Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Odszukiwanie rakiet....?
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
jaskiniowiec



Do³±czy³: 22 Lut 2004
Posty: 597
Sk±d: Kraków

PostWys³any: Sob Lut 03, 2007 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy schemacik. Na moje oko powinno zadzia³±æ, nie zauwa¿y³em tam jaki¶ b³êdów. Sporo elementów strojonych, ale to w sumie poniek±d dobrze, bo mo¿na dopasowaæ obwody do dobrej pracy. Nadajniczek spoko nadaje siê do przesy³ania d¼wiêku z dobr± jako¶ci±, modulacja na diodzie pojemno¶ciowej daje dobr± jako¶æ, pod warunkiem, ¿e nie wejdzie siê w nieliniowy zakres jej charakterystyki.
P.S. Co do "jaj" z BD 139, to spróbuj zmieniæ pojemno¶ci w uk³adzie rezonatora na mniejsze. Tranzystor wnosi bowiem do¶æ du¿e pojemno¶ci do obwodu i najprawdopodobniej nie uda³o Ci sie dostroiæ nadajnika do w³a¶ciwych czêstotliwo¶ci, a odbierasz tylko jakie¶ harmoniczne i inne ¶mieci.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
Sylwek



Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWys³any: Sob Lut 03, 2007 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko szkoda, ¿e nie ma wzoru p³ytki dla tego uk³adu a z tego, co siê orientujê ma to ogromne znaczenie przy w.cz zrobiê ten uk³ad nie mam pó³przewodników i kondensatorów 10pf, ale ju¿ rozgl±dam siê gdzie je kupiæ a w miêdzyczasie spróbujê wykonaæ p³ytkê i wlutowaæ to, co mam zastanawiam siê czy nie zrobiæ nadajnika na osobnej p³ytce i generator impulsów na osobnej to u³atwi³oby mi ekranowanie nadajnika a i pó¼niejsze przeróbki by³y by ³atwiejsze. W³a¶nie szukam jakiego¶ programu do projektowania p³ytek w.cz nie wiem czy nadawa³by siê do tego Protel 99SE chyba tak, ale skoñczy³a mi siê licencja, wiêc na razie nie sprawdzê.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
szpaner



Do³±czy³: 11 Pa¼ 2004
Posty: 561

PostWys³any: Pon Lut 05, 2007 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeeli chodzi o kluczowanie sygnalu, to mam taka sugestie: nie zaleznie czy to buzer, czy nadajnik, IMO najlepszym kluczowaniem jest cos takiego jak w budzikach, tj. np. 3-4 pikniecia w 2 s i chwila przerwy.

I nie chodzi tutaj o ekologie, zuzycie baterii, ani inne tego typu sprawy. Poprostu taki dzwiek bardziej zwraca uwage i lepiej odcina sie od szumow tla niz jednostajne buczenie, ktore moze wrecz dezorientowac.

Zycze powodzenia w projektach,
ostatnio malo pisze, ale czasem przegladam forum i podziwiam wasze poczynania
3mcie sie

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Sylwek



Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWys³any: Pi± Lut 16, 2007 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



I jest p³ytka, choæ zrobiona na kolanie tzn. w locie ze schematu mam nadziejê, ¿e siê nie pomyli³em, ale nie mam dzi¶ g³owy by o tym my¶leæ my¶lê, ¿e jest OK. jak na tak± szybk± p³ytkê. Martwiê siê tyko tym, ¿e to jest jak by nie by³o w.cz i mog³em ¼le rozmie¶ciæ elementy nie wiem czy dobrze ustawi³em cewki dwie ostatnie równolegle do siebie zobaczymy jutro zaraz idê wstawiæ j± do roztworu Wink



Mam ma³y problem z dostêpno¶ci± elementów nie uda³o mi siê kupiæ BB222 mam BB105 i BB109 mam zamiar zastosowaæ BB105 tak¿e nie uda³o mi siê kupiæ 2N2219 mam 2N2222 mo¿e zastosowaæ to moje BD139 a i jest jeszcze problem trymerów w sumie to czort wie, jakie zastosowaæ kupi³em kilka ró¿owe, bia³e i ¿ó³te z tworzywa tylko takie by³y s± one w zakresach do 10, 20 i 40 pf jako¶ tam siê zestroimy chyba ;-//

Dodano:

Chyba pora¿ka niestety siedzê ju¿ nad tym drugi dzieñ i nie potrafiê tego zestroiæ nawet nie wiem czy w ogóle co¶ siê nadaje tzn. jakim¶ w.cz to sieje, ale g s³ychaæ tragedia jeszcze jedno podej¶cie mo¿e wieczorem i idzie do kosza muszê znale¼æ co¶ innego...
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Tomek J.



Do³±czy³: 02 Sie 2004
Posty: 144

PostWys³any: Sob Lut 17, 2007 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
ostatnio szpera³em po necie, i znalaz³em ciekaw± Syrenê mini wewnêtrzn±, link>> TUTAJ. Nie wiem niestety jakie s± wymiary tej syrenki. Ale jednak zasilanie 6...12V byæ mo¿e nadawa³a by siê do modelarstwa.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Sylwek



Do³±czy³: 17 Sty 2007
Posty: 236

PostWys³any: Wto Mar 06, 2007 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Wzi±³em siê za ten nadajnik szczerze to mia³em go do¶æ trochê, ale pod³±czy³em do zasilania niestety s³abo wyfiltrowanego (chiñski zasilacz z jakiej¶ zabawki 12V) jak uda³o mi siê to jako¶ zestroiæ hucza³o bucza³o, ale nadawa³o, wiêc poszed³em sprawdziæ zasiêg na kawa³ku drutu (z 10cm) na mojej MP3 (Sansa radio nie jest z³e, ale dobre te¿ nie jest) by³o mnie jeszcze s³ychaæ jakie¶ 200m od bloku byæ mo¿e by³o by wiêcej, ale zestroi³em siê z jakim¶ radiem i mnie zak³óca³o w domku tej stacji nie odbiera³em, wiêc my¶la³em, ¿e jest pusto. Jest jedna zmiana zamiast 2N2222 wlutowa³em BD139 tamten strasznie siê grza³ i ciê¿ej by³o zestroiæ o wiele wiêcej zak³óceñ. Teraz muszê sobie zorganizowaæ jakie¶ dobre ¼ród³o zasilania najlepiej jaki¶ akumulatorek.

My¶lê, ¿e je¶li kto¶ zrobi go wed³ug schematu to mo¿e byæ fajny nadajnik ja niestety nie mog³em dostaæ wszystkich czê¶ci jak Bozia przykaza³a. A cha jak dotyka³em masy to moc sygna³u by³o o wiele wiêksza pytanie jak go uziemiæ Wink bo chyba do tego to siê sprowadza dodam, ¿e nadajnik ma byæ zamontowany w modelu, wiêc odpadaj± kaloryfery itp.



_________________
Zapraszam Single po 30 http://singlepotrzydziestce.pl/
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Ma³y



Do³±czy³: 31 Sie 2002
Posty: 193
Sk±d: kraków

PostWys³any: Pi± Cze 22, 2007 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam !
Po ostatnich lotach (Trymaks ,Gabriela) wkurzy³em siê - tak nie mo¿e byæ ¿eby pó³ godziny szukaæ modelu
w trawie czy zbo¿u i cieszyæ siê jak siê go wogóle znajdzie.
Na pierwszy rzut idzie omawiany parê postów wy¿ej sygnalizator akustyczny.
Moja wizja wygl±da tak
. . . .
Szczególnie nie wnosi nic nowego -2buzerry na 12v umieszczone razem z bateri± w mocnej kapsule.
Zasiêg tego pewnie nie bêdzie zbyt wielki ale bez sygnalizatora mo¿na przej¶æ
choæby 2-3 metry od modelu nie zauwa¿aj±c go.
Je¶li to nie zda egzaminu to wykorzystam PMR kupion± na Allegro jako nadajnik do namierzania.
Pozdrawiam
Dopisane 5.07.2007
Sygnalizator ukoñczony

.......
Zielona rurka aluminiowa "pochodzi " ze starego tonera drukarki laserowej.
Waga sygnalizatora z bateri± 6F22 (9V) wynosi 102 gramy.
Sygnalizator "w akcji"
Muszê z ciekawo¶æi sprawdziæ na wolnym powietrzu z jakiej odleg³o¶ci toto jeszcze s³ychaæ.
(zdjêcie i filmik zrobione nienajlepsz± kamerk± internetow± )

_________________
Ma³y
..."Jak mam czas to siedzê i my¶lê jak nie mam czasu to tylko siedzê"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Rakietowe przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP