Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Ku przestrodze
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Delirius



Do³±czy³: 31 Sie 2007
Posty: 61

PostWys³any: Czw Sty 10, 2008 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas niestety te¿ koniec z piro, prawdopodobnie do momentu pój¶cia na studia tj. za kilka miesiêcy. Spowodowane zosta³o to wypadkiem w dzieñ sylwestra, naszego kolegi. Oczywi¶cie powa¿nego uszczerbku na zdrowiu nie dozna³,w szystko jest OK. To co siê sta³o by³o jedynie efektem... totalnego niefarta.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kastor



Do³±czy³: 03 Sty 2008
Posty: 64
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Czw Sty 10, 2008 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co konkretnie sie sta³o? Powiedz na co powinnismy uwa¿aæ Razz.

Dodam tylko, ¿e podczas sylwestra te¿ mia³em nieplanowan± sytuacjê. Odpalam jednego starmine miotanego H3 (modyfikowane z siark±), niestety kiepsko wyszed³, bo gwiazdki ledwo z mo¼dzierza wysz³y [to by³ taki spontan, mia³em trochê gwazdek i prochu w plecaku, wiêc postanowi³em wypaliæ Wink ]. Po kilkunastu sekundach podchodzê do mo¼dzierza odwracam go, ¿eby wytrzepaæ wszystkie pozosta³o¶ci i ju¿ szykujê kolejn± dzia³kê prochu. Biorê po³owê porcji, wsypujê do mo¼dzierza i buuuhh... Jedyne co pamiêtam, to dzwoneczki w uszach, czarne ³apy, wielka chmura dymu i to, ¿e jak tylko siê wykaraska³em to kole¿anka do mnie z tekstem: Daj kluczyki do samochodu, bo mi zimno... Very Happy Na szczê¶cie oby³o siê wiêkszych obra¿eñ; poza szokiem i lekko przypieczona rêk± (minê³o po 5 dniach Smile ).
W ca³ej tej sytuacji jest jeden plus: mam pomys³ na primer, który zapala siê ju¿ od ciep³ego powietrza, ale to ju¿ w innym temacie Razz

_________________
Pirotechnika to nie zbieranie znaczków...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Czw Sty 10, 2008 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po kilkunastu sekundach podchodzê do mo¼dzierza odwracam go, ¿eby wytrzepaæ wszystkie pozosta³o¶ci i ju¿ szykujê kolejn± dzia³kê prochu. Biorê po³owê porcji, wsypujê do mo¼dzierza i buuuhh... Jedyne co pamiêtam, to dzwoneczki w uszach, czarne ³apy, wielka chmura dymu i to, ¿e jak tylko siê wykaraska³em to kole¿anka do mnie z tekstem: Daj kluczyki do samochodu, bo mi zimno... Very Happy Na szczê¶cie oby³o siê wiêkszych obra¿eñ; poza szokiem i lekko przypieczona rêk± (minê³o po 5 dniach Smile ).
W ca³ej tej sytuacji jest jeden plus: mam pomys³ na primer, który zapala siê ju¿ od ciep³ego powietrza, ale to ju¿ w innym temacie Razz
A przede wszystkim
Cytat:
W ca³ej tej sytuacji jest jeden plus: mam pomys³ na primer, który zapala siê ju¿ od ciep³ego powietrza
A ja mam pomys³ na zonka.

Zprimój sobie gwiazdy Silver wawe t± mp to zobaczysz jaki mia³e¶ dobry pomys³. H3 szybciej siê spali a gwiazdka zostanie ca³a chocia¿ s± przypadki.
Aha H3 odpali³o siê bo w mo¼dzierzu by³ ¿ar a nie ciep³e powietrze. Przemy¶l ca³± sytuacjê. A i jeszcze drugie to jak us³ysza³e¶ "to dzwoneczki w uszach" je¿eli h3 tylko wsypa³e¶ ? Gdyby FB to mo¿e jeszcze bym uwierzy³ ale nie w h3.

Do ¶mieci to co napisa³e¶ i to co ja napisa³em powinno i¶æ.

Ps. Przepraszam za offtopa ale to co przeczyta³em to mnie zdenerwowa³o.

_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Czw Sty 10, 2008 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kastor napisa³:
kole¿anka do mnie z tekstem: Daj kluczyki do samochodu, bo mi zimno...

Jak to mawiaj± przyjació³ poznaje siê w biedzie Laughing
slu_1982 napisa³:
Gdyby FB to mo¿e jeszcze bym uwierzy³ ale nie w h3.

A ja Mu wierzê. Po pierwsze: to nie by³ H3, a H3 z siark± która bardzo zwiêksza niebezpieczeñstwo, ale te¿ dodaje trochê powera. Po drugie: jego uszy by³y kilkadziesi±t cm od miejsca wybuchu/spalania, a to te¿ ma du¿e znaczenia. Po trzecie: pirotechnika jest pe³na niespodzianek, dopóki czego¶ siê nie spróbuje nie ma siê 100% pewno¶ci co do efektu, a nawet jak ju¿ siê zrobi to za drugim razem niekoniecznie musi wyj¶æ to samo.
Podsumowuj±c, uwa¿aæ, my¶leæ zanim siê co¶ zrobi i nie mieszaæ chloranu z siark± (szczególnie techniczn±) Exclamation

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kastor



Do³±czy³: 03 Sty 2008
Posty: 64
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Czw Sty 10, 2008 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slu_1982 napisa³:

Aha H3 odpali³o siê bo w mo¼dzierzu by³ ¿ar a nie ciep³e powietrze. Przemy¶l ca³± sytuacjê. A i jeszcze drugie to jak us³ysza³e¶ "to dzwoneczki w uszach" je¿eli h3 tylko wsypa³e¶ ? Gdyby FB to mo¿e jeszcze bym uwierzy³ ale nie w h3.

Ps. Przepraszam za offtopa ale to co przeczyta³em to mnie zdenerwowa³o.


No to kilka s³ów obja¶nienia Cool :
¿aru tam raczej nie by³o, bo jak juz mówi³em po pierwszym starmine porz±dnie wytrzepa³em mo¼dzierz i dodatkowo da³em mu chwilê na to siê nieco och³odzi³ przez cyrkulacjê (a sylwestrowa noc we wrocku by³a dosyæ zimna <-- dlatego kumpela chcia³a kluczyki Wink ),

co do ³atwopalno¶ci H3 dodam, ¿e kiedy¶ robi±c go metod± prób i b³êdów (nie mia³em wagi, wiêc dodawa³em po trochê róznych odczynników patrz±c kiedy wzrasta prêdko¶æ spalania), doszed³em do czego¶ takiego, ¿e zapala³ siê przy samym zbli¿eniu zapa³ki, nie chcê siê licytowaæ, czy by³o to 5, czy 3mm, ale w ka¿dym razie by³em tym nie¼le zdumiony

a co do mocy H3 z siark± to có¿... nigdy nie robi³em FB, bo H3 w zupe³nosci mi wystarcza³ i nie bardzo mam go z czym porównaæ... no mo¿e jedynie z filmikami róznych FB-ków z forum i powiedzia³bym, ¿e mo¿na zrobiæ H3 porównywalne do s³abszych FB, ale jak mówie tak mi siê tylko wydaje ogl±daj±c ró¿ne testy...

Je¶li chodzi o niebezpieczeñstwo to có¿, ciê¿ko siê oszukiwaæ, ¿e takiego nie by³o, gdybym trzyma³ g³owê nad mo¼dzierzem to nie by³o by fajnie dostaæ strumieniem gor±cych gazów, tyle, ¿e nie jestem na tyle g³upi Wink . Chyba nie masz siê co denerwowaæ, jak pewnie zauwa¿y³e¶ temat nazywa siê "Ku przestrodze", tak wiêc PRZESTRZEGAM wszystkich przed u¿ywaniem modyfikowanego H3 w ciep³ym mo¼dzierzu... to tak na przysz³o¶æ, bo lepiej uczyæ siê na cudzych b³êdach.

PS. Kto¶ kiedys napisa³ na tym forum, ¿e Pch prêdzej, czy pó¼niej poka¿e rogi, przyznam... jesli chodzi o miotanie to przestawiam siê na PCz Smile

A co do tego primera, mo¿na by dodaæ Al i w ten sposób znale¼æ jakie¶ rozwi±znie pomiêdzy ³atwozapaln±, a wolniej pal±c± i bardziej gor±c± mieszank±, ot taki idealny primer, respect for all Wink

_________________
Pirotechnika to nie zbieranie znaczków...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Pi± Sty 11, 2008 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie mo¿dzierz by³ z papieru.Po jednym strzale lub kilku papier w wewn±trz siê rozwarstwia i mo¿e siê tam tliæ nawet do kilku minut.A z tym ciep³ym powietrzem to lipa raczej.Dobrze ¿e oczy ca³e.Pirotechnika to niejebajka...
Powrót do góry
Teo



Do³±czy³: 13 Lut 2006
Posty: 101
Sk±d: 123456

PostWys³any: Sob Sty 12, 2008 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proch czarny + grubsza torebeczka na lifta
_________________
Koniec z piro..
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Diraks
SIANOPIS


Do³±czy³: 11 Mar 2008
Posty: 7
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Sro Mar 12, 2008 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cycu napisa³:
http://www.wimp.com/playa
ciekawe czy wszystko dobrze u niego z oczami, bo wygl±da³o, ¿e nie

Ostatnio zmieniony przez Diraks dnia Czw Mar 13, 2008 8:49 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
IrkaceK



Do³±czy³: 23 Lip 2002
Posty: 214
Sk±d: te piêkne kolory ?

PostWys³any: Sro Mar 12, 2008 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie Twojej wypowiedzi nt. sloika z KClO3 + C + S, pozwol ze zacytuje wlasnie Ciebie.

Diraks napisa³:
to jaki¶ idiota poprostu. niewiem jak mo¿na tak robiæ...

_________________
Koniec z praktyka amatorska Sad
www.PyroGarage.pl - Akcesoria pirotechniczne, odczynniki oraz lonty!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Diraks
SIANOPIS


Do³±czy³: 11 Mar 2008
Posty: 7
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Sro Mar 12, 2008 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ju¿ tak nierobie. to by³o dawno chyba moja trzecia mieszanka w ¿yciu. zreszt± mia³em wtedy 11 lat chyba Smile

Ostatnio zmieniony przez Diraks dnia Czw Mar 13, 2008 8:56 am, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
krzysiek



Do³±czy³: 22 Sty 2008
Posty: 23
Sk±d: Bia³ystok

PostWys³any: Sro Mar 12, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mia³o byæ ku przestrodze a tu powa¿niejsze dyskusje ju¿ filmik dla tych co chc± siê zozbyæ mikrofalówki i r±czek
http://www.smog.pl/wideo/16715/fajerwerki_w_mikrofali/

_________________
... nic wielkiego nie przychodzi mi do g³owy...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
slu_1982



Do³±czy³: 21 Lip 2007
Posty: 341
Sk±d: Zza P³otu

PostWys³any: Sro Mar 12, 2008 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba by³o parê miesiêcy temu co ? jak by ci taka mp odpali³a w s³oiku to bi ci tylko w³osów nie popali³o Confused Co¶ mi siê wydaje ¿e 10 postów dziennie to trochê za du¿o. Przyhamuj trochê bo to nie jest ¶mietnik. Choæby tu http://www.youtube.com/watch?v=kTsibGpbxwM&feature=user tylko 4g nie wa¿ne ¿e co innego. Po prostu ¦miecisz a my tu takich nie chcemy
_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napiêæ.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
kastor



Do³±czy³: 03 Sty 2008
Posty: 64
Sk±d: Wroc³aw

PostWys³any: Sro Mar 12, 2008 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, spoko slu Wink, kolega Diraks dopiero do³±czy³ wiêc ma tzw. syndrom nowego, pozwólmy mu siê wyszaleæ, ja te¿ tak mia³em Very Happy, zobaczysz, ¿e za tydzieñ bêdzie pisa³ góra jednego posta na trzy dni Smile, respect for all Cool
_________________
Pirotechnika to nie zbieranie znaczków...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Diraks
SIANOPIS


Do³±czy³: 11 Mar 2008
Posty: 7
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Sro Mar 12, 2008 9:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no trochê przesadzi³em Wink zacznê pisaæ mniej i nie pytaæ o co¶, na co odpowied¼ jest ju¿ na forum. a co do tego 30 cm to te¿ przesadzi³em. jak tak teraz my¶lê ile to mo¿e by³o z 10. ale napisa³em 30, bo to mi siê ma³o wydawa³o, ale jak teraz patrze ile to 10 to ju¿ wiem Smile
Przepraszam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Nie Mar 16, 2008 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troszkê z innej beczki, wspó³czuje organizatorom pokazu

http://pl.youtube.com/watch?v=wQOKvaYmPFQ&feature=related
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Diraks
SIANOPIS


Do³±czy³: 11 Mar 2008
Posty: 7
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Wto Mar 18, 2008 10:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietom napisa³:
troszkê z innej beczki
no raczej bardzo z innej beczki Razz. ale ciekawie to wygl±da. pewnie wydano na to mnóstwo kasy... ale efekt przepiêkny Smile nie to co zwyk³a petarda. jednak nie wiem przed czym ma nas ten film przestrzec Smile to raczej nie jest odpowiedni temat dla tego filmu
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
pietom



Do³±czy³: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWys³any: Wto Mar 18, 2008 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten film ma nas przestrzec przed niebezpieczeñstwem z jakim mo¿emy siê spotkaæ podczas detonacji ³adunków pirotechnicznych. A gdyby kto¶ sta³ w pobli¿u lub odpala³ to rêcznie? Na pewno uleg³by poparzeniom, dla tego sprawdza siê tu powiedzenie "im d³u¿szy lont tym d³u¿sze palce" Lepiej staæ daleko od takliej ilo¶ci MW
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Diraks
SIANOPIS


Do³±czy³: 11 Mar 2008
Posty: 7
Sk±d: Bytom

PostWys³any: Wto Mar 18, 2008 11:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raczej nikt z nas nie odpala³ 10 mln petard, a tym bardziej rêcznie! to by³o bicie rekordu, i na pewno wszystko by³o d³ugo planowane, wiêc by³a bardzo ma³a szansa, ¿eby komu¶ co¶ siê sta³o. oczywi¶cie jaka¶ jest, ale to chyba kto¶ móg³by dostaæ grudk± ziemi ; ) jak widaæ na filmie ludzie stali daleko od miejsca odpalania. jednak na forum jest te¿ film pokazuj±cy, ¿e od³amek mo¿e pokonaæ 300m. ale tam raczej nie by³o nic szklanego, ani metalowego. Smile
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora Adres AIM
rysiu22



Do³±czy³: 11 Sty 2009
Posty: 5

PostWys³any: Sro Sty 14, 2009 9:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pamietajcie srodki ostroznosci to podstawa dzisiaj juz wiem dnia 14 01 2009 godz ok 21 wypalilo mi w pokoju 200g prochu czarnego proch zrobiony pol godziny wczesniej odpalil za sprawa testowanego lontu gdy podpalalem lont aby przekonac sie jak dziala po sekundzie jakas wieksza grodka prochu wystrzelila w miseczke z prochem mialem tyle dymu w pokoju ze nie bylo widac sufitu
_________________
proch mozna przygotowac na wiele sposobów dlatego go kocham
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
rysiu22



Do³±czy³: 11 Sty 2009
Posty: 5

PostWys³any: Sro Sty 14, 2009 9:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad koniec z pirotechnikom oznajmli rodzice Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
_________________
proch mozna przygotowac na wiele sposobów dlatego go kocham
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP