Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SRM.xls, czyli obliczanie parametrów silnika na karmelku
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Silniki Rakietowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alpha



Dołączył: 24 Mar 2004
Posty: 51

PostWysłany: Nie Maj 08, 2005 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda ze nie ma wersji dla innych paliw Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maslak666



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 110
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Maj 21, 2005 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje siem, że mozna sobie ustalić parametry paliwa nr 3 dowolnie... Musisz tylko mieć odpowiednie wartości.

Pozd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maxlam
Gość





PostWysłany: Sob Maj 21, 2005 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak można ale dla mnie jest ciekawa inne komórka a mianowicie w polskiej wersji zakładka osiągi: wydajność dyszy i rozszerzenie dyszy te wartości mają bardzo znaczący wpływ na obliczenia i ich adekwatne dobranie do stanu faktycznego może przyczynić w odwzorowaniu pracy silnika.
Powrót do góry
maslak666



Dołączył: 27 Wrz 2003
Posty: 110
Skąd: Radom

PostWysłany: Sob Maj 21, 2005 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ej a tak w ogóle czy można mówić o jakiejś większej sprawdzalno ści tych obliczeń w praktyce? Bo mi nigdy silniki nie pracowały zgodnie z wyliczeniami... Wg mnie za dużo w nich założeń nie do spełnienia dla amatora, np. zapłon paliwa na całej nieinhibitowanej powierzchni.

EDIT:
Mnie siem ten arkusz głównie do tego przydaje, żebym zobrazował sobie obliczenia co do ciśnienia w silniku. Jeśli arkusz wskaże, że ciśnienie nie rozerwie silnika, to w praktyce go nie ma prawa rozerwać (jeżeli silnik działa prawidłowo), bo lepiej niż jest wyliczone raczej nie zadziała Razz .

Pozd.


Ostatnio zmieniony przez maslak666 dnia Nie Maj 22, 2005 5:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
maxlam
Gość





PostWysłany: Sob Maj 21, 2005 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maslak666 napisał:
Ej a tak w ogóle czy można mówić o jakiejś większej sprawdzalno ści tych obliczeń w praktyce?


Może i nie jest to dokładnie to co nam praktycznie wychodzi z założeń teoretycznych ale powiem tylko tyle gdy zacząłem stosować ten arkusz o połowę mniej prób wymaga zrobienie dobrego silnika. Tak więc mimo wszystko uważam że połączenie praktyki z arkuszem daje duże przyśpieszenie w opracowywaniu silników.


Dodano:
No i ostatnio trochę przyjrzałem się temu wszystkiemu i do czego doszedłem jednym z problemów, które powodują, iż praktyka nie jest zbieżna z teorią SRM to to, iż trudno uzyskać gęstość karmelka, jaką uzyskuje Nakka
Powrót do góry
Fercart



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Sanok

PostWysłany: Sob Maj 12, 2007 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm super programik, tylko jak projektuje, w performace przy Fmax, Isp itp wystąpił jakiś błąd.. pisze '#LICZBA!' Very HappyVery Happy
myśle że dobrze uzupełniłem wszystko. troche już coś o tym sie wie ;p

-----------------------------
ściągnąłem ten przetłuamczony przez was, i tam wszystko juz działa... a tak samo wpisałem. ;p sory za problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Silniki Rakietowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP