Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Matryce do silników

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia modelarza rakietowego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 6:57 pm    Temat postu: Matryce do silników Odpowiedz z cytatem

oto narzędzie do najprostszej budowy silniczków rakietowych. zestaw nadaje się do robienia silników 10mm długość do około 60mm z kanałem, bez kanału nie ma ograniczeń.





długi pręt służy do nawijania rurek, średni ubijania za kanałem, krótki wokół kanału. do tego różne długości prętów do kanału. podpowiem również jak sie tegu używa gdyby ktoś nie wiedział. wkładamy rurkę papierową na podstawkę z włożonym prętem do kanału, wkładamy ubijak z dziurą, naklejamy taśmę by kontrolować ilości tego co sypiemy. wyjmujemy ubijak, sypiemy zaprawę suchą na dyszę, ubijamy młotkiem na 2-3mm, później to samo z paliwem, aż nie będzie widać pręta do kanału. dalej ubijakiem bez dziury ubijamy warstwę paliwa takiej grubości, jakią ma grubość paliwo od kanału do ścianki, później mieszanina opóźniająco-zatykająca, i jakiś ładuneczek. zatykamy kółkiem z papieru. Gotowe.

_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rynio_di



Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 75
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Maj 24, 2007 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Achtung. Twoja martyca prawie gotowa leży w warsztacie,tylko ja mam pewien problem bo dobry chirurg w Lublinie przez 30mni cerował mi paluchy ale udało mu się powiedział żę będzie dobrze. Tylko twój projekt a zarazem wyrób jaki ci wykonałem jest jakby uboższy ??? Ma też inne wymiary.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skałt



Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 93
Skąd: lud

PostWysłany: Nie Maj 27, 2007 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak zapowiadałem o to zdjęcia mojej matrycy do silników i dysz jakie wychodzą właśnie z tej matrycy. Dysza to Cx5 + szkło wodne z wkładką metalową. Całą dysze trzymają podtoczone ścianki korpusu, 3 nity oraz zagięcie na końcu korpusu. Tak zabezpieczonej dyszy ani razu mi nie wyrwało, erozja jest zerowa, jeżeli ktoś jest z Lublina albo okolic to coś takiego bez problemu wykonują w ZDZ-cie na Nałęczowskiej...

* Cała matryca:


* Forma części wylotowej


* Forma części wlotowej


* Dysza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie, ile orientacyjnie, może wynieść zlecenie wykonania matrycy, podobnej do Achtunga? W grę wchodzi zwykła stal, nie nierdzewna.
Pozdrawiam
PS Achtung, Tobie wykonywał ktoś znajomy, czy zleciłes to w jakimś zakładzie metalowym?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Achtung



Dołączył: 26 Lut 2003
Posty: 317
Skąd: Londyn

PostWysłany: Pon Lip 16, 2007 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wykonał mi wujek kumpla, jeśli chcesz to moge zagadać i za jakieś 20zł powinien takie cudo wytoczyć. u mnie wszystko prócz podstawki jest z nierdzewki, i szczerze pierwsza matryca której projekt sam zrobiłem jest dla mnie stanowczo za mała. lepiej tocz powyżej 20mm, choć nawet 15 będzie gicior do noszenia małych szelek.
_________________
wierzący nie praktykujący Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Modelator



Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 6

PostWysłany: Czw Sie 16, 2007 11:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc mam pytanko czy moglbys wyslac mi zdjecia z tematu o matrycach do silnikow bo nie chca mi sie zaladowac i drugie pytanko czy jest mozliwosc zeby twoj wujek wytoczyl mi matryce do dyszy ? zeby pasowala do rury pcv 3/4"?? i ile to by kosztowalo? Jeżeli by to było potrzebne albo przydatne to moge sporządzic plan łącznie z wymiarami. Jest to dla mnie bardzo wazne gdyz bez owej matrycy stoje w miejscu i nie moge sie ruszyc do przodu:( a nie mam tokarki zebym mogl sam sporzadzic takie cudo .
Z gory dzieki!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
beaker



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 197

PostWysłany: Sob Lis 17, 2007 7:28 pm    Temat postu: matrycka Odpowiedz z cytatem

Witam
Oto moja matrycka do ubijania SRków.Fi18mm, wytoczona przez Achtunga za co bardzo mu dziękuję.

na zdjęciu podstawa z prętem formującym kanał, ubijak i nakładki co by sie nam sr nie rozpękł, róźne srednice.(na zdjeciu bez opasek)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia modelarza rakietowego Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP