Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna FORUMPIROTECHNICZNE.PL
Forum Pirotechniczne
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pirotechniczne słoneczka - Saxon, Girandola, Cather

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 1:08 pm    Temat postu: Pirotechniczne słoneczka - Saxon, Girandola, Cather Odpowiedz z cytatem

yy cienko idzie, malo czasu...

ale macie... LINK

1. szkoda, że dalem TYLKO jeden silnik, na druga strone dalem obciazenie
2. obciazenie sie oderwalo, strasznie sie stojak machal i dlatego tak kiepsko, mało co sie nie oderwał
3. za kiepska mieszanka, za malo iskier

słoneczko testowe Smile jak ktoś coś chce napisać, to bardzo proszę Very Happy

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie chciałem dawać ale macie...

1 silnik, drugi nie odpalił...
2 filmy, kazde po 1 slonku
SŁONKO
SŁONKO1




2 silniki:
testowany również quickmatch, czas zrobienia kilka s Very Happy a działa świetnie, co widać na początku filmu (te iskry na bok), prawie 1m długości a strasznie szybki...



tutaj coś zrobiło bum...



ale po bum i tak się paliło Wink



a oto film..

FILM


jakieś komentarze mile widziane Razz potem i tak się to usunie Wink

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hax



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 17

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarówno udane jak i nieudane słoneczka wyglądają ładnie.
Ładnie. Ale może być wiele lepiej Smile. Przede wszystkim musisz popracować właśnie nad tym żeby zawsze się dwa silniczki zapalały, mam nadzieję, że z tym quickmatchem ci będzie wychodzić Smile.

Na pierwszych dwóch filmikach widać wyraźnie, że słoneczko ma pulsacyjne okresy, tzn. raz obficiej sypie iskrami drugi raz mniej. Ostatnie już (oprócz początku zaraz po zapłonie mieszaniny i tego "wybuchu") jest lepsze, ale tutaj na całej długości jakoś skąpo nas raczy słoneczko iskrami. Tak mi się wydaje, że gdyby na ostatnim nie było wybuchu i przez cały okres trwania sypało by nieco bardziej iskrami to byłoby super.

edit: albo mi się wydaje, albo kamera nie nadąża z szybkością obrotów słoneczka? Smile dziwnie to wygląda i jakbyś miał dostęp to ostateczny filmik polecałbym nakręcić czymś lepszym.

edit: planujesz różne kolory iskier / płomienia? To mogłoby ciekawie wyglądać ale pewnie nie byłoby łatwe do zrealizowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na pierwszych dwóch filmikach widać wyraźnie, że słoneczko ma pulsacyjne okresy, tzn. raz obficiej sypie iskrami drugi raz mniej


wina prasy... a właściwie jej braku...

Cytat:
edit: albo mi się wydaje, albo kamera nie nadąża z szybkością obrotów słoneczka? Smile dziwnie to wygląda i jakbyś miał dostęp to ostateczny filmik polecałbym nakręcić czymś lepszym.


hmm aparat ma 30kl/s... sam nie wiem... ale chyba jednak nie kręciło się aż tak szybko Wink

Cytat:
edit: planujesz różne kolory iskier / płomienia?


jak to powiedział mi pewien mądry człowiek, iskry są zawsze takie same, to płomień ma kolor Wink jak na razie mogę powiedzieć że nie uzyskałem zadowalającego wyniku.... jedynie zielony kolor i pomarańczowe iskry, ale niskie i na słoneczko się nie nadaje... Rolling Eyes

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bono13



Dołączył: 13 Lis 2004
Posty: 50

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2007 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a gdyby dać np 4-5 mniejszych silinków na metalicznym paliwie z Sr(NO3)2 z dużym zacickiem by płomien był odpowiedniej średnicy ? myśle że takie coś by ładnie wyglądało, Jak myslisz ?
A pozatym nostra bardzo ładne te słoneczka tylko jakby wydaja sie z poczatku mieć więcej mocy niż później, jakby takiego kopa, to zamierzone?
Idea mam pytanie czy takie uwagi jak moja są dozwolone czy to już jest pomaganie niektórym z konkurentów ?
Pozdroooo Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nostra



Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 200

PostWysłany: Sob Kwi 14, 2007 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tam zaraz pomaganie.... Wink nei jesteś z jury to kto Ci broni? przecież każdy sbie tłumaczy na gg Very Happy

Cytat:
A pozatym nostra bardzo ładne te słoneczka tylko jakby wydaja sie z poczatku mieć więcej mocy niż później, jakby takiego kopa, to zamierzone?

właśnie przeprowadziłem sekcję zwłok... jeden silniki przepalony wzdłuż, drugi zaraz przy zatyczce.... stąd te bum, zmniejszenie kopa i ilości iskier... no i w żadnym nie było przedniej zatyczki... czyli potem kręciło się bez zatyczek i przepalone (i tak dobrze że w ogóle działało...)
dodam że te 2 poprzednie filmy z jednym silnikiem to rurka 2x krótsza ! więc ciśnienie było zbyt duże jak na taką średnicę dyszki Wink
zwiększę dyszkę i się zobaczy...

Cytat:
a gdyby dać np 4-5 mniejszych silinków na metalicznym paliwie z Sr(NO3)2 z dużym zacickiem by płomien był odpowiedniej średnicy ? myśle że takie coś by ładnie wyglądało, Jak myslisz ?

hm ale jak będzie sporo metalu to będzie kolor wybielony, za to jak będzie mało nie będzie iskier... no i jak małe to krótki czas będzie... pomysła z kolorami mam od początku ale to ciii.... Very Happy jedyne co osiągnąłem to jak wyżej jest zieleń z pomarańczowymi iskrami, ale za mały ciąg to ma... i nie ma mowy o zmniejszeniu zacisku....


niemniej od razu po słoneczku, siostra wyszła i woła "wysyłaj to! wysyłaj to na ten konkurs" Laughing a ja się zastanawiam czy nie przeszkadza to sąsiadom.... ale gdzie ja pójdę ze słupem który trzeba mocno w ziemię wbić? :/

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum FORUMPIROTECHNICZNE.PL Strona Główna -> Fajerwerki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dodawać załączników na tym forum
Nie możesz pobierać plików z tego forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Protected by Anti-Spam ACP