Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Montowanie silnika w korpusie.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marvill



Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 2
Skąd: Stargard Szczeciński

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 2:36 pm    Temat postu: Montowanie silnika w korpusie. Odpowiedz z cytatem

Witam. Wczoraj zaczełem przogede z tym forum kupywając 2kg saletry. Dzisiaj zrobiłem tube na pierwszy silnik rakietowy. Zrobiony on jest z kartek xero klejnych wikolem. Tak to wygląda:
[img]http://img77.imageshack.us/my.php?image=150807152842dp3.jpg[/img]
Przez głupote zrobiłem stożek na silniku -.- i jak ja to mam teraz zamontować w korpusie? Mam jeszcze jedno pytanie z czego mogłbym robić korpus do innego silnika tylko że z rury po foli sniadaniowej? Myślałem nad rurka pcv ale bym musiał dostać odpowiedniej gtubosci a ztym ciezko moze byc ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
p8p8



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 180
Skąd: granica UE.. taki kraj Polska może kto słyszał :D

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie (chodzi mi o początkujących)nauczcie się w końcu tych dwóch podstawowych zasad
1 STARANNIE
2 BEZ POŚPIECHU
jak człek ogląda takie modele to aż sie scyzoryk w kieszeni otwiera przecież modelarstwo nie polega na tym aby wystrzelic jak największą ilośc rakiet tylko chodzi o to żeby to jakoś wyglądało i działało przecież rakieta nie może byc kańciasta tak jak jest twoja tylko ścianki muszą byc idealnie okrągłe i gładkieczubek też musi byc osadzony prosto i nie może byc pogięty
zrób tak
nawin kilka warstw papieru na na kij jaki chcesz miec grubośc rakiety ściągnij potem to nawinięte i prosze masz równy korpus a z czubkiem też nic prostszego skożystaj z wrorów matematycznych albo jakiegoś programu
popatrz sobie jak wyglądają modele innych napewno nie ma tam takich pogięc i załaman
a jesli chodzi o silnik to tam już całkiem wszystko musi byc pod linijke bo jeśli korpus silnika nie będzie równy to ciśnienie nie rozłoży się równomiernie i wiadomo co sie stanie w tym przypadku pokombinuj z nawijanym papierem posmarowanym klejem na rurki pcv do dziś używam kilku modeli silników które korpus mają wykonane tą prymitywną lecz skuteczną metodą
troche mnie poniosło Very Happy
pozdro
p8p8

_________________
już się w to nie bawie, jedynie doradzić coś moge....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marvill



Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 2
Skąd: Stargard Szczeciński

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje, ale kupiłem saletre i chciałem wkońcu coś zrobić. Jade zaraz do hipermarketu kupie rękawice laboratoryjne po drodze. Kupie też papier sniadaniowy zeby korpus wyciagnąc i mieć na silnik. Mam tylko pytanie masz może ten program żeby obliczyć jakie połkole mam wyciąc na czubek? Albo samą nazwe Razz
//Zapomniałem że dziś święto ;/.


Ostatnio zmieniony przez Marvill dnia Sro Sie 15, 2007 7:38 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
TIK TAK



Dołączył: 26 Gru 2003
Posty: 70

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrobilem cos takiego korpus to zywica epoksydowa z wata szklana nalozona na papier Smile

http://img234.imageshack.us/my.php?image=dsc0840rr0.jpg

_________________
jesli chcesz sciagnac cos z mojej strony wyslij mi PW to ja wlacze :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
p8p8



Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 180
Skąd: granica UE.. taki kraj Polska może kto słyszał :D

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety teraz sprawdzałem i nie mam już tego programu wykasowałem go ponieważ ja stożki żadko robie z papieru ale wpisz na google "stożek wzory" albo coś w tym stylu to znajdziesz tam wzory dotyczące stożków i jeśli masz wiadomości z matmy na takim poziomie że umiesz podstawiac liczby do wzorów to napewno se poradzisz Wink
tak na marginesie w tym zawodzie nie można nic robic na łapu capu nie ma się co śpieszyc bo tu czasem nie tylko można model ale i zdrowie mozna stracic Confused
pozdro
p8p8
p.s. TIK TAK rozumiem że to jest model V2 bierze udział w tym konkursie

_________________
już się w to nie bawie, jedynie doradzić coś moge....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP