Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Ku przestrodze
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast瘼ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Kluczownik

Do陰czy: 07 Sty 2006

PostWys豉ny: Czw Pa 12, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

profesjonalizm to czasem za ma這 Sad strona mi sie nie otwiera ale mo瞠 to dobrze bo jestem wra磧iwy Sad
methyl

Do陰czy: 30 Kwi 2002
Sk康: NeW York

PostWys豉ny: Pon Pa 23, 2006 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ku przestrodze tym kt鏎zy bawi si materia豉mi typu HMTD, TCAP....
efekt dzia豉nia 8 gram HMTD (moim zdaniem i tak dziwne 瞠 nie stracil calej dloni)
Uwaga ! 2 ostatnie linki zawieraj tre軼i do嗆 drastyczne ....

tekst oryginalny:
Man loses fingers after explosives mishap.

Here we have another, particularly dramatic, submission from a viewer in Russia. Here the viewer tells us what happened:

"Hi! These photos show traumas I recived this May. The accident happened on the first of May, when 8 grammes of HMTD (hexamethylene triperoxide diamine) exploded in my hand as I tried to open the pack. These pictures were taken as I was being treated in hospital. AS a result I lost 4 fingers on my left hand."

http://img277.imageshack.us/img277/6916/a1wm3.jpg
http://img277.imageshack.us/img277/5025/a2gy4.jpg
http://img502.imageshack.us/img502/3271/a3ie1.jpg

Ostatnio zmieniony przez methyl dnia Wto Pa 31, 2006 9:38 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
D3M0N
Go嗆

PostWys豉ny: Wto Pa 31, 2006 2:46 pm    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez D3M0N dnia Pi Maj 18, 2007 3:09 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
bebiko

Do陰czy: 07 Sty 2005
Sk康: www.forumpirotechniczne.pl

PostWys豉ny: Wto Pa 31, 2006 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

D3M0N napisa:
ale je郵i cz這wiek ma m霩g i wiedze to nie doprowadzi sie do takiego "stanu" Smile

------------------------------------------------------------------------
Ma szanse nie doprowadzic sie do takiego stanu.

Ale zwr鏂cie uwage na to, ze statystyka jest przeciwko wam... Exclamation

Gdzie drwa rabi tam wi鏎y lec.

Mimo wszystko trzeba o tym zawsze pamietac. Rolling Eyes

W tym "hobby" tak to ju niestety bywa..

Pozdr.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
methyl

Do陰czy: 30 Kwi 2002
Sk康: NeW York

PostWys豉ny: Wto Pa 31, 2006 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tylko potwierdze to co napisa貫 bebiko i dodam 瞠 najgorzej ko鎍za ci co twierdz ze je郵i sie ma m霩g to nic im sie nie stanie.
Czas niestety poka瞠 niekt鏎ym jak bardzo si myl.
Wypadki jak sama definicja m闚i to zda瞠nie nag貫, nieprzewidziane...
Bior帷 si za babranie z najniebezpieczniejszymi materia豉mi takimi jak HMTD i podobne trzeba sie liczyc z tym 瞠 mo瞠 waln望 bez powodu i tak postepowac zawsze jakby strzeli mia這. Nie wiem czy np. widzieli軼ie tabele por闚nawcze minimalnych 豉dunk闚 elektrostatycznych zdolnych zainicjowa tego typu materia造 Smile pomijaj帷 inne powody zainicjowania o kt鏎ych wiele os鏏 nie ma bladego poj璚ia. A jedn r瘯 ci瞛ko sie buty wi捫e.....
Powr鏒 do g鏎y
D3M0N
Go嗆

PostWys豉ny: Sro Lis 01, 2006 12:33 am    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez D3M0N dnia Pi Maj 18, 2007 3:08 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
necro

Do陰czy: 01 Maj 2006

PostWys豉ny: Pi Lut 23, 2007 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam mo瞠 przestrog dla nowych kt鏎zy pierwszy raz spotykaj si z KClO3
Dzi zrobi貫m sobie pierwsz petardk na KClO3/Al, ilo嗆 p馧 造瞠czki od herbaty w korpusie zrobionym z paska kartki A4 podzielonej 4 cz窷ci (1/4 szeroko軼i) o fi kilka mm
my郵 sobie malutko, id odpali za dom
Jak nie pierdzielnelo Laughing matka my郵a豉 瞠 sobie 豉pe urwa貫m Laughing i teraz mam k這pot przez to Laughing na szcz窷cie robi貫m wszystko z BHP wi璚 nic si nie sta這 poza zawa貫m mamy

Wi璚 apeluje 瞠by nowi podchodzili do mieszanek ostro積ie... Po tym co zobaczy貫m si boje tyka mojego chloranu Razz
Powr鏒 do g鏎y
Nostra

Do陰czy: 10 Cze 2006

PostWys豉ny: Pi Lut 23, 2007 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co w tym dziwnego? przecie to kilka mm 軼ianki... Very Happy

Powr鏒 do g鏎y
necro

PostWys豉ny: Pi Lut 23, 2007 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka mm? max 2... I nie spodziewa貫m si 瞠 z takiej ilo軼i mieszanki taki bum, dlatego pisz jako przestrog dla nowych kt鏎zy te pomy郵 "a tam to za ma貫 dam p馧 kilo"
Powr鏒 do g鏎y
Nostra

Do陰czy: 10 Cze 2006

PostWys豉ny: Pi Lut 23, 2007 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja pami皻am petardy w strzykawkach 2ml i 5ml Smile te 2ml to wchodzi這 kilka g kno3/al/s a wali這 瞠 hej... o od豉mkach ciii Laughing no ale i tak nie by這 bo leciutkie kawa趾i wytr帷a造 szybko pr璠ko嗆

za to kclo4/mg/al to w ilo軼i 2-3g i korpusie 1mm (bez wikolu, sam papier!) to tak je*ie, szczeg鏊nie na osiedlu (spoko, to Sylwek by - bez aluzji do Sylwka na forum hehehe), zatyczki niepotrzebne, kulka papieru Smile no i ten b造sk kt鏎y o郵epia na moment, miodzio...

ja tam chloran闚 nie polecam, no ale h3 potrzebne jest nieraz Wink tak瞠 gwiazdy kolorowe...

Powr鏒 do g鏎y
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Maj 24, 2007 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te ostrzegam przed robieniem samemu palnika spirytusowego. Ja si raz ju przejecha貫m, s這ik, lont od palnika spirytusowego i inne potrzebne rzeczy, robi貫m go z tej strony http://chemik.vitnet.pl/articles.php?id=160
Z pocz徠ku pierwszy raz jak odpala貫m wsadzi貫m go ca貫go w piasek, 瞠 jak wybuchnie to walnie w piasku. I tak chyba odpala貫m za ka盥ym razem w piasku, w ko鎍u przekonany 瞠 jest sprawny i nic mi nie zrobi. Odpala貫m p騧niej normalnie na stoliku i po 3 takim ,,wolnym''odpaleniu s這iczek z spyrytem mi pierdzieln掖, nic mi si nie sta這 bo mia貫m na sobie gruby polar i kurtk puchow. Z kurtki ser szwajcarski zosta i tak si ciesze ze mi po nogach albo po twarzy nie walne這. Teraz juz wole nie oszcz璠za i da te 60 z na palnik gazowy ni traci zdrowie. To tylko taka przestroga, pami皻ajcie zawsze zachowajcie jak najwi瘯sze bezpiecze雟two. Chyba 瞠 wam 篡cie nie mi貫.
Powr鏒 do g鏎y
necro

PostWys豉ny: Czw Maj 24, 2007 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi z takich samorobnych palnik闚 gazowych zawsze pal帷y si s這ik wychodzi - spirytus tak ci庵n掖 瞠 wylewa si na s這ik i dalej na blat. Nie trzeba m闚i co si dzieje?
Powr鏒 do g鏎y
Go嗆

PostWys豉ny: Czw Maj 24, 2007 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

necro domy郵am si co Smile) Bo mia貫m podobnie. A.. i jeszcze chce jedno dodac Smile) Zw豉szcza do przedszkolak闚, jak robicie karmelek(kno3+sacharoza) to jak on ju si robi lekko br您owy ty wy豉nczajcie. Bo ja sobie dzi przypali貫m i mi sie sam zapali Smile) Jedynie to troche 鄉ierdzia這 i spalona patelnia Smile
Powr鏒 do g鏎y
klim

Do陰czy: 12 Mar 2006
Sk康: Rybnik

PostWys豉ny: Pi Maj 25, 2007 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mo瞠 ja pokaze jak niebezpieczna mo瞠 by zwyk豉 petarda papierowa o mocnym korpusie przysypana ziemi. Zauwa盧ie jaka odleg這嗆 dzieli mnie od tego, jakie 70/80m niby bezpiecznie. Na strzelnicy niczego nie zauwa篡貫m ale zd瑿ia貫m po obej瞠niu filmik闚 w domu w zwolnionym t瘼ie. Mog貫m nie幢e oberwa, musia to by kamie bo z petardy nic nie mog這 odlecie na tak odleg這軼.

http://video.google.pl/videoplay?docid=6209507872615254421

Ostatnio zmieniony przez klim dnia Sob Maj 26, 2007 12:49 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Bodek

Do陰czy: 19 Sty 2005

PostWys豉ny: Sob Maj 26, 2007 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Zaczne od zwrotu moze i znajomego dla wielu z was , Ale nie ma nic gorszego od nie znajomo軼i prawa. Prawda jest taka 瞠 nawet najci篹szy wypadek przy pracy nie jest wstanie odstraszy od dalszych experyment闚 (co prawda nie wszystkich Wink )
Sugeruje w tej wypowiedzi 瞠by ludzie zapoznawali sie z przepisami jakie nas obowi您uja w Polsce tak jak to robi z przyswajniem wiedzy na temat np: mieszanin pirotechniczych

P.S
Pisze tem post poiewaz ruszyo mnie sumienie (jak to m闚i m康ry Polak po szkodzie) dop鏦i nie doswiadczycie pewnych sytuacji na swojim "ciele" nie zaczniecie sie interesowac na poz鏎 banalnymi ,czy nie istotnymi sprawami.
P.S 2
Mia貫m dokonczyc my郵 ale zgubi貫m watek . Mam tylko nadzieje, ze inni podej do pirotechniki z pasja, a nie tylko dlatego 瞠 jest to co, czym mozna sie pochwalic przed innymi

Z pozdrowieniami Bdk

Go嗆

PostWys豉ny: Wto Maj 29, 2007 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodek, zgodnie z polskim prawem osoby nieletnie nie mog posiada 瘸dnych materia堯w pirotechnicznych, wybuchowych itp. Ale wiadomo jak to jest, byle dla zysku. Nikt niby nie s造sza o sprzeda篡 petard m這dzie篡, dop鏦i w prasie i tV nie zrobi sie g這郾o o tym 瞠 np. Achtung czy jaka inna petarda zabi豉 dziecko.
Powr鏒 do g鏎y
Fazzie
Banita

Do陰czy: 24 Sie 2007

PostWys豉ny: Pi Sie 24, 2007 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracajac do tematu

Pod koniec filmiku widac jak odlamek mimo sporej odleglosci udeza o rog budynku

http://video.google.pl/videoplay?docid=-1597857684648829827
Powr鏒 do g鏎y
robik111

Do陰czy: 02 Cze 2007

PostWys豉ny: Nie Gru 09, 2007 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podstawa to odsuwac sie na bezpieczn odleg這軼! Rolling Eyes
Moge wam nawet dac przyk豉d z mojego 篡cia... zrobi貫m niby "b帷zka" ale sie okaza這 瞠 w wyniku zadzia豉 jak petarda Confused (wiadomo o co chodzi)... m鎩 kolega sta dosyc blisko i dosta od豉mkiem z zatyczki... naszcz窷nie odpalalismy to gdy by這 zimno ... a wi mia na sobie kurtke i nic mu sie niesta這 Smile
PS
PZDR 4 ALL
Robik Very Happy

Wiktor

Do陰czy: 28 Sie 2003
Sk康: z PiroChem

PostWys豉ny: Czw Sty 10, 2008 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniesione z gie責y:

Moje pytanie do Achtunga:

Wiktor napisa:
Wyprzedasz sk豉dziku sugeruje koniec z pirotechnik?

Czy瘺y by kolejnym kt鏎ego odwiedzili panowie w niebieskich mundurkach i nie pochwali貫 si nam o tym zaj軼iu ?

Pozdrawiam
Wiktor

Odpowiedz Achtunga:

Achtung napisa:
nie mia貫m wizyty Pan闚 w niebieskich kubraczkach. gdyby tak bylo od razu bym powiadomi. mia貫m do嗆 przykre zaj軼ie, mianowicie komercyjna petarda typu Achtung Laughing wybuch豉 mi w d這ni (i powiedzcie 瞠 amatorka jest niebezpieczna a komercja tak) op騧niacz zawi鏚, odci庵n掖em r瘯e do ty逝 by rzuci, i tutaj ju pisk w uszach. moi rodzice(mieszkam w ci庵u dalszym z nimi o dziwo) nie wytrzymali, i stwierdzili 瞠 albo ja si tego pozb璠 albo oni to zrobi. t逝maczenie 瞠 to przez pieprzone chinskie badziewie stracilem paznokcia i kilka 豉dnych cm^2 nask鏎ka niestety nic nie wsk鏎a這. gdy zamieszkam sam wr鏂 do piro, teraz sytuacja mi nie pozwala.

Tym postem oficjalnie o鈍iadczam rozpocz璚ie przerwy w praktyce piro.

Pozdrawiam.

3 grosze Grzesia:
B&G napisa:
Gdyby przed odpaleniem dok豉dnie obejrza ten chinolski ch豉m, to teraz mia by jeszcze czym d逝bac w nosie Smile.
To nie op騧niacz zawi鏚, za這輳 si, 瞠 po zadzia豉niu petardy op騧niacz si jeszcze dopala Smile.
草速ki zatyczk z op騧niaczem (doln zreszt te) prasuj z piasku z wapnem (lub innego g闚..a) w stanie lekko wilgotnym. Fakt, ze zatyczka po zadzia豉niu nie tworzy od豉mk闚, ale ma za to inn poznan w豉郾ie przez Ciebie w豉軼iwo軼. Efekt jest taki, 瞠 po wyschni璚iu zatyczka nie trzyma si korpusu i przez szczeliny niemal wysypuje Exclamation si MP. Praktycznie co drug zatyczk w wi瘯szych petardach mo積a bez problemu wsun帷 lub wysun帷 wedle uznania.
W momencie odpalenia zap這nu p這mie idzie bokiem i po ptokach Smile lub po paznokciu.
Mia貫 sporo szcz窷cia (wiedzy i instynktu pewnie te Wink ), 瞠 nie trzyma貫 tego bubla w zaci郾i皻ej d這ni, bo teraz pewnie szuka by paluszk闚 pod 郾iegiem.
Je瞠li ktokolwiek trafi na petard na kt鏎ej widoczne s nawet najmniejsze 郵ady srebrzanki, to niech najlepiej sprezentuje j nielubianemu s御iadowi lub szwagrowi Smile.
pozdrawiam G.M.

MIROR

Do陰czy: 06 Maj 2006

PostWys豉ny: Czw Sty 10, 2008 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa:
najlepiej sprezentuje j nielubianemu s御iadowi lub szwagrowi Smile.

Ja polecam kupi troch lontu (u B&G Wink ), i do ka盥ej komercyjnej petardy kt鏎 chce si odpi doklei kilka centymetr闚. Wydaje mi si te 瞠 dobrym pomys貫m jest postawienie petardy na ziemi, podpalenie lontu i ucieczka, zamiast rzucania petardy. Przynajmniej r瘯i w takim przypadku nie urwie. Trzeba pami皻a o tym 瞠 chi鎍zykom bardziej zale篡 na kasie ni d逝go軼i naszych palc闚.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast瘼ny
Strona 2 z 6

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum