Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zrobić wagę
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slu_1982



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 341
Skąd: Zza Płotu

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do edycji to co wcześniej napisałem kody powinny chyba tak wyglądać



_________________
myhv.org
Nowe forum wysokich napięć.
Nowa domena!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Walduś



Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 52
Skąd: z HONC

PostWysłany: Pią Cze 13, 2008 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
W czasach gdy nie było jeszcze wag elektronicznych a zdobycie laboratoryjnej szalkowej graniczyło z cudem budowało się wagi
podobne do powyższych projektów.
Za odważniki służyły odcinki drutu nawojowego (od trafa).Można w ten sposób zrobić bardzo dokładne wartości o żądanej wadze.
np.1metr drutu Cu o średnicy 0.8 waży x gram to jego część proporcjonalnie do odciętej długości.
Dokładną tabelę wagi 1m różnych średnic zamieszczę w poniedziałek-mam ją w firnie.

Śpieszę wyjaśnić. Obiecanej tabeli nie zamieściłem, ponieważ okazało się że dostępne aktualnie druty różnią się zawartością metali a co za tym idzie ciężarem. Proponuję jednak skorzystać z tej możliwości zrobienia bardzo dokładnych i o żądanej wadze odważników .Trzeba po prostu posiadany dowolny drut (jak najdłuższy by błąd był mały) zważyć na dokładnej wadze i przeliczyć długość 1metra na gramy itd.
Odcinając odpowiednie odcinki możemy uzyskać dowolny odważnik.

_________________
Walduś
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cezar



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja Wam gorąco polecam porzucić trudzenie się z robieniem wagi szalkowej, która będzie mniej czy wiecej niedokładna a kupienie takiej prostej wagi kieszonkowej z allegro za 2 dychy (no 3 dychy z przesyłką). Nie spodziewałem się cudów a jednak! Chyba najlepiej wydane pieniądze w moim życiu Razz Ważą do 500g z dokładnością 0.1 grama. Rozpakowałem, na pierwszy ogień poszła moneta 1zł - ku mej uciesze widze 5 gram ^^ No to nadszedł czas na poważniejsza próbe - 100 monet 2gr (2.13g), to małe cacko pokazało ni mniej ni wiecej jak 213.0 gramów ^^ Naprawde made in china za 20zł przerosło moje oczekiwania Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ripper87



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 205
Skąd: z czwartej gęstości

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sie sklada ze mam takiego typu wage dobre 2-3 lata i nadal dziala i ma sie dobrze, jedyne do czego moge miec zastrzezenie to fakt ze 'zaczyna wazyc' od ok 0,5g a powinna od 0,1g no chyba ze wazenie bedzie odbywac sie na ciut ciezszej szalce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrykos46



Dołączył: 09 Cze 2012
Posty: 2
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Cze 09, 2012 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobiłem kiedyś taką Smile ogolnie to malo dokladna ale to jak bylem piekny i mlody Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP