych MW- s± tylko silne i silniejsze.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Mar 21, 2008 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoñczcie ple¶æ i g³upio eksperymentowaæ, je¶li nie chcecie d³ubaæ w nosie ³okciem zamiast palcem. Macie tu link - poczytajcie i obejrzyjcie. Wszystko, jak na d³oni, które pewnie jeszcze macie... I nie dziêkujcie
http://www.freepyroinfo.com/Pyrotechnic/Pyrotechnic_Articles/Whistles_Pyrotechnica_Xi.pdf
Powrót do góry
Damian



Do³±czy³: 03 Sie 2004
Posty: 260
Sk±d: Poznañ

PostWys³any: Pi± Mar 21, 2008 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O wiele ³atwiej i przyjemniej by³oby gdyby¶ napisa³ ¿e znalaz³e¶ ciekaw± ksi±¿kê/materia³ na ten temat i chcia³by¶ siê ni± podzieliæ, poniewa¿ nikt z forum "raczej" jej nie ma. Widaæ u Ciebie syndrom "nowego usera-pana i w³adcy", czyli co¶ w rodzaju "jaki to ja nie jestem wielki", "jakiej to ja wiedzy nie posiadam"... a na koñcu: "Kiedy w koñcu otworzê drzwi od domu i podzielê siê z innymi moj± wiedz±?" Laughing
_________________
5, 10, 15 ?
75 : 15 : 10... i wszystko jasne
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
mrNitron



Do³±czy³: 29 Gru 2006
Posty: 37
Sk±d: ten dym???

PostWys³any: Pi± Maj 02, 2008 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O troche tu ciemno ostatnio...
Tak pomy¶la³em ¿e przecie¿ w KClO3 to potas nie ³±czy siê bezposrednio z chlorem ale z tlenem. Je¶li przy rozk³adzie KClO3 uwzglêdnimy produkt nie KCl tylko K2O to wychodz± ca³kiem ciekawe wyniki. Np wg tego co napisa³em ¶wiszcza³a ma BT=0 gdy zastosujemy288g BNa i 1225g KClO3.
A równaniem: 2 C6H5COONa + 10 KClO3 Arrow 14 CO2+ Na2O+ 5K2O+ 10 HCl. procentowo 20:80 i stechio.
Jak sobie zrobi³em tak± mieszanine to sie przekona³em ¿e stara mi sie nie podoba. Dobrze ¿mielone sk³adniki i nic na powietrzu nie trzeszczy a w postaci sto¿ka spala siê gwa³townie z lekkim osmoleniem kartki i basowym pykniêciem jak z fosforem ale co porównywaæ, wybucha z ca³kiem ca³kiem fragmentacj± w byle zwinietym papierku. w rurce fi 4mm zaprasowane lata jak opentane czasem ¶wiszcz±c. Mi to da³o do myslenia co trzymiê w ³apie ale teraz to bajka...
Przetestujcie sobie to jako rdzenie do craclingu jak kto¶ chce


Ps chyba zosta³em emerytowanym pirotechnikiem amatorem bo kuzyn za kilka miechów zostanie policjantem a zabardzo mu nie ufam...taki ¶wiat, kraj i pora¿ki i sucesy. czasem wpadne na forum szkoda bo tyle chcia³em sprawdziæ ale nic, bywa Crying or Very sad
Pozdro

_________________
Nie ma s³abych MW- s± tylko silne i silniejsze.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
simsigver
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Maj 02, 2008 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mrNitron napisa³:

A równaniem: 2 C6H5COONa + 10 KClO3 Arrow 14 CO2+ Na2O+ 5K2O+ 10 HCl. procentowo 20:80 i stechio.

Ps chyba zosta³em emerytowanym pirotechnikiem amatorem bo kuzyn za kilka miechów zostanie policjantem a zabardzo mu nie ufam...taki ¶wiat, kraj i pora¿ki i sucesy. czasem wpadne na forum szkoda bo tyle chcia³em sprawdziæ ale nic, bywa Crying or Very sad
Pozdro


HCl i tlenki litowców bardzo maj± siê ku sobie, dok³adniej w reakcjach Na2O + 2HCl -> 2 NaCl + H2O uk³ad pierwotny jest b. nietrwa³y i pozbywa siê du¿ej ilo¶ci ciep³a wchodz±c w t± reakcjê, a pozosta³y Na2O lub K2O bardzo lubi± siê ³±czyæ z CO2 na Na2CO3, K2CO3 Rolling Eyes

Ps. Dlaczego martwisz siê kuzynem Razz

Pozdr Wink
Powrót do góry
Go¶æ






PostWys³any: Sro Lut 25, 2009 8:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam jedno pytanko
Czy mieszankê benzoesan sodu i chloran potasu 40:60
mo¿na granulowaæ, ¿eby potem u¿yæ jej np. do szelek??
Czy taka zgranulowana lepiej pierdyknie??

Zasadniczo takie pytania by³y ju¿ przerabiany , do szelek to siê jednak ¶rednio nadaje , poszukaj na forum by³ temat o ¶wiszczale (SSA)
G_17
Powrót do góry
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Sro Lut 25, 2009 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
lepiej pierdyknie??
Nie ma to jak fachowa terminologia Laughing

Je¿eli ju¿ chcesz u¿ywaæ ¶wiszcza³y jako burstu to na kclo4, dlatego ¿e na kclo3 jest bardziej niebezpieczna i mo¿e siê okazaæ zbyt mocna, tzn pokruszy gwiazdki. Ale generalnie nie ma sensu tego robiæ, chyba ¿e do miniaturowych szelek.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Johnny £ódzki



Do³±czy³: 03 Sty 2009
Posty: 59

PostWys³any: Sob Lut 28, 2009 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIROR napisa³:
Cytat:
lepiej pierdyknie??
Nie ma to jak fachowa terminologia Laughing

Je¿eli ju¿ chcesz u¿ywaæ ¶wiszcza³y jako burstu to na kclo4, dlatego ¿e na kclo3 jest bardziej niebezpieczna i mo¿e siê okazaæ zbyt mocna, tzn pokruszy gwiazdki. Ale generalnie nie ma sensu tego robiæ, chyba ¿e do miniaturowych szelek.


Albo jako rdzenie do gwiazdeczek Very Happy

£adnie wychodz± rdzenie z mocnej ¶wiszcza³y obtoczone w masie gwiazdkowej TT. Efektem jest co¶ pomiêdzy Dragon Eggs (strzelenie) a cracklingiem (gwiazdka siê "rozpada")
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Achtung



Do³±czy³: 26 Lut 2003
Posty: 317
Sk±d: Londyn

PostWys³any: Sob Lut 28, 2009 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierdu pierdu dragon eggs i crackling to jeden czort. jak Tobie ¶wiszcza³owe rdzenie daj± efekt pomiêdzy to gratulujê. wyobra¼ni.
_________________
wierz±cy nie praktykuj±cy Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP