Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U¿ytkownicyU¿ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 

Ku przestrodze
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Kluczownik



Do³±czy³: 07 Sty 2006
Posty: 15

PostWys³any: Czw Pa¼ 12, 2006 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

profesjonalizm to czasem za ma³o Sad strona mi sie nie otwiera ale mo¿e to dobrze bo jestem wra¿liwy Sad
_________________
Ludzie czego sie spieszyæ czas jest jeden i to on wszystko poka¿e!!Wink
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
methyl



Do³±czy³: 30 Kwi 2002
Posty: 166
Sk±d: NeW York

PostWys³any: Pon Pa¼ 23, 2006 9:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ku przestrodze tym którzy bawi± siê materia³ami typu HMTD, TCAP....
efekt dzia³ania 8 gram HMTD (moim zdaniem i tak dziwne ¿e nie stracil calej dloni)
Uwaga ! 2 ostatnie linki zawieraj± tre¶ci do¶æ drastyczne ....

tekst oryginalny:
Man loses fingers after explosives mishap.

Here we have another, particularly dramatic, submission from a viewer in Russia. Here the viewer tells us what happened:

"Hi! These photos show traumas I recived this May. The accident happened on the first of May, when 8 grammes of HMTD (hexamethylene triperoxide diamine) exploded in my hand as I tried to open the pack. These pictures were taken as I was being treated in hospital. AS a result I lost 4 fingers on my left hand."


http://img277.imageshack.us/img277/6916/a1wm3.jpg
http://img277.imageshack.us/img277/5025/a2gy4.jpg
http://img502.imageshack.us/img502/3271/a3ie1.jpg


Ostatnio zmieniony przez methyl dnia Wto Pa¼ 31, 2006 9:38 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
D3M0N
Go¶æ





PostWys³any: Wto Pa¼ 31, 2006 2:46 pm    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez D3M0N dnia Pi± Maj 18, 2007 3:09 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
bebiko



Do³±czy³: 07 Sty 2005
Posty: 195
Sk±d: www.forumpirotechniczne.pl

PostWys³any: Wto Pa¼ 31, 2006 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

D3M0N napisa³:
ale je¶li cz³owiek ma mózg i wiedze to nie doprowadzi sie do takiego "stanu" Smile

------------------------------------------------------------------------
Ma szanse nie doprowadzic sie do takiego stanu.

Ale zwróccie uwage na to, ze statystyka jest przeciwko wam... Exclamation

Gdzie drwa rabi± tam wióry lec±.

Mimo wszystko trzeba o tym zawsze pamietac. Rolling Eyes

W tym "hobby" tak to ju¿ niestety bywa..

Pozdr.
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
methyl



Do³±czy³: 30 Kwi 2002
Posty: 166
Sk±d: NeW York

PostWys³any: Wto Pa¼ 31, 2006 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tylko potwierdze to co napisa³e bebiko i dodam ¿e najgorzej koñcza ci co twierdz± ze je¶li sie ma mózg to nic im sie nie stanie.
Czas niestety poka¿e niektórym jak bardzo siê myl±.
Wypadki jak sama definicja mówi to zda¿enie nag³e, nieprzewidziane...
Bior±c siê za babranie z najniebezpieczniejszymi materia³ami takimi jak HMTD i podobne trzeba sie liczyc z tym ¿e mo¿e waln±æ bez powodu i tak postepowac zawsze jakby strzeliæ mia³o. Nie wiem czy np. widzieli¶cie tabele porównawcze minimalnych ³adunków elektrostatycznych zdolnych zainicjowaæ tego typu materia³y Smile pomijaj±c inne powody zainicjowania o których wiele osób nie ma bladego pojêcia. A jedn± rêk± ciêzko sie buty wi±¿e.....
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
D3M0N
Go¶æ





PostWys³any: Sro Lis 01, 2006 12:33 am    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez D3M0N dnia Pi± Maj 18, 2007 3:08 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
necro



Do³±czy³: 01 Maj 2006
Posty: 67

PostWys³any: Pi± Lut 23, 2007 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam mo¿e przestrogê dla nowych którzy pierwszy raz spotykaj± siê z KClO3
Dzi¶ zrobi³em sobie pierwsz± petardkê na KClO3/Al, ilo¶æ pó³ ³y¿eczki od herbaty w korpusie zrobionym z paska kartki A4 podzielonej 4 czê¶ci (1/4 szeroko¶ci) o fi kilka mm
my¶lê sobie malutko, idê odpaliæ za dom
Jak nie pierdzielnelo Laughing matka my¶la³a ¿e sobie ³ape urwa³em Laughing i teraz mam k³opot przez to Laughing na szczê¶cie robi³em wszystko z BHP wiêc nic siê nie sta³o poza zawa³em mamy

Wiêc apeluje ¿eby nowi podchodzili do mieszanek ostro¿nie... Po tym co zobaczy³em siê boje tykaæ mojego chloranu Razz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Pi± Lut 23, 2007 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co w tym dziwnego? przecie¿ to kilka mm ¶cianki... Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
necro



Do³±czy³: 01 Maj 2006
Posty: 67

PostWys³any: Pi± Lut 23, 2007 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka mm? max 2... I nie spodziewa³em siê ¿e z takiej ilo¶ci mieszanki taki bum, dlatego piszê jako przestrogê dla nowych którzy te¿ pomy¶l± "a tam to za ma³e dam pó³ kilo"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Nostra



Do³±czy³: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWys³any: Pi± Lut 23, 2007 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja pamiêtam petardy w strzykawkach 2ml i 5ml Smile te 2ml to wchodzi³o kilka g kno3/al/s a wali³o ¿e hej... o od³amkach ciii Laughing no ale i tak nie by³o bo leciutkie kawa³ki wytr±ca³y szybko prêdko¶æ

za to kclo4/mg/al to w ilo¶ci 2-3g i korpusie 1mm (bez wikolu, sam papier!) to tak je*ie, szczególnie na osiedlu (spoko, to Sylwek by³ - bez aluzji do Sylwka na forum hehehe), zatyczki niepotrzebne, kulka papieru Smile no i ten b³ysk który o¶lepia na moment, miodzio...

ja tam chloranów nie polecam, no ale h3 potrzebne jest nieraz Wink tak¿e gwiazdy kolorowe...

_________________


Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Czw Maj 24, 2007 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te¿ ostrzegam przed robieniem samemu palnika spirytusowego. Ja siê raz ju¿ przejecha³em, s³oik, lont od palnika spirytusowego i inne potrzebne rzeczy, robi³em go z tej strony http://chemik.vitnet.pl/articles.php?id=160
Z pocz±tku pierwszy raz jak odpala³em wsadzi³em go ca³ego w piasek, ¿e jak wybuchnie to walnie w piasku. I tak chyba odpala³em za ka¿dym razem w piasku, w koñcu przekonany ¿e jest sprawny i nic mi nie zrobi. Odpala³em pó¼niej normalnie na stoliku i po 3 takim ,,wolnym''odpaleniu s³oiczek z spyrytem mi pierdzieln±³, nic mi siê nie sta³o bo mia³em na sobie gruby polar i kurtkê puchow±. Z kurtki ser szwajcarski zosta³ i tak siê ciesze ze mi po nogach albo po twarzy nie walne³o. Teraz juz wole nie oszczêdzaæ i daæ te 60 z³ na palnik gazowy ni¿ traciæ zdrowie. To tylko taka przestroga, pamiêtajcie zawsze zachowajcie jak najwiêksze bezpieczeñstwo. Chyba ¿e wam ¿ycie nie mi³e.
Powrót do góry
necro



Do³±czy³: 01 Maj 2006
Posty: 67

PostWys³any: Czw Maj 24, 2007 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi z takich samorobnych palników gazowych zawsze pal±cy siê s³oik wychodzi³ - spirytus tak ci±gn±³ ¿e wylewa³ siê na s³oik i dalej na blat. Nie trzeba mówiæ co siê dzieje?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Czw Maj 24, 2007 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

necro domy¶lam siê co Smile) Bo mia³em podobnie. A.. i jeszcze chce jedno dodac Smile) Zw³aszcza do przedszkolaków, jak robicie karmelek(kno3+sacharoza) to jak on ju¿ siê robi lekko br±zowy ty wy³anczajcie. Bo ja sobie dzi¶ przypali³em i mi sie sam zapali³ Smile) Jedynie to troche ¶mierdzia³o i spalona patelnia Smile
Powrót do góry
klim



Do³±czy³: 12 Mar 2006
Posty: 34
Sk±d: Rybnik

PostWys³any: Pi± Maj 25, 2007 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mo¿e ja pokaze jak niebezpieczna mo¿e byæ zwyk³a petarda papierowa o mocnym korpusie przysypana ziemi±. Zauwa¿cie jaka odleg³o¶æ dzieli mnie od tego, jakie¶ 70/80m niby bezpiecznie. Na strzelnicy niczego nie zauwa¿y³em ale zdêbia³em po obej¿eniu filmików w domu w zwolnionym têpie. Mog³em nie¼le oberwaæ, musia³ to byæ kamieñ bo z petardy nic nie mog³o odlecieæ na tak± odleg³o¶c.

http://video.google.pl/videoplay?docid=6209507872615254421


Ostatnio zmieniony przez klim dnia Sob Maj 26, 2007 12:49 pm, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Bodek



Do³±czy³: 19 Sty 2005
Posty: 11

PostWys³any: Sob Maj 26, 2007 1:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Zaczne od zwrotu moze i znajomego dla wielu z was , Ale nie ma nic gorszego od nie znajomo¶ci prawa. Prawda jest taka ¿e nawet najciê¿szy wypadek przy pracy nie jest wstanie odstraszy¶ od dalszych experymentów (co prawda nie wszystkich Wink )
Sugeruje w tej wypowiedzi ¿eby ludzie zapoznawali sie z przepisami jakie nas obowi±zuja w Polsce tak jak to robi± z przyswajniem wiedzy na temat np: mieszanin pirotechniczych


P.S
Pisze tem post poiewaz ruszyo mnie sumienie (jak to mówi± m±dry Polak po szkodzie) dopóki nie doswiadczycie pewnych sytuacji na swojim "ciele" nie zaczniecie sie interesowac na pozór banalnymi ,czy nie istotnymi sprawami.
P.S 2
Mia³em dokonczyc my¶l ale zgubi³em watek . Mam tylko nadzieje, ze inni podej± do pirotechniki z pasja, a nie tylko dlatego ¿e jest to co¶, czym mozna sie pochwalic przed innymi

Z pozdrowieniami Bdk

_________________
"Wiêcej ruchów a mniej pierdo..enia"
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Go¶æ






PostWys³any: Wto Maj 29, 2007 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodek, zgodnie z polskim prawem osoby nieletnie nie mog± posiadaæ ¿adnych materia³ów pirotechnicznych, wybuchowych itp. Ale wiadomo jak to jest, byle dla zysku. Nikt niby nie s³ysza³ o sprzeda¿y petard m³odzie¿y, dopóki w prasie i tV nie zrobi sie g³o¶no o tym ¿e np. Achtung czy jaka¶ inna petarda zabi³a dziecko.
Powrót do góry
Fazzie
Banita


Do³±czy³: 24 Sie 2007
Posty: 7

PostWys³any: Pi± Sie 24, 2007 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracajac do tematu

Pod koniec filmiku widac jak odlamek mimo sporej odleglosci udeza o rog budynku

http://video.google.pl/videoplay?docid=-1597857684648829827
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
robik111



Do³±czy³: 02 Cze 2007
Posty: 10

PostWys³any: Nie Gru 09, 2007 8:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podstawa to odsuwac sie na bezpieczn± odleg³o¶c! Rolling Eyes
Moge wam nawet dac przyk³ad z mojego ¿ycia... zrobi³em niby "b±czka" ale sie okaza³o ¿e w wyniku zadzia³a³ jak petarda Confused (wiadomo o co chodzi)... mój kolega sta³ dosyc blisko i dosta³ od³amkiem z zatyczki... naszczê¶nie odpalalismy to gdy by³o zimno ... a wiê mia³ na sobie kurtke i nic mu sie niesta³o Smile
PS
PZDR 4 ALL
Robik Very Happy

_________________
Oko za oko, z±b za z±b.. a czemu dup* za kase ?
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Adres AIM
Wiktor



Do³±czy³: 28 Sie 2003
Posty: 120
Sk±d: z PiroChem

PostWys³any: Czw Sty 10, 2008 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniesione z gie³dy:

Moje pytanie do Achtunga:

Wiktor napisa³:
Wyprzedasz sk³adziku sugeruje koniec z pirotechnik±?

Czy¿by¶ by³ kolejnym którego odwiedzili panowie w niebieskich mundurkach i nie pochwali³e¶ siê nam o tym zaj¶ciu ?

Pozdrawiam
Wiktor


Odpowiedz Achtunga:

Achtung napisa³:
nie mia³em wizyty Panów w niebieskich kubraczkach. gdyby tak bylo od razu bym powiadomi³. mia³em do¶æ przykre zaj¶cie, mianowicie komercyjna petarda typu Achtung Laughing wybuch³a mi w d³oni (i powiedzcie ¿e amatorka jest niebezpieczna a komercja tak) opó¼niacz zawiód³, odci±gn±³em rêke do ty³u by rzuciæ, i tutaj ju¿ pisk w uszach. moi rodzice(mieszkam w ci±gu dalszym z nimi o dziwo) nie wytrzymali, i stwierdzili ¿e albo ja siê tego pozbêdê albo oni to zrobi±. t³umaczenie ¿e to przez pieprzone chinskie badziewie stracilem paznokcia i kilka ³adnych cm^2 naskórka niestety nic nie wskóra³o. gdy zamieszkam sam wrócê do piro, teraz sytuacja mi nie pozwala.

Tym postem oficjalnie o¶wiadczam rozpoczêcie przerwy w praktyce piro.

Pozdrawiam.


3 grosze Grzesia:
B&G napisa³:
Gdyby¶ przed odpaleniem dok³adnie obejrza³ ten chinolski ch³am, to teraz mia³ by¶ jeszcze czym d³ubac w nosie Smile.
To nie opó¼niacz zawiód³, za³o¿ê siê, ¿e po zadzia³aniu petardy opó¼niacz siê jeszcze dopala³ Smile.
¯ó³tki zatyczkê z opó¼niaczem (doln± zreszt± te¿) prasuj± z piasku z wapnem (lub innego gów..a) w stanie lekko wilgotnym. Fakt, ze zatyczka po zadzia³aniu nie tworzy od³amków, ale ma za to inn± poznan± w³a¶nie przez Ciebie w³a¶ciwo¶c. Efekt jest taki, ¿e po wyschniêciu zatyczka nie trzyma siê korpusu i przez szczeliny niemal wysypuje Exclamation siê MP. Praktycznie co drug± zatyczkê w wiêkszych petardach mo¿na bez problemu wsun±c lub wysun±c wedle uznania.
W momencie odpalenia zap³onu p³omieñ idzie bokiem i po ptokach Smile lub po paznokciu.
Mia³e¶ sporo szczê¶cia (wiedzy i instynktu pewnie te¿ Wink ), ¿e nie trzyma³e¶ tego bubla w zaci¶niêtej d³oni, bo teraz pewnie szuka³ by¶ paluszków pod ¶niegiem.
Je¿eli ktokolwiek trafi na petardê na której widoczne s± nawet najmniejsze ¶lady srebrzanki, to niech najlepiej sprezentuje j± nielubianemu s±siadowi lub szwagrowi Smile.
pozdrawiam G.M.

_________________
Znów w bran¿y Wink Molinos de bolos Very Happy Strzelaj szelki bêdziesz wielki Very Happy
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
MIROR



Do³±czy³: 06 Maj 2006
Posty: 264

PostWys³any: Czw Sty 10, 2008 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

B&G napisa³:
najlepiej sprezentuje j± nielubianemu s±siadowi lub szwagrowi Smile.

Ja polecam kupiæ trochê lontu (u B&G Wink ), i do ka¿dej komercyjnej petardy któr± chce siê odpiæ dokleiæ kilka centymetrów. Wydaje mi siê te¿ ¿e dobrym pomys³em jest postawienie petardy na ziemi, podpalenie lontu i ucieczka, zamiast rzucania petardy. Przynajmniej rêki w takim przypadku nie urwie. Trzeba pamiêtaæ o tym ¿e chiñczykom bardziej zale¿y na kasie ni¿ d³ugo¶ci naszych palców.

_________________
Powrót do góry
Ogl±da profil u¿ytkownika Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona G³ówna -> Pirotechniczne Przedszkole Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastêpny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników na tym forum
Nie mo¿esz pobieraæ plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP