Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo軼i   ZalogujZaloguj 

Gwiazdki - Crossette
Id do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
Daltar

Do陰czy: 09 Pa 2006
Sk康: Krak闚

PostWys豉ny: Nie Pa 14, 2007 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam tak uwag odno郾ie technologii. Diabe tkwi prawdopodobnie w odpowiednim naci璚iu, czyli kszta販ie wyt這czki masy 鈍ietlnej. Widzia貫m w fabryce pirotechniki we W這szech formy do wytwarzania crossetek i taka crossetka po wyj璚iu z formy by豉 tak bardzo naci皻a, 瞠 praktycznie rozpada豉 si na 4 cz窷ci pod wp造wem 鈔edniego nacisku palc闚. Masa wybuchowa, kt鏎a powodowa豉 rozrzucenie 4 cz窷ci crossetki by豉 na bazie py逝 aluminiowego.

Pozdrawiam.

Rosomak

Do陰czy: 27 Wrz 2005
Sk康: Wiocha ko這 Lublina

PostWys豉ny: Nie Gru 16, 2007 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie wybacz 瞠 jak leniwy lamer zadaje pytanie zamiast szuka w odch豉ni internetu, ale pomy郵a貫m 瞠 wasza odpowied na moje pytanie ulepszy temat dodatkow porcj wiedzy Wink

Dlaczego forma do wykonywania naci璚ia w crossette zamiast kszta速u prymitywnego i 豉twego w wykonaniu krzy瘸ka ma taki "zaokr庵lony kszta速" ? Czy ma to na celu powi瘯szenie przestrzeni na burst kometki ? Wydaje mi 瞠 je瞠li nie ma to jakich specjalnych w豉軼iwo軼i (np. odpowiedniego kszta速u ziarna po rozpadzie) mo積a by這by zastosowa prost form w kszta販ie krzy瘸 - podejrzewam 瞠 zdecydowanie przyjemniejszy w wykonaniu.

Irkacek - co do Twojej formy do crossette nas闚a mi si wniosek 瞠 ten otw鏎 bardziej (rozk豉dem napr篹e) przypomina walcowaty kana, ani瞠li wewn皻rzne naci璚ie. Wiem 瞠 naj豉twiej krytykowa b璠帷

Wiktor

Do陰czy: 28 Sie 2003
Sk康: z PiroChem

PostWys豉ny: Pon Gru 17, 2007 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rosomak napisa:
Panowie wybacz 瞠 jak leniwy lamer zadaje pytanie zamiast szuka w odch豉ni internetu, ale pomy郵a貫m 瞠 wasza odpowied na moje pytanie ulepszy temat dodatkow porcj wiedzy Wink

Dlaczego forma do wykonywania naci璚ia w crossette zamiast kszta速u prymitywnego i 豉twego w wykonaniu krzy瘸ka ma taki "zaokr庵lony kszta速" ? Czy ma to na celu powi瘯szenie przestrzeni na burst kometki ? Wydaje mi 瞠 je瞠li nie ma to jakich specjalnych w豉軼iwo軼i (np. odpowiedniego kszta速u ziarna po rozpadzie) mo積a by這by zastosowa prost form w kszta販ie krzy瘸 - podejrzewam 瞠 zdecydowanie przyjemniejszy w wykonaniu...

Pomy郵 od ">ty貫k<" strony Laughing Skoro zadowalaj帷e efekty dawa by zwyk造 krzy to nie m璚zyli by si z ocenym krzta速em.
Na APC wa郾ie kto robi testy z kana貫m w kszta販ie krzy瘸 i wygl康a這 to jak ma豉 szelko z kakesa :]

Pozdrawiam
Wiktor

Damian

Do陰czy: 03 Sie 2004
Sk康: Pozna

PostWys豉ny: Wto Gru 18, 2007 11:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o:
- zwi瘯szenie powierzchni zap這nu
- patrz帷 od miejsca pocz徠ku zap這nu ka盥ej z cz窷ci kometki crossete to kszta速 獞iartki ko豉 zapewnia r闚niutkie spalanie
- wi璚ej miejsca na mieszanine rozrywaj帷, lepiej da wi璚ej s豉bszej mieszanki ni mniej mocniejszej - energia powinna zosta elegancko roz這穎na

Kuniec

Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Odwied stron autora
Piroman2

Do陰czy: 12 Maj 2002
Sk康: z mo寮zierza ;)

PostWys豉ny: Pi Mar 26, 2010 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, Arkadiusz dzieli si swoimi starszymi filmami st康 ja tak瞠 podziele si z wami zdj璚iami mojego narz璠zia do robienia crossette.
Wykonane z aluminium przez znajomego tokarza. Wymiar闚 nie jestem w stanie teraz poda gdy nie posiadam tego pod r瘯. Ale jest to na bodaj瞠 26 czy 28mm 鈔ednica krozety.

Ta zrobiona krozeta jest jeszcze nie przetestowana, st康 te nic wi璚ej nie mog jak na razie powiedzie. Nawet nie mam poj璚ia co za materia rozrywaj帷y bym tam umie軼i (oczywi軼ie gdybym mia naprawd zamiar wykonywa i odpala co takiego).

Macex111

Do陰czy: 25 Gru 2007
Sk康: si tu wzi掖em ??

PostWys豉ny: Sob Sty 15, 2011 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze, 瞠 temat jakos troche upadl a niewiem dlaczego poniewaz efekt crossette jest naprawde przepiekny
Gwiazdy tiger tail pocz徠ek pracy z crossettami, rozwiercilem pompowana gwiazde ze strzykawki 5ml a w srodek wsadzilem mikro petarde ktora miala ok 0,1g-0,2g fb jednak okaza豉 sie troche za slaba i rozdzielila mi gwiazde na 2 cz瘰ci ]
http://www.youtube.com/watch?v=6t4hUtd_kd0

to co na ko鎍u uchwycilem to najprawdopodobniej spadaj帷y kawa貫k palacego sie krafta Wink
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email
Piro安ie瘸k

Do陰czy: 19 Lis 2010
Sk康: 安i皻okrzyskie

PostWys豉ny: Wto Lut 08, 2011 7:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pe軟i kompletny zestaw do produkcji crossett i komet wykonany z aluminium. A co najwa積iejsze dzia豉 Very Happy
http://img13.imageshack.us/i/dscf0551ig.jpg/

DOPISANE
Czy kto wpad na genialny pomys, jak impregnowa p. boczn crossett'y? Nie chce mi si bawi z papierem, a ponadto dodatkowo wzmacnia on ca陰 konstrukcj i problem by rozpru gwiazdk. Mo瞠 wosk twardy, zubo穎ny lakier? Albo cokolwiek innego, o czym jeszcze mi si nie 郾i這...... Razz Najbardziej chodzi o szybko嗆 wykonania. Dolne dekielki klej na NClak, wi璚 bok mo積a by zanurzy np. w wosku i gotowe:P

Ostatnio zmieniony przez Piro安ie瘸k dnia Nie Mar 13, 2011 2:18 pm, w ca這軼i zmieniany 1 raz
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
Kwiecia

Do陰czy: 10 Gru 2009

PostWys豉ny: Nie Lut 20, 2011 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno s這wo: spr鏏uj. Wszelkie lakiery s raczej palne wi璚 nie zdadz egzaminu, co do wosku nie wypowiem si bo nie wiem (jaki to wosk, nie rozpuszcza si on w wysokiej temperaturze?). A najlepiej jest chyba podgl康a komercj, tam s najpewniejsze, najszybsze, najta雟ze rozwi您ania. Je郵i tam stosuj papier, to pewnie jest on najlepszy. Je郵i stosuj.
Powr鏒 do g鏎y
Ogl康a profil u篡tkownika Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Odwied stron autora
A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Lut 20, 2011 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piro安ie瘸k napisa:
Czy kto wpad na genialny pomys, jak impregnowa p. boczn crossett'y?

Nie 郵edz tego w徠ku wi璚 nie wiem jakie lepiszcze jest w masie piro.

Ja bym zrobi kleik skrobiowy o du瞠j lepko軼i np. 10 g skrobi (ustali do鈍iadczalnie) + 90 g wody. Ca這嗆 t = ok. 50-60 C. Kroset zanurzasz na maks. 0,5 - 1 sekund. Po wyj璚iu, skrobia natychmiast t篹eje a potem wk豉dasz do gipsu ale si doklei do 軼ianek i wch這n掖 wod, jej nadmiar potem sobie normalnie wysycha.

Mo積a doda do kleiku wikolu, mo積a sam wikol lekko rozci膲czony. Mo積a PS rozpu軼i w benzenie. Ale zacz掖bym od kleiku skrobiowego plus opudrowanie w gipsie.

A.
Powr鏒 do g鏎y
Piro安ie瘸k

PostWys豉ny: Nie Lut 20, 2011 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A_O napisa:

Ja bym zrobi kleik skrobiowy o du瞠j lepko軼i np. 10 g skrobi (ustali do鈍iadczalnie) + 90 g wody. Ca這嗆 t = ok. 50-60 C. Kroset zanurzasz na maks. 0,5 - 1 sekund.
Mo積a PS rozpu軼i w benzenie.

M鏬豚y wyja郾i o co chodzi z "Ca這嗆 t = ok. 50-60 C"? I z PS rozp. w benzynie?

Widz ciekawy pomys, ale do test闚 daleko, bo musz brighta zam闚i Very Happy
Powr鏒 do g鏎y
A_O
Go嗆

PostWys豉ny: Nie Lut 20, 2011 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piro安ie瘸k napisa:
M鏬豚y wyja郾i o co chodzi z "Ca這嗆 t = ok. 50-60 C"?

W tej temp. kleik jest 鈔ednio lepki. Jak gwiazdka zaczyna wystudza t cienk warstw tego kleiku, to szybko on t篹ej i nie sp造nie ze 軼ianki krosety . Dlatego zimne ognie super wychodz na kleiku skrobiowym.

Niech Ci mama zrobi budy i zobacz jak lejno嗆 ma, gdy jest gor帷y i gdy jest zimny.

PS rozpuszcza si w benzynie ale i benzenie i kup ten ostatni w chemicznym. Od razu mo瞠sz zag窷ci ten klej cementem albo gipsem.

A reszta to testy.

A.
Powr鏒 do g鏎y
Piro安ie瘸k

PostWys豉ny: Nie Lut 20, 2011 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, tylko teraz powiedz mi co to jest to PS. A benzenu nie ma szans kupi w okolicy. Chyba, 瞠 pod jak捷 inna nazw lub jako produkt.
Powr鏒 do g鏎y
Spanner

Do陰czy: 31 Mar 2010

PostWys豉ny: Nie Lut 20, 2011 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PS to polistyren.
Styropian to spieniony PS, a rozpu軼i go mo積a tez w benzynie.
pozdro
s

Piro安ie瘸k

PostWys豉ny: Pon Lut 28, 2011 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Dzi po otrzymaniu odczynnik闚 z fabryki od kol. B&G zrobi貫m porcj FB, uzbroi貫m crossett i poszed貫m pukn望. Efekt - rozerwa這 j na 4 kawa造, lecz w miejscu gdzie przyklei貫m dekielek pozosta這 ok. 5mm nienaruszonej masy. Na przysz這嗆 chyba b璠 robi co jak tutki z denkiem i w nie wk豉da crossett'y, rezygnuj帷 z podpowiadanych przez Was i siebie samego metod. Czas poka瞠 - puki co dni test闚.

PS: Zrobi貫m tak瞠 typow mas glitter, i o dziwo zapalona na kartce papieru spala si jak P.cz., nie daje efektu mrugania. Wszystko na sucho, mam nadzieje 瞠 jak zarobi na mokro to to si zmieni.
http://img820.imageshack.us/i/dscf0827d.jpg/
http://img576.imageshack.us/i/dscf0826cq.jpg/
Powr鏒 do g鏎y
KYK

Do陰czy: 31 Sie 2007

PostWys豉ny: Pon Lut 28, 2011 9:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glittery faktycznie na ziemi spalaj si jak pcz nie daj帷 瘸dnego efektu. Dopiero na niebie ujawniaj si mrugaj帷e w豉軼iwo軼i tych mas gwiazdkowych. Wink
Powr鏒 do g鏎y
Piro安ie瘸k

PostWys豉ny: Nie Mar 27, 2011 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wi璚 tak:
1) Glitter'y si na mnie obrazi造:
http://www.youtube.com/watch?v=g1lM1Xs40i8

2) Natomiast w crossett'ach dopiero raczkuj, ale jaki efekt ju si ukazuje:
http://www.youtube.com/watch?v=FWQifJCLTSg

Nawali豉 mieszanka TT, kt鏎a po wyschni璚iu zrobi豉 si jak pumeks. Lekka i twarda, 鈔ednio krucha. To za pewne wina tego, 瞠 do mieszanki da貫m zbyt ma這 wody. Dalsze testy ju nied逝go.
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G堯wna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz pobiera plik闚 z tego forum