Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Aerial shells - pocz±tki
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Pi± Cze 13, 2003 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

c4 napisa³:
...A tak wogóle to czemu nik nie napisze prawdy, ¿e tak naprawde to obecnie w Polsce NIKT NIE MA WA¯NEJ KONCESJI bo stare sie pokoñczy³y , a nowych sie jeszcze nie wydaje.

Arek nie kasuj tego postu , jakby cie ktos prosi³, bo to co tu pisze to prawda, zdobyta "od srodka" tego ca³ego pirotechnicznego towarzystwa.



Nowe przepisy o MW do celów cywilnych ( dotyczy fajerwerkow ) obowi±zuj± ale stare zezwolenia ( jakie to by³y na pirotechnikê cywiln± nie wiem ) obowi±zujê 12 m-cy od czasu wej¶cia w ¿ycie nowej ustawy , czyli do sierpnia 2003 r. Je¶li Arek to ja Wink to nie ma tu siana aby mo¿na bylo kasowaæ. Przyznam szczerze, ¿e aby robiæ pokazy nie trzeba znaæ siê na piro. Tak jak dobry kierowca nie musi znaæ siê na mechanice samochodowej. Pokazy to : kupowanie pirotechniki i jej u¿ycie zgodnie z instrukcj±. Na forum niemieckim "ekspertami" od piro s± w³a¶ciciele i pracownicy ( z licencj± ) z firm robi±cych pokazy. Ale tam bardzo ma³o pisze siê o pirotechnice i prawie w ogóle o MW. Tylko o : terminach, bhp, wyrobach, jako¶ci , reklama producentów itp.




Pozdr. A
Powrót do góry
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Sob Cze 14, 2003 12:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

c4 napisa³:
Panie RobercieG .


Tylko nie Panie Wink

c4 napisa³:
przez kretynskie, majace na celu utrudnienie dostêpu do materia³ów z ADR3.1 przepisy, które tak naprade powsta³y przez pana J .K. i jego kumpli, z pewnej niby to najwiêkszej firmy z po³udnia Polski, ludzie którzy maj± naprawde dobre pomys³y i wiedza jak sie z tym obchodzic maj± utrudniony dostêp do profesjonalki.


Oczywisce ze przepisy sa glupie. Rozumiem ze mozna miec jakies wymagania co do osob wykonywwujacych pokazy. Ale "glejt" na takie pokazy powinie byc ogolnodostepny. Wystarczyloby dokladne szkolenie z BHP, dobry egzamin i juz. Na dzien dzisiejszy "madre glowy" wymyslily ze aby postrzelac z 3' szelek trzeba juz koncesji takiej samej jak na budowe rakiety przeciwlotniczej albo amunicji przeciwpancernej w ilosciach fabrycznych. Debilstwo Sad

c4 napisa³:
Ja przynajmniej nie zamierzam strzelac z bateri po 30z³ i rakiet, wystarczy sie dogadac z kim trzeba i mozna miec wszystko , ja mówie wprost - strzela³em pokaz dla siebie i kumpli , tak poprostu mieli¶my pomys³ na fajny pokaz i chcieli¶my zobaczyæ jak to wyjdzie i co sobie kupilismy......... a i 6" a i nawet trzy 8" na fina³ , ogó³em prawie 80 bomb plecia³o , a no i jeden cylindyk 6".

Ja te z nie zamierzam strzelac z zabawkowych "tortow". Ale na dzien dzisiejszy nie mam innego wyjscia. Znajomy od ktorego kiedys kupowalem zmienil branze a inni boja sie sprzedawac Sad Zreszta nie mam ochoty wchodzic roznym "dzieciolom" w d*.* tylko po to by sobie postrzelac dwa, trzy razy w roku.
I konczy sie tak ze o ile kiedys informacje o budowie fajerwerkow traktowalem wylacznie jako ciekawostke to teraz zaczynam powaznie myslec o amatorskiej produkcji szelek na wlasne potrzeby.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
c4



Do³±czy³: 15 Maj 2002
Posty: 76
Sk±d: centralna Polska

PostWys³any: Sob Cze 14, 2003 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wed³ug tych genialnych przepisów to wszysko jest materia³em wybuchowy, i szelka 3" i granat przeciwpancerny.

Czyli tak , zrobie sobie koncesje na materia³y 1.3 i mam rozumieæ ¿e moge sobie kupic 100Kg trotylu Very Happy i sobie z niego postrzelaæ Very Happy Shocked , no bo wed³ug jak¿e m±drych i inteligentnych urzedników, proch czarny i trotyl to jedno i to samo - materia³ wybuchowy. Very Happy Very Happy

No to jak tak, to ja sie bardzo ciesze bo zrobie sobie koncesje na fajerwerki i bede sobie detonowa³ ,no za³ó¿muy na poczatek- skromnie 1 tone anfo, no bo to przecie¿ jedno i to samo czy ja bede mia³ tone szelek czy anfo!!!!!

Tak, tak, absurd systemu jest bezdenny!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
<<C4>>
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
pirotechmaan
Go¶æ





PostWys³any: Sob Cze 14, 2003 2:04 pm    Temat postu: Nie .... Odpowiedz z cytatem

Nie pieklijcie siê a uwa¿nie przeczytajcie

http://www.echostar.pl/~one/i_niejawna/przepisy/mat_wyb.html

Postarasz siê i w koncu dostaniesz zezwolenie od wojewody. W koñcu qrna nikt nie ka¿e Wam studiów koñczyæ jaki mi na wykonywanie uslug minerskich Wink . Masz do zalieczenia szkolenie 4 dniowe w IPO lub IMP - koszt 2500,- . Potem starsz siê o zezwolenie wojewody. Tylko problem czy to siê op³aca Question Na rynek bardzo ciê¿ko wej¶æ. Trzeba nie tyle znaæ siê na pirotechnice co umieæ kombinowaæ i romawiaæ z lud¼mi ( "smarowaæ" ). Du¿e zlecenia na pokazy mo¿na otrzymaæ pewno z urzêdów miejskich , wojewódzkich czy powiatowych. Tu wcale nie trzeba znaæ siê na piro a umieæ przemawiac do .. kieszeni. Ale mo¿na sobie wyobraziæ, ¿e robisz sam profesjonaln± bombkê ( nie do kupienia ) i przekonujesz tym potencjalnych klientów tak jak w reklamach proszku do prania. Nie wa¿ne czy piszesz do koñca prawdê. Masz robiæ wra¿enie i przekonanie, ¿e jeste¶ najlepszy Wink . Ale i to nie daje gwarancji powodzenia.



Pozdr. A
Powrót do góry
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Sob Cze 14, 2003 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem klasyfikacja ADR-owska nie jest g³upota moze sie wydawac ze fajerwerk to fajerwerk ta kwaslifikacja ma zapewnic przedewszyskim bezpiczenstwo w transporcie i przechowywaniu
ale ptrzac na skutki fizyczna uzycia niektórych takich zabawek wobec si³y zywej i mieniu fizycznemu mozna sie zastanowic zreszta nikt nie kwalifikuje na równi szelki z granatem sa od[owiednie grupy zobacz sobie wytyczne tych kawalifikacji
wiec Rolling Eyes

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
c4



Do³±czy³: 15 Maj 2002
Posty: 76
Sk±d: centralna Polska

PostWys³any: Sob Cze 14, 2003 5:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak ja to wszystko wiem i rozumiem , ale szlag mnmie trafia jak miw hurtowni mówia ¿e mi 5 trzy calówek nie sprzedadz± bo nie mam koncesji.
(a ciekawe czy oni maj±?)
A tak wogóle to tez jest ciekawa sprawa bo jak w jednej hurtowni powiedzia³em ¿e chce towaru za 2500z³ , to od razu by³a inna rozmowa,
i wszysko sie "da³o" i nawet 10'' powiedzieli, ¿e moga przywie¼æ jakbym chcia³ bo aktualnie nie miel, ale mogli mieæ.
Wszystko w³a¶ciciel tej hurtowni podsumowa³ tak
"Panie, co mu mo¿emy a co nie to zale¿y ile na ty sie zarobi" - czy jakio¶ tak.

Tak¿e kupiæ to mo¿na wszystko tylko zale¿y za ile i jak sie "ma gadane".
Analogiczna sytuacja jest z pokazami - zale¿y kogo znasz i ile kolesiowi na fakturze napiszesz , aile naprawde we¼miesz(dla ludzi którzy, nie skumali o co biega³o - ile kole¶ z tego bêdzie mia³ dla siebie).

_________________
<<C4>>
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
RobertG



Do³±czy³: 27 Sty 2003
Posty: 61
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Cze 16, 2003 10:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-21 napisa³:
moim zdaniem klasyfikacja ADR-owska nie jest g³upota

Nikt nie twierdzi ze klasyfikacja ADR-owska jest glupota. Chodzi o to by dac szanse odpowiedzialnym ludziom do robienia wlasnych pokazow. Chyba lepiej stworzyc jasne i "nie drogie" przepisy pozwalajace na legalne zajmowanie sie "strzelaniem" niz powodowac "podziemie fireworksowe" duzo bardzij niebezpieczne niz liberalizacja (oczywiscie w granicach rozsadku) przepisow.
Wiadomo ze duza szelka moze byc bardzo grozna. Ale grozna jest rowniez jazda samochodem a jednak dosc popularna.

Podobno robiles niedawno kurs Question
Moglbys opisac troche szczegolow ? Material, egzamin, warunki jakie trzeba spelnic by sie dostac i skonczyc, cene ?
Jak nie chcesz publicznie to prosze na priv.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
v-21



Do³±czy³: 24 Lip 2002
Posty: 834
Sk±d: Kaszuby

PostWys³any: Wto Cze 17, 2003 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiadomo ze duza szelka moze byc bardzo grozna. Ale grozna jest rowniez jazda samochodem a jednak dosc popularna.


tak ale zanim pojedziesz samochodedm to musisz isc na kurs a potem zdac egzamin
tu jest podobnie ale sam kurs to nie wszystko opinia policji badania psychitryczne i psychologiczne oczywiscie na obrót wydaje koncesje wojewoda a na wytwarzanie MSWiA
mnie raczej interesuje ta druga opcja i do tego dochadza problemy p.poz ochrony srodowiska , odbór poieszczenia przez uprawniony instytut....
sam kwit jest tyle wart co nic jednakze jest to punk wyjscia.......

_________________
....a reszta niech se jaja li¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP