Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Maszynka do oklejania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bodek



Dołączył: 19 Sty 2005
Posty: 11

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 12:21 am    Temat postu: Maszynka do oklejania Odpowiedz z cytatem

Witam

Chiałem wam zaprezentowac maszynke do obklejania szelek ,jest ona prosta w konstrukcji i bardzo przydatana.

1. Jest to rolka paieru którym chcemy oblejac szelke.
2. Jest to pudełko z dwoma otworami po bokach i gabką w środku.

P.S
Jak zdobede aparat to dam pare zdjęć Wink

_________________
"Więcej ruchów a mniej pierdo..enia"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Temat jest dosc stary, ale wart uwagi. Na forum ZBYCHa byly juz rozne pomysly. Glowny problem to ustawienie idealnie prosto rolki papieru oraz mocny naciag papieru. Naciag mozna rozwiazac poprzez sprezyny lub ciezarki, ale idealne ustawienie papieru zeby nie zjezdzalo?
Pozdrawiam
DNF

PS Ma ktos filmik z dzialania PROFI maszynki do oklejania korpusow kulistych? Gdzies na forum bylo ale nie moge znalezc.

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bodek



Dołączył: 19 Sty 2005
Posty: 11

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Jesli chodzi o schemat to on ja najbardziej sie sprawdza bez zadnych sprężynek i cięzarków. Widac że nie robiłes takiej maszynki , a szkoda bo jak bys zrobił to zobaczył byś że działa .
Atutami takiej maszynki jest to że nie trzeba ciąć pasków i ich smarowac klejem .

_________________
"Więcej ruchów a mniej pierdo..enia"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wiktor



Dołączył: 28 Sie 2003
Posty: 120
Skąd: z PiroChem

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DNF napisał:
Witam.
PS Ma ktos filmik z dzialania PROFI maszynki do oklejania korpusow kulistych? Gdzies na forum bylo ale nie moge znalezc.


http://www.ctpyro.com/index.html

Trochę sobie życzą za taką maszynkę Very Happy

Sposób Bodk jest ok znacznie przyśpiesza oklejanie szelek jednak ma on zastosowanie raczej z szelkami większego kalibru >6" i trzeba stosować papier gumowany(samoprzylepny) odpowiedniego typu o który u nas raczej ciężko.

_________________
Znów w branży Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki będziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek.K



Dołączył: 19 Sty 2004
Posty: 56

PostWysłany: Pią Maj 25, 2007 2:22 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałbym dodać od siebie kilka rzeczy.
Maszynka ta została opisana na passfire jako "Gummed Tape Dispenser",
w tej puszce powinny znajdować się dwie namoczone gąbki a miedzy nimi ten papier(jest wtedy bardziej napięty).
Gummed tape to jest taki pasek papieru z jednej strony pokryty klejem(zazwyczaj dekstryna lub guma arabska). Tak to wygląda z dodatkowym urządzeniem ułatwiającym oklejanie:


Marek.K napisał:
Witam ponownie.
Sorry za post po poście, ale nie moge zmieniać moich postów w tej komnacie. Wikotrze: Ten papier jest trudno dostępny bo w większości hurtowni jest on drogi, ma mały popyt więc nikt go nie chce kupować żeby nie leżał w sklepie (bynajmniej tak mnie poinformował szef pobliskiego sklepu papierniczego).
Ps. Fotka, którą umieściłem nie jest moja, pochodzi z artykułu, o którym wcześniej wspominałem.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bodek



Dołączył: 19 Sty 2005
Posty: 11

PostWysłany: Sob Maj 26, 2007 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ciesze sie że Marek.K opiera sie na stronie passfire ale nie trzeba stosować paieru gumowatego jak twierdzi Wiktor, można spokojnie stosowąc "zwykły" papier do obklejania i to nie tylko do szelek kalibru 6" . Ja stosowałem tą maszynkę do szelek kalibru 2" i całkiem dobrze sie sprawowała.

P.S.
Zanim coś skrytykuje to sprawdze!

Nie wiem po co ta krytyka i doczepianie sie do szegłow w sumie nic nie znaczących. Czemu ludzie znim nie sprawdza krytykują ?? Co prawda jest to Polska gdzie ludzie nazekaja nawet jak jest dobrze , ale zdaje sobie spawe że zawsze jest "za mało w dupie" przeciez takie sa realia w naszej Kochanej Polsce . am skromą nadzije że w przyszlóści zmieni sie to na lepsze, ale jak na razie trzeba być ślinym i nie podawac sie przeciwnością jakie gotuje los.


P.S
prosze mi wybaczyć błędy jakie poełniłem nie jest tak łatwo pisac po paru głębszych Smile

_________________
"Więcej ruchów a mniej pierdo..enia"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafael31



Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 85
Skąd: jesteś?

PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Bardzo interesuje mnie ten temat bo ręczne klejenie korpusów jest bardzo czasochłonne, obudziłem więc swój umysł i kombinowałem. Do głowy przyszły mi 3 sensowne pomysły zastosowania papieru którego poprostu nie trzeba smarować klejem (sama maszynka jest dość trudna a chociarz tyle mozna ułatwić)
1 Papier etykietowy, format A4 na allegro cena 50 arkuszy to ok 8zł(jak ktoś chce może sobie kolorowy wziąć Laughing )
2 Taśma papierowa do łączenia płyt gipsowych (nie piszą czy jest samoprzylepna ale nawet jak nie to łatwa do oklejania) http://www.tape.pl/Tasma_wykonczeniowa_do_plyt_G__K-206_2/
3 taśma malarska, papierowa, samoprzylepna, rużne szerokości, można nabyć w prawie każdym sklepie malarskim cena też nie jest raczej wygórowana.
Jedynym co mi pozostaje jest prztestowanie ich właściwości, a moze ktoś już je testował?
pozdrawiam i namawiam do pracy nad tym tematem Smile
Rafael31

_________________
przepraszam za błędy;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mrNitron



Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 37
Skąd: ten dym???

PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 8:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej asos propos taśmy do płyt G-K nie rekomenduję. Trudno z niej cokolwiek skleić, fakt jest wytrzymała ale kleje wikolowe wymiękają gdyż rozpuszczalnik wnika w papier i zostaje suchy kit zanim coś się zdziała Confused
No dobra jak sie da dużo kleju ...Jej szerokość wynosi średnio 51mm i na środku ma wgięcie pomagające poziomować.
pozdroNn

_________________
Nie ma słabych MW- są tylko silne i silniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tetrazen



Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: z nitrozwiązku

PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wszelkich rodzajów papieru do oklejania polacam tylko jeden: jest to taśma do wodnych oklejarek (dokładnej nazwy nie pamiętam ale coś w tym rodzaju bywa na Allegro). Jest to beżowy papier znacznie wytrzymalszy od kartki A4 pokryty jednostronnie klejem dekstrynowym. Wystarczy posmarować pędzlem umoczonym w wodzie odczekać kilkadziesiąt sekund i kleić. Papier klei się rewelacyjnie (wszelkie wikole to przy tym kicha- pewnie dlatego że klej już trzyma się jednej powierzchni), można stosunkowo szybko otrzymać wiele warstw bardzo litych, modeluję się świetnie i nie brudzimy się przy tym prawie wcale.
W sprzedaży jest zwykle w rolkach szerokości 6-7 cm.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rafael31



Dołączył: 09 Gru 2006
Posty: 85
Skąd: jesteś?

PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie tasma do płyt odpada Rolling Eyes ,
mówiąc szczerze moim faworytem jest papier etykietowy, przecięty wzdłurz na 2 pasy byłby super (do tąd urzywalem pasów z połowy A4 smarowanych wikolem albo kleikiem na mące i było ok) problem jest tylko jeden... rolki takie byłyby giętkie Rolling Eyes w przepadku pasów klejonych kleikiem na mące czy wikolem korpus jest sztywny, łatwo się fragmentuje i lepiej wytrzymuje siły działająca na niego w moździerzu, tak więc sam już nie wiem, pozostaje taśma malarska lecz nie wruże jej sukcesów Crying or Very sad ale nie zamierzam się poddać, jeśli nie wymyślę nic z papierem to wezmę sie za maszynyki Razz tak czy siak mam zamiar ułatwić sobie życie Wink
r31

_________________
przepraszam za błędy;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 7:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takiej taśmy papierowej używają chinole do obklejania szelek. Jest nawet na allegro: http://allegro.pl/item254086325_tasma_papierowa_do_suszenia_barytu_.html . Ja też nie lubię siedzieć długo przy klejeniu, więc zrobiłem sobie ową maszynkę w niecałe 30 minut. Oto fotka: (sry za jakość) http://www.wrzuta.pl/obraz/4glIoVVatL/maszynka_do_klejenia_szelek . Konstrukcja jest banalna, co widać na zdjęciu. Tylko nie czaiłem jednej rzeczy. Po co są 2 gąbki a pomiędzy nimi papier? Przez to będzie klejony z dwóch stron! Więc wyjełem 1 gąbkę (tą od góry) i działa Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DNF



Dołączył: 15 Kwi 2005
Posty: 141
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Przeciez to nie ma byc maszynka do klejenia rurek tylko do oklejania szelek KULISTYCH.
Wiec sprawa tasm ma sie nastepujaco.
Z tej stronki co podal npiro narazie nie odpisali, natomiast u mnie jest taka tasma o szerokosci 6cm i wadze rolki 1.5kg, za 11zl.
Jak odpisza z bezpieczne opakowania, to dam znac.
Pozdrawiam
DNF

_________________
"Kochajcie wróbelka, dziewczęta,
kochajcie, do jasnej cholery."

K. I. Gałczyński
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pietom



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 54

PostWysłany: Pią Mar 14, 2008 10:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy plastikowe szelki też należy obklejać taśmą papierową? czy wystarczy tylko łączenie poprzez rozpuszczenie części plastiku acetonem i złączenie do kupy razem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysiek



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 23
Skąd: Białystok

PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 12:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jeżeli chodzi o plastiki to nie wiem, nigdy nie robiłem, ale jak widziałem filmik, to gość niczym nie oklejał samych szelek, dopiero pakował w papier po obsadzeniu lifta
_________________
... nic wielkiego nie przychodzi mi do głowy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
KYK



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 116

PostWysłany: Sob Mar 15, 2008 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeglądając apcforum natknełem się na oklejone szelki plastikowe. Czyli można okleić dla wzmocnienia korpusu. Tylko GB nie używają wikol + papier pakowy tylko gummed tape.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Narzędziownia pirotechnika Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP